Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? fórum

PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
191. s700
2008. júl. 23. 15:50
járunk a dokihoz is, meg azért otthon is szóba kerül a téma. Hát hogy ne figyeljen erre az ember?
190. s700 (válaszként erre: 182. - Vica79)
2008. júl. 23. 15:49

Ultrahangon voltam, de oda se magától küldött még az előző orvosom, hanem azért, mert azt bizonygazzam, hogy csak barnázgattam, de nem volt meg rendesen. Ezért küldött el UH-ra. Ott ráírták a papíromra, hogy az egyik petefészkem PCO-s szerkezetű rengeteg cisztával, a másikban is volt x db ciszta.

A műtétet konkrétan nem ezért írta ki a doki, hanem azért, hogy megnézzék van-e elzáródásom, vagy valami olyan elváltozás, ami oka lehet, hogy nem esem teherbe. Mellesleg ha már ott voltak, kiluggalták a cisztáimat is.

Hát ennyi történt. Egyébként a műtét után voltam egy hormonos laboron és azt mondta a doki, hogy most nem lát tűl nagy eltéréseket. Csak a progesteron szintem alacsony, meg a pajzsmirigyem működik alul kicsit. Erre írta az utrogestant, meg jódot.

Hát ennyi. Én is abban bízom, hogy 3 a magyar igazság és most sikerül.

Persze, könnyű mondani, hogy ne gondoljon az ember mindig a babára, de lehetetlen. Az összes ismerősöm állandóan ezt kérdezgeti, j

189. igi (válaszként erre: 188. - Pankakukac)
2008. júl. 23. 14:39
Olvastam én is hogy a nagyon pontos ciklus is felborulhat, na ezért tartok a teszteléstől.
188. Pankakukac (válaszként erre: 187. - Igi)
2008. júl. 23. 13:56
Nekem nagyon valószínű, hogy nem is fog hamar megjönni, mert állítólag az Utrogestannak van olyan hatása, hogy késlelteti. Kíváncsi vagyok, remélem azért nem fog nagyon bekavarni az amúgy sem túl fényes ciklusomnak.
187. igi (válaszként erre: 186. - Pankakukac)
2008. júl. 23. 12:55
Hát igen, a multkor eljátszottam a gondolattal , melyik lesz az a nap mikor nem várok tovább ha nem jönne meg,és tesztelek, de gyorsan elvetettem a témát.. ráérek még ezen agyalni.
186. Pankakukac (válaszként erre: 185. - Igi)
2008. júl. 23. 12:11
Hát igen, olyan jó volna, ha pár nap múlva arról tudnánk beszámolni, hogy két csíkocska van a tesztünkön:-)
185. igi (válaszként erre: 184. - Pankakukac)
2008. júl. 23. 11:41

Semmit nem érzek, aztán hogy ez jó vagy sem majd kiderül.

Hát igen sokat már nem tudunk tenni mint reménykedni.

Szorítok érted !!

2008. júl. 23. 11:28
Igi érzel valamit? Nekem már most egy kicsit fájdogál a hasam alja és nagyon fel vagyok püffedve, de ennyi. Jaj, én annyira nagyon reménykedem most ebben a hónapban!!!!
183. igi (válaszként erre: 180. - S700)
2008. júl. 23. 08:49
Sajnálom, de ne add fel 3 a magyar igazság.
182. Vica79 (válaszként erre: 180. - S700)
2008. júl. 23. 08:34
S700 neked volt valamilyen vizsgálatod a műtét előtt? Úgy értem pl labor.
181. Vica79 (válaszként erre: 179. - Pankakukac)
2008. júl. 23. 08:32

Sziasztok!

Panka nem kell aggódni. Nemrégiben olvastam valahol, hogy a katonák még akár 5 napig is kolbászolhatnak bennünk és az erősebbek képesek még megtermékenyíteni a petét. Tehát ha 3-4 naponta összebújtok, még semmi sincs veszve. Csak ne izgulj, mert az biztosan nem tesz jót. Mondom én ezt, pedig én is a falra tudok mászni attól, ha valaki ne izgulj, ne görcsöljt javasolj.

Bacc gyereket szeretnék és nem jön össze. Nyilván izgulok, bár nem ez teszi ki a mindennapjaimat.

Tehát türelem. Hamarosan ciklus vége lesz és okosabb leszel!

180. s700 (válaszként erre: 169. - Vica79)
2008. júl. 22. 21:53

Helló lányok!

Bocsi, hogy eddig nem jelentkeztem!

Ma voltam végülis a dokinál.

Nem látott semmi jót. . . .

Újabb adag closti, majd ultrahang. Egyenlőre még meg sem jött, most abbahagyatta velem az utrogestant, az késleletetheti.

Hát így állok. Azt mondta a doki, hogy 3 hónapnál többet nem szeret clostit adni, úgyhogy nem tudom mik a tervei a továbbiakra. De nagyon pozitív a doki, úgyhogy nekem is annak kell lennem (meg most már a tesztemnek is!)!

Nyaralás lesz a legjobb erre a célra! Kettesben a férjemmel! Pont a legjobb időben!

Szorítok Nektek is!

Nekem egyébként áprilisban volt a műtétem, azóta most a harmadik adag ckosit fogom szedni.

179. Pankakukac (válaszként erre: 178. - Vica79)
2008. júl. 22. 17:56
Köszi a biztatást Vica! Olyan rossz, hogy nem tudom, megrepedt-e a tüszőm a szuri hatására, most tele vagyok bizonytalansággal. Mert mi van, ha nem repedt meg, hanem csak később magától és nem jókor voltunk együtt apával? Á, olyan szörnyű ez, hogy nem tudhatok biztosat!
178. Vica79
2008. júl. 22. 16:53
Ha jól olvastam, akkor a 19. napon vagy. Akkor elvileg a babócát még nem érezheted. Persze nem kizárt. A closti is lehet. Nekem is fájt a hasam és a petefészkem a pé-től mensiig, kisebb kihagyásokkal. Ne izgulj, várj türelemmel, hátha jó jel lesz! Sőt biztos! Kitartás!!!
2008. júl. 22. 16:37
Lányok, mitől fájhat most a hasam? Már nem hiszem, hogy peteérés lenne, mert az már elvileg megvolt pénteken vagy szombaton. Akkor ez most mi lehet????
176. Vica79 (válaszként erre: 175. - 3889c2242e)
2008. júl. 22. 13:32
Hajrá! Biztosan sikeres lesz ez a harmadik kúra és a labor eredményedben pedig minden tétel jó lesz! Szurkolok!
2008. júl. 22. 12:25
Köszönöm lányok, sokat segítettetek. Még az utolsó closti adagot beszedem és akkor marad a reménykedés! Ez lesz a 3. kúra. Utána megint kell majd laborra mennem.
174. Pankakukac (válaszként erre: 170. - Vica79)
2008. júl. 22. 12:07
Vica! Igen, drágák ott a szállások, főleg úgy, mint mi tavaly voltunk, hogy kifogtuk a rossz időt, akkor ugye nem tudunk menni a strandra, a gyulai fürdő pedig csillagászati. Mindegy, azért nekünk nagyon jó volt, majd egyszer biztos elmegyünk még oda.
173. Pankakukac (válaszként erre: 171. - 3889c2242e)
2008. júl. 22. 12:06
Szia! Nekem novemberben megműtötték a cisztákat, elvileg nem maradt egy sem. Most, amikor túl voltam az első hónap Clostin, kiderült, hogy ismét van, de már nem sok kicsi, mint előtte, hanem egy nagy. És már az is felszívódott azóta. Nekem a doki azt mondta, hogy a Closti nem olyan cisztát csinál, mint ami jellemző a PCO-ra, hanem másmilyet és csak akkor van gond, ha nem tud magától fölszívódni, akkor ki kell műteni. Úgyhogy szedd nyugodtan szerintem a Clostit, én is azt teszem, mert attól lehet baba is, csak a PCO-s Cisztáktól nem.
172. Vica79 (válaszként erre: 171. - 3889c2242e)
2008. júl. 22. 11:58

Szia! Nekem is teli voltak cisztákkal a petefészkeim és a doki mégis adott clostit, amitől egy petém megérett és rendben ki is fakadt, de a ciszták megmaradtak. A doki azt mondta, hogy ha nagyon szeretnék babát és a clostinak nem lesz eredménye, akkor megműt. Na most döntsük el, hogy mi az eredmény. Volt ugyan PÉ-m, de a baba nem fogant meg.

Én ha nem musz, többé nem szedek clostit. Most várom, hogy mit mond majd az endokrinológus. Ha ad gyógyit, akkor lehet, pusztán attól rendbejövök és lesz magától pém és a mensim is rendbejön. Majd meglátjuk.

Ha a nőgyógyi azt mondta, hogy szedheted a clostit, akkor szerintem szedd be. De úgy hallottam, hogy 3 kúránál többet nem lehet egymás után végigcsinálni.

2008. júl. 22. 11:33

Vica79!!!!

Köszi a tájékoztatást. Én úgy hallottam hogy a clisti hajlamost túlstimulálni, és akkor még több cisztám lesz. akkor most szedjem vagy ne? avgy mi van most? a petefészkem úgy néz ki mint egy jól megérett szölőfürt. Most akkor mi legyen?

170. Vica79 (válaszként erre: 168. - Pankakukac)
2008. júl. 22. 10:34

Szia Panka!

Gyulára csak endokrinológushoz járok. Nőgyógyim még nincs, mivel a "körzeti" rendelőbe járok. Ott meg az vizsgál, aki éppen ügyel. :-/ Lehet nem jó megoldás, de így ingyenes és elvileg mindegyik ugyanazt tanulta az egyetemen. Majd később választok dokit, ha a pajzsmirigyem működése helyreáll. De augusztus 5-ig még csak várakozom, hiszen akkorra rendelt vissza az endokrinológus.

Városerdőn van egy nyaralónk apai ágon és a rokonokkal közösen / felváltva használjuk. Most csak egy nagyon rövid hétvégére mentünk ki, de jó volt végülis. Még megyünk egyszer.

Tényleg drágák a vendég szállások ott? Nem is gondoltam volna. A kép a naplómban amúgy nem a mi üdülőnk képe! ;-) Sajnos. A miénk egy kis picike vityilló...

169. Vica79
2008. júl. 22. 10:30

Sziasztok Lányok!

Megjöttem és gyorsan be is néztem hozzátok, kivel - mi van.

S700: mi volt este a dokinál? Mit mondott, miért nem jön meg? Voltál már más dokinál, vettek labort, vagy csak a nőgyógyival konzultálsz? A fehér átlátszó folyás nem tojcsiszerű véletlenül? Olvastad a babatervezők otthonán a folyások leírását? Abból sokmindent megtudhatsz. Például a PÉ idejét is.

Igi, Panka, Csacsaani: A closti nekem olyan fájdalmakat okozott és ráadásul olyan sokáig, hogy én úgy döntöttem, hogy most nem használom egy ideig. Igaz nagyon szép kis PÉ-t csinált nekem, de ha a pajzsmirigy problémám miatt (a naplómban leírtam a labor eredményem) csökkent a fogamzó képességem, akkor hiába van beteérésem.

Remélem, hamar összejön nektek a Closti támogatásával PÉ és kedveseitek megfelelő kiskatonákat tudnak rájuk szabadítani, a legmegfelelőbb időpontban.

Mindenkinek szurkolok! Pussz

2008. júl. 21. 19:25
Vica! Most látom a naplódban, hogy Gyulára jársz dokihoz? Én Gyulán éltem 6 évig. És azt is látom, hogy Városerdőre mentetek. Hát mi tavaly ott nyaraltunk 1 hétig a párommal. Felhőtlen napokat töltöttünk ott. Szerettünk volna most is menni, de nem lesz rá pénzünk. Drágák ott a szállások!
167. igi (válaszként erre: 166. - Pankakukac)
2008. júl. 21. 12:30
Valahogy igy vagyok ezzel én is,ez az első stimus hónapom,de én vegyes érzésekkel vagyok. Persze én is bizakodom, csak elég nehezen tudom elképzelni hogy abba a kevés %-ba akiknek elsőre sikerül most én is beleesek.De hátha ...
166. Pankakukac (válaszként erre: 165. - Igi)
2008. júl. 21. 12:13
Csak csodálkoztam, hogy a dokik mi alapján döntik el, hogy kinek melyiket írják föl. Nagyon sokat várok most ettől, lehet hülyeség, de én akkor is így gondolom. Soha nem kaptam még tényleg ilyen támogató gyogyit, és hátha ez segít nekem...
165. igi (válaszként erre: 164. - Pankakukac)
2008. júl. 21. 12:01
Lehet hogy nem sok !!!
164. Pankakukac (válaszként erre: 162. - Igi)
2008. júl. 21. 11:56
Mi a különbség a Duphaston és a Utrogestan között?
163. igi (válaszként erre: 161. - 3889c2242e)
2008. júl. 21. 11:49
nekem mikor szedtem voltak ilyen tüneteim, szédültem és rosszul voltam ez volt 5 napig,de azóta semmi.
162. igi (válaszként erre: 159. - Pankakukac)
2008. júl. 21. 11:48
nem semmi tünet, és Duphastont szedek .
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook