Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? fórum

PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? (beszélgetős fórum)


11. zsuzsa74 (válaszként erre: 10. - Pankakukac)
2008. jún. 4. 17:33
Nem igazán. Volt pár hónap amikor 30 napokra megjött, de volt amikor kimaradt hónapokat.
10. Pankakukac (válaszként erre: 9. - Zsuzsa74)
2008. jún. 4. 17:24

Ez az lányok!!! Még több siker-sztorit kérek, hagy reménykedjek én is! Szívből gratulálok mindenkinek, akinek sikerült és büszke anyukája lehet gyönyörű csemetéjének.

Zsuzsa74, neked volt a Closti előtt vérzésed rendesen?

2008. jún. 4. 17:19

Sziasztok!

Az én petefészkeim is PCOs-ak, de engem nem műtöttek meg, hanem kaptam 3 hónapig clostilbegytet, majd a negyedik hónapban még a gyógyszer mellé merional injekciót is. Sikerült a babóca, most 37-dik hétben járunk. Remélem nektek is mielőbb sikerül a babóca.

8. Pankakukac (válaszként erre: 7. - 09ca1d3343)
2008. jún. 4. 17:14

Örülök, hogy megosztottad a történetedet és annak még jobban, hogy neked már sikerült egy babó!!! Ez most egy kicsit ismét erőt ad a folytatáshoz. Olyan jó ilyeneket olvasni, amikor valakinek már van gyerkőc, máris nem látom olyan messze a célt:-)

Köszi!!!

7. 09ca1d3343 (válaszként erre: 1. - Pankakukac)
2008. jún. 4. 13:45

Szia!


Engem 2005.jún-ban műtöttek ezzel a betegséggel,rengeteg cisztám volt. Rá kb. 2 hónapra volt egy terhességem,de a 12.hétben elment. Aztán azt mondta az orvos,hogy elég egy ciklus várni a következő terhességig (ha sikerül).

Közben nem szedtem semmilyen hormon-készítményt. Természetesen estem teherbe és 2006. aug.-ban megszületett a kisfiam!

Azóta volt még egy terhességem,ami sajnos elment.


Szerintem mindnekinek orvosa válogatja,hogyan áll a kérdéshez. Hiszen akihez először én mentem,azt mondta meddő vagyok! Jééé...:)


Vigyázz magadra!

6. s700 (válaszként erre: 5. - Pankakukac)
2008. jún. 4. 13:37

Szia Pankakukac!

Hát nem szép, hogy nem ultrahangoz a dokid.

Nem próbáltad a peteérést mini mikroszkóppal nézni, vagy hőmérőzni?

Én próbáltam, de sajna nem láttam semmi eredményt, azóta abbahagytam. Férjem le is tolt, hogy amikor a doki megállapította, hogy van, legalább kontrollnap megnézhettem volna a mikro-t. PG53 a neve, gyógyszertárban kapható kb 2-3 ezerért. Lehet, hogy csak úgy találják meg a gépben, hogy Fertility tester. Attól, hogy nekem nem mutatott semmit, még lehet, hogy hasznodra lesz!

Sok sikert!

Lívia

5. Pankakukac (válaszként erre: 4. - S700)
2008. jún. 4. 08:21

Szia s700!!!

Nagyon szorítok, hogy sikerüljön a baba! Nálam szerintem ugyanaz a helyzet, mint nálad. Engem is laparral műtöttek, a cisztáimat távolították el. Ez tavaly novemberben volt. Akkor a dokim azt mondta, minden rendben, jöhet a baba, de nem jött. És a menzim sem jött meg. Fél évet vártam, most elmentem egy másik dokihoz, aki Norcoluttal meghozta a menzit és adott Clostilbegytet. Ma vagyok a 14. napon. Apával akciózunk, amennyit tudunk. Érzem, hogy van peteérés, legalábbis én annak tudom be, hogy fáj a petefészkem és nagyon meg van duzzadva. Csak az zavar, hogy a dokim nem néz meg UH-al, hogy mi a helyzet. Ezért nekem nem marad más, mint várni és reménykedni, hátha...

4. s700 (válaszként erre: 3. - Pankakukac)
2008. jún. 4. 07:27

Sziasztok!

Nekem áprilisban volt laparoszkópiás műtétem, igazából meddőség miatti vizsgálat volt (petevezeték átjárhatóság, stb.) Sajna igazolódott a gyanú, amit ultrahangon ráírtak a papíromra, PCOS. Kilyukasztották a cisztáimat, aztán lekezdtem utánaolvasni mi is ez és egyre jobban megijedtem. Elég komoly betegségről van szó. A saját dokim türelemre intett és amikor rákérdeztem, hogy mi várható a jövőben, és visszanőnek-e a ciszták, akkor annyit mondott, hogy most az a lényeg mielőbb essem teherbe. Itt lett elegem és felkerestem azt a dokit, aki műtött, az nagyon aranyos volt. Azóta ő kezel. Vérvétellel megnézte a peteérést, igazolódott a hőmérőzésem és a minimikroszkóp eredménytelensége, tényleg nem volt peteérésem, pedig már azt hittem én nem vagyok képes megállapítani otthon mikor van az a peteérés. Most Clostibegyt (5 napig 1x2) szedése után ultrahangra rendelt, ahol látott érett tüszőt és pontosan megmondta, hogy melyikek a jó napok. Akciózás óta Utrogestant (progeszteron alacsony szint miatt, hogy be tudjon ágyazódni és ne vetéljek el, ha összejön, akkor 12. terhességi hétig marad a kúp...)használok 3x1-et és várok és reménykedem. Most először érzek egy kis reményt! 21. naponál járok....

Ez a doki végre megmondta egyenesen, hogy kb fél év és ugyanolyan lesz a petefészkem, mint előtte, visszanőnek a ciszták, ugyanis ez egy betegség, aminek ez az egyik tünete. Szóval szerintem ne hagyjátok magatokat várakoztatni, hogy csak próbálkozzatok, sajnos muszály figyelni a peteérést és ha nincs, stimulálni, mert én sem szeretnék újabb műtétre menni fél év múlva!

A pajzsmirigyem alulműködik, arra jódot kell szednem. A cukromat rendszeresen figyelnem kell, mert ingadozik. Erre az a megoldás, ha naponta többször, kis adagokban étkezel. Nem mindig sikerül, megsúgom.

Egyébként én úgy olvastam a Closti leírásában, hogy orvosi felügyelet mellett szedhető, vagyis ultrahangon kéne meggyőződni róla, hogy mit csinál. Nekem is amikor a dokim látta, hogy minden rendben, azt mondta, hogy most már nem szabad tovább stimulálni, mert az sem jó, ha túlstimulálják a petéket!

Hát sok sikert mindenkinek, ahogy magamnak sem kívánok mást!

3. Pankakukac (válaszként erre: 2. - 0011)
2008. jún. 2. 16:58

Szia! Köszi, hogy válaszoltál! Nagyon sajnálom, hogy nem jött még össze a babó, de most a második lapar után biztosan lesz eredmény!!!

Engem tavaly novemberben műtöttek, akkor azt mondta a dokim, hogy most spontán sikerülni fog a baba, mert minden jól működik. De mégsem jött. Nem jött meg a mensim sem, így peteérés sem volt, a dokim meg csak azt mondogatta, hogy legyek türelmes. Na én fél évig az voltam és akkor elmentem másik dokihoz. Ő helyből azt mondta, hogy inszemináció és amíg időpontot kapok a meddőségin, addig Clostit szedjek. Ennek most kellene hatásának lenni, de nem tudom, mert UH-ra nem rendelt vissza. Szerinted van esélyem? Napi 2-őt szedtem 5 napig.

2. 0011
2008. jún. 2. 15:22
Szia engem tavaly augusztusba mütöttek,mert PCOS vagyok,utána 3 hónapig clostit kaptam egyszer volt peteérésem de sajnos a baba nem jött össze.Utána decemberbe voltam ultrahangon mert nem mensiztem már kezdtem örülni,de semmi nem volt és a dokim javasolta,hogy jelentkezzünk be a Kaáliba.Januárba voltunk először,áprilisra meglett minden vizsgálat és ekkor kaptam az első kezelést,kaptam szurikat lett is több érett tüsző,viszont mellette kialakult egy 6cm-es véres ciszta is ez sajnos nem löködött le ezért most megint volt egy laparmütétem ,ebből most lábadozom holnap megyek varratszedésre,a Kaáliba még egy kezelést kapok ha az sem jön össze akkor jöhet a lombik,én már csak abban bizok.viszont nagyok soknak sikerült a mütét után.bizni kell mindenki más.Sok sikert!
2008. jún. 2. 14:04

Sziasztok!

Várok olyan hozzászólókat, akiket petefészek cisztával műtöttek, mert nem jön össze a baba. És akiknek már összejött, tippeket kérnék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook