Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
19543. Picky (válaszként erre: 19542. - Herzi)
2018. jan. 15. 19:39
Szia! Megkérdezhetem hogy az MR kontrasztanyagos volt-e vagy csak sima natív? Előre is köszi
19542. Herzi (válaszként erre: 19541. - Coreyhaim)
2018. jan. 15. 08:42

Febr.14- lapar? Gyorsan eldőlt, nem kellett előtte MR, meg ilyenek? HOgy pontosan lássák hol van az endó?

Nekem nem dőlt el, az MR kevés és így lesz még egy végbéltükrözés. Nem tudni mennyire érintett a bél, így még mindig nem biztos hogy csak "lapar". Hát erre nem vágytam, de gondolom túl lehet élni.

19541. coreyhaim (válaszként erre: 19540. - Youlcsi)
2018. jan. 12. 22:05
Bocsi elirtam szoval beontesre gondoltam...hogy en azt jobban elviselnem inkabb 2 x...mint a beltisztitot ujra vegigcsinalni..a gasztros dokim fehervaron tukrozes elott a pikoprep meg az endostart adta en sem ertettem minek a ketto egyszerre...
19540. youlcsi (válaszként erre: 19539. - Coreyhaim)
2018. jan. 12. 18:51

nem igazán értem... milyen bélmosás? mivel?

a béltisztító és a bélmosó folyadék, tk ugyanaz. megiszod, tolsz rá egy csomó folyadékot és f*sol, mintha muszáj lenne.


volt, hogy itthon készültem elő és reggel mentem, de volt, h ugyanaz az orvos ugyanazzal a cuccal (fleet) befektetett előző napon.

19539. coreyhaim (válaszként erre: 19538. - Youlcsi)
2018. jan. 12. 13:25
Nekem anno csak belmosas volt elozo este ill aznap reggel.most beltisztitas itthon es aznap reggel kell bemenjek. Lehet azert ezt valasztjak mert akkor nemkell elozo este bemenni passz..
19538. youlcsi (válaszként erre: 19537. - Coreyhaim)
2018. jan. 12. 11:06

a beöntés csak a legalsó bélszakaszokat pucolja ki, a béltisztító a teljes belet. szerintem nem alternatívái egymásnak.

nyilván oka van, hogy miért béltisztítást kért az orvos.

19537. coreyhaim (válaszként erre: 19536. - Youlcsi)
2018. jan. 12. 11:04
Szerintem is..de az x prepet nem merem majd bevàllalni...endostar is jo de az elvileg beltisztito..pedig ahogy irtam sztem jobb lenne a beontes vagyis en inkabb aZt vàlallnam
19536. youlcsi (válaszként erre: 19535. - Coreyhaim)
2018. jan. 12. 10:34

x-preptől én is görcsöltem. (nem is tudtam, hogy van még :o fleet is van? az jó cucc volt) szerintem mindegy, milyen béltisztítót veszel be.


a béltisztító addig hat, amíg viszel be folyadékot. ha este/éjjel nem iszol, akkor nincs ami átmenjen rajtad. én fleet után reggel simán el tudtam utazni 100 km-t szegedig és ott még várni a soromra.

19535. coreyhaim (válaszként erre: 19534. - Youlcsi)
2018. jan. 12. 10:15
Hat ja eleg kozeli ;-( foleg hogy nem tudom mi var ram minden szempontbol..melobol kirugnak e vagy nem , lehet mas betolti a helyem es vissza minositenek operatornak ;-( vannak hiènàk sajnos itt akik arra vàrnak mikor nem vagy mikor hibàzol..szemet dolog ez...a mutetre visszaterve azert mèg akarok vagyis jolenne a dokival dumaljak akkor esett le hogy en anno ugye elozo este befekudtem kaptam beontest stb de most nem ez lenne .aznap kell menni 7 re de hat enis videki vagyok hajnali 5 kor elkellene indulnunk autoval raadasul kiirt egy belmosot...az meg kitudja meddig tart..egesz ejjel wc ? Az x prepet irta ki elolvastam rola a hozza szolasokat volt aki azt irta orvost kellett hivni mert olyan gorcsoket okozott...basszus..a picopreptol 8 oras migrenem volt . Egyedul az endostar volt jo meg a fleet de annak az ize iszonyat..szerintetek mast is lehet inni? Nekem kitudja irni a dokim a masikat joba vagyok vele..de ezt az x prepet nem merem egyszeruen mindenki azt mondja hogy nagy gorcsoket okoz....valaki nem szedte ? Illetve most mar hogy hogy nem beontest csinalnak ? En azt jobban vàllalnàm
19534. youlcsi (válaszként erre: 19532. - Coreyhaim)
2018. jan. 11. 19:48
az jó időpont, nincs messze :) kitartás!
19533. youlcsi (válaszként erre: 19531. - Coreyhaim)
2018. jan. 11. 19:48

Nem azért fáj, mert van időd magaddal foglalkozni... de ha találsz bármit, ami tereli a gondolatod, akkor sokat javul a helyzet. Ráadásul a gyerek olyan, amit nem lehet félretolni, hogy most kicsit szenvednék... ez sem jó ám, mert amikor alig bírtam mozdulni a lumbágó miatt, a gyerek akkor is felnyalta a betont és akkor is kézben kellett a játszótérről hazahoznom a 22 kilóját :/ ez van.


ettől függetlenül nyilván szerencsés is vagyok, mert meggyőződésem, hogy azért nem fáj, mert ciklusom sincs, tehát igazából nincs olyan dolog a rendszerben, ami hatna rá.

19532. coreyhaim
2018. jan. 11. 17:54
Ja amugy ma kertem idopontot feb 14....hat ez is eljott sajnos..anno 9 eve is feb fele mutott talan lehet par nap kulonbseggel....tiszta de ja vue
19531. coreyhaim (válaszként erre: 19529. - Youlcsi)
2018. jan. 11. 17:53
En ertem de nem szeretem ha sokan azzal jonnek hogy biztos azert hisztizel stb mert nincs gyereked es akkor van idod magaddal foglalkozni..nem rad erten ezt de sok embertol hallottam mar ezt. Igazibol kokemeny fizikai melom van uveg gyar 12 ora allas , ha szabad hetvegem van akkor discoba mosogatok..ejszakazok mellette millio mas dolg mint masnak nekem sincs idom magamra megis faj es nem viselem el..azert reggeltol estig sot ejjel is erezni egy mensi fajdalomtol 5x erosebbet nem kellemes enis ezzel wlek x ideje de en nem tudtam sajna hozza szokni...szoval jah kinek milyen a fajdlom turese nekem sem kicsi de ez mar azert durva es van amikor valoban nehezen viselem
19530. Herzi (válaszként erre: 19522. - Coreyhaim)
2018. jan. 11. 14:42

Nekem ez az 5.műtétem lesz...IV.fokú endóm van 15éve :( sajnos midnig fájt, éreztem ha kiújult.


Ne aggódj, lesz partner ha 35 vagy akkor még nem késő.:)

19529. youlcsi (válaszként erre: 19526. - Coreyhaim)
2018. jan. 11. 12:47

Ez nálam azért furcsa helyzet, mert én tökre megtanultam a hasi diszkomforttal együtt élni. Néha szúr, nyom, fáj, stb, de már észre sem veszem. Vagyis múltkor hogy felhívta rá a doki a figyelmemet ("nem szokott fájni?") és jobban odafigyeltem magamra, szinte minden nap volt olyan szakasz, amikor volt valamilyen mértékű alhasi fájdalmam... de ha nem figyelek oda, ezeket ki tudom zárni, hiszen ezt csinálom már vagy 10 éve.

Persze nekem is van olyan, amikor úgy fáj... 2 éve kórházba is kerültem miatta, 4 napot feküdtem a nőgyógyászaton, 3 napig műteni akartak vakbéllel, végül sosem derült ki, hogy mi bajom volt.


Többek között erre is jó egy gyerek :) egyszerűen nem érek rá beteg lenni és magamat sajnálgatni. pedig néha jól esne.

19528. youlcsi (válaszként erre: 19527. - Coreyhaim)
2018. jan. 11. 12:43

linkeld már be a cikket légysz!


én próbáltam rákeresni, de csak régieket találtam, és olyan semmilyenek... mint ahogy minden más minden mást is okoz, az E-betűsek, a stressz, ha csúnyán néznek rám, stb...

19527. coreyhaim
2018. jan. 11. 00:50
Erdekesseg olvassatok utana allitolag a dioxinnek koze van az endohoz ..ami benne van a levegoben taplalekban mindenhol..ma olvastam egy cikket valahol..
19526. coreyhaim (válaszként erre: 19525. - Youlcsi)
2018. jan. 10. 22:21
Enis de o nem erzi h nekem hogy faj es nekem a napi dolgaimat zavarja nemtudok boltba menni kinkeservesen se edzeni sehova semmi kedvem faj....nemi elet hagyjuk...ma pl nem faj de ez kiveteles eset..tobbszor faj sokkal mint nem faj
19525. youlcsi (válaszként erre: 19524. - Coreyhaim)
2018. jan. 10. 20:05
én abszolút a doki döntésére bíztam a dolgot.
19524. coreyhaim (válaszként erre: 19518. - Youlcsi)
2018. jan. 10. 16:05
Nekem ugyanez , a doki szerint ez nem akut majd jelentkezzek èn ha rosszabbodik vagy nem birom tehat en dontottem el h mutet...de ha nem kezel semmivel es csak varunk akkor jobb nemlesz az tèny.inkabb essek tul rajta most tavasz elott aztan ugyis ki akarok menni dolgozni kulfoldre.igy nem lehet.
19523. coreyhaim
2018. jan. 10. 16:02
Jo nektek amugy irigyellek benneteket akik babavaras elott vagytok , nekem sajnos jelenleg kapcsolatom sincs es 35 leszek..a mutet az miatt lesz mert van , es faj..en holnap megyek idot egyeztetni..ma jo de tegnap nagyon fajt..ilyenkor belegondolok hogy lehet megsem kene muteni vagy elmulik de a rosszabb napjaimom meg azonnal akarom...2 honap lesz a varakozas ìgy is...de rakerdezek azèrt anyagiak ellenèben elobbre venne......szoval jah 35 leszek sehol semmi , de es sosem szerettem volna ilyen idosen elso gyereket es mèg ember sincs a lathataron szobal en mar kezdek beletorodni h nekem nemis lesz
19522. coreyhaim (válaszként erre: 19512. - Herzi)
2018. jan. 10. 15:58
Neked volt mar muteted vagy ez lesz az elso ? Ki fog muteni ?
19521. youlcsi (válaszként erre: 19519. - Herzi)
2018. jan. 10. 15:18

a napló titkos, de nyugodtan jelentkezz, beengedlek :)

(ill a legrégebbi naplóm pedig az, ahogy a Mukim összejött 2 év küzdelem után :))

19520. youlcsi (válaszként erre: 19519. - Herzi)
2018. jan. 10. 15:17

annyiban nem más, hogy az is lapar volt... és ha azt, mint rutinműtét így megszenvedtem, akkor nem igazán kérek önként hasonlót, vagy még rosszabbat.


tudom, szerencsés vagyok, hogy nem okoz fájdalmat, de mennyire reális feltételezés részemről az, hogy azért nincs vele gondom, mert lényegében ciklusom sincs?

az ősszel volt néhány spontán ciklusom, akkor fedezte fel a doki. előtte fel sem merült a lehetősége hosszú évekig. akkor ott pár (2-3) hónapig fájt is (bár gyanítom azért, mert a doki kérdezte, hogy szokott-e fájni, aztán az agyam ezt úgy értelmezte, hogy ja, hát ennek fájnia kell, akkor fáj, igen :)), de aztán most megint nincs ciklusom, megint nincs gondom sem.

19519. Herzi (válaszként erre: 19518. - Youlcsi)
2018. jan. 10. 15:11

na, akkor majd beleolvasok abba a naplóba:)

megértelek, nem vagyunk egyformák. Bár epeműtét azért más.

Én úgy vagyok vele hogy amí van nem odavaló dolog addig nem dobok ki pénzt lombikra amíg azt onnan ki nem szedik. Sajnos fájdalmat is okoz, úgyhogy nem is kérdés.

19518. youlcsi (válaszként erre: 19516. - Herzi)
2018. jan. 10. 14:49

én amúgy semmilyen szempontból nem vagyok műtétpárti. volt egy epeműtétem a császár után, amit nagyon rosszul éltem meg (pedig tk szövődménymentes volt), és akkor megfogadtam, hogy magamtól többet nem fekszem kés alá. Ha azt mondaná a dokim, hogy meg KELL műteni, akkor nem vitatkoznék, kérdezném, hogy mikor menjek? de amíg nem mondja ki, én nem fogom feszegetni a témát.

egy kisműtétet már elkerültem a nyáron, abban nagyon sokat segített... szóval bízom benne nagyon :)

19517. youlcsi (válaszként erre: 19516. - Herzi)
2018. jan. 10. 14:46
Az én dokim nem endoszaki... de annyira ismer már, hogy néha én is meglepődök rajta :D (írok naplót, és abban azért látszik, hogy az elmúlt 20 évben nem csak rákszűrésre jártam hozzá :D)
19516. Herzi (válaszként erre: 19515. - Youlcsi)
2018. jan. 10. 13:51

Anno az endoszaki dokim szerint ki kell szedni ami nem odavaló, mert termel rossz anyagokat. A terhességgel meg együtt is nőhet egy ciszta. Szóval én ilyen szempontból műtétpárti vagyok.

Egyik barátnőm a műtétet követő ciklusban rögtön babás lett, pedig próbálkoztak már egy éve. Nem is volt nagy cisztája, és csak egy.

19515. youlcsi (válaszként erre: 19514. - Herzi)
2018. jan. 10. 12:29

A dokim legutóbbi vizsgálatkor azt mondta, hogy teherbe kellene nagyon esni mielőbb... de ha záros határidőn belül nem sikerül, akkor kidobja onnan, ami nem odavaló. De nyilván jobb lenne babázás után, mint terhesség előtt kiszedni.

és aztán következő alkalommal, amikor mentem, már nem hozzá mentem, mert átadott másik orvosnak.


Szóval most bizonytalan vagyok, mert egy helyben toporgunk, egyáltalán nem látom, hogy jó irányba mennének a dolgok. Ezt szóvá is tettem a dokimnak, azt mondta, beszél az új orvossal erről. Aztán lehet, hogy abból meg csak rosszul jövök ki :/

Így most egyenlőre csak várakozok... mint már oly sokszor, és remélem, hogy az okosok majdcsak kitalálnak vmit.

19514. Herzi (válaszként erre: 19513. - Youlcsi)
2018. jan. 10. 12:15
Igen, szerintem ez ugyanaz lehet. Rád is lapar vár?
❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook