Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? fórum

PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
401. 3889c2242e (válaszként erre: 399. - Pankakukac)
2008. dec. 1. 15:34
Hát igen, itt van az, amikor nem vagyunk orvosok, pedig milyen jó volna, és meg tudnánk magunkat gyógyítani. de sajnos inkább elhisszük minden szavát, és ha nem tájékoztat 100 % ig akkor tévhitekbe eshetünk. a hangúly végülis nem azon van ki mire szedi vagy nem szedi a gyógyszert. a lényeg hogy meggyógyuljunk és legyen már végre babócánk.
400. Vavicsa (válaszként erre: 394. - 3889c2242e)
2008. dec. 1. 15:17

Igen nekem tényleg sikerült, sok fájdalommal járt a műtét, és nekem is a fejem felett lógott az a bizonyos kard a második műtét után. Mert ugyebár kivették a petefészkem beteg részét, de mi van, ha a másik valamiért nem termel petesejtet és mi van, ha nem lehet több gyerekem. Ugye ekkor egy gyerkőc volt.

Szerencsére nem így történt és a műtét után az én kis 1-3-ad rész petefészkem is újból termelt petesejtet. Így lett a második gyerek. De azt még nem írtam, hogy most a harmadiknál az első Uh a petezsák mellett kimutatott egy cisztát. Ami teljesen tünetmentes volt most, se menzesz kimaradás, se csúszás, se alhasi fájdalom, semmi. Úgy indultunk neki, hogy vagy a gyerek nyomja el a cisztát, vagy a ciszta a gyereket.

Szerencsére manócska volt az erősebb és ha minden igaz a napokba, hetekbe születik meg.

Tényleg sok sikert kívánok mindenkinek, hogy minél előbb teljesüljön az álmotok, vágyatok.

399. Pankakukac (válaszként erre: 391. - 3889c2242e)
2008. dec. 1. 14:58

Sziasztok lányok!

Jaj, de jó, hogy megint beindult ez a fórum! Vagyis nem jó, mert jobb lenne, ha nem kellene ilyesmiről beszélgetni, de ha már ez van, akkor jó, hogy összetartunk.

Csacsaani, nem tudom, mi olyat írtam, mai nem helytálló az előző hozzászólásomban. Több ellentmondás van a Te verziódban és az enyémben, gondolom azért, mert különböző doki magyarázta el és más fórumban értesültünk. Tehát: nekem pl. az androgén szintemmel semmi probléma, és cisztám sincs már, de ez nem annak köszönhető, hogy műtöttek, mert utána voltak, de magától kifakadtak.

Én endokrinológus helyett belgyógyászt írtam ugyan (ezért elnézést kérek!), de lényegében ugyanaz. Az ajtajára is az van kiírva, hogy belgyógyász endokrinológus.

A Metet pedig valahogyan mégiscsak a PCO-ra kapjuk, mert nem azzal megyünk el (nagy többség) a dokihoz, hogy nekem anyagcsere zavarom van, hanem hogy PCOS-em.

Ja, és én nem fejtettem ki bőven, csak annyit írtam, hogy a betegség hátterében női hormonális és anyagcsere zavar áll.

De ha valamit nem jól írtam, akkor bocsánat, nem akartam senkit félre vezetni!

398. db27d3dcb9 (válaszként erre: 397. - 3889c2242e)
2008. dec. 1. 12:04

A doki is ezt mondta. Mi voltunk egy meddőségi központban, de ott nem nézték a terheléses cukrot. Egyszerűen azt mondták, hogy lombik.

Ekkor megkérdeztem tőlük, hogy mi a garancia, hogy a lombik baba életben marad, hiszen nekünk az összejövéssel nem volt gond, csak a megmaradással. De erre csak megvonat az orvos a vállát.

Addigra már egy rakat pénzt kifizettünk neki.

Most sokkal jobban reménykedek, mert szerintem előbb az okot kell megkeresni, és csak utána rá a megoldást.

2008. dec. 1. 11:59
Nekem a petefészkem úgy néz ki mint egy nagy szölőfürt. nekem a vérvétel is meg volt ahol a triplája aférfihormonom. nekem is sajnos ezért ment el a baba. azóta meg nem is sikerül. de fel a fejjel, van remény
396. 3889c2242e (válaszként erre: 395. - Db27d3dcb9)
2008. dec. 1. 11:42
Mosz! Köszi az infot, ezzel is már előrébb vagyunk, remélem a nőgyógyászom is tudja ezt és léphetünk előrébb.
2008. dec. 1. 11:34
Én ma voltam egy belgyógyásznál miután elolvastam egy könyvet, és a tüneteim nekem is hasonlóak voltak, így gyanítottam, hogy PCOS-om van. A belgyógyász elküldött terheléses cukorra, ezután tudom meg az eredményt, de ő azt mondta, ha PCOS-om van, akkor PCOS betegként fognak nyilvántartani. 2008 okt-ben hoztak egy új rendeletet, így már nem cukorbetegként hanem PCOS-ként tartják számon a beteget.
394. 3889c2242e (válaszként erre: 393. - Vavicsa)
2008. dec. 1. 10:50
Szia. egy szóval nem mondtam hogy nem durranhat el a ciszta, de pl nekem már olyan sok van hogy nem is durran el és nem szívódik fel, sőt a bal petefészkem úgy tele van vele, hogy a méhem mögé csavarodott a súlytól. de az a lényeg, hogy igazából ha nem kezelik a gyökerénél fogva ezt a fajta betegséget a ciszták mindig újra és újra ott lesznek és csak akadályoznak. nem halálos betegségről van szó!!! de, kezelni kell és figyelni mindenre mert könnyen meddővé tehet ez a sok csúnya ciszta. és gratulálok a gyerkőcökhoz. itt igazából te vagy az akinek sikerült, mi meg hónapról hónapra szenvedünk.. de meglesz a gyöümölcse, ighaz lányok???
393. Vavicsa (válaszként erre: 391. - 3889c2242e)
2008. dec. 1. 10:30

szia!

Csak reagálni szeretnék a hsz-od egy részéhez. Igenis elfakadhat magától a ciszta. Nekem nagyon sok volt már, volt, hogy egy nagyobb, volt, hogy több kisebb és ált. menstruációkor a görcsök alatt eldurrant. Volt, hogy szex közben, igaz az egy kicsit fájdalmasabb volt. De az UH kimutatta, hogy tényleg nincs ott. Aztán újból lett. Nekem a dokim szerint a fogalmazásgátló magas hormontartalma is okozatta (Marvelon), úgyhogy átálltunk egy alacsonyabbra (Graciál) azóta nincs cisztám és hála az égnek most születik a harmadik gyerkőc.

392. Vica79 (válaszként erre: 383. - Pankakukac)
2008. dec. 1. 10:25

Szia Panka!

Köszönöm kérdésed, sajnos egyelőre semmi jó hír. Bár de igen, ne legyek telhetetlen.

Én a Meforal-t szedem, eddig naponta 2xfelet. Egy hete 1 szemet reggel. Most nem tudom, hogy minek köszönhetően, de a cisztáim úgy tűnik, felszívódtak, vagy kipukkadtak, vagy nem tudom... De a legutóbbi ultrahangon nem látta őket a doki. Voltak is korábban igen komoly fájdalmaim, lehet, akkor tűntek el. Tegnap hagytam abba az első adag clostit, így reménykedem, hogy szép kis petécském lesz majd és időben el is tudjuk kapni a frakkját...

Sum: Várakozó álláspont.

2008. dec. 1. 09:25
Sziasztok.. Pankakukac, egy kicsit másról van szó. Először is a metformint(meckfomrin) nem a pco-ra kell szedni. Látjátok itrt kezdődik a probléma, amikor a dokik nem világosítnaka fel minket. arról van szó hogy egyfajta cukorbetegség áll a háttérben, ami a 2 tipúsú úgynevezett inzulinrezisztencia. ez azt jelenti hogy sokkal több inzulint termel a hasnyálmirigy mint ahogy szabadna. így felborul az egész hormonháztartás, és a petesejtek elcisztásodnak, nem fakadnak ki, mivel ennél acukorbetegségnél nagyon megnő a férfihormon aránya. szóval a pco- nem kimondottan nőgyógyászati betegség, hanem az inzulinrezisztencia egyik következménye. (ez a betegség örökölhető)Ö ezért nem tudják gyógyítani, csak átmenetileg kezelni. a metformin nevű gyógyszer pedig helyre állítja az inzulin termelődését. (több férfi ismerősöm van aki szedi a metformint, mivel sok az inzulinja, szóval 2 típusú cukorbeteg) még egyszer tehát ez a gyógyszer segít hogy helyre álljon minden a szervezetben így az inzulin, a férfihormon szintje így lecsökken. és a petesejtek nem fognak cisztásodni. DE!!! a ciszták maguktól nem múlnak el, szóval műtétre szükség van, ahhoz hogy egészséges babánk szülessen. Ezért kell felkeresni az endokrinológust, aki cukorbetegnek nyilnánítz terheléses cukormérés után, és felírja ezt a fajta gyógyszert. ő tehát a cukrodat kezeli. de figyelni kell a mozgásra, étrendre. reméelem érthető voltam. további szép napot nektek
390. Pankakukac (válaszként erre: 387. - Vavicsa)
2008. nov. 29. 21:03

Szia Vavicsa, örülök, hogy benéztél! Először is gratulálok a gyerekekhez, nagyon irígy vagyok, de igyekszem követni Téged!:-)))

Kérdésedre válaszolva, hogy mi a PCOS: egész pontosan polycisztás ovárium szindrómát jelent. Magyarul ciszták a petefészkekben és ez megfűszerezve apróbb, más tünetekkel, mint pl. elmaradt, vagy rendszertelen menstruáció, hízás, szőrösödés, stb. Ez nem mindenkinél jelentkezik,lehet azt mondani, hogy minden PCOS-es nőnek más a tünete. Igazából nem tudják a szakemberek sem, hogy mitől alakul ez ki, de az biztos, hogy a leggyakoribb női hormonális és anyagcsere zavar. A hátterében félresiklott anyagcsere áll, amelynek diagnosztizálása és kezelése elsősorban belgyógyászati feladat. Ha esetleg többet akarsz tudni róla, akkor javasolni tudom, hogy a gépen, erre alkalmas oldalon beütöd, hogy PCOS, és garantáltan megtalálsz róla mindent. Ha gyanakszol magadnál erre, nagyon tudom ajánlani, hogy nézzél utána, mert van gyógyszere, (amit most én is szedek)és azzal nagyon szép sikereket lehet elérni.

Remélem, hogy nem csak villám látogatást tettél nálunk, hanem sűrűn be fogsz nézni!

389. Pankakukac (válaszként erre: 386. - Igi)
2008. nov. 29. 20:52

Igi, jól látod, tényleg sokkal jobb a kedvem, mint az elmúlt időszakban. Legalábbis ami a babát illeti, sokkal bizakodóbb vagyok, mint bármikor, ugyanis hiszem, hogy ez a gyógyszer segíteni fog nekem is, mint oly sok társamnak, aki ebben a betegségben szenved. Végre eljutottam oda, hogy történik is valami, csak ennél a gyógyszernél az a gond, hogy elég sokára fejti ki a hatását, kb. egy fél évnek el kell telnie, hogy valami eredmény legyen. Nagyon nehéz lesz kivárni, de közben arra gondolok, hogy ha ez nem lenne, akkor talán sokkal többet kellene várnom, míg a karomba vehetem a babámat.

Nagyon szorítok Neked, hogy végre összejöjjön az inszem és sikerüljön a pici! Majd tudasd kérlek, hogy mi a helyzet!

Puszi és nagyon vigyázz magadra!!!!

388. Vavicsa
2008. nov. 29. 13:53

Ja és a lényeg. Az első műtét után 3 évvel született az első lányom spontán estem teherbe. A második műtét, amikor kivették az x-ed részét a petefészkemnek, után 3 évvel spontán teherbe estem és megszületett a második gyerekem. Aztán volt még méhszájplasztikám, mert rossz lett a rákszűrés. eltelt újból 3 év és most karácsonkor fog megszületni a harmadik lányom.

Mindenkinek csak azt tudom javasolni, hogy fel a fejjel. A remény hal meg utoljára.

387. Vavicsa
2008. nov. 29. 13:49

sziasztok!

Csak bekukk ide. Nekem mióta nagylány lettem mindig volt cisztám, hogy elfakadt magától hol nem.

Kétszer is műtöttek cisztára, mármint petefészek cisztára. Volt egy laparoszkópiám és egy laparotómiám is.

Kivették az egyik petefészkem 2/3-ad részét.

Mégis lenne egy kérdésem. Mi az a PCOS?

386. igi (válaszként erre: 385. - Pankakukac)
2008. nov. 29. 13:43

szia !

Jól érzem hogy picit jobb a hangulatod mint egy hónappal ezelőtt ?? Minden rendben van veletek?


Sajnos az első nem sikerült, most szurizunk minden nap,épp tegnap voltam uh-on és szerdán meg is lesz az inszem, aztán nagyon fogok vigyázni magamra, és imátkozom hogy karácsonyra kismami legyek.

385. Pankakukac (válaszként erre: 384. - Igi)
2008. nov. 27. 21:04

Szia Igi! Nagyon örülök, hogy írtál, régen hallottunk már felőled!

Nálam az egyetlen újdonság, hogy szedem a Merckformint a PCOS-re. 2 szemmel kezdtem, azt két hétig, de a belgyógyászom úgy döntött, hogy duplázzuk meg, tehát most 4 szemet gyűrök minden reggel. Hatalmas bogyók, gondolkodni kell, hogy reggel, álmosan hogyan is megy le a torkomon:-))) Dehát ez van, nem bánnám én, ha egy focilabdát kellene is legyűrni, ha segítene, hogy mihamarabb legyen babócám.

Neked milyen az inszem? Az első ezek szerint nem sikerült...sajnálom! Erről mikor tudsz majd valamit???

384. igi
2008. nov. 27. 15:21

Sziasztok lányok !


Panka mi a helyzet veled/veletek ? Párod ?

Én most a második inszem előtt vagyok, már vasárnap óta szurizunk.


Sok sikert mindenkinek !

383. Pankakukac (válaszként erre: 382. - Vica79)
2008. nov. 25. 20:35
Szia Vica! Tényleg nagyon régen jártál erre. Mi van veled? Van valami újdonság? Várjuk az infókat!
382. Vica79
2008. nov. 24. 16:04
Sziasztok! Nagyon rég jártam erre. Megpróbálom visszaolvasni, kivel mi van.
2008. nov. 16. 10:44
Sziasztok! Remélem minden rendben veletek, mert senki nem jelentkezik. sajna ma megjött. szóval most sem sikerült. kezdődnek a további vizsgálatok. apát is meg kell nézni, de ettől viszont teljesen ki van akadva. szegény. de azt mondta megtesz mindent a jó ügy érdekében. hát sajna ez van. további szép napot nektek.
2008. nov. 13. 13:36
JAJ, Köszönöm szépen, most megnyugtattál egy kicsit. Már egyszer voltam terhes 4 teszt sem mutatta ki(vérvétel után tudtam meg) és akkor is teszteltem egyet. majd nagy nehezen megtalálták a méhemben. 3 napra rá el is ment. Szóval csak azt akartam mondani, ha van baba attól még elmehet, sajna ezt tapasztaltam már. de reménykedjünk. tudom, bíztok ti is a jóban, ahogy én. olyan rossz várni. csak nehogy megjöjjön. nem stresszelek inkább izgulok. de most megnyugodtam egy kicsit. most vissza dolgozni. majd még benézek:) pusssz
379. Pankakukac (válaszként erre: 378. - 3889c2242e)
2008. nov. 13. 11:38

Szia! Várj még egy kicsit a teszteléssel szerintem, tudom, ezt könnyű mondani, hiszen már rohannál a patikába megvenni a megváltásod (hacsak már nem otthon lapul a szekrény mélyén bebiztosítva). Nagyon nehéz kivárni, de ki kell, mert idő kell mindenhez. Ne félj, ha a baba veled ven, nem fog elszaladni és ha vársz még pár napot, akkor ugyan olyan eséllyel fogod látni a teszten, mint most. Bár jobban belegondolva, nem akkora esély lesz az, hanem nagyobb, hiszen ha már ott van baba, akkor idővel csak kivehetőbb a csíkocska is.

Tehát: fel a fejjel, nem izgulni, nem parázni csak türelmesnek lenni még egy kicsit! Erős vagy és kibírod!!!! Én bízom benned és nagyon szorítok!

2008. nov. 13. 11:17
Sziasztok! Senki nem látogat ide? Remélem akkor azért, mert mindenki megygógyult. Én még mindig várakozó állásponton vagyok. okt. 16 án volt az utolsó menszim, és 28.án este 15 mmes érett tüsző. akkor akció majdnem minden este. lehet esélyem szerintetek? jaj még mindig rossz hogy nem tudok semmit. meddig várjak. ilyenkor még nem valószínű hogy ha sikerült is kimutatná a teszt. vagy igen? help, please
2008. nov. 10. 20:57

Sziasztok lányok!

Mi a helyzet veletek? Nagyon eltűnt mindenki, kihalt ez a fórum. Jól vagytok?

2008. nov. 5. 18:48
Köszönöm szépen, nagyon meghatottak a szavaid. Olyan jó, hogy ilyen nehéz helyzetben van kire számítanunk, és megoszthatjuk tapasztalatainkat egymással. Hát remélem előbb vagy utóbb(de inkább előbb) nekünk is megadatik az a csodálatos ajándék hogy egészséges baba anyukája lehessünk. Még egyszer köszi Pankakukac!!!
2008. nov. 5. 18:35

Csacsaani szia!

Természetes dolog, hogy reménykedsz és jó is, hiszen mindannyian ezt tesszük és ez visz minket előre. Bár csak egy bizonyos fokig érdemes és el kell fogadni, ha nem úgy sikerül, ahogyan szeretnénk, mert csak akkor tudunk fölállni és újra kezdeni. Neked különösen van okod reménykedni, hiszen volt peteérésed és együtt is voltatok abban az időben, bár ezt nem lehet biztosra mondani, csak akkor, mint amit az előző hozzászólásban írtam, ha doki megnéz, ő tudja nagy valószínűséggel megállapítani. Nekem is csak akkor volt nagy valószínűsége mindíg, amikor a doki nézett. Sajnos el kell fogadni, hogy mi nem vagyunk egészséges emberek és nagyon sok esetben nem tud babánk lenni "magától". Kicsit kell, hogy segítsenek rajtunk külső emberek. Nem az van,hogy spontán együtt vagyunk a párunkkal és majd abból lesz baba, bár ez sem lehetetlen, mert ilyen is volt már.

Valaki lőjön már le, mert csak úgy ömlik belőlem a szó. Szóval, az a lényeg, hogy reménykedj és majd oszd meg velünk is az eredményt, ami reméljük, hogy pozitív. De ha nem, akkor is itt vagyunk neked és bármikor meghallgatunk, bármiben segítünk.

2008. nov. 5. 16:45

Hahó

Senki nem jár erre felé? Pankakukac, nem írtál vissza... Remélem minden rendben. Egy kicsit kezdek reménykedni, pedig nem szabadna. na majd írok hali

2008. nov. 4. 13:13

Pankakukac!

Köszi az infot, bár ha nem sikerült, azt úgyis fogom tudni. nekem a 13. napon volt egy 15 mm es tüszőm együtt is voltunk az nap, a 14. és a 16, napon is. akkor reménykedhetek egy kicsit? vagy még az korai lenne? te biztos tudod. ha nemsikerült laborraa kell mennem a menszi 2. és 14. napján. remélem nem kell menni mert lesz valami. tesztelni tuti nem fogok mert mindig 1 csík. nah mindegy majd lesz valami. köszi a sok infot. segített tisztában látni.

2008. nov. 3. 20:00

Sziasztok lányok!

Most jöttem haza egy hosszú hétvégéről, az Anyukámnál voltunk kicsit feltöltődni.

Csacsaani, nem biztos, hogy nincs tüszőrepedésed, de benne van a pakliban. Éppen ezért találták föl a tüszőrepesztő szurit, amit akkor ad a doki, amikor látja, hogy elég érett a tüsző. Általában hasfalba adod magadnak és a dokid kiszámolja, hogy mikor legyetek együtt, mert ennek hatására megreped a tüsző és akkor pontosan kell együtt lenni. Jaj, most látom csak, hogy ez milyen kuszára sikeredett, de a lényeg benne van és remélem, hogy érted.

Ritabimbi, nagyon szerencsés vagy, hogy neked sikerült a műtét után. Én nem voltam ilyen szerencsés, nekem most van egy éve, hogy műtöttek és még spontán menzim sincs sajnos. A naplódat el fogom olvasni, ha kicsit több időm lesz.

Most van nekem is egy lehetőségem, elkezdem szedni a Merckformint...azután majd meglátom.

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook