Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? fórum

PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? (beszélgetős fórum)


71. Pankakukac (válaszként erre: 70. - Igi)
2008. júl. 14. 20:55
Most nekem is kellene kapni valami gyogyit? Kérjek szerinted valamit, ami segít támogatni? Olyat gondoltam pl., ami tüsző repesztő, vagy a nyh-át erősíti vagy ilyesmi. Hm? Mi a véleményed???
70. igi (válaszként erre: 69. - Pankakukac)
2008. júl. 14. 18:29
Köszönöm, én is drukkolok neked ! Holnap várlak hogy mi a helyzet !!
69. Pankakukac (válaszként erre: 65. - Igi)
2008. júl. 14. 16:53

Szia!

Nagyon szép ez az eredmény, most aztán mindent bele!!! Nagyon szorítok! Remélem, hogy holnap nekem is ilyen, vagy hasonló eredményem lesz.

Puszi

2008. júl. 14. 16:45
szia én szedtem duphastont closty mellett, nekem visszatartotta a menstruációmat, ami amúgyis hol van hol nincs. de az is azért van hogy segítse a beágyazódást és csökkenti a vetélés esélyét. szorítok nektek csajok
67. igi (válaszként erre: 66. - S700)
2008. júl. 14. 16:13
Szorítok neked!
66. s700 (válaszként erre: 65. - Igi)
2008. júl. 14. 16:02

Én nem hallottam még erről a gyógyszerről. Nekem Utrogestant írt a dokim, mert alacsony a progesteron szintem. Amiatt meg nem tud beágyazódni a megtermékenyített petesejt, meg nagyobb a vetélés esélye is.

Most a 25. napon járok és nagyon reménykedek.

Nekem a 12. napon 18 és 19 mm-es tüszőim voltak.

Szorítok, hogy sikerüljön!

65. igi
2008. júl. 14. 15:22

Szisztok.

Ma meg volt a 12 napi uh, minden ok, a méhnyálkahártya 13 mm , és van egy domináns tüssző 14mm és több apró mindkét oldalon. A doki meg volt elégedve. Írt fel Duphaston-t, ismeritek ? szedte már valaki ?

2008. júl. 11. 18:16
Nincsen semmi gond nem sértődtem meg vagy ilyesmi. Én is már nagyon szeretném a babát, és a párom is. Mindig reménykedek, de hiába. Na majd még lehet benézek! Üdv csajok
63. Pankakukac (válaszként erre: 61. - 3889c2242e)
2008. júl. 11. 15:39
Ne haragudj meg, talán nyers voltam, de nem annak szántam!!! Tényleg nagyon köszönjük, hogy leírtad, hiszen azért vagyunk itt mi mindannyian, hogy egymást segítsük mindamellett, hogy pusztán a jelenlétünkkel-ami sokszor nagyon sokat jelent-a hozzászólásokkal és tapasztalatokkal. Úgyhogy még egyszer elnézést kérek, ha tényleg nyers voltam, nagyon örülnék, ha csatlakoznál hozzánk és a tapasztalataidat megosztanád velünk!
62. s700 (válaszként erre: 61. - 3889c2242e)
2008. júl. 11. 15:33

Szia!

Én is pontosan tisztában vagyok azzal, hogy mi ez a betegség.

Abban sajnos nagyon is igazad van, hogy az orvosok nem nyúlnak más területhez. Az én nőgyógyászom is nagyon rendes, elmondta a PCOS nőgyógyászati részét, pontosan azokat, amiket olvastam is már. Viszont nem utalt be máshova, hogy a többi részét is kezeljék. Úgyhogy az olvasgatásom hatására magamtól elmentem a háziorvoshoz és kértem beutalót endokrinológiára. Abban reménykedem, hogy ott tudnak segíteni. Tudom, hogy nem jó a cukrom, mert méregetem és látom. De gyógyszert csak orvos írhat sajnos...

17-én megyek, remélem okosabb leszek.

Én már 35 éves leszek decemberben, úgyhogy nekem sincs időm várni semmire. Most első a baba.

És nem hagyom békén az orvosokat!

2008. júl. 11. 15:17
Nem azért mondtam, csak egy kicsit segíteni akartam, és végig olvastam a hozzászólásokat és abból gondoltam, hogy leírom, nem elsősorban a PCO-t kell lezelni hanem az inzulinrezisztenciát, és utána jöhetnek a többi kezelése. További szép napot.
60. Pankakukac (válaszként erre: 59. - 3889c2242e)
2008. júl. 11. 15:03

Szia!

Nagyon szépen köszönjük, hogy leírtad ezeket! Abban az egyben nem adok igazat, hogy szerinted sokan nem tudják, milyen betegségről is van szó. Szerintem ha egy nőnél kiderül valamilyen betegség, akkor azonnal tudni akar róla mindent, úgyhogy szerintem itt már mindenki végig olvasott/tudakolózott mindent. Az más dolog, hogy mivel már én is elmúltam 30 éves, nincs időm arra, hogy mindenféle vizsgálatokat elvégezzenek rajtam és ezután több hónapig gyógyszert szedjek, mert az csak később fejti ki a hatását. Én az orvosommal együtt úgy vagyok vele, hogy magát a PCOS-t majd akkor akarom kezelni/kezeltetni, ha már van egy babám.

2008. júl. 11. 13:39
Sziasztok!!! A következő okokból írok ide. Az egyik az hogy én is PCOS-s vagyok, és nekem is volt már vetélésem, baba nem jött össze azóta sem, sőt még mindig rendszertelen a menstruációm. 3 havi clostyl írt fel a dokim, de a 3hónapból lesz 6 mivel olyan 58 napra jön meg meg hasonlók. Teljesen el vagyunk keseredve, de a remény hal meg utoljára. A másik pedig az, hogy úgy látom sokak nem is nagyon tudják mivel állnak szemben. a lényeg ebben a betegségben, hogy: II. típusú cukorbetegségről beszélünk, amikor sok az inzulin éd emiatt az egész hormonháztartás és anyagcsere felborul, így kialakulnak a ciszták a petefészekben. Tehát nem nőgyógyászati problémáról van szó hanem egy teljesen összetett dologról. Előbb a cukorbetegséget kell kezelni, amikor elküldenek terheléses cukormérésre , cukorbeteggé nyílvánítanak, majd felírják a metformint. ezután több havi szedés után kezdődhet a ciszták kezelése, ami a metformin szedése mellett nem mindig szükségszerű a műtét. de végülis nem én vagyok az orvos :) Ennél sokkal több dolog van írva aneten erről a fajta betegségről, hozzáteszem nem gyógyítható csak kezelhető és tünetmentessé tehető de életünk végéig figyelni kell mit eszünk iszunk és mennyit mozgunk. Sok szerencsét kívánok sortársaimnak. Kitartást, meg lesz a gyümyölcse én is ebben bízom.
58. s700 (válaszként erre: 56. - Igi)
2008. júl. 11. 13:29

Igen, voltam, 2 érett meg végülis 18 és 19 mm-esek voltak akkor. A doki azt mondta, hogy másnap vagy harmadnap biztosan meg is repednek, nagyon szépnek találta őket. Akcióztunk is rendesen!

Azóta utrogestant kell használnom. Most 22. napon járok és nagyon reménykedek!

Sajnos egy pete megint bent fog ragadni tutira. Múltkor is már maradt egy. Hát igen, ez a PCOS. Ezért mondta a dokim, hogy igyekezni kell, mert hamar visszanő. Elkezdte sajna...

Köszi az érdeklődést!

Szorítok, hogy jó legyen neked is!

57. s700 (válaszként erre: 56. - Igi)
2008. júl. 11. 13:25
Szia!
56. igi
2008. júl. 11. 10:31

sziasztok!

Én nagyon rosszul voltam míg szedtem, szédültem, hányingerem volt, ugy kovályogtam...

De most jól vagyok kopp.kopp..

Néha érzek pici szurkálásokat(ma van a 9-ik napom), remélem szépen érnek a peték, és isten adja hogy egy meg is termékenyüljön. Ugy szeretném.

Panka mindenképp beszámolok hétfőn.

s700 szorítok hogy ne jöjjön mensi, volt 12 napi uh? mi volt ?

55. Pankakukac (válaszként erre: 54. - S700)
2008. júl. 10. 15:23

Legyen igazad! Már nagyon jó lenne megdumcsizni, hogy milyen pelust vegyünk és hogyan rendezzük be a lurkók szobácskáját...De eljön annak is az ideje! Remélem.

Puszi, és majd várom a fejleményeket!!!!!

54. s700 (válaszként erre: 51. - Pankakukac)
2008. júl. 10. 14:12

Hello!

Én is csak az első adag clostynál éreztem szédülést, meg szarul voltam. Azóta szinte észre sem veszem, hogy szedem...

21. napnál járok...

Mire nektek érnek a kis petik, talán már én is tudok majd valamit...

Én is szorítok mindenkinek. Aztán majd találkozunk egy másik fórumon, ahol a babások társalognak:-D

53. Pankakukac (válaszként erre: 52. - Igi)
2008. júl. 10. 11:54

Hello!

Akkor mi most teljesen egyszerre kezdtük a hónapot úgy néz ki! De jó lenne, ha most nem csak a remény éltethetne minket...nagyon szorítok neked is és várom a hétfői beszámolót. Én kedden megyek a dokimhoz. Te érzel valamit? Én nem most semmit.

52. igi (válaszként erre: 51. - Pankakukac)
2008. júl. 10. 08:54

Szia Panka !

Nekem is tegnap volt az utolsó clostis nap, én hétfőn megyek uh-ra, nagyon kiváncsi vagyok mit látnak majd.

Drukkolok neked is, majd megírom hétfőn mi volt!!

51. Pankakukac (válaszként erre: 50. - S700)
2008. júl. 9. 18:57

Szia!

Nagyon szorítok, hogy legyen neked eredmény! Jó volna már, ha valamelyikőnk elkezdené a sort és bebabásodna, hogy utána mindannyian követhessük!!!

Ma vettem be a 2. adag Clostim utolsó darabját és várok ismét a csodára... Kedden megyek dokihoz, hogy megnézze, hogyan alakulok. Remélem, hogy nem csinált cisztát ismét, mert abba beleőrülök!!! Most azt furcsállom, hogy nem érzek semmit, én úgy emlékszem, hogy a múlt adagnál ilyenkor már jelentkeztek a tünetek (hasfájás, szédülés, stb.)Mindegy, most eldöntöttem, hogy nem agyalok rajta túl sokat.

50. s700 (válaszként erre: 46. - Pankakukac)
2008. júl. 9. 18:34

Szia Panka!

Hogy vagy? Voltál dokinál?

Én ma a 20. napon járok. Reménykedek. Nagyon görcsöltem a peteérés idején. Hétvégéig fájt is az alhasam. Már majdnem dokihoz mentem, de végülis elmúlt. Most az utrogestan akadályoza a spontán együttlétet a férjemmel, de megoldjuk...

Szörnyű várni, hogy teljenek a napok...

49. paksi.timea (válaszként erre: 48. - Pankakukac)
2008. júl. 7. 11:17
KÖSZÖNÖM!
2008. júl. 3. 09:45
Timi, nagyon gratulálok a babához! Töltsd önfeledt boldogságban a 9 hónapot és legyen egy tündéri babácskád!!!
2008. júl. 3. 09:25

Sziasztok lányok!

Én is tipikus PCO-val "megáldott" csaj vagyok...

Műtétem nem volt-az orvos akart, de én nem!

Az IR is tökéletesen kimutatta-bár az orvos normálisnak vélte (0 perces 3,8. 60 perces 63,6. 120 perces 95,7. 180 perces 10,2)A vércukor normális, sőt inkább alacsoy.

A lényeg: január első napjaiban próbálkoztunk először a babaprojekttel-több évi várakozás és sok orvos ijesztő véleménye után.

Még a hónap végén pozitív lett a teszt-csoda történt! Jelenleg 27 hetes kismama vagyok!!!

A sikerem kulcsa: 1 év Candida diéta, fél év rendszeres-egyáltalán nem kellemes- talpreflexológia és sok-sok ima!

Mindenkit csak bíztatni tudok!

46. Pankakukac (válaszként erre: 45. - S700)
2008. júl. 3. 08:30

Szia!

Akkor az van, hogy nem csak egy babád lesz:-) És az dupla, vagy tripla öröm. Ezen ne agyalj, hanem azon, hogy sikerüljön. És fog is sikerülni.

Nekem ma reggel megjött:-) A 43. napon. Annyira örülök neki! Végre magától!!!! Ilyen nem nagyon szokott lenni nekem. Pedig tegnap bejelentkeztem a meddőségibe is. Lehet, hogy megijedt a szervezetem? Hihihi.

Szóval, szerintem volt babám, csak elment:-((( Ezért volt a múlt hétvégén a pecsételésem.

45. s700 (válaszként erre: 44. - Pankakukac)
2008. júl. 3. 07:45

Szia Panka!

Nagyon sajnálom. Azért visszamész a dokihoz, ugye? Nehogy most bent maradjon vlami, ami nem oda való és az akadályozza a kövezkező terhességet!

Hú, én tegnap óta rettenetesen görcsölök, mintha meglenne. Ez állítólag jó. Nem nagyon volt még ilyenem. (Persze, peteérésem sem...)

Azért kicsit rémisztő is ez a 2 szuper tüsző. Ugyanis így 2x-es esély is van. És mi van, ha nindkettő megtermékenyül?...

44. Pankakukac (válaszként erre: 43. - S700)
2008. júl. 1. 11:32

Szia!

Nagyon szorítok és tényleg mindent bele, mert marha nagy esély ez most!!!! Gyönyörűek a tüszők, csak örülni lehet nekik.

Én múlt kedden voltam dokinál, aki azt mondta, nem tud egyenlőre mit kezdeni velem, mert annyi van, hogy nagyon vastag a mnyh, lehet baba van, de még ő nem látja, mert kicsike. Annyit mondott, hogy teszteljek szorgalmasan. Túl vagyok két pozitív és egy tegnapi negatív tesztemen. Nem tudom, majd kiderül. Szerintem volt baba, de igencsak elment:-(((, ezért volt a negatív.

43. s700 (válaszként erre: 42. - Pankakukac)
2008. júl. 1. 10:56

Szia!

2 tüszőm nagyon beindult, 18 és 19 mm-esek, ráadásul mindkét oldalon 1-1. Doki szerint nagyon jól néznek ki és a nyálkahártyám is, úgyhogy mindent bele! Péntektől szedhetem újra az utrogestant.

Sajnálom, hogy neked nem sikerült. Voltál dokinál? Mit mond?

42. Pankakukac (válaszként erre: 41. - S700)
2008. jún. 30. 17:39

Szia! 2 pozitív után ma egy negatív teszt következett. Hogy mitől, azt nem tudom.

Szorítok neked, majd írd meg, hogy mit mondott a dokid!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook