Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? fórum

PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
281. igi (válaszként erre: 280. - S700)
2008. aug. 2. 13:29

Ugy legyen .-)))

De jó nektek pihenjetek sokat, a Bükfürdői vízről már én is hallottam, sok szerencsét. :-)))

280. s700 (válaszként erre: 279. - Igi)
2008. aug. 2. 11:27

Nem magán, ügyeletes lesz a dokim, és akkor "ráér".

Dolgozom, úgyhogy általában este, munka után szoktam menni hozzá. Telefonon egyeztetjük, hogy mikor van bent és akkor megyek.

Bükfürdőre megyünk 1 hétre. Ott elvileg olyan a víz, hog nőgyógyászati problémákra is jó. Hát majd meglátjuk. Egyébként meg lehet, hogy az is elég lesz, hogy nem lesz meló és csak egymásssal tudunk foglalkozni...

Ráadásul tegnap egy nyugdíjasbúcsúztatóban voltam, segítettem a felszolgálásban is, az egyik tál letételekor pedig nekimentem az ablaknak, ami levert egy beüvegezett képet, összetört. Nem vagyok babonás, de mindjárt rákezdték a többiek, hogy itt valakinél gyerekáldás lesz, az összetört üveg azt jelenti, és hát én vertem le....

A hajfestést én már kérdeztem a fodrászomtól és azt mondta, hogy a hajfestékben sokkal kevesebb méreganyag van, mint amit naponta beszívunk az utcán, úgyhogy ne aggódjak. Ugyanis ez már nekem is megfordult a fejemben. Arra is gondoltam, hogy a hennára kellene áttérni, csak abból meg nem mindegy milyent veszel, mert nagyon ritka, hogy gyógynövényből készül. A legtöbb ugyanolyan vegyszeres, mint a sima hajfesték, a henna csak egy hatóanyag a sok közül benne.

Írtam ki ebbena témában egyébként szavazást, meg fórumot is. Keress rá!

Szia!

Holnap írok még majd.

279. igi
2008. aug. 2. 08:48

Vasárnap mégy uh ra? ja biztosan magánrendelés . Azért mielőtt elutazol írd meg az eredményt jó ?

Hol nyaraltok ?


Lenne egy kérdésem tőletek, mára terveztem a hajam befestését, most mikor előkészítettem a dolgaimat, egy pillanatra megtorpantam mi van ha........ ti mit gondoltok ?

278. s700
2008. aug. 2. 08:43

Sziasztok!

Jaj lányok, annyira szorítok nektek!

Holnap megyek 9. napos ultrahangra. Aztán hétfőtől nyaralás egy hétig!-D Pont jól sikerült az időzítés a pihenésre és kikapcsolódásra és.... :-DD

277. igi
2008. aug. 2. 07:53

Jó reggelt !


Panka hogy vagy ?

276. Pankakukac (válaszként erre: 275. - Igi)
2008. aug. 1. 15:23
Gravi Hcg-t én is. Szerintem nagyon jó! Bár, ha van baba, előbb-utóbb kimutatja mindegyik. Hiszen azért vannak.
275. igi (válaszként erre: 273. - Pankakukac)
2008. aug. 1. 13:47

Te milyen tesztet vettél ??

Hát én most nem merek már tesztelni, türelmesen meg fogom várni a szerdát.

2008. aug. 1. 12:32
Mer=mert
273. Pankakukac (válaszként erre: 272. - Igi)
2008. aug. 1. 12:32
Akkor látod, van remény! majd a jövő hét megadja a választ. csak bírd ki addig. Nekem is nagy a kísértés, mer tegnap megvettem a tesztet.
272. igi (válaszként erre: 271. - Pankakukac)
2008. aug. 1. 10:28
Nekem mindig borzasztó pontosan jöttmeg 27-28 napra. És nekem mindig fáj a hasam, és most gyakorlatilag hétfő óta kisebb nagyobb kihagyással vannak mensis görcseim, de mensi nincs ma sem (örülök).
2008. júl. 31. 22:15

Igi, nekem soha nem volt pontos még a menzim. A múlt hónapban is a 43. napon jött meg. De ez nem jelent semmit, mert végre magától megjött és nekem ez volt a lényeg.

S700! Szerintem nem lesz gond az elfeledett Clostitól, főleg úgy, hogy észrevetted és pótoltad. Én úgy tudom egyébként, hogy ha egyet kihagysz és nem is pótolod, akkor ha utána a többit rendesen beveszed, nem is lehet semmi gond. És ki tudja, lehet, hogy most éppen ezzel tettél jót...

270. s700
2008. júl. 31. 20:19

Sziasztok lányok!

Én is élek ám még, csak rengeteget melózok és épp, hogy csak 1-2 cikket elolvasok néha.

Ha nem is írok, akkor is szorítok nektek és nagyon örülnék, ha valakinek sikerülne már végre!

Azt hiszem nekem most sem fog. Fatális hibát követtem el: Tegnap elfelejtettem bevenni a clostit! Reggel 5-kor gyorsan bevettem, de majd megütött a guta, amikor rájöttem! Azért még beszedem, csak most már reggelente.

Szerintetek van még esélyem így is?

Az egyik ismerősöm mesélte, hogy évekig nem lett terhes és végülis egy természetgyógyászt talált, akit csak "gyerekcsinálós Józsi"-nak hívnak, fél évig hozzá járt és a vér eredménye alapján akupunktúrával kezelte. Gyönyörű kisfia van azóta és nagyon boldog, nagyon ajánlotta nekem is a dokit....

Ja és lányok tényleg nem érdemes tesztekre kidobni a pénzt és agyon aggódni magatokat!

Legyetek türelmesek!

269. Vica79
2008. júl. 31. 18:14

Panka teljesen egyetértünk, én is nyugtatgattam Igi-t. De azért el kell ismerni, neked igen pozitív és meggyőző a hozzáállásod. Mindketten megérdemelnétek már, hogy egy pozitív teszt mosolyogjon vissza rátok. Na majd szerdán!

Addig meg néha benézek hozzátok, hogy lássam, minden ok! Én csak kedden fogok remélem jó hírrel szolgálni, azzal amit majd az endokrinológus mond.

268. igi
2008. júl. 31. 15:55
Neked pontos a mensid, vagy szokott késni ?
267. igi (válaszként erre: 266. - Pankakukac)
2008. júl. 31. 15:54
Nekem már foggalmam sincs, de a szerdai már biztos kimutatja ha van mit.
266. Pankakukac (válaszként erre: 265. - Igi)
2008. júl. 31. 15:46
Szerintem olyan szerda körül már érdemes, de hamarabb nem. Szerinted mikor kellene?
265. igi (válaszként erre: 264. - Pankakukac)
2008. júl. 31. 14:13
Te mikor akkarod megcsinálni a tesztet?
264. Pankakukac (válaszként erre: 263. - Igi)
2008. júl. 31. 12:45
Igikém, ez egy általánosítás, de egyénenként változik! Tehát, most ne ezzel foglalkozz, mert a te esetedet nem fogod megtalálni a neten. Foglald le magad valamivel, tereld el a figyelmed, és akkor hamarabb eltelnek a napok!
263. igi
2008. júl. 31. 12:35

A HCG (humán gonatropin hormon) a beágyazódás után kezd el termelődni az anya szervezetében. De nézzük csak a dolgokat sorjában!


1. Először is a spermiumok bejutnak a szervezetedbe és ott várják, hogy találkozzanak a petesejttel. Előfordulhat, hogy akár 2-3 napig is várnak rá, mert éppen nincsen peteérés. Ha félidőben történt az “akció” akkor jó eséllyel 1 napon belül összetalálkoznak a spermiumok és a petesejt és megtörténik a fogantatás.


2. Ezt követően 7 napig vándorol a megtermékenyült petesejt, és a fogantatástól számított 7 nap múlva megkezdődik a beágyazódás. Innentől kezdve már lehet HCG a véredben. Ha a ciklus kezdetétől fogva mérted a testhőmérsékletedet, akkor most azt tapasztalhatod, hogy megemelkedik a testhőmérséklet.


3. A beágyazódás 5 napig tart, tehát a 12. napon fejeződik be, innentől kezdve rohamosan nő a HCG mennyisége és a 14. napon már kimutatható a vizeletből is (ha rövidebb a ciklusod, akkor már 1-2 nappal hamarabb is). A baba ekkor már 0,5 mm-es.


4. Innentől kezdve rohamos hormonváltozások indulnak meg a szervezetben, tehát innentől kezdve érződnek az első igazi terhességi tünetek: mellfeszülés, álmosság, szédülés, émelygés, hányinger stb. A baba szíve a 16-22. nap körül alakul ki, innentől kezdve már nemcsak terhességi teszttel, hanem ultrahanggal is biztosan ki lehet mutatni a terhességet. A szív kialakulása előtt csak a petezsákot látja az orvos, ezért korábban nem érdemes elmenni hozzá.

262. igi
2008. júl. 31. 12:35

Találtam egy érdekes cikket !

Mindjárt bemásolom.

261. igi (válaszként erre: 260. - Pankakukac)
2008. júl. 31. 12:34
ok. Nyugton maradok! :-(
260. Pankakukac (válaszként erre: 259. - Igi)
2008. júl. 31. 12:30
Igen, Van, akinél elhúzódik. Most nem csak biztatásnak írjuk azt, hogy korai volt, hanem azért, mert tényleg így van. Nem lenne semmi értelme annak, ha áltatnánk és azért mondanánk.
259. igi
2008. júl. 31. 12:21
Az lehetséges hogy még nem történt meg a beágyazódás ?
258. Pankakukac (válaszként erre: 256. - Igi)
2008. júl. 31. 12:08
Nekem a múlt hónapban ezzel a teszttel volt pozitív, tehát tudom, hogy nagyon jó, az egyik legjobbnak tartják tényleg. De akkor is korai volt!
257. Pankakukac (válaszként erre: 253. - Igi)
2008. júl. 31. 12:06
Ja! És egyszerűen megtiltom, hogy csinálj addig még egy tesztet:-)))))
256. igi
2008. júl. 31. 12:06
Köszönöm lányok aranyosak vagytok ! a teszt azt írta hogy 3 napos babót kimutat a neve GRAVI_HCG, nem vagyok rutinos tesztelő ez volt életem második tesztje. Már belátom kár volt, mert nem hogy biztos lettem, hanem még bizonytalanabb. Ne hari Panka. Amugy azt is olvastam hogy a duphaston miatt is szokott késni.Hát teljes a káosz.
255. Pankakukac (válaszként erre: 253. - Igi)
2008. júl. 31. 11:59
Hát Igi, a Vicának igaza van, korai volt még! Arról nem is beszélve, hogy nem az első reggeli vizeletből csináltad. Kis csaló:-)))) Úgyhogy én azt mondom, nincs minden veszve, majd a jövő héten együtt szépen megcsináljuk azt a tesztet, ahogy terveztük!!! Addig meg nyugi!
254. Vica79
2008. júl. 31. 11:52

Sziasztok!

Én vagyok néha, csak nem mindig írok. De most Igi miatt nem bírom ki, hogy ne kotyogjak közbe.

Igi! Nem minden teszt mutatja ki egyből a terhességet. Van amelyiknek több idő kell. Én abba bíznék, hogy még korai volt a teszt. Semmiképp se keseredje el! Te is inkább Pankához hasonlóan menj valahová fürcsizni egyet, mert úgy tudom, babásodva már nem lehet olyan sokat strandolni.

Kitartás lányok!

253. igi
2008. júl. 31. 10:51

Nem birtam tovább 10-kor elmentem és vettem tesztet, negatív :-(

Ugyhogy nekem már tuti hogy nem sikerült.

252. Pankakukac (válaszként erre: 251. - Igi)
2008. júl. 31. 09:46

Szia Igi!

Vagyok, csak melózgatok, tegnap meg leugrottunk kicsit a Balcsira fürödni. Se híre, se hamva a menzinek:-))) Remélem, így is marad!!! Neked? Van valami fejlemény? Jövő héten teszt tudod!!!!

❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook