Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis! fórum

Endometriózis! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
19934. macika33 (válaszként erre: 19926. - Család)
2018. szept. 1. 13:44

Szia Család


Engem 3. laporoszkopiával tettek rendbe. Bél érintettség minimális, ahhoz nem is nyúltak, hólyagból vágtak egy szilványi endot, petevezetékek atjárhatatlanok voltak de ahhoz nem nyúltak hozzá. 10 napig voltam utána kórházban. 6 havi gnrh-t javasolt a doki, 3 havit fogadtam el. Erre rá építve a negyedik hónapban meg volt a lombik, ami -számomra csodával határos módon - elsőre sikerült :)


Annyi kiegészítés hogy a 3. műtétem előtt volt egy megkezdett lombik, amit leállítottak mert rosszul reagalt ra az endom.

19933. macika33
2018. szept. 1. 13:33
Illetve van akinek az rosszabb lett a lombikos injekcióktól az endo?
19932. macika33
2018. szept. 1. 12:46

Sziasztok,


Bél érintettségű endonál a görcsös "ürítés" "csak" menstruáció alatt vagy a ciklus további részében is jellemző lehet?


Ha nekem volt már máshol endom és most ilyen problémám merült fel, akkor ez is az lesz valószínű!? :(

19931. Beckó (válaszként erre: 19930. - Maju)
2018. aug. 26. 11:01
Köszönöm akkor bizakodom 😊
19930. maju (válaszként erre: 19928. - Beckó)
2018. aug. 19. 20:48
Szia! Nekem is az első sikerült úgy, hogy 3 petesejtből csak 1 volt jó.
19929. Picky (válaszként erre: 19928. - Beckó)
2018. aug. 19. 19:12
Szia! Nekünk mindjárt az első sikerült. Kitartást a szurikhoz és sok sikert!
19928. Beckó
2018. aug. 19. 16:07

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék hogy endometriozissal hányadik lombik volt sikeres? Most fogom elkezdeni ezt az egész tortúrát.

Előre is köszönöm a válaszokat 😜

19927. 80dcb9bbe3 (válaszként erre: 19926. - Család)
2018. aug. 15. 15:41

Megkèrdezhetem kihez jársz?

Mit mondtak Neked,az adenoval ki lehet hordani egy terhességet?

19926. család (válaszként erre: 19925. - 80dcb9bbe3)
2018. aug. 15. 13:07
Szia! Igen, endóm van nekem is. Túl vagyok 3 műtéten, épp a negyedik előtt állok. Van adenom, érintett mindkét petefészek, kiveszik a vezetékeket, a hólyag, a bél...
19925. 80dcb9bbe3 (válaszként erre: 19924. - Család)
2018. aug. 14. 18:52

Szia Család!☺️


Ezek szerint Neked is endometriózisod van?Lehet tudni hol található esetleg adenod is van?

Üdv:Timi

19924. család
2018. aug. 14. 09:31
Sziasztok! Egy kéréssel fordulnék azokhoz, akiknek endometriózissal sok küzdelem árán, a sokadik lombikból végül megszületett a kisbabájuk. Mostanában rengeteg sikertelenségről olvastam, azonban volt pár pozitív példa is a környezetemben, amikből nagy erőt tudtam meríteni. Arra gondoltam, hogy mi akik épp küzdünk, szívesen olvasnánk pozitív példákat, hogy tudjuk van remény! Kérlek titeket, akinek van kedve megosztani a sikertörténetét velünk, tegye meg, ezzel sokat segítene. Előre is köszönöm!
19923. Amika0405 (válaszként erre: 19922. - 80dcb9bbe3)
2018. aug. 11. 12:35
Kitartás !!!
19922. 80dcb9bbe3
2018. aug. 10. 22:29

Sziasztok!El vagyok keseredve,most voltam Koppán dokinál és nem mondott túl biztatót..Adenomiozysom van,ezt ugye tudom 2 éve már,de ô ezt csak megerôsítette,hogy ritkán látni ilyet...4 lombikon vagyunk túl ebbôl 2 megtapadt,de sajnos missed ab lett a vége...utolsónál igazolódott patau szindróma.Arra lennék kiváncsi van köztünk olyan akinek adenomiozys mellett lett babája?Ki lehet viselni ezzel a betegséggel egy zökkenômentes terhességet?

Köszi ha válaszoltok..

19921. Nyamitörp
2018. aug. 10. 16:46

Sziasztok!


Tegnap voltam hasi ultrahangon, epekő gyanúval küldtek el. Hát az epém tökéletes, viszont találtak 3 kicsi miómát, egy cisztát a bal petefészkemben meg valamit a bal vesémen, amivel el kell mennem ct-re, mert uh. alapján nem lehet azonosítani, hogy mi ez. Nőgyógyászhoz 14-én megyek, meg kell keresnem egy urológust.

Fura, hogy soha nem a nőgyógyászati tüneteim voltak a legjellemzőbbek, inkább emésztőrendszeri problémák.

19920. 11dono (válaszként erre: 19919. - Sophie11)
2018. aug. 7. 09:32
Has és kismedence MR em volt. Az sem mutatja ki feltétlenül az endot :( mutatott nálam egy véres részt a méhfenéken. Lehet az pont az vokt amit megnyomott és fájt? Nem derült ki :(
19919. Sophie11 (válaszként erre: 19916. - 11dono)
2018. aug. 6. 22:44

Van hogy kicsit kellemetlen,de inkább a menses utáni első együttlét, azt viszont annak tudtam be,hogy nem rég múlt el biztos az a baj.


Köszönöm, megpróbálok utána járni,hátha a környéken valahol korábban kapnék időpontot, nekem ez ugye kismedencei MR vizsgálat lenne.

19918. Nyamitörp (válaszként erre: 19916. - 11dono)
2018. aug. 6. 22:34
Én jövő héten megyek nőgyógyászhoz, de nekem is hasonló tüneteim vannak. A menstruációkor nem görcsölök, inkább a pms kínoz, de az már szinte egész hónapban. Viszont erős szokott lenni a vérzésem és eltart 1 hétig. Egész hónapban alig bírom összeszedni magam, úgy kimerít ez az 1 hét. Ráadásul a vérzés alatt mindig fáj a fenekem is, ott ahol a két part találkozik. Eleinte azt hittem aranyér, de nem. Az együttlét nem fáj, inkább kellemetlen, viszont a "záróakkord" az fáj, olyan görcsszerű érzés és ez utána még kb. 1 napig kitart. Sokszor érzem én is úgy, hogy gyulladás van a hüvelyemben. Kíváncsi leszek mit talál a doki.
19917. Nyamitörp (válaszként erre: 19915. - Sophie11)
2018. aug. 6. 22:28

Szia!


Kérdezd meg az orvosod, hogy más városba tud-e beutalót adni és ha igen, akkor telefonálgass, hogy hol kaphatnál előbb időpontot.

Én Bp.-i vagyok, a Honvéd kórházba nekem is fél évet kellett volna várnom, aztán felhívtam a Gázláng utcait, oda meg 2 nap múlva már mehettem is vizsgálatra. Nem kérdezték, hogy miért kell az mr (nekem mondjuk ez koponya mr volt). Ha esetleg fel tudsz utazni Bp.-re és az orvos is tud beutalót adni, akkor szerintem itt próbáld meg.

19916. 11dono (válaszként erre: 19915. - Sophie11)
2018. aug. 6. 21:01

1x nálam is volt hogy nagyon milyen volt egy pont ami nyomás hatására rettenetesen fájt. Volt azt követően laparoszkopia de nem mondott semmit a doki, van mioma de bent hagytak. Endometriodis nincs! :)

Sex fájdalommentes neked? Nekem fájt, most meg nincs társam , se sex ,:(

Sokszor erzem ugy hogy be vagyok gyulladva de nem latnak semmit. Amit azota meg megtudtam hogy visszeres a mehem kornyeke. ( xintem a Visanne miatt lett olyan)

Amugy a citom negativ lett, akkpt vette pont le mikor ezt kitapintotta. Utana volt hasi uh de semmi ez ugyben.

19915. Sophie11
2018. aug. 6. 16:17

Sziasztok lányok!


Van esetleg köztetek aki Debrecenben küzd az endoval?


Kicsit megvagyok ijedve és tanácsot szeretnék kérni.


Közel féléve, hogy menstruációmkor iszonyatosan fáj a hasam és erős végbélfájdalmat érzek, de ezek a tünetek 2-3 nap után elmúlnak. Körzeti orvosom tanácsára elkezdtem szedni fogamzásgátlót, hátha könnyít a fájdalmas napokon,de eddig(most lesz a 3.honapja hogy szedem) nem sok eredménye volt.

Kétszer csinált UH-t, semmit se mutatott ki, így 2 hete felkerestem egy magán orvost, akinek az endometriózis az egyik szakterülete. Az UH ismételten semmit se mutatott, de kitapintott a pontot mélyen a hüvelyembe,amit ha megnyomott fájt.(Elnézést, hogy ilyen részletes vagyok).


Igy tovább küldött vérvizsgálatra, kismedence MR vizsgálatra és végbélvizsgálatra is. Ezután pedig sajnos szóba került a műtét is.


Vérvétel megvolt, végbél is meglesz a napokban, viszont képzeljétek el a Klinikán az MR-re januárra tudnak időpontot adni.... mondta a regisztrációnál a hölgy, hogy ez azért sürgősebb, így adjam le a telefonszámom és megpróbálnak egy szombati vizsgálatot elintézni hamarabb, de én ezen teljesen ledöbbentem, hogy január vége.....


Sejtettem, hogy sokat kell rá várni, de közel félévet?

Nektek mi a tapasztalatotok ez ügyben? Esetleg tanácsokat is szívesen fogadnék, hogy merre lépjek tovább, van-e esetleg erre valami mód,hogy megsürgessék?


Illetve érdekelne, hogy Ti mire figyeltek, táplálkozásban, mozgásban egyéb dolgokban? Amik megkönnyítik a nehéz napokat?

Egyébként 25 éves vagyok, babát még nem tervezek, de a panaszaim miatt szeretnék megoldást találni.


Köszönöm szépen előre, mindenkinek aki válaszol!

Szép hetet!

19914. Amika0405 (válaszként erre: 19913. - Amika0405)
2018. aug. 3. 20:30

Véletlenül elküldtem 😁


Na szóval a kérdésem az lenne ,hogy -szerintetek menyi idő a felépülés ? Mire elkezdhetnénk lombikozni

19913. Amika0405
2018. aug. 3. 20:27

Sziasztok lányok

Edig csak olvastalak benneteket de most szeretnék hozzátok társulni .


Tica84 ez egy igazi csoda de vannak ilyenek 😊 egy ismerősöm is járt már így ,20éve született egy fia és akkor a doki mondta ,hogy sajnos ő már nem eshet teherbe soha,tavaly 46 évesen megszületett a második fia spontán.☺


Mi nyolc éve próbálkozunk de sajnos nem jön össze 2015bem volt egy laparoszkópos műtétem amin az egyik petevezetékem eltávolították ,a férjem részéről minden rendben volt így azt mondták hajrá most sikerülni fog hát mégse.

Idén januárba elkezdtük a meddőségi kivizsgálást a sotén

Hsg után azt mondták átjárható ,inszem lehet ,,hurrá,, rá egy hónapra mentem inszem előtti vizsgálatra ahol kiderült,hogy még sem lesz inszem mert a petevezetékem duzzadt és tele van folyadékkal valószínű eltömődött😢egy világ összedőlt bennem,hogy nem akar összejönni.

A doktornő most egy ujjabb laparoszkópot javasolt amit most meg is csinál aug.22én,gondolom ezt a vezetéket is kikapják mehetünk lombikra.

A kérdésem az lenne ,hogy én a műtét napján

19912. Tica84 (válaszként erre: 19911. - 11dono)
2018. aug. 3. 19:13
Köszönöm!
19911. 11dono (válaszként erre: 19910. - Tica84)
2018. aug. 3. 08:20
Örülök a történetednek! :) Kívánok egészséget és sok sok örömöt!
19910. Tica84
2018. aug. 2. 15:09

Sziasztok!

Remélem a történetem adhat egy kis reményt valakinek!

2009.01.02-án megszületett, a most már nagy fiam, Dani. Születése után 1-1,5 évvel jöttek a panaszok... (alhasi görcsök, főleg szex után), akkori dokim próbálkozott gyógyszerrel, kúppal egyik sem vált be, közel egy év után döntött úgy, hogy laparoscope-al bekukkant, endora gyanakodott.

Sajnos be is igazolódott, a méhem mögött voltak endometriumok. Elégette őket és elvileg minden rendbe jött. 5 év után (válás, 3 év egyedülálló anyaként nevelés, költözés, új munkakör...) megismerkedtem a jelenlegi párommal. Tavaly ősszel, hasonló panaszokkal felkerestem az új nődokimat. Mivel már volt endó így azt mondta, hogy laparral betekint. (Előtte spirál kivétel, 3 hónap türelmi idő, elmúlnak-e a panaszok... stb.) Feltette a babakérdést is az orvos, amire az volt a válasz, hogy szeretnénk, de csak év vége felé, mert építkezünk.

Mondta, hogy akkor az endós műtéttel együtt, csinál egy petevezeték átjárhatóságot.

Műtét megtörtént 2018.04.10-én. Endo eltávolítva.

És jött a rossz hír.... Csak lombikkal lehet babánk, ugyanis mindkét petevezetékem el van záródva (Az egyik teljesen, a másiknak a fele). Nincs más megoldás, ezt többször is említette a dokim, hogy a későbbiekben babánk legyen.

6 hetes műtét utáni kontrollkor épp a második "szakításon" estünk túl. (Nem a betegség/baj miatt, hanem hogy van egy 9 éves fiam, ami nem az övé....stb.stb..)

2 szakítás után ő kezdeményezte, hogy béküljünk, próbáljuk meg együtt... Belementem.

Tehát jött a kontroll, a doki megvizsgált, minden rendben. Megírta a leletemre, hogy a meddő központ tárt karokkal fogadjon. (Teljesen elfogadtuk már, hogy lombik lesz... mi időzítjük, már amennyire lehet... és akkor jön, amikor mi szeretnénk)

Műtét után a dokit megkérdeztem, hogy mi legyen a védekezéssel. Azt mondta nem kell... mert, ha a petevezeték átjárhatóságon nem ment át a folyadék, akkor semmi nem fog átmenni.

Így nem védekeztünk.

Aztán 2018.06.15-én lett volna aktuális a következő menstruációm. 5 nap késés után teszteltem egy pozitívat. Nem értettük és természetesen rettenetesen megijedtünk, hogy nem-e méhen kívüli.

Hívtam azonnal a dokimat, 2 napra rá kaptam is időpontot. Írt UTROGESTAN kapszulát és csinált egy UH-t. Petezsák, méhen belül.... :) Örültünk... doki is meglepődött....

Aztán 2 napra rá, kitört a pánik a páromon... megijedt! Minden megfordult a fejemben... De szerencsére megbeszéltük a dolgot.

Mondta a doki, hogy 2 hét múlva menjünk vissza, akkor megnézzük van-e szívhang...

Most hétfőn voltunk... 6h/3n és van szívhang.... legközelebb 21-én megyek...

Csoda van.... orvosilag is megmagyarázhatatlan! Bennem van, él!!! És nem kell lombik!

19909. Frézia01
2018. aug. 2. 07:41

Sziasztok! Engem szeptemberben műt Bokor doktor a SOTE-n mélyen infiltráló endometriózissal. Egyelőre annyit tudok, hogy előző nap már be kell feküdni a kórházba, hogy előkészítsenek a műtétre.

Ha valaki megosztaná velem a tapasztalatait, azt megköszönném. Minden infó hasznos lehet.

19908. a588 (válaszként erre: 19907. - Picky)
2018. júl. 31. 19:53
Nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat.Minden jót Neked is!:)
19907. Picky (válaszként erre: 19906. - A588)
2018. júl. 31. 19:39
Nekem a petefészekben lévő 6,5 cm , olyan ügyesen kiszedte kifejtette hogy UH-on nem is látszik nyoma hogy műtve volt a jobb petefészkem. Nyugalom! Utólag tudtam meg hogy kicsit elhúzódott a műtét, első voltam 8-kor vittek le de csak 11kor kerültem vissza, mint utóbb kiderült azert tartott ilyen sokáig mert a petefészekben lévő ciszta összenőt a petevezetékkel és a húgyvezetékkel úgyhogy azt ott rendbe kellett tenni. Ébredés nem hazudok kellemetlen volt, fájdammam nem volt de vmi borzalmasan fáztam rázott a hideg. Talán egy fèl órát tartott a dolog utàna jobb lett. Délutàn 4kor már ki kellett mennem egy nővérkével tusolni. Utána jött a férjem, már ücsörögtem az ágy szélén azrán meg mentünk is egy kört a folyosón. Jól voltam, sebbekkel minden oké volt olyan különösebb fájdalmaim nem voltak így hazaengedtek másnap a drain kivétel után. Legrosszabb pàr napig az a fekvésből felülés volt, meg vmiert nagyon mèlyre lehajolni. Én sem gondoltam volna hogy ilyen könnyen túl leszek rajta. Kívánok neked is gyors könnyű egyszerű műtétet!
19906. a588 (válaszként erre: 19905. - Picky)
2018. júl. 31. 13:51
Szia! Köszönöm,hogy válaszoltál.:) Engem is Koppán doktor fog műteni egy hónap múlva. Petefészekben 5cm-es ciszta,fájdalmas székelés,időnként iszonyatos hasi görcsök.Bízom benne,hogy én is olyan gyorsan kiheverem a műtétet,mint Te.Még lenne néhány kérdésem. Sokat segítenél a válaszaiddal.Mennyi ideig tartott a műtét? Az altatatás mennyire megterhelő? Műtét után már olyan jól érezted magad,hogy másnap haza is engedtek? Milyen tevékenység volt a legnehezebb a műtét utáni napokban? Boldog babavárást kívánok!
19905. Picky (válaszként erre: 19904. - A588)
2018. júl. 30. 18:45

Szia! Ugye a petefeszekben nem volt nehéz észrevenni, azt sima hüvelyi UH-al látta a másik kettőt nem látta arra a tüneteim utaltak pl: menzesz alatt fájdalmas székelés, vizeletürítés. Úgyhogy várható volt hogy a vègbèl és a hólyag környèken is fog találni vmit. Ha ez a kettő nagyobb akkor azokat is meglátja de szerencsém volt mindkettő kicsi volt még nem volt hozzá nőve a hólyaghoz másik pedig a végbélhez.

Az egyetlen tuti biztos kivizsgálási módszer a laparoszkóp. Sokszor nem látszik az endó UH-on vagy MR-en. Elhelyezkedéstől és nagyságtól szerkezettől függ.

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook