Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? fórum

PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? (beszélgetős fórum)


101. Pankakukac (válaszként erre: 100. - S700)
2008. júl. 16. 20:09

De aranyos vagy, hogy így bizakodsz!:-)))) Így is kell, ez a helyes gondolkodás. Nagyon fontos tényleg az, hogy ki tudjatok kapcsolódni és ez biztosan könnyebb lesz úgy, ha nem otthon a megszokott környezetben lesztek, hanem minden újdonság, így egymáshoz is kicsit újdonságként fogtok közeledni. És ilyen környezetben, ilyen hatásoktól kisérve, hidd el, hogy meg is lesz az eredmény. Én nagyon szorítok!!!

Egyébként hová mentek nyaralni???

100. s700 (válaszként erre: 99. - Pankakukac)
2008. júl. 16. 19:22

Most néztem a naptárat. Ha mégsem jönne most be, akkor pont, amikor akciózás aktuális, akkor megyünk nyaralni a férjemmel. Ideális lesz az időzítés! :-D

Nyugalom, béke, kettesben,csak egymással foglalkozhatunk, nem kell gondolni a munkára, meg a sok gondra itthon....

Most elhatároztam, ha most nem vagyok terhes, következő ciklusban az leszek!

Meg Ti is!

2008. júl. 16. 18:14
Jaj, lányok, olyan szörnyű ez!! Mindíg nehéz a döntés és olyan sok alternatíva közül lehet dönteni. És ha véletlenül nem jön be az, amelyiket választjuk,. akkor marad az önvád, meg a kétségek, hogy mi lett volna, ha a másikat választjuk...talán akkor hamarabb van baba. De ezt már utólag úgysem lehet megtudni. Én mindenkinek szorítok lányok és biztos vagyok benne, hogy mihamarabb meglesz az eredménye a szenvedéseinknek.
98. Vica79 (válaszként erre: 97. - S700)
2008. júl. 16. 16:29

Na akkor majd beszámolok a fejleményekről, mert nekem a labor eredményem alapján már augusztus 5-én többet lehet majd tudni. A clostyl-t pedig hanyagolom. Így nekem nem élvezet a szex és félek, ez nem tesz jót se nekem, se páromnak. A szexben már egyre inkább minden a gyerekről szól. Most egy kicsit félretesszük ezt a peteérés serkentés dolgot és a más módon próbáljuk meg elérni a célunkat. Ahogy írtad is: "Előbb utóbb mindegyikőnknek sikerül. Csak van, akinek előbb és van, akinek kicsit többet kell várnia...."

Te meg majd írj, hogy bevált-e a clostil.

Szia. Én most léptem is.

97. s700 (válaszként erre: 96. - Vica79)
2008. júl. 16. 16:11

Szia Vica!

Én ugyanebben a cipőben járok, mint Te. Csak én már 35 leszek idén!

Férjemmel átbeszéltük, és úgy döntöttük inkább a nőgyógyászra hallgatunk, legyen meg a babóca, aztán majd foglalkozunk a fogyással és a többi dologgal az endokrin dokinál.

Egyébként is még szeptember 8-ig van időm bőven, akkorra kaptam kórházi beutalót(nem tudom vérvételre legalább miért nem küldött el). És ki tudja mikorra tud majd eredményeket is felmutatni.

Ráadásul hiába magyaráztam neki, hogy most a PCOS-t megműtöttékáprilisban és megmondta a nődokim, hogy kb fél év és visszanő. Nem akarok félévente műtétre menni emiatt! Most, hogy folyamatosan járok UH-ra, mindig talál meg nem érett tüszőt! Várjam meg, míg tele leszek velük megint???

Hát nem!

Nem hagyom magam! Nagyon reménykedem egyébként, 27. napon vagyok ma. Most nagyon rendesen akcióztunk mi is.

Egyébként a peteérés környékén nekem is fájt nagyon, de kerestünk olyan pózt, ami nem volt olyan rossz. Kibírtam, mert tudtam, hogy ettől lehet eredmény....

Szorítok én is mindenkinek!

Előbb utóbb mindegyikőnknek sikerül. Csak van, akinek előbb és van, akinek kicsit többet kell várnia....

96. Vica79
2008. júl. 16. 16:00

Sziasztok!

Pankakukac igaz nekem is 18 mm volt a 12. napon a tüszőm, ki is fakadt időben, de sajnos nem lett belőle babóca. Ha a doki azt mondja, hogy elégedett, akkor bizonyára van oka rá. Majd szépen növekszik még neked is és egyszercsak kifakad. Ne aggódj miatta. Ami késik, nem múlik.

Mi lehet, apával nem voltunk eleget együtt a kifakadás környékén. Pedig a doki szerint 2-3 nap volt még hátra. Na mi voltunk másnap és harmadnap is, mert elvileg 5 napig életképesek a kiskatonák és naponta amúgyis értelmetlen. De aztán a clostyl miatt annyira fájt a hasam, hogy még az együttlét is nagyon rossz volt. Nem is "eröltettük" aztán többet. Aztán meg elkezdtek fájni a melleim. A mai napig is fáj és mivel a mensim is késik, reménykedtem. De a mai negatív teszt megerősített, hogy nem a baba okozza a tüneteimet, hanem a hormonok.

Tegnap az endokrinológus írt beutalót laborra és cukroterhelésre, meg még kitudjamire. Ha holnap megjön (talán a jelek azt mutatják), akkor a harmadik napon kell vérvételre menjek. Azzal augusztus 5-én visszamenni. Azt mondta, hogy mostmár ne szedjek Clostit és norcolutot sem, ha esetleg nem akarna megjönni.

Úgyhogy most nekem is mérlegelni kell, hogy a nőgyógyásszal próbálkozzam és legalább PÉ-m legyen a clostitól (még ha fájdalmak közepette is), vagy az endokrinológus kezdjen el kezelni, ami igaz az alapproblémát oldja meg, de akár több hónap is lehet. NAgy dilemma. De talán én 29 évesen még megengedem magamnak, hogy 3 hónapot "kísérletezzen" a doki, mi lehet a valós bajom. Miért nincs pé, miért rendszertelen, stb.

Szurkolok én is mindenkinek lányok!

2008. júl. 16. 15:32
Jaj csajok, én is szorítok nektek, csak ügyesen!!!!
94. igi (válaszként erre: 90. - Pankakukac)
2008. júl. 16. 13:40

Szia Panka!!

Ha a doki meg van elégedve az eredménnyel, akkor az jót jelent.Örülök hogy a ciszta eltünt.Nincs más hátra mint akciózni, mi is azt tesszük :-) Aztán pedig várunk, és reméljük meg is lesz az eredménye .

Szorítok neked !!

93. Pankakukac (válaszként erre: 92. - S700)
2008. júl. 15. 22:12

Ajaj! 12. napon vagyok. A dokim mégis elégedett volt. Akkor miért? Bár nekem a ciklusom most is 43 napos volt, akkor valószínű, hogy a pé is tolódik?

És az gond, hogy ilyen kicsike? Attól még megreped vagy nem fog? Vagy ebből nem lehet baba? Olyan tudatlan vagyok!!!!!

92. s700 (válaszként erre: 90. - Pankakukac)
2008. júl. 15. 22:06
Nekem a 9. napon volt 8-9-10 mm-es. A 12. napon már 18-19 lett.
91. s700 (válaszként erre: 90. - Pankakukac)
2008. júl. 15. 22:04
Hányadik napon vagy?
90. Pankakukac (válaszként erre: 89. - Igi)
2008. júl. 15. 22:01

Szia! Na, voltam a dokinál. A domináns tüsző 7 mm-es a sok kicsi mellett és a nyh-a 8 mm-es. Csütörtökön még majd megnézi és írt föl injekciót, ami megrepeszti. Csak nem értem, mert néztem a neten ezt a gyogyit, de nem arra hat, mint amire a doki adta. Mindegy, biztosan tudja, vagy legalábbis remélem, hogy nem írta el:-))))

Jó hír, hogy a ciszta fölszívódott!!!!

Szerinted amúgy nem kicsi ez a 7 mm????

89. igi
2008. júl. 15. 21:41
panka mi a helyzet ??
88. s700 (válaszként erre: 87. - Pankakukac)
2008. júl. 15. 16:33
Köszi, ez jól esett.
87. Pankakukac (válaszként erre: 83. - S700)
2008. júl. 15. 16:31

Hát...mit mondjak, nem lettem boldog ettől a hírtől. Bár én a helyedben ezt nem hagynám annyiban. Nem értem, miért kell befeküdni a kórházba, talán valami műtétet akar csinálni? Én a helyedben elmennék egy másik dokihoz is. És miért nem javasolja a Clostit? Azért, mert cisztát csinál? Én nem tudom ki hogyan van ezzel, de én soha nem szedtem a clostit és mégis cisztás voltam, viszont a Clostival a ciszta mellett babára is van esély. Úgyhogy....szerintem ezen el kellene gondolkodni... A fogyásról meg annyit, hogy vagy sikerül, vagy nem. Szerintem nagyban befolyásolja, de nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem jöhet össze a baba.

Tehát fel a fejjel és nézz meg több lehetőséget is, nem kell egyből az első megoldást választani. Én már ezt nagyon megtapasztaltam.

Látod én sem egyeztem bele a lombikba, inkább várok még vele és Clostizok. Lehet, hogy nem jön be, de ezt látom jobbnak. Neked kell eldönteni, hogy merre haladj tovább!

Mi melletted leszünk, akármi történik is, ezt ne feledd el!!!!!!

86. s700 (válaszként erre: 84. - Igi)
2008. júl. 15. 16:30

Ja, nem is válaszoltam most látom.

Azt hiszem járom tovább az utat a nődokival. 26. napon járok, most megint fog valami történni. Vagy megjön, vagy nem, mindenképp mennem kell majd vissza. Majd akkor mesélek neki az endokrin dokiról és átbeszéljük mi legyen. Én mielőbb szeretnék babát, már 35 éves leszek idén! Aztán majd akár utána is kezelhetik a többi bajomat.

Tudom, hogy a súlyom miatt nehezebb lesz a terhesség, de már hány hasonló súlyú csajnak lett gyereke! Nekem miért ne lehetne?

85. s700 (válaszként erre: 84. - Igi)
2008. júl. 15. 16:27

100 kg vagyok most. Amikor a fogamzásgátlót abbahagytam, akkor 80 voltam "csak". Állandó fogyózás mellett lettem ekkora kb 1 év alatt. Szerencsére a 100 fölé még nem mentem.

Az a baj, hogy a nődoki, csak a nőgyógyászati résszel foglalkozik. Magamtól kértem a butalót az endokrinológiára a háziorvostól, mert olvasgattam, hogy mindenkinek segít a metformin, vagy hasonló gyógyszer, de azt csak ő írja fel.

A nődokifeladata a gyerekgyártás. Mondta aztős is egyébként, hogy próbáljak meg havi 1 kg-tól megszabadulni, de nem szabad durvulni, mert az sem tesz jót.

Hát ez az, hogy a cukrom sem jó, akkor meg hogy lehet diétázni. Azt hittem itt most megmondják, de csak várjak!

84. igi (válaszként erre: 83. - S700)
2008. júl. 15. 16:20

Hát ezt nem igazán értem!

A dokid viszont kiírta a clostit, és lettek is szép érett tüszők. És mit fog csinálni ha befekszel? Azt megkérdezhetem hogy hány kg vagy?

Szerintem se add fel, még az is lehet hogy nem kell befeküdnöd, mert már lesz pocaklakód.

83. s700 (válaszként erre: 55. - Pankakukac)
2008. júl. 15. 15:58

Szia!

Megjöttem az endokrinológustól. Hát érdekes volt. Tulajdonképp csak kérdezgetett a betegségeimről, leleteket nézegette. Aztán azt mondta, hogy így nem tud segíteni, befektet a kórházba szeptember 8-tól. Addig meg tartsam ugyanezt az étrendet és írogassam mit eszek. A Costibegyt szedését egyáltalán nem javasolja, ne szedjek többet. sőt legjobb lenne, ha nem is esnék teherbe, hanem 20 kg-ot legalább fogyjak és majd utána. Hiába mondtam neki, hogy a cisztáim meg csak nőnek. Persze a lombikprogramba meg aztán egyenesen feleslegesnek tartja ilyen állapotban, hogy jelentkezzek. Persze, ha spontán teherbe esek, hát őrüljünk neki, de ne szedjek clostit....

Hát mit mondja, nem lettem boldog tőle. Szeptember 8, az még 2 ciklus. Aztán mire lefogyaszt, megint ki tudja hány hónap. Nekem meg nőnek a ciszták.

Mi lesz így velem?

26. napon vagyok most és semmit nem érzek azon kívül, hogy reggel hányingerem van 2 napja, de ez attól is lehet, hogy sok a savam az előző napi kaja miatt...

Azért nem fogom feladni a próbálkozást!

82. Pankakukac (válaszként erre: 81. - Igi)
2008. júl. 15. 13:58
Igen. Van Tapolcán a meddőségi központban is ez a doki, de én nem tudok oda menni, mert melózok. Tehát fizetnem kell súlyos ezreseket sajnos.
81. igi
2008. júl. 15. 13:27
Hogy hogy este 7 re kell menned, ez magán rendelő ?
80. igi (válaszként erre: 79. - Pankakukac)
2008. júl. 15. 12:41
Hát igen, könnyü mondani hogy nyugi, tegnap én is iyen izgatott voltam. Az nem feltétlen jelent rosszat hogy nem érzel semmit, nem mindenki érzi a pé-t.
79. Pankakukac (válaszként erre: 78. - Igi)
2008. júl. 15. 12:39
Jaj, én már olyan izgatott vagyok, mert zavar, hogy semmit nem érzek!!!!
78. igi (válaszként erre: 76. - Pankakukac)
2008. júl. 15. 12:34
Ritka hogy a clostitól nincs pé, de előfordul.Szerintem még nagyon korai a tüssző repedés, de látni fogja ha mégis.Nyugi nem lesz gond.
2008. júl. 15. 12:27
Ja! És még egy kérdés! Ha mondjuk ma repedt volna meg esetleg a tüsző, akkor azt látja a doki majd az UH-on?
76. Pankakukac (válaszként erre: 75. - Igi)
2008. júl. 15. 12:15
És van olyan, hogy Closti után nincs pé? Vagy annak hatására mindíg van?
75. igi (válaszként erre: 71. - Pankakukac)
2008. júl. 15. 12:01
Szerintem, tudja doki hogy mi kell neked, de ha nem ír fel semmit, kérdezz rá bátran, hogy halottál már ilyenekről és neked nem e lenne jó.
74. igi (válaszként erre: 73. - Pankakukac)
2008. júl. 15. 11:58
Szurkálódik a hasam alja elég erőteljesen.
73. Pankakukac (válaszként erre: 72. - Igi)
2008. júl. 15. 11:14
Nem, nem, majd este megyek 19 h-ra. Már nagyon kíváncsi vagyok, mert most nem érzek semmit. Neked van valami jele a pé-nek?
72. igi (válaszként erre: 71. - Pankakukac)
2008. júl. 15. 11:13

jaj, bocsi tegnap már nem volt net a vihar miatt.

Már biztos a dokinál vagy ! Várlak a jó hírekkel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook