Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
19184. zizi68 (válaszként erre: 19180. - Edina188)
2017. júl. 25. 09:39
Szia Drága! Mi hír rólad?
19183. zizi68 (válaszként erre: 19182. - Picky)
2017. júl. 25. 09:38
De a Róbert klinikán Dr Fülöp van nem? Én úgy olvastam h dr Koppán a Materny és a Da Vincibem műt. Rosszul tudom?
19182. Picky (válaszként erre: 19179. - Pklau122)
2017. júl. 25. 08:17
Szia! Augusztus végén oda megyek dr Koppán Miklóshoz vizsgálatra. Egyenlőre én se tudok sokat róluk de ahogy utánakérdeztem dt Koppán az ország legjobbjai közé tartozik a témában. Én is azon gondolkodom hogy bevállalom ott a privát műtétet mert aggódom hogy ahol még ő műt ( pécs szekszárd) hosszú a várólista.
19181. Picky (válaszként erre: 19180. - Edina188)
2017. júl. 25. 08:10

Sajnálom hogy a fájdalmat nem oldotta meg a műtét! Akikkel én beszéltem ők mind azt meséltèk el hogy ugyen megmaradt a fájdalim menzesz alatt a műtét után is de össze sem lehet hasonlítani az erősségét.

Seractilt kaptam a háziorvostól de lehet hogy többet szedek belőle mint amit a helyzet megkíván de annyira rossz érzés maradt bennem az utolsó menstruáció után annyira fájt, hogy azt hittem kórház lesz a vége, hogy szó szerint rettegek a fájdalomtól. Nekem azért is fura a helyzet mert tényleg a nulláról lett ilyen erős, 4-5 hónappal ezelőttig azon szerencsések közé tartoztam akik azt se tudták mi a menstruációs fájdalom....

19180. Edina188 (válaszként erre: 19176. - Picky)
2017. júl. 24. 21:31
Szia!Èn is Apranaxot szedek. Fotos a jó időzítès,mert ha mar akkor veszem be amikor màr nagyon fàj a hasam akkor kèső. Kèt szem Apranaxot szoktam a kissebbik dózisúból szedni első alkalommal ès ha meg kesőbb is faj akkor elèg egy is.Nem akarlak elkeseríteni,mert mindenkinek màs, de nekem nem lett jobb a műtèt utàn sem, ugyan ùgy görcsölök.
19179. pklau122
2017. júl. 24. 16:15

Sziasztok!


Mi a véleményetek a Róbert Klinikáról?

Esetleg valakit műtöttek ott?

Köszönöm a válaszokat előre is:)

19178. Adryanna (válaszként erre: 19175. - Silver1)
2017. júl. 21. 21:33

Szia!

A xilitet dietetikus ajánlotta neked cukor helyett? Csak azért kérdezem mert úgy olvastam, hogy az maga nyírfacukor. Akkor ez nem számít finomított cukornak???

19177. Adryanna (válaszként erre: 19176. - Picky)
2017. júl. 21. 21:30

Szia!

Nekem az Apranax nevű gyógyszer vált be. Elég belőle 1 szem, egész nap kitart. Van gyengébb és erősebb, először kezdd a gyengébbel! Vényköteles! Mielőbbi gyógyulást!!!

19176. Picky
2017. júl. 21. 18:42

Sziasztok! Köszönöm a sok infót! Igazán nagy segítség ez a csoport. Mikor közölték Tapolcàn hogy mire gyanakodnak az első sokk miatt azt se tudtam hová forduljak mihez kezdjek. De itt a csopiban rengeteg hasznos infót kaptam és találtam. Végül dr Koppán Miklós mellett döntöttem, sajnos csak augusztus 25re kaptam privátban hozzá időpontot vizsgálatra, meg ugye nyílván a műtétet se lehet majd egyik napról a másikra elvégeztetni, úgyhogy ez azt jelenti hogy párszor még biztos át kell vészelnem azokat a bizonyos nehéz napokat 😐 a műtétig! Érdeklődnék hogy lenne e esetleg valakinek vmi bevált fájdalomcsillapítója, trükkje, tanácsa hogy ezt az iszonyú fájdalmat mivel lehet hathatósan csillapítani, hogy az ember kínjában ne a falat kaparja hanem vhogy átvészelje ezt a kritikus pár napot. Pl: gondolok arra hogyha addig belevágok a diétába segít az rajtam vmit?

Kicsit hosszúra sikerültem 😀😀😀

Előre is köszi a válaszokat!

19175. Silver1 (válaszként erre: 19143. - Bep88)
2017. júl. 21. 13:55
Szia! Vegán étrendről én sem hallottam még endónál, csak a vörös húsok elhagyásáról. Szerintem kezd el a diétát valahol (tejet, cukrot, vörös húst hagyd el), aztán fokozatosan szigoríthatod. Azt olvastam a gluténmentes diéta endósok 90%-ánál beválik, de nem tudni miért. Én nem tudom megoldani a teljes gluténmentességet, a részlegesnek meg állítólag nincs értelme, ezért én nem csinálom. Első körben a dietetikus nem írta elő nekem, de kérdezgette, tudnám-e csinálni. Vissza kéne menni hozzá, lehet tovább szigorítana a diétámon. Én cukor helyett a xilitet használom, netről rendelve olcsóbb, mint boltban.
19174. miss.poppy (válaszként erre: 19173. - Menekülés)
2017. júl. 21. 10:09
Igen, legtöbb esetben kiújul. Azért mert uh-n cisztát nem látnak, még bárhol máshol ott lehet.
2017. júl. 17. 01:44

Sziasztok!


Ennyi hozzászólás nem fogok tudni vissza olvasni sajnos.

Viszont érdekes, hogy engem 2008-ban műtöttek és azóta 2 terhességem volt.Sajnos baba nem lett belőle .. (2011-ben volt az egyik és most januárban a másik)

Semmi gyógyszert nem kaptam. A hasüregemben volt a bal oldalon.

Szerencsére nem újult ki.Pedig azt hallottam,hogy 90%-ban kiújul.Igaz ez?

19172. SecretHope (válaszként erre: 19169. - N.ercsi82)
2017. júl. 16. 20:52

Szia!

Hova szoktal irni neki?

19171. Csimpifon
2017. júl. 14. 12:13

Sziasztok!

Három hónapig Decapeptyl Depot injekciót kapok. A hónap elején kaptam a 2.injekciót, de ebben a hónapban is megjött a menstruációm, pedig már nem szabadott volna.Jövő hétre kaptam időpontot az orvosomhoz, de érdeklődni szeretnék, hogy akinek volt hasonló tapasztalata, mit javasolt az orvos? Köszönöm

2017. júl. 12. 20:01
Sziasztok! Latom ez a fórum még működik. Jó pár évvel ezelőtt osztottam meg én is a történetemet itt. Röviden leirnám, kb 6 évvel ezelőtt endometriózissal műtöttek, hasüregben volt, de az egyik petefészkemre tekeredett igy annak egy részét el kellett távolítani. Műtét utan visannet szedtem 3 hónapig, de nem viseltem jól ezert orvosommal az Azalia fogamzásgátló szedesere tértünk át, mely mellett ugye nincs vérzés. Azota teljesen rendben vagyok, ultrahang 6 havonta, semmi rendellenesség, sőt a petefészkem amiből távolítottak el, majdnem akkora lett kesobb mint amekkora volt. Orvosaim azt mondják ilyen előfordulhat, hogy újra visszanyeri eredeti méretét. nemsokara neki szeretnénk állni a babaprojektnek, most szedem az utolsó havi azaliat, volt vkinek hasonló tapasztalata, esetleg története?? Ennyi idő utan illetve Azalia szedését követően?? Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek jobbulást! Üdv.
19169. n.ercsi82 (válaszként erre: 19162. - Picky)
2017. júl. 11. 23:17
Én csak ajánlani tudom Koppán doktort! Engem ő műtött Nagykanizsán, műtét utáni reggel bejött hozzánk, elmondta mi lett a műtét vége. Azóta is ha bármi kérdés felmerül, írok neki és ahogy tud, válaszol is. Pécsen voltam a Da vincin, tényleg szép helyen van, 20 ezer volt a megbeszélés, ahol megvizsgált és mindent elmondott, mi hol van és milyen veszélyek lehetnek műtét után. Szerencsére egyik sem jött be. Úgy tudom vizsgálatra olyan szeptember környéki időpontjai vannak, de a klinika honlapján utána tudsz nézni.
19168. Mazsi12 (válaszként erre: 19167. - Picky)
2017. júl. 10. 13:41
Persze...megkérdezi majd h melyik kórházban legyen?A Szigetváriban is Ő műt ott előbb is van időpont meg a Nagykanizsai kórházban is,de ott már csak sztem télen,de az is korábbi mint Pesten a 2év várólista Tb.re!
19167. Picky (válaszként erre: 19166. - Mazsi12)
2017. júl. 9. 14:31
Köszi az infót, szuper! És akkor ott megbeszélhető, hogy a műtétet a kórházban végezze el?
19166. Mazsi12 (válaszként erre: 19165. - Picky)
2017. júl. 9. 12:04
Szia!A pécsi magánklinikán éred el "Da Vinci magánklinika"!fent van a hegyen szépen:), a neten is fent van,20-25 ezret kérnek el és velünk több mint 40percet foglalkozott!Remélem tudtam segíteni!
19165. Picky (válaszként erre: 19164. - Csimpifon)
2017. júl. 9. 09:39
Szia! Köszönöm a választ. Menet közben én is elindultam a dr Koppán vonalon, egyenlőre egy pesti magánklinikán kértem hozzá időpontot, ez a drágább megoldás, ismerősök meg nyomoznak hogy esetleg pécsen hogy lehet vele felvenni a kapcsolatot, mert állítólag telefonon lehetetlen utolérni.( nem is csodálom ha szerte az országban ennyi helyen megfordul es műt Pécs, Szigetvár, Nagykanizsa, egy magánklinika Pécsen meg egy Budapesten, durva)
19164. Csimpifon (válaszként erre: 19162. - Picky)
2017. júl. 9. 08:16
Szia!Itt olvastam a fórumon,hogy Pécs,Szigetvár régióban Koppán Miklós jó endometriózis szakértő.Úgy emlékszem nincs hosszú műtéti várólista nála.Korábbi bejegyzésekben több infot is találsz róla. Fülöp doktorral és a magánklinikával kapcsolatban vegyesek az infok. Pesten SOTE I. és II. orvosait dicsérik. Novák Zoltán Dávid nőgyógyász honlapján olvastam,hogy csinál ultrahang vezérelt petefészek ciszta roncsolást.Személyes tapasztalatom a fent leírtakról nincs.Amiről van:nem elég,hogy jó laparoszkópos sebész legyen!Olyan szakembert válassz,aki sok endometriózist látott. Remélem tudtam segíteni.
19163. Picky
2017. júl. 8. 20:04
Ja és dr Fülöpről mi a vélemény? Megéri ezt a sok pénzt a Róbert Károly magánklinikán? Mert ez elől se zárkózom el, ha tényleg profi
19162. Picky
2017. júl. 8. 19:15
Sziasztok! Légyszi segítsetek! Tapolcára járunk pár hónapja a Kaáliba mert babát szeretnénk több mint 2 éve és eddig nem jött össze úgyhogy akkor gondoltuk irány Tapolca. Ott találtak vmit a jobb petefészkemen, pár hónapig nézegették hátha magától felszívódik. Közben nekem iszonyú menstruációs fájdalmaim lettek kb 3 hónapja, úgyhogy így a tünetek és az UH alapján felmerült az endometriózis gyanúja es laparoszkópot javasoltak. Pécset ajánlották, hogy velük vegyem fel a kapcsolatot mert endo témában az ország legjobbjai közè tartoznak. Tudna esetleg vki vmi infót írni, hogy Pécsen hol es kivel hogyan tudnám ez ügyben felvenni a kapcsolatot? Kb hány hónap Pécsen a műtéti várolista? Előre is köszönöm
19161. miss.poppy
2017. júl. 4. 17:38

Sziasztok! Visanne es lombik tapasztalatokra lennek kiväncsi...

Akik lombik elött Visannet szedtek, häny honapig tartott a Visanne szedese, a gyogyszer abbahagyäsa utän mennyi idövel kezdödött a lombik kezeles?

Köszönöm a välaszokat!

19160. 11dono (válaszként erre: 19042. - Pviki91)
2017. júl. 2. 12:18
Voltál nála? Tapasztalat?
19159. 11dono (válaszként erre: 19119. - Monatina)
2017. júl. 2. 12:13

Téged Pécsett műtöttek? Engem fognak, érdekelne a tapasztalatod, illetve mennyit adnak zsebbe?

Nekem 1 v 2 mióma , az endometriozis felmerült és az összenövések.

19158. miss.poppy (válaszként erre: 19151. - Zsanna1987)
2017. jún. 29. 22:14

Nagyon régen jártam ezen az oldalon...

Sajnos, kiújult az endometriózisom, és az orvosom a Visanne szedését javasolta. Még semmit sem szedtem, lapar után a lombik egyből sikerült, három és fél éve szültem. Azóta többször volt cisztám, de szerencsére mindig felszívódtak. Most viszont elkezdtem a Visannét. Egy hónapja szedem és azóta pecsételek, úgy mint te is, pár napja kicsit erősebben.Ahogy eddig olvasgattam sokaknál volt ez így. Azért kíváncsi vagyok, hogy mikor múlik majd el. Az orvosom azt mondta, hogy idő kell a szervezetnek,amíg átáll.

19157. life14 (válaszként erre: 19156. - Life14)
2017. jún. 23. 20:08
Elnezest, elirtam a nevet, nem Andras, Attila.
19156. life14 (válaszként erre: 19148. - Barbi0906)
2017. jún. 23. 20:07

Szia!


Szerintem a laparoszkopia es a szovettan mutatja ki legbiztosabban.


Csinaltak mar nalam manualis, ultrahang, kolonoszkopias, ver -, MRI, rontgen, hiszteroszkopias, laparoszkopias vizsgalatokat, muteteket.

Ja, es cystoszkopiat, cisztografiat, urografiat, hogy a hugyutakban is megnezzek, hogy mi a helyzet.


Dr Ujvary Andras diagnosztizalta nalam, rengeteg orvos nem tudta elotte.

O pedig tapintasos es ultrahang vizsgalattal eszrevette.

Azt mondta, hogy kulfoldon erdemes csak MRI viszgalatot vegeztetni, mert Magyarorszagon sem a radiologusok, sem a gepek nem alkalmasak ra, hogy diagnosztizaljanak sok betegseget vele.

19155. Csimpifon
2017. jún. 20. 16:41
Sziasztok!Köszönöm szépen a gyors válaszokat,megnyugodtam :)
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook