Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudok friss gyümölcsből(alma, banán stb.)chipset csinálni? fórum

Hogyan tudok friss gyümölcsből(alma, banán stb.)chipset csinálni? (tudásbázis kérdés)


9. d@nu (válaszként erre: 8. - 036bf4cfe4)
2009. jan. 21. 20:21
Tévedés. Chip: szelet, vékony szelet (meg az az elektronikus kütyü is chip :P), többes szám: chips, azaz szeletek. A banán- és az almachips nem összekeverendő a burgonyachips-szel, előbbit aszalják, utóbbit sütik.
2009. jan. 21. 18:57
Van egy baj a chips sütött szelet, az aszalt nem az.
2009. jan. 21. 18:46
Meghámozod a gyümölcsöt, leitatod a levét papírtörlővel. Utána zöldségpucolóval nagyon vékony szeleteket tudsz belőle szelni oly módon, mintha pucolnád a krumplit. Ezt követően forró olajban hirtelen kisütöd. Papírtörlőre szeded és kész.
6. d@nu
2008. jún. 2. 21:06

A banánchips is aszalt gyümölcs, mellesleg pl. a vörösáfonyához és a meggyhez viszonyítva kifejezetten olcsó.


Itt találsz néhány infot az aszalásról, érdemes elolvasni:


[link]

[link]

[link]

2008. jún. 2. 20:12
De nem aszaltat szeretnék csinálni,hanem ropogós chipset.Olyat ami egyes müzlikben benne van,de asszem lehet kapni is készen,csak marha drága:)
2008. jún. 2. 20:10

Szia!

Már aszaltam almát...aszalógépben, 5-7000.-Ft-ért már lehet kapni ilyen gépet. A használati útmutatóban benne is van hogy mit hogyan kell csinálni.

Megmosod a gyümölcsöt feszeleteled, citromsavas vízbe megmártod (ez azért kell hogy ne barnuljon meg)és mehet a gépbe, időnként megcseréled a tálcákat benne, hogy egyenletesen aszalódjon és kész.

2008. jún. 2. 20:07
nem tudom, de engem is érdekelne.
2. ejmi
2008. jún. 2. 20:06
Gyümölcs aszaló géppel tudsz chipset csinálni, szerintem !
2008. jún. 2. 20:04
Hogyan tudok friss gyümölcsből(alma, banán stb.)chipset csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook