Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? fórum

PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
2008. okt. 6. 16:49
Ha ez segít,egy kedves ismerősünk már privát 4-5 beültetést is csináltatott.Gyakorlatilag erre,meg a spec.diétára kerestek.Aztán egy nyugisabb,tiszta időszakban spontán teherbe esett.Pedig azt mondták nem átjárhatóak a petevezetékei.SIKERÜLNI FOG ÍGY,VAGY ÚGY!!!!Azzal sincs baj,ha segíteni kell.Tiszteletre méltó az elhatározás!Szorítok én is neked!!
340. igi (válaszként erre: 339. - Hettikem)
2008. okt. 6. 10:51

Akkor hajrá, maradj itt és együtt valóban könnyebb, szorítok neked.

Fogyni .... ne is mond, nekem is kellene, de szörnyű nehéz.

Nekem a héten lesz az első inszem,ugyhogy csak arra figyelek hogy mit eszem, próbálok sok gyümit, zöldséget és fehérjét, persze csoki az nuku.:-))

2008. okt. 6. 10:44
A körzetimmel már dolgozunk a vérképemen ,iszonyú volt a vasam.3,6-ról 6,3-ra nyomtuk fel napi két Maltoferrel,most napi 1-re finomítunk.A vas ugye 9 és 30 között lenne normális.A többi értékem példásnak mondható.Bejelentkeztem a nődokimhoz is.Teszek érte,de várakozási idő,miegymás...Nagyon nem élek káros szenvedélyekkel.Egyedül a csoki....Most kezdtem (2hete)megvonni a mennyiséget magamtól.Fogynom kell vagy 8-10-12 kg-ot.Most 75 vagyok,164 cm-hez.62-65 a cél,és a természetes nálam.Fogyni is könnyebb együtt
338. igi (válaszként erre: 337. - Hettikem)
2008. okt. 6. 10:33
Hát ha engem kérdezel én már elmennék az orvohoz.
2008. okt. 6. 10:30
Aktívan 1 éve.Voltak hangulati ingadozások,de ez talán még nem túl sok idő.Most próbálok kicsit tudományosabban hozzáállni az amatőr szülőséghez.Nem vagyok egy orvosi zseni,azért is kerestem fórumot.
336. igi (válaszként erre: 335. - Hettikem)
2008. okt. 6. 10:24
Szia hetti, hát az biztos hogy nehezebb, de nem lehetetlen. Mennyi ideje próbálkoztok már ???
2008. okt. 6. 10:20

Sziasztok!


Új vagyok,és még nem olvastam minden hozzászólást,de sok ismerős helyzetet találtam már.Én 26 évesen tudtam meg,hogy cisztám van.Hiszek benne hogy lelki okai vannak a kialakulásának.Alapvetően gyógyszerellenes vagyok,bár ez annak is köszönhető,hogy nem vagyok beteges.Próbáltunk antibiotikummal hatni rá,miután a nőgyógyászaton azt mondták nem vagyok terhes.Négy hét után kiderült,hogy bizony az voltam....A négy centis cisztám a 22.hétre felszívódott.Vizsgálatok és odafigyelés után szültem egy azóta is egészséges,immár 6 éves kislányt.Két évig szoptattam,aztán egy rutin vizsgálaton kiderült,újra kineveltem a kis huncutot.A dokim mondta hogy 4 cm felett már nem érdemes leszívni,műttessem meg.Én úgy képzeltem az életemet,hogy egy vágás sem lesz rajtam 80 éves korom előtt.Próbáltam természetgyógyászt,étkezést,még gyógyszert is.Aztán -fél évvel később- begörcsöltem,rohammantő,műtét.Ugrott a petefészkem is.Előtte megnézték a másikat,hogy az egészséges e,így a gyermekáldásnak elvileg nincs akadálya.Ez 4 éve történt.Most már erősen rajta vagyunk a dolgon,de egyenlőre sikertelenül.Hozzá kell tennem,hogy az én kicsikém egy 4×10 cm-es zsákká nőtt,és 2és félszer megcsavarodott a tengelye körül.Rosszabb volt az élmény,mint a szülés legkeményebb része.Mai ésszel megműttetném.A leszívás azért nem jó,mert újra feltelik.Egy petefészekkel a baba is nehezebb.Szerintetek csak az orvos segíthet?

334. igi (válaszként erre: 332. - Pankakukac)
2008. okt. 6. 08:57

Hány hónapig szedted a clostit ?

Lehet hogy tovább kellene lépni, mert a sok closti sem jó.

Szerintem én bármeddig szedhettem volna, nem lett volna eredmény.

Egyébbként neked van igazad nem szabad halogatni, hogy előbb ház legyen meg minden legyen... már én nagyon bánom hogy nem kezdtük el hamarabb.

Próbáld meggyőzni a párod, persze nem könnyü ez senkinek, de ha nincs más út!!!!

333. s700 (válaszként erre: 329. - Pankakukac)
2008. okt. 3. 17:31

Szia!

Sajnos nem. Nekem még mindig nem jött össze. Naplómban sokmindenről olvashatsz, mik történtek velem mostanában...

Röviden a lényeg, hogy inszemre készülünk, csak leleteket hiányol még a doki hozzá. Talán következő ciklusban...

Örülök, hogy benéztél!

2008. okt. 3. 16:05

Szia Igi! Nagyon örülök neked, majd szorítok, hogy minden rendben menjen és hogy eredményes legyen az inszem.

Én most várakozok, hogy megjöjjön. Ha megjön, akkor veszek be ismét Clostit, de még nem tudom,hogy emelt adagot-e vagy csak a szokásost, majd a dokimmal ezt meg kell dumcsizni még.

331. igi (válaszként erre: 329. - Pankakukac)
2008. okt. 3. 15:55
És te, veled mizu ???
330. igi
2008. okt. 3. 15:48

Sziasztok !


Én most már az inszemre készülök, most vagyok a 6 cn- on, szedem a clostit, Gonal-f 300 ast szúrok 5-9 napig, kedden megyek uh-ra akkor már lehet megtudom az időpontott is, szerintem péntek körül csinálják meg.

Hát röviden ennyi, szorítsatok nekem !!!!

2008. okt. 3. 15:41

Sziasztok Lányok! Mi újság veletek? Régen nem jártatok erre, lehet, már mindenki boldog babás és azért?

Írhatnátok pár sor, kivel mi van! Puszi mindenkinek!

328. s700 (válaszként erre: 327. - Igi)
2008. szept. 3. 14:41

Szia!

Aranyos vagy, köszi az érdeklődést.

Hétfőn vettem egy tesztet, sajna nem mutatott semmit.

Ami a legszörnyűbb, hogy még mindig nem jött meg igazán. Tegnap óta barnázgatok, de még semmi. A dokimat nem akarom zaklatni, azt mondta akkor hívjam, ha megjött. Az talán mad holnap lesz. Vagy az is lehet, hogy ennyi lesz most és nem is akar egyáltalán megjönni???

Nem tudom már mit gondoljak. A legjobb lenne, ha megjönne és akkor indíthatnám a következő programot, az inszeminációra jelentkezhetnénk....

327. igi (válaszként erre: 325. - S700)
2008. szept. 3. 13:44
Mi újság veled te drága, remélem azzal térsz vissza hogy erős kétcsikosat teszteltél.:-)))
326. igi (válaszként erre: 325. - S700)
2008. szept. 1. 09:47

Szia !


Beszéltél már a dokival, lehet menned kellene egy vérvételre !!

325. s700 (válaszként erre: 324. - Igi)
2008. aug. 30. 14:50

Szia!

A mai tesztemen nincs semmi:-C

Igaz, hogy ez most másik fajta.

Abbahagytam tegnap az utrogestant.

Nem tudom most mi van.

Hétfőn hívom majd a dokimat és beszélek vele.

Lehet, hogy teljesen elromlott a szervezetem????

324. igi (válaszként erre: 323. - S700)
2008. aug. 30. 07:37

jaj nagyon szorítok, de jó lenne ...


írj mi a helyzet

323. s700
2008. aug. 29. 19:18

Sziasztok!

Ma érdekes dolog történt: Reggel teszteltem, ahogy a doki tanácsolta. Negatívnak néztem, ezért abbahagytam az utrogestant. Délután, amikor hazaértem, nézem és van egy halvány csík rajta. Nem vagyok nagyon hülye, a férjem is látta. Most nem tudom mit tegyek. Reggel megpróbálok egy újabb tesztet azt hiszem....

322. s700
2008. aug. 25. 19:36
31. napos ultrahangon nem bíztatott a doki. Mehetek inszem-re.
321. igi
2008. aug. 25. 13:53

Sziasztok !


Itt vagyok :-)

Szóval, gyerek korom óta nem voltam a Balatonon, de nem mostanábban lesz mikor megint menni fogunk.

Elég hirtelen jött az ötlet hogy mégis lemegyünk, sógornőmék után. 450 km utaztunk, de esküszöm az volt a legjobb, együtt a férjemmel, beszélgettünk nevettünk ettünk ittunk, és közben csordogáltunk a Balaton felé, ritkán adatik meg hogy ennyi időt ücsörögjünk együtt :-)). Na de a balaton engem nem fogott meg, 2x10 percet voltam a vízben elég is volt jó időre.Az árakról ne is beszéljünk, kiszámoltuk hazafele hogy, húszezerrel megtoldva, 10 napi szállást + utiköltséget fedezett volna a görög tenger partra, a mi 2 éjszakás balcsink. Persze ez az én véleményem , bocsi attól aki szereti!!

320. s700 (válaszként erre: 317. - Pankakukac)
2008. aug. 22. 07:37

Szia Panka!

Még nem mertem tesztelni. 28. napom van ma. Viszont holnapra veszek tesztet. A kíváncsiságom miatt is, meg lánybúcsúba megyek. És ha pozitív, akkor örömömben nem iszom. De ha nem, akkor viszont nem hagyunk ott semmi piát!

Sajnálom, hogy neked nem sikerült. De majd fog, nyugi!

Jó is lesz egy kis pihi, meglátod, majd nem foglalkoztok a témával és egyszer csak nem jön meg! Biztos vagyok benne, hogy így lesz.

Neked még van egy kis időd is babásodni. Nekem már nem annyira, én már 35 éves leszek év végén, úgyhogy nekem muszály utána járnom a dolgoknak.

Azért ne hagyj el bennünketPontosan ugyanúgy közénk tartozol, mint eddig, mint bármelyikőnk!

Itt nincs kitéve a tábla, hogy nem léphet be, aki építkezik! Te továbbra is szeretnél babát és gondolom a PCOS sem múlt el...

Várunk, maradj velünk!

Puszi!

319. s700 (válaszként erre: 318. - Lujzika18)
2008. aug. 22. 07:30

Dehogynem!

Ez nem egy végleges állapot!

Csak annyi, hogy kicsit nehezebb babásodni, de nem lehetetlen!

Először is nyugodj meg!

Menj el a nőgyógyászodhoz, esetleg ha tudsz, endokrinológushoz.

Gyógyszerrel jól tudják kezelni a betegséget, de van olyan is, hogy laparoszkópiás műtéttel kilyukasztják a cisztákat és akkor nagyobb az esély, mert a cisztáktól sokszor nem is érik petesejt meg.

[link]

Olvasd el ezt a cikket is!

Remélem kicsit segítettem!

2008. aug. 21. 18:47

Sziasztok!!

Nekem 8 hónapja született babám aki hála istennek egészséges,de most voltam orvosnál mert folyamatosan vérzés zavarjaim voltak.

És az orvos mondta hogy polycisztás mindkét ptefészkem.Most mit tegyek????Valószínű hogy nem lehet gyerekem már?????

2008. aug. 21. 16:36

Sziasztok Lányok!

Jó régen jártam erre már.

Látom, nem nagyon maradtam le semmiről.

Igi, nagyon kellemes pihit nektek, majd várom a beszámolódat!

S700 teszteltél? Pozitív ugye? Mondd, hogy az, nagyon jó volna már, ha valakinek össze jönne!!!

Vica, veled mi a helyzet????


Hát, velem nem sok, ma vagyok az utolsó Clostis hónapom 16. napján. Múlt héten voltam dokinál, nem látott domináns tüszőt, úgyhogy...ez a hónap is eredmény nélkül ment el. Most pihi következik. Nem tudom, hogy meddig, valószínűleg jó időre le kell róla mondanom, mert házat akarunk és arra kell a pénz, nem tudok most magán dokihoz járni, SZTK-ba meg nem akarok menni, mert ott nem foglalkoznak velem hatékonyan.

Kicsit el vagyok keseredve, de hát ez van.

Mostmár ritkábban leszek majd, hiszen nem tartozom szorosan közétek, így hogy nem lesz próbálkozás. Azért fogok figyelni mindenkit, mert érdekel a "sorstársaim" eredményessége.

Puszi mindenkinek, jók legyetek!!!

316. igi
2008. aug. 20. 21:47

Sziasztok !


Reggel indulunk a Balatonra, hétfőig nem láttok.


Puszi nektek. :-)))

315. s700 (válaszként erre: 314. - Igi)
2008. aug. 19. 20:45

Szia!

Bocsi, mostanában sok a munkám, holnap is kell itthon dolgoznom sajnos. De semmi gáz, a férjem is dolgozik, úgyhogy jól elvagyunk.

Jól vagyok egyébként. 2 napja fáj a fejem.

25. napon járok. Jel még semmi, de még korai is lenne. Beképzelek dolgokat, de csak olyanokat érzek, amiket minden hónapban, úgyhogy nem is foglalkozok vele. Már megszoktam, hogy reggelente émelygek.

Köszi az érdeklődést egyébként, jól esik!

Szombaton lánybúcsúba megyek, úgyhogy lehet, hogy előtte csinálok egy tesztet majd. Ha pozitív lesz a 29. napon, akkor nem iszom egy kortyot sem! Ha viszont negatív!.....

Te hogy vagy? Mi újság Veled?

314. igi
2008. aug. 19. 14:56

Sziasztok !


s700 mi újság hogy vagy, ugye nincs semmi mensi jel???


Panka veled mi van miért nem írsz, csak nincs valami gond ?


Mit csináltok holnap ?

313. igi
2008. aug. 18. 09:24

Halihó !!


Hol vagytok lányok.??

Panka mi a helyzet voltál a dokinál ?

312. s700 (válaszként erre: 311. - Igi)
2008. aug. 14. 15:40

Szia!

Az ultrahang nem is azért kell, hogy az együttlét kiszámolható legyen!

Azt nézi a doki, hogy van-e egyáltalán mozgás, hat-e a gyógyszer és nőnek-e a petesejtek. Ha nem, akkor ír fel még gyógyszert, hogy nőhessenek. Meg arra is kíváncsi a normálisabb doki, hogy nem-e "túlstimulál", vagyis az is előfordulhat, hogy túl sokpetesejt termelődik, de az sem szerencsés.

Én ma a 20. napon vagyok. Még több, mint 1 hét, mire kiderül valami... De ez most jó érzés, mert lehet reménykedni. És a remény hal meg utoljára!

Hamarosan együtt babásodunk majd, meglátjátok!

Szép napot mindenkinek!

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook