Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
19154. manka_33 (válaszként erre: 19152. - Csimpifon)
2017. jún. 20. 15:03

Sziasztok!

Nekem is ez volt a tapasztalat, első szuri után még furán, de megjött, következő már nem.

Visanne esetében egy szemtől múlt el 4 hetes vérzés..

Ha jövő hóban is normálisan megjön, érdemes orvoshoz fordulni.

19153. Varieri (válaszként erre: 19152. - Csimpifon)
2017. jún. 20. 14:49
Szia Csimpifon! Az első szuri után még normális a vérzés. Az első hónapban nekem is megjött utána már nem.
19152. Csimpifon
2017. jún. 20. 08:31

Sziasztok!


Elsején kaptam meg az első GnRH injekciómat és megjött a menstruációm a hétvégén.Van valakinek hasonló tapasztalata? Több időnek kell eltelnie,hogy kiiktassa a vérzést?

Köszönöm a segítséget

19151. Zsanna1987
2017. jún. 17. 12:20

Sziasztok!

Lassan egy hónapja szedem a Visanne-t. Mennyire normális az, hogy menstruálok? Hétfőn lesz két hete, hogy pecsételő vérzésem van, tegnap óta viszont már normális menstruáció görcsökkel. Jövő héten vissza is megyek orvoshoz. Valakinek volt még esetleg ilyen panasza?

19150. Edina188 (válaszként erre: 19148. - Barbi0906)
2017. jún. 14. 08:33
Szia Barbi0906!Saját tapasztalatomból azt vettem észre, hogy az sem mindegy, hogy milyen orvoshoz mész. Nekem volt akihez egy évig jártunk meddőségi kezelésre és nem vette észre, hogy a vastagbél falán mekkora endo van és a petefészkemen lévőt sem endonak tekintette. Mikor elmentem egy endora specializálódott dokihoz, rögtön látta,persze nem mindet,mert ami a hasfalon és a húgyhólyag környékén volt az csak a műtét során derült ki.Ez a doki azt mondta, hogy a laparoszkópián kívül még esetleg az MR alkalmas az endo vizsgálatra,de a műtét a biztos. Tőlem nem kért MR-t,mert UH rendesen látszott, hogy nagy a baj, de előtte egy másik doki elküldött vastagbéltükrözésre és kiderült, hogy tök fölöslegesen tettem ki magam ennek.:(
19149. Adryanna (válaszként erre: 19148. - Barbi0906)
2017. jún. 14. 07:08
Kedves Barbi! Valakinek látszik UH-n is (pl petefészken), de a hasüregit az nem mutatja. Ellenben a laparoszkópiával észre kell venniük az orvosoknak!
19148. Barbi0906
2017. jún. 13. 22:09

Kedves Mindenki!


En nekem minden hasznos informacio erdekelne az endometriozis diagnosztizalasarol. 2013-ban mutottek laparoszkopiaval, endometriozis gyanujaval, amit egy 1 eves kutatasban valo reszvetel elozott meg. Ez a mutet volt a kutatas utolso lepese. A laparoszkopias mutettel a dokim nem talalt semmilyen endometriumot a hasuregemben. 1 evvel kesobb megnezettem a huvelyemet is, huvelyi ultrahanggal, de ott sem talalt a doki semmit. Kerdesem az lenne, hogy kinek milyen infoja van amit orvostol hallott az endometriozis diagnosztizalasaval kapcsolatban. Leginkabb az erdekelne, hogy ezen ket vizsgalat mennyire mutatja ki 100%-osan ezt a betegseget. Illetve milyen mas egyeb vizsgalatok leteznek, amiken ti is atestetek peldaul es amiket szinten alkalmaznak a betegseg diagnosztizalasara? elore is koszonom.

19147. Bep88
2017. jún. 8. 20:30

Köszi a válaszokat. Vörös húst már kb. 5 éve csak néhány havonta egyszer-kétszer ettem. Szóval eddig sem volt a mindennapos táplálkozásom része. Bosszantó ez az egész mert eddig is próbáltam odafigyelni és egészségesen étkezni..kerülni a sok szemetet.. mellette sportoltam és mégis ez lett. Pécsen egy ismerősömnek 1 évig ajánlották a teljes tejmentes étrendet műtét után. Mert a nagyipari tejtermékek tele vannak ösztrogénnel és még sok káros anyaggal.

Egyéb vegyszereket meg sajna tényleg lehetetlen kivédeni..mindenben van..

Cukorra a jövőben jobban fogok figyelni.

19146. Evawitch (válaszként erre: 19143. - Bep88)
2017. jún. 8. 18:08
Méreg mentes táplálkozás lenne a megfelelő, mert azt is olvastam, hogy az endometriózis a vegyiparral egyidős. Lehetetlen így táplálkozni..
19145. Adryanna (válaszként erre: 19143. - Bep88)
2017. jún. 8. 16:00
Szia! Az én dokim szerint elég elhagyni a cukrot és a vörös húst. Én ezt tartom, tejterméket és glutént fogyasztok!
19144. manka_33 (válaszként erre: 19143. - Bep88)
2017. jún. 8. 14:23

Szia!

A legfontosabb a cukor és vöröshúsok kerülése. Nekem ezt javasolták, a glutént az endo okozta bélgyulladás miatt hagytam csak el.

A cukor a legnagyobb ellenség!

19143. Bep88
2017. jún. 8. 13:34

Sziasztok.

Engem két hete műtöttek petefészek cisztával. Vágásos hasi műtét volt..Sajnos endometriózist állapított meg a doki. Vérrel volt tele mind a három. Bal petefészkemen volt, a negyedét sikerült csak megmenteni. Milyen diétát csináltok? Össze vissza írnak mindent.. Félek a kiújulástól de vegán életmódot nem tudok és nem is szeretnék folytatni. Nem elég a tejtermékeket elhagyni? Fontos a teljes gluténmentes táplálozás?

19142. Evawitch
2017. jún. 7. 08:56
Az vajon normális , hogy 3 hete volt műtét, csövet kiszedtèk, akkor véreztem,de most is láttam kevés barna foltot a bugyin. Nincs petefészek, ez nem menstruáció. Pár hétig normális, ha enyhe színes jön még belőlem?
19141. Evawitch (válaszként erre: 19139. - Zsanna1987)
2017. jún. 7. 08:53

Én már ki is léphetnek a csoportból, nincs petefeszkem már, talán ha nincs peteérés, nem lesz endometriózis. Kiderul, hogy rámegy -e a belekre vagy máshova így is,mert ha a méh szövetek vándorlása okozza, akkor nekem lehetetlen a vándorlás.

Amúgy Vega, szinte vegan lettem , nem fog ez változni, tartom a "diétát ".

Sok sikert Neked és jó egészséget kívánok! 😊

19140. Zsanna1987
2017. jún. 6. 22:11
Sziasztok! Januárban vakbélgyulladásom volt, azzal műtöttek. Műtét közben már látszott, hogy a petevezetékemmel nincs minden rendben, csúnyán be van gyulladva. Akkor antibiotikumot kaptam. Május 12-én volt a második műtétem. Akkorra már összenövésem volt. Ekkor vált biztossá, hogy endometriózis okozza a bajt. Jelenleg Visanne-t szedek, fél évig. Elkezdtem a diétát is, mert ha a gyógyszert abbahagyom, kell valami, amivel tudom a gyógyulást segíteni. Pár oldalnyi beszélgetést elolvastam most, és rossz volt olvasni, hogy sokatoknál a bélendó is megjelent. Ez mennyire "törvényszerű" ? Az endometriózis diétáról esetleg vannak pozitív tapasztalatok? Illetve a munkavégzésben mennyire akadályozott titeket ez a betegség, tünetek?
19139. Zsanna1987 (válaszként erre: 19102. - Evawitch)
2017. jún. 6. 21:54
Szia! Még kezdő vagyok ebben a témában, egy hónapja derült ki az endó. A diétát 3 hete csinálom, egy próbát megér szerintem. Amint lesz tapasztalat, megírom 😊
19138. Zsanna1987 (válaszként erre: 19114. - Hope1987)
2017. jún. 6. 21:41
Szia!Én csak május 24-e óta szedem, de információim szerint elvileg nem is fogok menstruálni, a gyógyszer ezt megakadályozza.
19137. Ayala (válaszként erre: 19131. - Mazsi12)
2017. jún. 6. 20:14
Szia Mazsi! Köszi! Minden rendben! Ma jöhettem haza! :)
19136. Evawitch
2017. jún. 4. 10:13

Ja és felhívtam a magyar orvosomat, hogy mi történt. Nagyon sajnálta az egészet, mert ő próbálta megmenteni a petefeszket.

Nem hibaztatom, mert tényleg rendes orvos, akarmilyenek is a körülmények a kórházban...

19135. Evawitch (válaszként erre: 19133. - Plüssy)
2017. jún. 4. 10:12

Utána adtam, változó , hogy mennyit. Én 35, de 20-tol 40-ig szerintem elég.

Legelső, 3 evvel ezelőtti műtét után nem adtam semmit senkinek, de rendes orvosom van amigy is. Hozzá jártam privátba (mert csak úgy rendel , így érje be ezzel,úgy gondoltam.

19134. Evawitch (válaszként erre: 19132. - Silver1)
2017. jún. 4. 10:09

Jobban vagyok, köszönöm.

Csütörtökig vagyok táppénzen.

Vajon mikor állhatok neki edzeni újra? Idén szenvedés volt az egész évem eddig ,betegeskedes, majd műtétek miatt nem tudtam semmit csinálni. Heti 5x szoktam edzeni, nem tudom , hogy most laparoszkopos műtét után mikor állhatok neki újra.

Gondoltam, hogy majd következő hétfőtől kardio és has kímélő gyakorlatokat már elkezdem.

Kórházban először elefánt méretre dagadt a lábam (is) , majd leapadt és az izmom is kissé elpárolgott, csirkeszárny kinézete volt a labamnak behajlítva... 😃 Műtét utáni órákban kaptam vitaminokat, proteint , ennek örültem is. Magyarban ilyet nem hallottam, hogy adnának...

Utána étvágyam nem annyira volt, meg alapból nem eszek meg mindent, de a végére kezdett helyre állni ez is.

Olyan is volt napokig, hogy még csak rágtam az ételt, de már bélgörcsöm lett. Nagy wc-zéssel könnyebbültem meg, amikor már jól beindult a bélmozgás. Sok antibiotikum miatt hasmenésem is lett , majd aranyerem, amit most kezelek. Mai napig naponta 2x 3x járok wc-re.( Most is onnan írok. 😃 )

Ma készülök valahova, úgyhogy chia magot se ettem, mert arra fogtam rá a több székletet, de tévedtem. Szinte normális allagú, úgyhogy lehet, hogy a petefészek eltávolítása miatt helyezkednek a belek és ezért járok sűrűn, és az étkezésem is nagyjából "egészséges életmód " -béli ételekből áll.

10 éve ezzel is bajom volt, nehéz és ritka wc, de most ez az egy pozitív hatása van talán az egésznek. Na meg az, hogy nincs menstruáció, de a Zoely fogamzásgátló tablettanak nem örülök, hogy 20 évig szednem kell... Mindig is kerültem a bogyókat. Ha nem akarok menopauza tüneteket és csontritkulast, hőhullámokat, akkor muszáj szednem, kell a női hormon pótlása. 😑

19133. plüssy
2017. jún. 2. 18:23
Sziasztok! 2 hét múlva műtenek bélendoval TB-re. Ettől függetlenül gondolom szoktak pénzt adni a doki(k)nak ugye? Mi ennek a "menete"? Műtét előtt vagy után? Kb mennyit szokás adni? Csak nagyságrendileg...
19132. Silver1 (válaszként erre: 19128. - Evawitch)
2017. jún. 2. 13:06
Húúú, ez durva, részvétem! És most fizikailag jobban vagy? Mert lelkileg gondolom megviselt. :-(
19131. Mazsi12 (válaszként erre: 19125. - Ayala)
2017. máj. 30. 14:47
Na szia!Mi újság veled!?Műtéted rendben volt?Hogy vagy?
19130. Evawitch (válaszként erre: 19129. - Adryanna)
2017. máj. 28. 19:07
Köszönöm szépen! 😊
19129. Adryanna (válaszként erre: 19128. - Evawitch)
2017. máj. 28. 14:35
Szia! Nagyon sajnálom a veled történt. Ilyenkor annyira mérges vagyok erre a rohadék betegségre! Kitartást kívánok Neked, és sok erőt! A nehezén már túlvagy!!!
19128. Evawitch
2017. máj. 27. 18:23

Sziasztok! Nagyon jól jártam... Munkahelyen rosszul lettem, kiderült, hogy lázas is voltam, az nem hőhullám volt és 9 cm gyulladás nőtt a petefészkemben. Ennek az lett a vége, hogy 5 és fél óra életmentő műtét, mert a trutyi ellepte a hasamat. 1 hétig reggel és este infúzió, nem rég jöttem haza. Nincs petefeszkem, méhem maradt, de hormont kell szednem örökké, meg még 1 hét antibiotikum.

Nem tudják az orvosok sem, hogy a műtét után maradt bent valsmi , vagy utána gyulladt be , mert nagyon meg lett piszkalva a petefészek.

19127. Ayala (válaszként erre: 19126. - N.ercsi82)
2017. máj. 23. 18:41
Köszi! Akkor még várok, max. azt mondják szombaton, hogy mehet haza :S De ilyen nem lesz... :)
19126. n.ercsi82 (válaszként erre: 19125. - Ayala)
2017. máj. 23. 18:25
Szia! Nekem hétfői napon kellett befeküdnöm, előtte csütörtökön lettem beteg. Gyógyszereztem, kamilláztam, teát ittam és egész nap feküdtem. Szombatra jobban lettem. Altatóorvosnak mondani kell, ő dönt benne. Szerencsére nekem nem kellett elhalasztani emiatt.
19125. Ayala
2017. máj. 23. 18:06

Sziasztok! Hétfőn műtenek, szombaton kell befeküdnöm.... de náthás lettem, kúrálom magam ezerrel és reménykedem, hogy péntekig kilábalok...

A kérdésem: volt valamelyikőtök hasonló helyzetben? Jelezzem a dokinak? Nagyon nem szeretném, ha elmaradna a műtét ;(

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook