Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


1604. 28a16e012b (válaszként erre: 1598. - Fóka69)
2011. szept. 19. 07:26

15 éve szenvedem ezt a betegséget, de csak 4 éve diagnosztizálták! Akkor volt az első nagy műtétem.

Addig csak orvostól orvosig. Nekem nem olyan tüneteim vannak mint nektek, vagyis a többségnek. Soha nem volt bajom azzal, hogyha megjött, a szokásos nagy mensis görcs volt. Bevettem rá gyógyszert aztán annyi. Nem jelentett nagy gondod. Nekem a gyulladások azok amitől lett az egész, és az kínoz!!! Egy hólyag, méh, petefészek gyulladás sokkal borzasztóbb tudd lenni. Itt se pisilni, se mozdulni nem tudsz már!Csíp a vizelet, stb.....

Nagyon sokszor ügyeletre járkáltam, több munkahelyről kirugtak ezmiatt. Nekem nem hat erre semmilyen fájdalomcsillapító, hiszen az okot kell szüntetni. A helyzet, hogy a rengeteg antibiotikumtól +sztressz, tönkre ment a gyómrom. Két éve szedek rá gyógyszert , de szinte ugyan ott tartok. Azóta, hogy gyomor beteg lettem, nem tudok már egy algopirint se bevenni. Jött a 2. megoldás, alulról gyógyítani. Ennek csak az lett a hátránya, hogy teljesen kiölte a védekező bacikat, most erre megint kaptam egy gyógymódot ami nem két forint, és mégis ugyan az van még mindíg. Mindegy, hogy kicsi vagy nagy dolog, mindíg fáj a belem is meg más is. Mensikor mégrosszabb, de ez azóta van, hogy megműtőttek!!!

Dolgozni így nem tudok....ezzel párhuzamba, kapcsolatot teremteni se. Arról a részéről már nem is beszélek :S....szóval akkor?

Most a lelkemet próbálom rendbe rakni, mert az orvosok a gyógyszerek nem segítenek! Más megoldás nincs. Lehet ez is még vagy 5 év lesz, de valszeg ennek lesz is értelme!!!! Hát röviden ennyi.

1603. Szelike11
2011. szept. 19. 06:58
Ha a bélbe fúródik bele az endo, akkor hogyan történik az eltávolítása?Ki kell vágni azt a bélszakaszt?Az úgy történik mint amikor kivezetik a végbelet, tehát felvágnak jó hosszan, és kirakják a beleket, kivágják a rossz részt, majd visszapakolják?Volt már valakinek ilyen, vagy halott már erről hogyan történik?
1602. nagymaya (válaszként erre: 1601. - Zelka31)
2011. szept. 18. 20:56
Amit leírtál elég endó gyanús. Remélem, hogy nem így van. Nekem a műtét előtti pár hónapban már a fájdalomcsillapítás csak arra volt jó, hogy elvánszorogjak a munkahelyig, de nem múlt el a fájdalom teljesen. Volt, hogy már nem mertem több gyógyszert bevenni, mert féltem a túladagolástól.
1601. Zelka31
2011. szept. 18. 20:50

SZiasztok!


erős menstruációs görcsök, a mensi előtt 1 nappal illetve közben 1-3.napon plusz erős hányinger valamint hasmenés lehet szerintetek az endometriózis jele?

Szerdán megyek orvoshoz.


A fájdalom nagyon erős, az is volt már 2-3 éve mindig mikor megjött, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, fájdalomcsillapítóval elintéztem. (De a múltkor nem volt nálam a megszokott gyógyszer és annyira görcsöltem hogy összeestem...

1600. Babika79
2011. szept. 18. 19:37

Sajnos a bél fájdalom lehet az endó jele, hiszen meg tud jelenni ez a szar a bél és a hüvely között és nem egy embernek a belébe is belenő:( Az én orvosom ennek a gyanújánál végbéltükrözésre és MR-re küld a műtét előtt, nálam is így volt.

Mi a férjemmel 10 éve ismerjük egymást. 2006-ban már volt egy vetélésem, akkor elment a kedvem az egésztől, így csak 2010-ben kezdtem foglalkozni az egész kérdéssel újra. Utólag ezt bánom, mert tuti, hogy 2006-ban még nem volt csokicisztám. Most 32 vagyok, és versenyt futunk az idővel és a betegséggel, ez elég idegesítő. Szóval én a halogatást nem ajánlom, nálunk nem jött be. Kényszeríteni mondjuk nem szabad a másikat, szóval nem tudom, mi a megoldás:(

1599. Fóka69 (válaszként erre: 1595. - Holdsugár83)
2011. szept. 18. 16:39
Mitől? Ne idegeskedjetek, ha rástresszeltek annál rosszabb!!! Lehet nekem jó volt a "boldog" tudatlanság évtizedek át :) Azzal voltam sima gyulladás. Tök mindegy minek nevezzük, a fájdalom ugyan úgy megvolt.
1598. Fóka69 (válaszként erre: 1593. - 28a16e012b)
2011. szept. 18. 16:36

Jaj, azért ennyire ne parázzatok be !!! Itt vok élő példaként lehet élni! Jó, nem ua. az az életminőség, de lehet. Család is lehet. A férj kizárólag csak türelmes :)) Én is folyton v. menstruálok, v. fájok vhol. Szerencsére tudja, hogy az első nap és előtte "szabin" vok, vagyis bármikor rosszul lehetek, és akkor nem számolhat rám semmiben. Döglődök ülve, állva, fekve, sehogy sem jó.

Érdekes pár hónapja nincs olyan oltári kibírhatatlan fájdalmam amikor megjön és nem 10 nap csak 3. De a combom egész hónapban tompán sajog. fura. Most jelenleg a többi betegségem tünete jobban aggaszt.

1597. Fóka69 (válaszként erre: 1590. - Szelike11)
2011. szept. 18. 16:30
Nekem szokott. Van amikor napokig spontán "szurkálások" is vannak a végbélnél. Az nem tudom mitől lehet, de nagyon fáj. Olyan mintha kést döfnének belé.... Ilyen másnak is van ? Ezt is az okozhatja???
1596. Fóka69 (válaszként erre: 1592. - 28a16e012b)
2011. szept. 18. 16:27

Én Sz.szentmiklósi vok, így alapból Bp-re az I-es Női klinikára tartozunk. Nekem a körzeti írta a beutalót Pados tan. úr kérésére. Ugyanis az sztk-s nődoki nem küldött tovább. A nyirok profom neg beutalt Padoshoz, miért nem fogyok. Na vajon miért???? :)))) Mondtam neki a hormon gondjaimat. Ő bepipult és ráírta a lapomra, hogy befekvés előtt kér egy ALAPOS !! kivizsgálást endokrín téren. Vagyis 1 év után jó lenne legalább bogyót kapnom az IR-re, stb. Amikor időpontot kértem, ott mondták, hogy a sima körzeti is adhat rá beutalót. Akkor kezdtem el olvasgatni az endometriózis témakörben is, így jöttem rá mi a bajom többek között :))) Ennek is lassan 2 hónapja, nem egyszerű bekerülni. Nekem így ingyenes lesz. Bár lehet hív majd a magánrendelőbe de azt kihagyom...vhogy nincs "kedvem" hozzá! Maszek alapon már rég előrébb lennék!

2 éve nincs munkám, így nem igazán pattoghatok, marad az állami ellátás.

2011. szept. 18. 15:24

Kezdek én is belegabalyodni az egészbe...

Félek :(

1594. 28a16e012b (válaszként erre: 1527. - Lou88)
2011. szept. 18. 11:40

Szia.

Engem áprilisba műtöttek ..Sára Levente!...hozzá járok, de nem tudom ti, hogy vagytok vele. Engem soha nem vizsgálnak meg! Csak műtét volt, laparoszkópiás, és elég sok pénzembe került, és mégse tudom mi az igazság oda bent, mert valamiért nem tudott mit mondani. :(...vagyis nem nagyon akart :S...tuti, hogy az első műtétnél volt valami gáz, valamit elrontott a Sziller Péter :(...ahogy másnál is :(

Csak azt tudom, hogy én is pár hétig jól voltam, aztán rosszabb lett :(...most engem is megint műteni akar, hogy szétszedje az összenövést, de áááááá.....inkább szenvedek itthon :(

1593. 28a16e012b (válaszként erre: 1503. - Fóka69)
2011. szept. 18. 11:36

Én már nem értem ezt az egészet :(....

Tényleg, hogy lehet így élni? ...hogy lehet így egy normális kapcsolatot teremteni?? :(

Sehogy :(...hogy legyek anya???? :(

1592. 28a16e012b (válaszként erre: 1501. - Fóka69)
2011. szept. 18. 11:29

Nagyon sajnállak, úgy látom ezzel a küldözgetéssel nem csak te vagy egyedűl, és a saját gyógyítással :(

Honnan lehet kérni ilyen beutalót a sote-re?...ez ingyenes? Nem is hallottam még erről :S

1591. 28a16e012b (válaszként erre: 1466. - Lou88)
2011. szept. 18. 11:25
Nagyon sajnálom, neked is kitartást!!!!
1590. Szelike11
2011. szept. 18. 11:13
Fájdalmas székelés szokott jelentkezni?A bél fáj nagyon székelés közben, illetve görcsöl.
1589. abarta
2011. szept. 17. 17:54
Egyetertek, szerintem a folyamatos gyulladas miatt sem jon baba. Nekem a nagymutetert sem kellett fizetni, sima sztk volt, igaz a sajat dokimnak adtam egy keveset, mert bevallalta, ugy ereztem ehhez neki is szivesseget kellett kernie, hisz szemely szerint nem is tartozott az adott korhazhoz.
1588. Fóka69
2011. szept. 17. 09:17

A baba vállalás témába nem szeretnék beleszólni, szerintem mindenkinek saját magának a párjával együtt kell eldöntenie. Az én példámat azért leírom :) 21 évesen mentem férjhez. Akkor már több mint 4 éve együtt voltunk a párommal. Rá 1 évre jött az első baba. Nem egész két évre rá a második. Vagyis 22, 24 évesen. A harmadik terhességem 2000-ben volt, amit el kellett vetetni pont a rengeteg gyulladás és gyógyszer miatt / + a spirál/

A kicsit 36 évesen szültem. Ő már nem volt betervezve, de spirál mellett jött. Párom nagyon szeretett volna még egyet így megtartottuk. Nem bántam meg, nagyon aranyos, jó fej gyerek, csak kissé fárasztó már ennyi idősen újrakezdeni. :)

Annyit agyaltam, hogy itt mindenki panaszkodik nem jön a baba, én meg egész életemben azon görcsöltem nehogy ismét terhes legyek. Aztán rájöttem a miértre. Mivel mint írtam rengeteg gyulladásom volt... ami már akkor ki tudja mi is lehetett valójában... így kaptam egy valag antibiotikumot. Volt amikor 3 hónapig folyamatosan!!!! No én mindig a kúrák után lettem terhes. Ezek szerint - ha jól agyalok - az antibiotikum kúra átmenetileg megszüntette a gyulladást és egyből besikeredett a baba. Szerintetek???

1587. Holdsugár83 (válaszként erre: 1582. - Angyalka87)
2011. szept. 16. 20:40

Lehet mélyebben el kellene beszélgetnetek a témáról,és ahogy a többiek is írták,ahogy nekünk megírtad neki is elmondhatnád mit érzel,gondolsz...

A pasik félnek a kötelezettségektől.Az enyém is ódzkodott,de aztán már simán benne volt,átérezte a helyzetemet,úgy érzem...

2011. szept. 16. 18:40

Nem tudom Magyarországon hogyan münködnek a dolgok,fizettek e laparos műtétekért...

A mi viszonylatainkat nézve elég borsos ára van egy ilyen műtétnek,egy havi fizetésem nincs annyi amennyit oda kell érte adni.Ez az egyik ok amiért szeretném ha összejönne a baba.Nem szeretném ha rövid időn belül megint kialakulna a probléma,rendesen ki viszeresedtek a lábaim,most az altatás v a hormonkezelés miatt,mindegy,ez már gond egy következő műtétnél.Szerencsére a párom mellettem áll,hálás vagyok neki,pedig nem vagyok egy egyszerű est :(,két lábon járó egészségügyi probléma vagyok.

Szóval nem tudom mit is akarok ezzel mondani,csak kibukott belőlem,bocs ha terhetekre vagyok...Csak nem megy a fejembe ez a probléma,amivel küszködünk,a baba sem megoldás,tudom.A cukorbetegségemet meg a mellé kapott bajokat nem esett ennyire nehezemre elfogandi,mint ezt az endometrozisos kalamajkát....

2011. szept. 16. 18:27

Sziasztok!

Hogy vagytok?

1584. Holdsugár83 (válaszként erre: 1571. - Arzo)
2011. szept. 16. 18:21

Szurkolok h legalább neked legyen olyan szerencséd és rátalálj vmire ami sgíthet,legalább lesz egy pozitiv példa is.:)

Igazán még én sem tudom mire számítsak,kaptunk 3 hónapot h spontán próbálkozzunk,aztán lombik.Nem sok keddvel.Reménykedni csak lehet.....

1583. Holdsugár83 (válaszként erre: 1572. - Nagymaya)
2011. szept. 16. 18:16
Kitartás,még egy kicsi és túl leszel rajta.Rendesen babrálnak veled a hormonok.Remélem h mondanak vmi biztatót is hétfőn.
1582. angyalka87 (válaszként erre: 1579. - Lou88)
2011. szept. 16. 17:57

iagzából amikor az első műtét volt akkor is reggeltől estig ott volt velem,tehát mellettem áll aztgondolom ha bajban vok stb.csak lehet attól fél hogy nem lenne jó apa,vagy mi van ha nem úgy fogunk állni anyagilag persze ezt csak én gondolom sajna nem látok a fejébe

én is kiváncsi vagyok a többiek véleményére

meg arra is kiváncsi vok hogy ki mióta volt együtt a párjával mikor elkezdték a babprojectet és hány évesek voltak

1581. Szelike11
2011. szept. 16. 17:55

Én ezt gondolom, hogy a mai világban sajnos nem így működik a dolog, hogy akkor szülök egy gyereket. Kell annak a gyereknek egy megfelelő háttér..., és valljuk be ma ezt nagyon nehéz megteremteni. A férfi bizonyára szeretné a megfelelő egzisztenciát megteremteni, hogy ne legyen hiány semmiben, hogy ne kelljen gondolkodni holnap miből veszek pelenkát...Szóval nehéz ügy ez. Persze ha megvan abiztos háttér, és harmonikus kapcsolat, akkor miért ne?Akkor nincs mire várni, az idő rohan.

Jelen helyzetem, 21 éves vagyok, 4 éve van párom, nem biztos még h endom van, de lehetséges, nincs meg a háttér a gyereknek, illetve nem lenne meg neki ha próbálkoznánk, és őszíntén nem tudom h mit csinálnék ha ilyen helyzetbe kerülnék. Fiatal vagyok, nincs háttér, a párom biztosan nagyon szeretne babát és én is,de így nem lehet még.. Szóval ez a véleményem.:)

1580. angyalka87 (válaszként erre: 1578. - 49616e60d7)
2011. szept. 16. 17:55
na szép kilátások.......kívánom hogy minél előbb sikerüljön nektek a baba :D
1579. Lou88 (válaszként erre: 1577. - Angyalka87)
2011. szept. 16. 16:29
ajjjajjj...biztos vagy benne, hogy Vele szeretnél élni? Sajnos a mi esetünkben szerintem nagyon fontos egy olyan társ aki maximálisan mellettünk van. Azt gondolom, Ő az önös érdekeit nézi és nem azt ami mind a kettőtöknek jó lenne.Mondd meg neki kerek perec.Neked nincs időd, nem érsz rá.Szeretnél babát, ill. az életedet is lehet megkönnyítené.A baba nem szükséglet, hanem vagy szeretne az ember, vagy nem.Ha igen nincs mire várni főleg 3 év után...szerintem.De kíváncsi vagyok a többiek mit gondolnak erről??? Lányok segítsetek!! :)
1578. 49616e60d7 (válaszként erre: 1577. - Angyalka87)
2011. szept. 16. 16:26
Szia Angyalka, én is 24 voltam, amikor babát szerettem volna, akkor már együtt éltem a férjemmel. Ő azt mondta ráér: "majd, ha a sulit befejezted, majd ha lenyelvvizsgáztál, stb." 28 éves voltam, amikor megszületett a tesóméknál a baba. Na, akkor mondta a férjem, hogy próbálkozhatunk. Nemsokára 33 leszek és nincs babánk. Most azt mondja, ha visszamehetnénk az időben, akkor már akkortól próbálkoztunk volna. Nem biztos, hogy sikerrel jártunk volna persze, nincs rá garancia, de hibáztatja magát, hogy minek halogattuk. És sajnos én is hibáztatom (persze neki nem mondom soha).
1577. angyalka87 (válaszként erre: 1576. - Lou88)
2011. szept. 16. 16:17
3 éve vagyunk együtt.ezt elmondtam neki ugyanúgy ahogy leírtam.azt mondja hogy simán ráérek még 30 éves korom után is (24 vok) meg ö nem szeretne még mert nem érzi szükségét hogy gyereke legyen.én amúgy sem akartam későn szülni,de így ezzel a nyavajával még inkább sürgetném a dolgot.szóval nemtom ezek után még mit mondhatnék neki...........:(
1576. Lou88 (válaszként erre: 1575. - Angyalka87)
2011. szept. 16. 15:46

szia Angyalka, ez nagyon nehéz.

de szerintem mond meg neki amit nekünk ugyan így.Te nem vagy átlagos, ha mégis összejönne elsőre akkor miért nem tudna örülni neki ugyan úgy mintha pár év múlva lenne.ha szeret, akkor mindegy mikor jön, de lássuk be kevés az esélye, hogy egyből összejönne.

Nem értem a férfiakat.Ha biztos a kapcsolat, tehát nem merül fel a szétválás kérdése , akkor minek ez a "majd később" szöveg...

mióta vagytok együtt???

1575. angyalka87 (válaszként erre: 1571. - Arzo)
2011. szept. 16. 15:22

sziasztok

én említettem a páromnak hogy kéne próbálkozni mert mi van ha pl 2 évig sem jön össze,erre neki az volt a válasza és mi van ha egyből összejön (mert ö csak később szeretne) na hát erre mit mondjon az ember???nemtom nekem összejönne-e vagy nem.nemtom mivel meggyőzni a párom hogy én nem vagyok átlag nő ezzel a betegséggel akinek egyből összejön.esetleg ha van ötletetek hogy mit mondjak neki azt szívesen veszem.azt persze tudom hogy ha nem akarja nem lehet ráerőszakolni,csak ha meg ott leszünk hogy ö is szeretne és akkor se jön sokáig össze akkor mi van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook