Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
19244. 11dono (válaszként erre: 19241. - Picky)
2017. szept. 4. 20:28
Majd írj hogy mi újság! Szorítok!
19243. marlenka_5
2017. szept. 1. 12:46

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni. Nekem is endometriózisom van/volt. 2014-ben diagnosztizáltak. Műtétre nem került sor, GNRH injekció kúrát kaptam, ami után Visanne-t kellett szednem. A babavállalás nem jött szóba, hiszen még akkor nem is volt kivel, és egyetemre jártam. Október óta yasminelle fogamzásgátlót szedek, mert az orvos azt mondta, hogy már nem indokolt a visanne, mert nem látszik már az endometriózis, és a fájdalmaim is megszűntek. 1 levél van még vissza a fogamzásgátlóból és utána szeretnénk nekiállni a babaprojektnek a párommal :) Szerintetek mire számíthatok? Mindenképp konzultálok előtte az orvossal. Anno azt mondta, hogy minél előbb teherbe kellene esnem, ha abbahagyom a bogyót, nehogy kiújuljon az endo. Viszont sokan azt írják, hogy a fogamzásgátlónak ki kéne ürülnie szervezetből. Ezzel kapcsolatban van valami tapasztalatotok? Nektek mit mondtak? Bizakodom, jó volna, ha jövőre már babázhatnánk. 27 éves vagyok egyébként, és júniusra tervezzük az esküvőnket. Az se gond, ha már pocakkal...

19242. zsuzso25
2017. aug. 30. 20:35
Sziasztok! :-) Sajnos nálam is endometriózist diagnosztizáltak. Ez már nem is az első alkalom, hanem kiújult. :-( Most a méh és a bél között helyezkedik el. Az prvos első körben béltükrözést kért, és dr. Zaránd Attilát ajánlotta. Meg szeretném kérdezni, hogy ismeri-e valaki? Mi a véleményetek róla, és ami számomra nsagyon fontos: altatásban végez-e tükrözést? Nagyon szépen köszönöm, ha tudtok segíteni!!! Szép estét mindenkinek!
19241. Picky
2017. aug. 29. 10:44
Köszi! Hát már nagyon vágyunk rá! Igen, endometriózis a betegség es a következtében kialakuló cisztákat hívják endometriómának.
19240. 11dono (válaszként erre: 19239. - Picky)
2017. aug. 28. 19:11

Remélem, meggyógyulsz és jöhet a baba!!

Az endometrióma az maga az endometriosis-os szövet?

19239. Picky
2017. aug. 27. 10:08
Sajnos még nincs gyerekünk. Innen is indul az egész történet, pont egy meddőségi centrumot kezdtünk el látogatni amikor lett egy ciszta a jobb petefészkemen, aztán a meddőségiben kiderült hogy az nem ciszta hanem endometrióma. Előtte soha semmilyen fájdalmam nem volt, de mióta ez ott van a jobb petefészkemen iszonyú menstruációs görcseim vannak. Meg 2 menzesz között is kis kellemetlen fájdalmak itt-ott.😐 Táplálkozásról mozgasról nem beszéltünk a doktor úrral,nem is kérdeztem rá, de én magamon úgy vettem észre hogy a tejtermékek teljes elhagyása és a tudatosan beiktatott heti 3x-4x 4-5 km gyaloglás ( jó tempóban hogy az ember kicsit megizzadjon) vmit segített, most az utolsó menzeszem alatti görcsök nem voltak olyan erősek, jóval kevesebb fájdalomcsillapítóval vészeltem át.
19238. 11dono (válaszként erre: 19237. - Picky)
2017. aug. 27. 08:08

Majd zgás az életem része volt. Az utóbbi időben csak amolyan gyógytorna gyakorlatokat, nyújtás vagyok képes + lépcső lift helyett, gyaloglás ilyesmi. Előre tervezni a kiszámíthatatlan fájdalom miatt nem tudok.

Cukor, gyorskaja eddig sen szerepelt sz étrendemben. A tejtermékek, het 2-3 x hús igen. A doki nem mondott ezzel kapcsolatban semmit. Kb. 7 éve csúnyán felfáztam és azóta vagyok hajlamos a felfázásra és többször kezeltek nőgyógyászati gyulladással. Pedig nagyon figyelek magamra.

Neked mit tanácsolt az orvos?

Te már szültél?

19237. Picky (válaszként erre: 19235. - 11dono)
2017. aug. 26. 21:37

Publikus. A Maternity honlapján fent van a műtét ára.

Sajnálom, hogy ilyen fájdalmaid vannak. Nem egyszerű ez az endó ügy, ugye a baj az hogy a kialakulasa nem ismert, így nehéz hathatósan kezelni.

Kis mozgas és diéta? Nem próbàltad? Nem segít a tüneteken?

19236. 11dono (válaszként erre: 19235. - 11dono)
2017. aug. 26. 20:07
Visannet kaptam. 3 hete szedem,hányingerem azóta nem volt. Menszeszem volt. Azert bízok ebben a gyogyx-ben.
19235. 11dono (válaszként erre: 19234. - Picky)
2017. aug. 26. 20:06

Kîvánom hogy így legyen!!

Eléggé félek nekem mit már ndanak majd a szakrendelésen. Laparoszkop óta eddig nem tapasztalt fájdalmaim vannak és nem csak alhadi, hanem bal és jobb oldalon a derekamnál ill. a köldököm felett, bordáim alatt olyan fura érzés mint amikor vmit mohon megeszel.

A laparoszkopnál 1 endo-s elváltozást is találtak.

Az publikus hogy mennyibe fog ez kerülni?

19234. Picky (válaszként erre: 19233. - 11dono)
2017. aug. 26. 19:38
"Csak" laparoszkóp. Remélem minden jól fog menni és műtét után nem kell kellemetlen meglepetésekkel szembenéznem.....
19233. 11dono (válaszként erre: 19231. - Picky)
2017. aug. 26. 18:56
Laparoszkopos műtét lesz vagy felnyít?
19232. 11dono
2017. aug. 26. 18:36

Szeptember ben megyek endometriosis szakrendelésre Pécsett.

Hogy zajlik, mire számíthatok, ki rendel ott? És h mikorra várható az MR időpont, mennyi a várakozási idő?

19231. Picky
2017. aug. 25. 22:24

Sziasztok! Ma voltán dr Koppán Miklósnál a Maternityben. Roppant szimpatikus volt, minden kérdésenre türelemmel válaszolt. Sajnos tényleg endometrióma ami a jobb petefészkemben van. Ez nem lepett meg, számítottam rá, ami nagyobb meglepetés volt az az hogy a bal petefészkemen talált több apró picit 😣.

Amit még lehetett tapintással, vagy UH vizsgálni azt megnézte, szerencsére nem talált máshol ( bár megmondta hogy a bél felsőbb szakaszainak érintettsége csak a műtét alatt derül ki 😐). Korrekten elmondta hogy privát itt a klinikán meg tud műteni szeptember végén, állami berkekben meg november eleje. Az várakozási időn kívül semmi külömbség nincs, mindkét helyen ugyanúgy műt, ugyanolyan felszereltséggel és technikával. Nem éreztem, hogy rá akarna beszélni a privátra, sőt! Tényleg nagyon kedves volt, az a típus akihez az ember bizalommal fordul.

19230. ebl30 (válaszként erre: 19229. - Manka_33)
2017. aug. 16. 21:31
Huh, köszi!
19229. manka_33 (válaszként erre: 19228. - Ebl30)
2017. aug. 16. 16:37

Szia!

Amikor én voltam pár hónapja, 25ezer volt a vizitdíja. UH-t nem csinál, külön kell rá időpontot kérni (külső/belső 15/db) majd utána az eredménnyel vissza hozzá.

Nálam ez volt a helyzet február-márciusban, nem tudom, azóta változott-e.

19228. ebl30
2017. aug. 15. 16:24
Sziasztok! Műtétem után voltam utoljára Bokornál, ( azóta már 8 hónapos édesanya vagyok ;) ) és akkor külön kellett mennem előtte ultrahangra és utána azzal hozzá. Ez most is így van? Ha simán csak hozzá jelentkezem be akkor nem is csinál uh-t? És mennyibe kerül most egy vizsgálat plusz uh?
19227. Picky (válaszként erre: 19226. - 11dono)
2017. aug. 13. 21:43

Igen a hason lévő laparos hegeket ( de amúgy bármilyen testtáj bármely műtéti technika okozta heg). Laparosak kívülről egy idő után nem látszanak, de ugye egy heg nem csak a bőrön van hanem alatta is átvágják a kötőszövetet és az is ugyanúgy aztàn összegyógyul,mint a bőr. Nem mindíg okoznak ezek a letapadások panaszt vagy nem mindíg kapcsolják vele össze ( pl: derékfájas formájában jelentkezik, es senki nem gondol rá hogy az egy évvel korábbi hasi műtet okozta letapadt heg az oka)

Meg persze ott az egyeni heggyógyulási hajlam is, van akinek jobban letapad van akinek kevésbé vagy egyáltalán nem ( legalábbis nem okoz panaszt)

19226. 11dono (válaszként erre: 19224. - Picky)
2017. aug. 13. 20:13
A hegeken a hadon lévő bemeneti hegeket érted? Bocs de ha így van meglepett amit írtál erről. Ezek a seb közül van amelyik alig látszik. 2 ami nagyobb de panaszom nincs.
19225. 11dono
2017. aug. 13. 20:10
Endo esetén a búza tiltott. Viszont olvastam h jó a búzafű. Ez nem ellentmondásos?
19224. Picky (válaszként erre: 19223. - 11dono)
2017. aug. 12. 07:18
Szia! Minden műtét letapadást okoz. (Nem csak endo hanem minden mas esetben is) Csak az a kérdés hogy mekkorát! Ajánlott, amint az orvos engedi mozogni sportolni főleg olyan mozgásformát válaszrani ami a műtéti területet mozgatja át( egy endo műtét esetében szerintem jóga tökèletes a sok törzsre irányuló nyújtógyakorlat miatt) valamint a hegeket szakemberrel hegmasszázs vagy vmilyeb hegmobilizáló technikával kezeltetni. Kicsinek látszanak ezek a lapros hegek, de nagyon mèlyek, ha letapadnak komoly problémát okozhatnak
19223. 11dono (válaszként erre: 19222. - Maju)
2017. aug. 12. 06:59

A talált letapadást feloldották. Bízom benne hogy nem lesz, nincs.


Mennyi idő alatt derülhet ez ki?

19222. maju (válaszként erre: 19217. - 11dono)
2017. aug. 11. 22:36
Összenövesben a visanne nem fog segíteni mert az minden műtét után előfordul. Max tornával tudsz rajta segíteni.
19221. 11dono (válaszként erre: 19220. - Manka_33)
2017. aug. 11. 18:39

Sajnálom a kálváriádat. :( nagyon nem könnyű.

Crohn gyanús voltam hál Istennek nálam nem igazolódott. Akkoriban én is fogyasztottam tápszert (Modulent)

A cukor és vöröshús nálam nem igazán okoz gondot, korábban sem nagyon fogyadztottam. A glutén már igen.

Én csak a héten kezdtem a Visannet. 5 hete operáltak:3mioma, letapadás a sigmabélnél, 1 endometriosis elváltozás a hólyagnál.

A műtét utáni kb 3-4 hét után jelentkezett fájdalom a női szerveknèl aztán oldalamnál+hanyinger és puffadás (ez műtét előtt is volt). Aztán kiderült begyulladtam, kaptam antibiotikumot ami hatására a szúró fájdalom megszünt. A puffadás és oldal, hasi fájdalom elofordul. Aztan az ügyelös dr mondta h ezt az endometriosis okozza, felírta a gyógyszert.

A kávéval kapcsolatban eléggé megosztó vélemények vannak. Neked van ezzel kapcsolatban tapasztalatod?

Van vmi jó receptoldal amit találtál?

A műtétek között mennyi idő telt el?

Jaj, azt olvsstam hogy ez a gyógyszer is hónapok kérdése, segít -e? Nagyon-nagyon bízom benne!!

19220. manka_33 (válaszként erre: 19219. - 11dono)
2017. aug. 10. 16:10

Ez már a 3. műtétem volt sajnos. A vakbelemben volt 8-10 endo csomó, de a műtét után sem múltak a panaszaim, és az elmúlt hónapokban kiderült, h úgy néz ki, Crohn beteg is vagyok.

Ezért a táplálkozásomat ehhez igazítom - rost-, zsír-, glutén-, cukor- és fűszermentesen étkezem. Nagyon egyhangú, és gyümölcs/zöldség hiányos az étrendem, mert azokat sem bírom, így mellé gyógytápszert kapok kiegészítésként.

Endometriózisban nagyon fontos a cukor és a vörös húsok elhagyása, ezt már elég régen tartom, kb egy éve már. A többit csak idén év eleje óta mellőzöm, de még most sem állt vissza az állapotom a normálisra :)

A műtét nem vészes, laparoszkópos volt, pénteki napon operáltak, vasárnap már mehettem haza :) további másfél-két hét, és már dolgoztam is :) Most azon küzdök, hogy a Crohn miatt ne kelljen belet vágni, most ez a lényeg, ezért is szedek Visanne-t, hogy addig endoval ne kelljen foglalkoznom. Ha ebből jobban leszek és tünetmentes, jöhet az endo kérdés, meg a baba - remélem :)

Az előző két műtétemnél viszont, mivel kiszedtek minden endot, összenövést oldottak, stb, utána megszűntek a fájdalmak, tehát igaz, hogy a sebészeti beavatkozás a legcélravezetőbb.

Kitartást neked!

19219. 11dono (válaszként erre: 19218. - Manka_33)
2017. aug. 10. 15:49

Hűha. :( Amúgy a műtét segített? Mennyi volt a lábadozási időd?

A táplálékozásod hogy alakult? Vmi amit teljesen mellőztél? Vmi ami sokat segített?

19218. manka_33 (válaszként erre: 19217. - 11dono)
2017. aug. 10. 09:09

Szia!

Nem, annak idején azért hagytam abba, mert egy-másfél év után a mellékhatások elviselhetetlenné váltak. Folyamatos migrénnel küzdöttem, és dolgozni sem tudtam miatta - hát abbahagytam.

De visszajött gyakorlatilag egy év alatt, vagyis komoly tüneteket okozott, és a belekbe is bekerült. Október végén műtöttek, most átmenetileg újra szedem, mert egyéb betegségemre is fény derült, ami mellett muszáj endo szempontból tünetmentesnek maradnom.

Babám nekem sincs még... :( 34 vagyok, és amint rendbe jövök mindkét dologból, szeretnék végre gyereket.

Szünet nélkül kell szedni, lehet, hogy a következő menstruációd már meg sem jön. Vagy ha igen, csak pici pecsételős, másoktól ezt is hallottam, nekem megszüntette teljesen.

19217. 11dono (válaszként erre: 19216. - Manka_33)
2017. aug. 9. 21:36

Szia, koszi! Annak nagyon orulnek ha osszenovesk ellen is jo. Bizakodo vagyok,, bevalik.

Emlitetted h korabban 3 evig szedted.

Nekem a kov. 1-5 napban kene menstruslnom, ma volt a 2. tablettam.

Egyhuzamban, szunet nelkul?

Akkor baba miatt hagytad abba?

(En meg nem szultem es 38 vagyok.)

19216. manka_33 (válaszként erre: 19215. - 11dono)
2017. aug. 8. 12:57

Szia!

A Visanne nem fogamzásgátló. Arra szolgál, hogy átmeneti időszakra mentesítse a szerveket a működés alól (tehát elvileg nincs menstruáció), ezáltal megakadályozza h újabb endo szigetek és összenövések alakuljanak ki.

Én is szedem, most február óta - korábban már 3 évig szedtem.

Endometriózisra fogamzásgátló nem igazán alkalmas, több általam felkeresett orvos szerint sem. A Visanne egy dienogest tartalmú gyógyszer, abban segít, hogy a szervezet progeszteron szintjét normalizálja (elvileg nekünk túl magas az ösztrogén szintünk és alacsony a progeszteron)

Egyszerűen fogalmazva mesterséges terhesség vagy menopauza állapotát lehet elérni a gyógyszerrel.

19215. 11dono
2017. aug. 6. 18:59
Mitol fugg h vki fogamzasgatlot v Visanne-t kap?
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook