Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyivel több pénzt von le a bankom a számláról, ha más bankautomatánál veszem le a pénzt? fórum

Mennyivel több pénzt von le a bankom a számláról, ha más bankautomatánál veszem le a pénzt? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2009. nov. 27. 17:16
Most már vannak olyan lehetőségek, hogy 0 ft-os csomagokkal...ingyen le tudsz venni pénzt bármelyik automatánál.....
60. 75bb1970ba (válaszként erre: 17. - 7934d1ac97)
2009. márc. 28. 19:51

Mivel engem is elért a válság, egyre többet gondolkodom rajta, hogy hogyan lehetne még jobban spórolni. Hozzászólásodat olvasva eszembe jutott, hogy mennyit bosszankodok mindig a magas költségek miatt, mikor megkapom az OTP folyószla kivonatomat.

És kb. 100 méterre van egymástól a két bank. Azt hiszem jövő héten átsétálok a Raiffeisen bankba. Köszi az ötletet.

2009. márc. 28. 14:46
olvasd el a szabályzatot
2009. febr. 8. 05:44
Banktól függ és persze a számlacsomagodtól is. Nekem saját bankom az első pénzfelvétel után is 499 Ft.-ot vesz le, a férjem bankja nullát. Érdemes odafigyelni.
2009. jan. 25. 10:32
Az adott banktól függ mennyit von le, ha külsős ATM-ből veszel fel pénzt. Általában olyan 300-500FT között szokott lenni az ilyen felvét.
56. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 54. - MelisUK)
2008. jún. 5. 18:10
Köszönöm.
55. tixtina (válaszként erre: 52. - MelisUK)
2008. jún. 5. 13:32

Igen,gondolom.

MÁr lassan mindenhol könnyebb,mint nálunk.

Az ember egyszer csak azt veszi észre-innen is vonnak-onnan is vonnak.Mindennek emelkedik az ára,és nézzük meg hozzá a béreket.

A havi rezsi túlszárnyalja a minimálbért.

Szomorú:(((

54. MelisUK (válaszként erre: 53. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 5. 13:18

Ha gondolod, akkor nézd meg az adatlapom, találsz rajta 2 receptet, melyek skót sütik. Bár gondolom találkoztál ezekkel a sütikkel Angliában v Írországban, de lehet, h a receptnek örülnél.

Én pl a cheescake-kel még Cipruson is találkoztam, de fel nem érhet az igazival:)

53. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 52. - MelisUK)
2008. jún. 5. 13:00

Gondolom, hogy a "pénzügyi szempontba" beleszámíthatjuk a nagyobb fizetést, ill. jövedelmet, a már említett és itt még nem említett kedvezményeket, a kisebb munkanélküliséget, a magasabb nyugdíjakat, stb. stb.


Én már nem vágyom a világban sehová, mert nagyon sokat láttam, de ha egy jó tündér mégis felajánlaná, hogy na még egyszer elmehetsz valahová... csak Skóciát választanám!


És ezt minden családtagom, barátom, ismerősöm megerősítheti! Nem most találtam ki!


Angliában jártam, Írországban is, de Skócia kimaradt. Sajnos. (Már csak a Burberry miatt is..., bár úgy tudom /ezt is/ megvették az amerikaiak, de a skót kocka, mint olyan, csak skót marad! Gyönyörű és a kedvencem.)


Na, eleget beszéltem, hagyok mást is. És elnézést, hogy így elkalandoztam a témától.

52. MelisUK (válaszként erre: 50. - Tixtina)
2008. jún. 5. 12:27
Ezerszer könnyebb itt az élet pénzügyi szempontból.
2008. jún. 5. 12:24

Ami nagyon nevetséges:

otthon OTP folyószámlám van és sehogy se tudom megszüntetni, mivel ha épp hazamegyek és leveszem róla az összes pénzem, akkor azt mondják, h pénzfelvét történt pl tegnap v ma, ezért még 3 hónapig nem lehet megszüntetni...

Amikor nem személyesen szerettem volna intézni, mert épp a párom ment haza, akkor írtunk meghatalmazást, h megszüntethesse és odaadják neki a számlán levő összeget. Vitte a személyim is, de belekötöttek, h nem helyes a kérelem formailag (ez érdekes, mivel ilyen jellegű dolgokat tanultam a suliban és van hozzá mintaformulám), ezért nem lehet megszüntetni, de ha mégis elfogadnák a kérelmem, ha szerintük megfelelő lenne formailag, akkor sem lehet csak személyesen megszüntetni...

Tehát vonhatják a havidíjat még ameddig csak akarják, mivel jó ideig nem megyek haza... Vonhatják majd minuszba...


A páromnak sikerült a sajátját megszüntetni, de a megszüntetésért is felszámoltak egy összeget. Szívás...

50. tixtina (válaszként erre: 47. - MelisUK)
2008. jún. 5. 12:19

Szuper!

Megyünk Skóciába.:))

2008. jún. 5. 12:19

Minden tranzakció ingyenes: pénzfelvét, utalás, egyenleg lekérdezés, egyenleg kinyomtatása, pénzfelvét a boltokban a pénztárosoknál, minden totál ingyen.

Egyetlen kikötés viszont itt is van: néhány helyen 5 font alatt csak úgy fizethetsz kártyával, h (ha jól tudom) 50 penny pluszt fölszámol a bolt érte. (ez az öt font valamivel kevesebb, mint 2000Ft)


Viszont, ha a számláid fizetését a folyószámládról fizeted, nem pedig csekkel, akkor kapsz kedvezményt még kedvezményt is a csekkhez képest, nem pusztán egyszerűbb.

48. MelisUK (válaszként erre: 47. - MelisUK)
2008. jún. 5. 12:15
bocsi, nem "pénztárosnagy", hanem "pénztárosnak"
2008. jún. 5. 12:14

Itt Skóciában totál mindegy, h melyik automatánál veszi föl az ember a pénzét, semmit se vonnak le érte. És a legszebb:


ha vásárolsz egy boltban és kártyával fizetsz, megkérdik, h szeretnél-e pénzt is felvenni. A pénztárosnagy egyszerűen megmondod, h igen, még xy összeget szeretnék és megkapod levonás nélkül.


Hát nem fantasztikus? Még azzal se kell bajlódnod, h automatát keress.

46. syria
2008. jún. 5. 11:24

Nekem nem fáj, csak azon tűnődtem el, hogy mindenki panaszkodik, mégsem vált bankot. Nekem pontosan ezért nem az OTP-nél van a számlám, hanem a Raiffeisennél. Már 7. éve nem hagyom, hogy az OTP rajtam is tollasodjon.

Ami a vásárlásaimet illeti: igenis figyelem, hogy ugyanaz a termék hol mennyibe kerül, s úgy szervezem az életem, hogy ne kitérőkkel, plusz úttal vegyem meg az olcsóbb helyen ugyanazt.

45. emagdi (válaszként erre: 44. - Syria)
2008. jún. 5. 08:13

én csak azt nem értem, hogy neked ez miért fáj?:))))

ha ott vezeted a számlád, és hagyod hogy lenyúljanak, akkor miért ne tennék meg?

senki sincs egy bankhoz sem kényszerítve.

ez éppen olyan, mintha azon fröcsögne valaki, hogy a tescoban 200 forint volt egy liter tej, holott az auchan-ban már 170 forintért is meg lehet venni ugyanazt...

44. syria
2008. jún. 5. 07:13

Kedves OTP-s számlatulajdonosok! Tessék számolni! Ha az OTP több millió ügyfeléből, szerényen számolva csak 100000 legyint havonként egyszer: „most megszorultam, idegen automatából veszek fel pénzt, az 75 millió Ft a bankárok zsebébe! És meggyőződésem, hogy többen legyintenek.

Vagy mondjuk 500000 ember vesz fel havonta csak egyszer, fizetősen (mert az OTP-nél is vannak ingyenes lehetőségek saját automatánál) 10000 Ft-ot, az 49 millió Ft!

43. syria
2008. jún. 5. 06:47

Az OTP újabb aranyos húzása:

Eddig minden automatán fel voltak sorolva a felvehető összegek, plusz volt még egy kategória: a „más összeg”. Szükségem lett volna 23000 Ft-ra. Megyek a Raiffenes kártyámmal az utamba eső OTP-s automatához, élni a havi 3. ingyenes felvételi lehetőséggel, s döbbenten láttam, hogy átalakították. A „más összeg” megszűnt, a lehetséges összegek: 1000, 5000, 10000, 50000, 100000, 150000. Tehát vegyek ki vagy 3-szor 10000 Ft-ot, vagy szaladgáljak plusz 27000 Ft-tal. Ez már mindennek a teteje. Dühödten elautóztam (plusz 2 km, de még így is olcsóbb) egy másik automatához, amelyiken még van a „más összeg” lehetőség. Könnyű így az OTP-nek nyereségesnek lennie!

42. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 41. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 4. 16:03

Jó időben jó helyen volt :)))


Nem neked mondtam, csak leginkább a te hozzászólásodhoz kapcsolódik.


Okos ember nem is vezeti náluk a számláját. Ilyen rossz szolgáltatásért ennyi pénzt kérni, ez a művészet!

2008. jún. 4. 15:55

Ne rám nézzél, én nem ott vagyok!


De sajnos tök igazad van. A nagy zöld néz leginkább annak. Hát miből másból lenne a gazdájának tulajdonában fél Magyarország?

40. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 39. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 4. 15:51

Pont az a bank néz a leghülyébbnek, amelyik magyar :DD.

Őszintén nem értem, az emberek miért húzzák le a saját pénzüket a lefolyón, amikor van költséghatékonyabb bank is, mint a nagy zöld :DD

39. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 38. - Sziamiaú)
2008. jún. 4. 15:49

Jó nektek.


De az az igazság, hogy ezek már nagyrészt nemzetközi bankok. Az lenne a lényeg, hogy legalább az EU-n belül a bankköltségek is egyformák legyenek. De minket még mindig barbár kelet-európaiaknak néznek és úgy is kezelnek.

2008. jún. 4. 15:22
Itt Ausztriában a bankoknak nincsenek külön névre szóló automatáik, ezért pénzfelvét szempontjából teljesen mindegy, hogy melyik banknál van számlád. Az enyémnél pl levonnak kb 3 eurót havonta számlavezetési díj jelszóval és abban már benne van 30 könyvelési sor (pénzfelvét, utalás, vásárlás, akármi)
37. tinendo (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2008. jún. 4. 14:24
Köszi. :)
2008. jún. 3. 17:21
Egyszer egy hónapig más banknál vettem ki pénzt. Amikor megjött az elszámolás kicsit meglepődtem... Több mint 5000 ft-ot levontak tranzacióba, mert máshol vettem fel pénzt. Persze nem egy alkalomért, de nem is vettem ki túl sokszor...
35. emagdi (válaszként erre: 34. - Tixtina)
2008. jún. 3. 17:03

hát, ezt elég bénán csinálták annál a banknál...


amúgy bolond lettél volna, ha egy biztosítást utólag fizetsz ki:) bank elrontotta, így járt, bukta azt a pénzt amit befizettetek volna.

2008. jún. 3. 16:59

Akkor most ezt olvassátok el.Érdekességképpen leírom:kíváncsi vagyok,mit szóltok hozzá.

Ugyebár,ennél a bizonyos banknál,ahol most vagyok-kötöttem egy életbiztosítást.

Az egyik kedves ismerősöm volt az üzletkötőm.

Elolvastam a szerződést,aláírtam,majd két hónapot kp.-ban kifizettem.

Banknak ment a papír,hogy vonhatják a számlámról.

Eddig rendben is lenne.Csak.....

Eltelt egy hónap-két hónap-három,és nem vonták a számlámról a pénzt.Szóltam a csajszinak,nézzen utána,mi történhetett.Utánanézett,és közölte,hogy vonják-nyugodjak meg.Mivel a férjemnek is kötöttem biztosítást-azt mondta a barátnőm-lehet,hogy a párom számlájáról vonják.Utána még vagy 3-szor szóltam neki,gáz lesz valahol.

Megnéztem a páromét is,de arról sem vonták.

májusban kötöttem a szerződést,és decemberben hívott fel a csaj,hogy van egy csöppke gond.

Kiderült,hogy egy vad idegen embertől vonták a pénzem fél éven keresztül,miközben jó számlaszám volt megadva.

Ekkor kérte a lány,hogy fizessek ki 100 ezer forintot a banknak,mert csak így tudják kifizetni a nőt.Hát nem volt annyi pénzünk,mer közben édesapám meghalt/még aznap/.

aztán,hogy nem sikerült rendezni a számlámat-az a biztosítás felbomlott.

Kötöttem egy másikat.

33. MelisUK (válaszként erre: 30. - Tixtina)
2008. jún. 3. 16:46

Lehet, h tényleg mást mondott az a bizonyos hölgy, akinél az üzletet megkötöttétek, de az is lehet, h vmit félreértettetek, vagy esetleg nem is volt szó arról a bizonyos dologról.


Dolgoztam üzletkötőként egyetemista koromban és épp azért hagytam abba, mert:


1.

Olyan irdatlan buta embereket is fölvesznek üzletkötőnek, h az borzadalom. Ha már ők nem értik meg az oktatáson, h hogy is mennek a dolgok a bankszakmában, onnantól kezdve olyan, mintha átvernék az ügyfeleket. És természetesen ők arra kapnak fizetést, ha az ügyfél megköti a biztosítást és fölveszi a hitelt - így, mivel nem arról híresek az emberek, h tisztességesek, akár hazudhatnak is csak azért, h pénzhez jussanak.


2.

Az ügyfelek java része is (sajnállattal kell közölnöm, de) rettentő buta, hiába is magyaráztam olyan alapvetően nekik a dolgokat, mint ahogy egy kisiskoláshoz beszél az ember, a legtöbben akkor sem értették, h miről van szó. Így nem is lehet dolgozni, tehát abbahagytam.

32. emagdi (válaszként erre: 31. - Emagdi)
2008. jún. 3. 16:42
ezt nem konkrétan rád értettem, hanem általánosságban.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook