Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A tusfürdő vagy a szappan jobb? fórum

A tusfürdő vagy a szappan jobb? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2008. dec. 18. 00:59
Tusfürdő
121. Rena85
2008. dec. 17. 22:39
Tusfürdő
120. Cadence
2008. dec. 17. 18:34
Tusfürdő!!!
119. Yulcsy
2008. dec. 17. 10:41
Nem szeretem a szappant fürdéshez használni, mert nagyon száraz,"tapadós" lesz utána a bőröm.Persze kézmosáshoz szappant használok.
2008. dec. 17. 10:00
Én szappant használok a tusfürdötöl mindig viszket a böröm.
2008. okt. 15. 09:51
A szappan és a tusfürdő azonos alapanyagokból készül, különbség köztük csak árban van.
2008. aug. 14. 15:06
Nekem a kozmetikus azt mondta, hogy a szappan jobb, mivel az veszi le az elhalt hámsejteket, és lehet, hogy utána szárazabb a bőröd, de ha bekened testápolóval, akkor tényleg magába szívja, és jobb lesz, mintha tusfürdő után kented volna be.
115. *trust_us_we_lie* (válaszként erre: 114. - Diagonalt)
2008. aug. 14. 13:37

Én is szoktam tusfürdőt ajándékozni :DDD

Amit meg karácsonyra kaptok el lehet használni pl. kocsit mosni vagy ilyesmi... nekünk mindig el szokott fogyni.


Különben nem szeretem a tusfürdőt/folyékony szappant mert olyan "nyálkás" utána a bőröm. Alig akar lejönni... :s

2008. aug. 14. 06:54
Csakh a szappan jobban tisztít.Volt olyan,h komoly építkezős homoklapátolós meló után kétszer mostam le magam tusfürdővel,majd mikor hazaértem még aznap este,akkor szappannal is.Azt a dzsuvát,ami még akkor lejött rólam.Szinte mindig csak szappant használok,és szinte minden karácsonra kapunk 2-3 tusfürdőt.:S
2008. aug. 14. 00:51
Én használok mindkettőt. Semmi féle változást nem vettem eddig észre egyiknél sem. Pedig testápolót is nagyon ritkán használok... de nem tapasztaltam, hogy szárítaná a bőröm, pedig a kezemet kb. percenként mosom ( antibakteriális szappannal mindig - ami állítólag nagyon nem tesz jót.)
2008. aug. 12. 09:34
Tusfürdő!!
2008. aug. 12. 09:21
Tusfüdő. A szappan után mindig ragad a bőröm.
110. supin
2008. aug. 12. 08:33
Palmolive Naturals
2008. aug. 11. 18:47
a szappan szárítja a bőrt, a tusfürdő jobb!
2008. aug. 11. 18:46
Én már nagyon régen tusfürdőt használok. A múltkor valahol szappannal mostam kezet, de már úgy elszoktam tőle, hogy nagyon "nyekergős", rossz tapintású lett a kezem.
2008. aug. 11. 18:36
szerintem a tusfürdö,higiénikus,egyszerübb,több a választék.
106. KIKY
2008. jún. 24. 15:24
Teljesen mindegy, mindkettő szárít, akármennyire is reklámozzák, h ápol... A tusfürdő talán higiénikusabb!
2008. jún. 2. 02:24

Szerintem a tusfürdő. A szappan kiszárítja a bőrődet.Én csak kézmosáshoz használom. De szerintem

testápoló krémet használni kell mert bőrünk hamar

ki szárad .Olvasva a cikkeket mindenkinek igaza van.

104. RLindi
2008. jún. 2. 00:59
Én a tusfürdőt szeretem,de attól még a szappan is jó,a tusfürdő nekem kényelmesebb.
2008. jún. 2. 00:15
Kézmosáshoz szappan, fürdéshez tusfürdő.
2008. jún. 1. 20:58
mindkettő...hol ez , hol az:))
101. sodrak
2008. máj. 30. 21:19
Én szappanra szavazok.
100. MelisUK
2008. máj. 30. 16:29

Manapság a legtöbb természetbarát a "szappan vagy tusfürdő?" dilemma esetén inkább a szappanra szavaz. Ám nem árt tudni, hogy ennek összetevői között is előfordulhatnak egészségkárosítók, érdemes hát körültekintően bánni vele! De vajon mi szól az egyik vagy a másik tisztálkodószer mellett?


A SZAPPAN


A jó öreg szappan nemcsak tisztít, de ápol is. Leoldja a zsíros szennyeződést és az elhalt hámréteget is, így nem hagyja megvastagodni a szaruréteget: egyfajta természetes bőrradír, mely a bőrre felvitt krémek hatóanyagainak felszívódását is elősegíti. A jó szappan ásványi anyagoktól, tartósítószerektől és EDTA-segédanyagoktól is mentes. Hagyományosan növényi – viaszból, növényi olajokból – vagy állati zsírokból – disznózsírból, marhafaggyúból – és lúgokból, nátriumsóból vagy a kókuszzsír nátriumsójából készül.


A TUSFÜRDŐ


A divatos tusfürdőket szintetikus tenzidekből vagy szappan és tenzidek keverékéből állítják elő. A bőr pH-értékét jelentősen nem változtatják meg - ez mindenképpen mellettük szól -, de a bőrt sem puhítják, így a szaruréteg megvastagodhat – ez vezethet például szőrtüsző-gyulladáshoz. A jól habzó hab- és tusfürdők szintetikus összetevői kiszárítják a bőrt, és vízmegtartó anyagokat is kioldanak abból, kiszolgáltatva ezzel a kórokozóknak, így a bőrbetegségek különféle fajtáinak. Ugyanakkor léteznek már természetes alapanyagú tusfürdők is, ezért a legfontosabb kérdés inkább az, hogy miből készült!


Forrás: femina.hu

2008. máj. 30. 16:21

Találtam egy nagyon érdekes épp ide vágó cikket, mely szeirint a szappan használata a jobb. Itt is van:


Szappan? Tusfürdő? De melyik?


A bőr ápolása során a legfontosabb, hogy semmi olyat ne tegyünk a tisztálkodás, a szépítkezés során, amellyel károsíthatjuk, roncsolhatjuk bőrünk állapotát. Már az sem mindegy, milyen mosakodószert használunk. Napjainkban a bőr tisztítására használható készítményekből már zavaróan bő a választék, miközben a tapasztalat azt mutatja, hogy sokan az alapvető tudnivalókkal sincsenek tisztában.


Egyre több ember igényli az ápoltságot, mert a tisztaság és a frissesség jobb közérzetet és magabiztosabb fellépést ad. Munkahelyen, baráti körben sokkal szívesebben fogadják azokat, akik adnak a külsejükre. A tisztálkodást azonban túlzásba lehet vinni. A mosdószerek gyakori használatától is károsodhat a bőr, nem csak a rajta hagyott portól és piszoktól. A szappan, a tusfürdő a szennyeződésekkel együtt a bőr saját maga termelte enyhén savas, hidrolipid védőrétegét is leoldja. Ennek újratermelődéséhez (bőrtípustól függően) fél-két órára is szükség lehet. Idősebb korban még hosszabb idő alatt alakul ki ez a filmréteg.


A gyakori és sokáig tartó meleg fürdőtől, a nehezen lemosható haboktól olyan alkotórészek is kioldódhatnak a bőr felső rétegéből, amelyek a feszességet biztosító víztartalom megtartásáért felelősek. Egyáltalán nem mindegy tehát, hogy a napi tisztálkodáshoz milyen szereket használunk. Aki szeret sokáig habfürdőben ücsörögni vagy naponta többször is illatos szappannal mosakodni, jól teszi, ha megfelelő krémekről, testápolóról is gondoskodik, nehogy túlságosan kiszáradjon és sérülékennyé váljon a bőre.



Nagy különbségek



Tény, hogy a tiszta víz egymagában nem képes teljesen leoldani a szennyeződéseket a bőrről. A szappan - mint enyhe peeling - már a zsíros anyagokat és az elszarusodott hámsejteket is eltávolítja, s a bőr így üdébbé és puhábbá válik. Az egészséges bőr, függetlenül attól, hogy milyen bőrtípushoz tartozik, nyugodtan mosható szappannal, persze tudni kell, hogy a szappanok között is nagy különbség lehet.


A klasszikus szappan úgy készül, hogy növényi és állati zsírokat lúgokkal főznek. A tipikus szappan 60 százalék marhafaggyúból (Sodium Talowate) és 27 százalék kókuszzsírból (Sodium Cocoate) áll. Ma már szintetikus tenzidekből is készül szappan (syndet-alkálimentes), sőt ezek keverékéből is.


Öntisztulás


A gyerekek bőrének a pH-ja 7-es, csak a serdülőkor tájékán, a nemi hormonok működésével válik savassá, ezért számukra az enyhén lúgos hagyományos szappan inkább tekinthető bőrbarátnak, mint az 5,5-ös pH-jú szappan vagy tusfürdő.



A normál és a száraz bőrűeknek a 7,5-8, a zsírosabb bőrűeknek a 9-10 pH-jú szappan lenne az ideális tisztálkodási eszköz, hiszen egyedül a lúgos szappan képes megpuhítani a keratint, megakadályozni a szőrtüszők nyílásának elszarusodását, segíteni a bőr természetes működését, öntisztulását.



A tapasztalatok azt is mutatják, hogy a puhán tartott bőr ápolásához lényegesen kevesebb kozmetikumra van szükség. Az elszarusodott bőrfelszín viszont szigetelőanyagként hat és ezzel akadályozza a hatóanyagok felszívódását.



Természetes hatás



A mosakodás eredményét befolyásolja a víz keménysége is (l5-ös keménységi fok felett). Hatására bőrizgató mészszappan keletkezik, amit alaposan le kell öblíteni. Az érzékenyebb bőrűek jól teszik, ha az arcmosáshoz és a fürdéshez használt vizet bóraxszal vagy almaecettel lágyítják. Ez utóbbival vagy tonikkal a bőr savas védelme is pillanatok alatt helyreállítható.

Különféle szappanok vannak forgalomban, a széles választékban nem könnyű eligazodni. A gyógynövényekkel, ichtiollal, kénnel, illóolajokkal, mézzel, algával, olajos magvak őrleményével kevert szappanok ugyan nem tartoznak az olcsó termékek közé, mégis kedveltek napjainkban, a természetesség látszatát keltik.



A drága jobb?



A szappanok összetétel-listáját sem lenne haszontalan böngészni. Vannak anyagok, amelyek a minőséget dicsérik (pl. Sodium Cocoyl Glutamate - növényi anionikus tenzid, mely bababőrre és allergiára hajlamos bőrre is megengedett, Cocobetain - bőrkímélő enyhe tenzid),

s olyanok is, amelyek inkább arra intenek, hogy jó lesz vigyázni (EDTA - környezetszennyező anyag, anilin-festékanyag, parfüm stb.). Ebből arra is fény derülhetne, hogy valóban jó szappan-e a drága szappan.



A kommersz szappanok kevés illatanyagot tartalmaznak, olcsóbbak. A krémszappanok magas százalékban tartalmaznak visszazsírozó anyagokat (pl. cetylalkohol, cetyl-palmitate) vagy glicerint. A márkásabb szappanok jobb minőségű zsíralapanyagból készülnek (kókuszzsír, olíva-, szőlőmag-, pálma-, szezámolaj); illatuk általában fél-egy órán keresztül is megmarad a bőrön. A parfümszappanok akár 2 százalék illatanyagot, bőrnyugtató, bőrtápláló anyagokat is tartalmazhatnak. Intenzív illatuk sokáig érezhető. Az allergiára hajlamos, érzékeny bőrűek jobban teszik, ha kerülik ezek használatát.



Védelem, kényelem



A fertőtlenítő szappanok nem valók mindennapi használatra, ugyanis nemcsak a kórokozókat, hanem a bőr természetes, védő baktériumflóráját is elpusztítják, ami komoly bőrbetegségek kialakulásához vezethet. A dezodorszappanokat arcra nem tanácsos használni. Praktikus készítményeknek számítanak a pumpával működő folyékony szappanok, gazdaságosságukról azonban már lehetne vitatkozni. Nagy mennyiségű vizet és legtöbbször konzerválószert is tartalmaznak. Általában jóval nagyobb mennyiségű anyag nyomódik ki egyszerre a flakonból, mint amennyire mondjuk egy kézmosáshoz szükség lenne.



Amikor a bőr nagyobb területen viszket, arra is gondolni kellene, vajon nem éltünk-e vissza a regenerálódó képességével. Ezt elkerülendő, ha a tisztálkodást követően feszül a bőr, feltétlenül kenjük be zsírtartalmú hidratáló krémmel vagy testápolóval.



Mélyebbről



A tusfürdők szintetikus mosóanyagok (tenzidek), amelyek 30-70 százalék mosóaktív anyagot tartalmaznak. Általában drágábbak és nehezebben adagolhatók, mint a kemény szappanok, és nagy víztartalmuk miatt konzerválószert is tartalmaznak. A habfürdők, a tusfürdők a savas kémhatás miatt elősegítik a szaruréteg megvastagodását. A kozmetikusok szerint felelőssé tehetők az újabban olyan gyakori szőrtüszőgyulladásokért. Csak kismértékben módosítják a bőr hidrolipidköpenyének pH-ját, használatukkor a bőr kevésbé ázik fel. Tisztítóhatásukat a kemény víz nem befolyásolja. Túlságosan gyakori használatuk esetén lényegében ugyanazok a hátrányok érvényesülnek, mint a hagyományos szappanoknál, csakhogy ezek a bőr még mélyebb rétegeiből távolítják el a zsírnemű anyagot, ezért jobban szárítanak.



Markovics Vera

kozmetikus



Forrás: Patika Magazin

2008. máj. 30. 16:15
Én mindkettőt használom.
2008. máj. 30. 16:10

Mindkettőt használok. Világ életemben szappannal fürödtem, de nagyon nem mindegy, h melyiket használja az ember. Jelenleg a Bvlgari termékeit használom és nagyon meg vagyok elégedve velük. Csodálatos a bőröm :)

Mindig először alaposan letusolok szappannal, aztán követi a tusfürdő. (Régebben csak szappant használtam, de egy idő után elkezdtem tusfürdőt is használni, mikor már azt is lehetett kapni.)

A tusfürdőt néha kihagyom, de úgy az igazi, ha a szappan után tusfürdőt is használok, mégpedig csakis és kizárólag fürdőrózsával, mivel gazdaságos vele a tusfürdő használata (nem úgy, mint a szivacsnál) és jól átdörzsöli a testem, imádom ahogy vakargat.

Az arcom is világ életemben szappannal mostam, lehet h ez az oka annak, h pattanásmentes?

Egyébként a Dove szappannal és tusfürdővel is meg vagyok elégedve, nagyon szeretem, ez olcsóbb megoldás a Bvlgari-nál és nekem ez se szárítja a bőröm. Ha elfogy az összes Bvlgari-m (jó sok van a párom jóvoltából) utána újra Dove-ot fogok használni, mivel sajnálom azt a rengeteg pénzt :)


Volt rá eset, h CSAK TUSFÜRDŐT HASZNÁLTAM egy nyaralás alkalmával és arra lettem figyelmes 1-2 napon belül, h BÜDÖS LETT A LÁBAM. Majd MEGMOSTAM SZAPPANNAL ÉS ÚJRA SZAGMENTES LETT A LÁBAM.

Tehát szerintem nincs olyan tisztító hatása a tusfürdőnek, mint a szappannak.


Egyébként ha Dove szappant haszánlok, akkor nem feltétlenül használok tusfürdőt, mert egy kicsi beszappizom a benedvesített fürdőrózsát is és még azzal is átdörzsölöm a szappanos testem, majd leöblítem vízzel. Extra illatos marad a testem és egyáltalán nem száraz.


Temrészetesen azért van, h néhány embernek megfelel a Dove (vagy bármely más márka), néhánynak pedig nem, mert mindenkinek más a bőre. Mindenkinek addig kell próbálni a termékeket, amíg meg nem találja az ő bőrének a legmegfelelőbbet.

Egyébként akiknél nagyon klóros a víz, az bármilyen terméket is használhat, száraz lesz a bőre ha érzékeny és szüksége lesz a testápolóra. Ez pusztán a klóros víz hatása...

2008. máj. 21. 07:03
Nekem a tusfürdő.
95. arwenn
2008. máj. 21. 06:02
nekem Ilcsi főzött zöld szappanja jött be :)
94. Hmv. (válaszként erre: 93. - Supin)
2008. máj. 14. 10:38

Kedves supin!

A bőrszárazság alapvető oka a tusfürdők és habfürdők használata, ha megfigyeled magadon, utána alapból kened a testápolókat.

Sokkal egészségesebb a szappan használata, mert spontán láthatatlan hámlást idéz elő, amivel a felső, egyébként is lehámló réteget a fürdés során eltávolítja.

A tusfürdők, habfürdők pedig visszaragasztják a lehámlani készülő lapocskákat, tehát a bőr megvastagszik, úgy érzed, hogy kiszáradt, kenni kell testápolóval, krémekkel.


Ha belegondolsz, a hetvenes évek előtt használtál testápolót? Ugye nem, és a nagymamád sem, aki háziszappannal fürdött. Nem volt rá szükség, mert akkor még nem rontottuk el magunkat a habzó készítményekkel.

Próbáld ki, 1-2 hétig csak háziszappant használj, meglátod, össze sem lehet hasonlítani a bőröd állapotát.

/a hagyományos, szappanfőzők által előállított szappanról beszélek/. Egy másik fórumon is válaszoltam Neked, a kézápolással kapcsolatban, kézmosásra is HÁZISZAPPANt használj, nem szárítja ki úgy a kezed, mint a folyékony szappanok és piperék.

Szakmabeli vagyok már 37 éve, tudom, mit beszélek.


Kíváncsi leszek a tapasztalatodra!

93. supin
2008. máj. 14. 08:06
A tusfürdőt használom.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook