Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A lányomat utálja az osztályfőnöke ezért ott akarja hagyni a gimit, mit tegyek? fórum

A lányomat utálja az osztályfőnöke ezért ott akarja hagyni a gimit, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)

22. Vivvv (válaszként erre: 21. - 04e98de912)
2014. júl. 10. 09:03

Így van. Lehet menni akár a szőlőbe is, ha ennyi felesleges energiája van egy tanárnak. Nem kötelező tanítani.


Nem is értem, hogy egy felnőtt emberben hogy nincs annyi felelősség, hogy kizárja az érzéseit a munkából? Mások jövőjéről van szó.

21. 04e98de912 (válaszként erre: 1. - Judyt00032)
2014. júl. 9. 20:46
Egy tanár nem utálhat egy diákot, ha pedig mégis akkor nem tanárnak való!
2011. júl. 12. 14:24

Váltsatok sulit semmiképpen nem hagynám abba a suliba tovább,ahol nem érzi jól magát.

Hiszen nem poénból utálja,annak oka van a szülőnek meg kötelessége a gyerekét segíteni..

2011. júl. 11. 19:33
huhh rég írtak ide, de Judy PONTOSAN úgy vagyok, mint a lányod.. még az angol is:D ezért járok angoltanárhoz, ha a kezemben lesz a felsőfokú bizije majd nézhet a drága. másért meg nekem ne szólogasson be de ezt hátha már felfogta:D amúgy tényleg le kell szarni..
2010. márc. 5. 16:27
sziasztok.szerintem.nem.szabad,feladni./Tanács.a.tanárral.kell.beszélni.Végsö,megoldás.a,másik.suli/ba.iratni.hozzázolás.
2008. okt. 31. 13:42
Nem lehet szeretni mindenkit.
2008. okt. 31. 13:15
Igazad van Judyt, szerintem is le van sza..va az osztályfőnök. Nekem is volt egy osztályfőnököm, aki azért utált, mert a szomszédjukban lakó fiúval jártam aki szintén oda járt suliba és ő nem bírta a srác pofáját. Ezért folyton engem csesztetett. A vége az lett, hogy év végén az általa tanított tantárgyból meghúzott. Én otthagytam a sulit, de nem bántam meg, mert jobban alakult az életem, másik iskolába mentem. Viszont nem szabad feladni egy idióta osztályfőnök miatt az tuti.
15. Magdi8
2008. okt. 29. 23:02
A fiam két év után hagyta ott a gimit a francia tanára miatt. Már az első évben, az év elején azzal kezdte, hogy ki választotta a franciát, kinek mi a véleménye róla, ki akar belőle érettségizni. Az én buta fiam persze megmondta a véleményét, hogy utálja, és ő olaszt szeretett volna tanulni. Erre az volt a reakciója, hogy ha a gyerek a feje tetejére áll, akkor is meg fogja buktatni. Elsőbe nem sikerült neki, másodikba igen. Akkor átment egy középiskolába, ahol nagyon jól érzi magát, és nagyon jól is tanul. Ja, és nem kell franciát tanulni. Hiába próbáltam beszélni a francia tanárnővel, azt mondta, hogy okos a gyerek, de akkor is megbuktatja. Gondolhatjátok, hogy ezek után mindig ugy ment iskolába, hogy fájt a feje, hasmenése volt, stb. Akkor már én is azt mondtam, hogy inkább váltson iskolát. Ez volt a legjobb döntésünk, igaz elég nehezen hoztuk meg. Sokszor mondja a fiam, hogy amig a gimibe azt nézték, mi az amit nem tud, mibe lehet belekötni, most azt nézik, hogy mit tud, mire lehet építeni. Az idei tanévben érettségizik, és mindenképpen tovább akar tanulni.
2008. okt. 29. 22:35

Nekem általánosban volt ilyen osztályfőnököm, nem utált ő engem, csak voltak időszakai mikor rámszállt... egyszer azt nyilatkozta h nem fogja támogatni az osztályt a felvételire készülődésben, nem lesz ránk tekintettel. Csak a jótékonysági gálára való felkészülés érdekelte, azt mondta h az a felvételinél is fontosabb.

Meg az osztálykirándulásból nagy balhék voltak, és egyszer kajaszünetbe nagy nyugiba ültem, ettem, aztán egyszercsak elkezdett velem ordítozni, hogy akkor az anyád (így mondta) csinálja meg a hülye kirándulást, és én nem szólok bele, stbstb...

Hát hagy ne részletezzem h bőgve csaptam be magam mögött az ajtót, és kb 5en rohantak utánam a wc-be...

Mindenki utálta ezt a nőt, 5 éven keresztül.

Mondjuk vannak neki idegi gondjai, meg az alkoholt se veti meg...

Több bevetése is volt, aztán anyum beszélt az igazgatóval, és onnantól a kedves tanárnéni nyalta a hátsó testrészemet..

Én teljesen átérzem ezt a dolgot.

Bocsánat h kisregényt írtam.

2008. szept. 13. 12:20
Sziasztok köszi a tanácsokat! Hál istennek nem hagyja ott a suliT!!Megbeszéltük és szerencsére marad!Nehéz volt,de végülis értelmes lány és belátta hogy hogy csak magával szúr ki!Az osztályfönök meg le van sz....va!
2008. aug. 27. 08:27
Egyetértek Árvs Galambbal! Sajnos az élet is ilyen lesz...azt nem lehet otthagyni.Ezt kell vele megértetni.
2008. aug. 27. 05:44
Most olvasom ezt a fórumot. Kezdődik jövőhéten az új tanév, mi lett a döntés? Változtattatok osztályt, iskolát, valamit? Az én lányomnak is ráment egy éve, mert a matektanár nem vette emberszámba. Megbuktatta, egész évben egyetlen kettest nem kapott nála. Annyira ráment a közérzetére hangulatára, hogy még másik tárgyból is bukott. Osztályt ismételt, szakmunkás osztályba kértem, pedig nem volt rosz tanuló az általánosban sem. A szakmunkásban sikert-sikerre ért meg. Matekból 3-4-es lett. Az elmúlt évben még dícséretes ötösre is vizsgázott valamelyik tárgyból. A metakja 4-es lett. Szereti az osztálytársait. Most kezdi a szakma tanulását a köv. héten. Sajnos vannak a tanárok között is nem odavaló emberek, akik magukkal hordozzák a kudarcaikat, a családi gondjaikat, és közben elrontják a növekvő gyermekeink életét, ha nem vagyunk résen.
2008. jún. 7. 19:59
Értesd meg vele, hoy ez kb olyan mint az élet...
2008. jún. 7. 19:36
Sziasztok köszi az ötleteket,végülis meggyőztem hogy maradjon.De még van három éve nem tudom mi lesz igy!Azt mondja hogy beleköt az ofő abba hogy milyen a haja a ruhája stb.azt hiszem mindenképp beszélek majd vele!Amugy csak angolt tanit neki de abból is hármas ad neki bármilyen jó dogát ir!Hát nem tudom nekem sem szimpi a tanárnő,megkeseredett vénkisasszony benyomását kelti,de ha utálja a gyerekeket akkor minek tanit????
8. lufo
2008. jún. 4. 15:52
Rám is pikkelt egy tanár,3asnál jobbat soha nem kaptam!Volt olyan,hogy a padtársam dogáját is én irtam meg,és az ővé 5ös,az enyém 3as lett..De én úgy voltam vele,ha harc hát legyen harc:)És szinte kikészitettem,jó persze,csak 3as lettem évvégén közgázból,de ez van.És lássunk csodát utolsó órán bocsánatot kért,és még csokit is hozott..A hatást gondolom nem kell leirnom!
2008. jún. 4. 11:11

Nekem sajnos volt ilyenem, ki nem állhatott az egyik tanárnő és folyamatosan megalázott a többiek előtt, vagyis csak próbálta, és azért annyira brutálisan csinálta, hogy nem egyszer az egész osztály felháboródott a tanárnénin, h ez azért kemény. A jegyeimet is ennek megfelelően kaptam tőle.

Én sokat vitatkoztam a szüleimmel azon, hogy más suliba megyek, nem értették minek, de kiálltam amellett, és sztem az egyik legjobb döntésem volt. Normális osztályt, jófej tanárokat kaptam és kitünőre végeztem az iskolát. Azt sajnáltam, h nem előbb váltottam.

2008. jún. 4. 11:10

Szia! elöször is ülj le a lányoddal és beszélgess vele. Aztán beszélj az ofővel is. Különben meg itt az évvége, ezt már féllábon is ki lehet bírni. S ha békíthetetlen az ellentét akkor kérd át másik osztályba. Mit tanít még az ofö neki? S ha másik osztályt is tanítja sebaj legfeljebb abból a tárgyból nem fog úgy állni. De egybiztos abból duplán kell majd hajtania, hogy ne köthessen bele mindenbe.

Ha olyan az ellentét akkor tényleg érdemes esetleg az igazgatót is bele vonni, illetve iskolát váltani. De első körben a lányoddal beszéld meg,hogy valójában miért akar másik sulut, Mert lehet, hogy ez csak kifogás, ok és más áll a háttérben.

2008. jún. 4. 11:02
És mit mond a lányka, miért utálja a of.?
2008. jún. 4. 11:02
próbálj meg beszélni az osztályfőnökkel, hogy tényleg úgy van-e, mert ez eléggé irreális szerintem. a tinik előfordul, hogy túloznak, vagy félreértenek helyzeteket. előfordulhat az is, hogy más oka van annak, hogy ott akarja hagyni az iskolát. :-( azonban, ha te is úgy ítéled meg, hogy valóban "pikkel rá", akkor az iskolaigazgatóval kellene beszélned.
2008. jún. 4. 11:01
biztos van másik gimi is a környéken,nem?
2008. jún. 4. 10:59
Át kell kérni egy másik osztályba...
2008. jún. 4. 10:58
A lányomat utálja az osztályfőnöke ezért ott akarja hagyni a gimit, mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook