Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? fórum

PCOS-Petefészek ciszta műtét után sikerül a baba? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
431. f53c22bae8 (válaszként erre: 430. - Igi)
2009. jan. 8. 15:14
mert nem jön a baba:(sajnos, neked?
430. igi (válaszként erre: 428. - F53c22bae8)
2009. jan. 8. 15:13
Szia ! nos akkor kezet foghatunk. Neked miért lesz laparod ?
429. igi (válaszként erre: 425. - Pankakukac)
2009. jan. 8. 15:12

Ez jó :-) jót nevettem.


Panka te kaptál hashajtót, vagy beöntést?? mert ilyeneket is olvastam már.

428. f53c22bae8 (válaszként erre: 422. - Igi)
2009. jan. 8. 15:10

sziasztok!

ha minden jól megy nekem is 19.én lesz laparoszkópiám!

427. igi
2009. jan. 8. 15:09
426. igi (válaszként erre: 424. - Vica79)
2009. jan. 8. 15:08

Igen, de én utána is olvasgattam, mindjárt meg keresem neked .

Nekem már megvolt a vérvétel, vizelet vizsgálat, tüdőröntgen és a tanári bemutatkozás, ami annyit tesz hogy a nagyfőnök is megvizsgált és áldását adta a műtéthez.

Eddig minden ok, most megvárjuk a mensit ami szerintem hétfőre itt lesz, és akkor hívnom kell a dokit hogy kitűzze a pontos dátumot, előtte még az altató orvosnak is látnia kell, és kapok felvilágosítást mit kell és mit nem csinálni előtte. úgyhogy még egyszer mennem kell.

425. Pankakukac (válaszként erre: 424. - Vica79)
2009. jan. 8. 15:06

Jól van Vica, Te akartad! Szóval az volt, hogy a János kórházban műtött egy nagyon jó fej doki, ő volt akkoriban a nőgyógyászom. Nagyon fesztelen volt a hangulat mindíg, valahogyan már az orvos-páciens megismerkedése óta állandóan bolondoztunk. Rólam tudni kell, hogy fecsegek össze-vissza ha ideges vagyok, akkor meg nagyon az voltam. Elkezdte az altatóorvos az altatást,én meg felszínesen elkezdtem bódulni, amikor bejött a dokim. Na, nekem sem kellett több, állítólag elkezdett dőlni belőlem a poén, ő meg mindíg visszadobta a labdát, már állítólag az egész műtő fetrengett a röhögéstől. Én persze nem emlékszem már rá, mert elaludtam ugye. Amikor először jött be műtét után hozzám, akkor meg kajánul vigyorgott, hogy mi mindent árultam én el akkor. Azt mondta, hogy pikáns dolgokról is beszéltem, persze természetesen nem vele kapcsolatban, hanem a férjemmel. Na, égett a fejem rendesen ezek után, és hittem is, meg nem is, hiszen én alap esetben soha nem teregetek ki ilyen dolgokat idegenek előtt. Mikor látta rajtam, hogy nagyon bánt a dolog, akkor közölte, hogy nem is igaz. A mai napig nem derült ki...

A műtéttel kapcsolatban annyit, hogy nekem a hasam alján, ahol a petefészkek vannak, ott van két pici lyuk és egy közvetlenül a köldököm alatt 1/4 cm-re. Sebgyógyulástól nem kell tartani, mert az egyenlő a nullával szinte, az a pici lyukacska nem fáj. Nekem ami rossz volt, vagyis inkább csak kellemetlen, hogy ugye fölfújják a hasüreget gázzal, ami nagyon kellemetlen tünetekkel járt, amikor otthon lábadozás közben távozott.

Amúgy engem pénteken reggel műtöttek és már szombaton ebéd után haza is mehettem. Ebből is látszik, hogy nem egy halálosan komoly dologról van szó. Bár gondolom, hogy minden kórházban más a szokás és persze minden orvosnak más a műtéti rendje.

Ne izguljatok!!!

424. Vica79 (válaszként erre: 423. - Pankakukac)
2009. jan. 8. 14:45

Na mesélj már Panka! Ne csak a negatív dolgokkal foglalkozzunk mindig. Naaaaaaaaa! Légyszi-légyszi!

A műtétről amúgy én azt is hallottam, hogy hüvelyi úton csinálják, meg azt is hogy hason keresztül, bemetszéssel. De a doki nekem még nem mondott semmit. Ti mit tudtok róla?

Igi neked elmondta a doki, hogy miről szól a műtét?

423. Pankakukac (válaszként erre: 422. - Igi)
2009. jan. 8. 14:18

Szia Igi! Pedig pontosan te voltál az egyik, akire úgy gondoltam, hogy már biztosan útban van a pici. Sajnos akkor még Neked sem jött össze. Nagyon sajnálom!

Akkor most Vicával "együtt" mentek műtétre.

Kívánom, hogy mindketten nagyobb szerencsével járjatok, mint én a műtétem után!!! A műtéttől ne parázz, nem vészes egyáltalán, nekem még pozitív élményeim is voltak:-))), de azt most nem mesélem el:-)))

422. igi
2009. jan. 8. 14:06

Sziasztok !


Panka tényleg nem vagy egyedül! Mint ahogy Vicáék is, mi is még mindig csak várunk, hogy végre mi is sorra kerüljünk, és megkapjuk azt amire a világon a legjobban vágyunk.

Én most a harmadik inszemet kihagyom, megbeszéltem a dokival hogy ha lehet akkor most januárba csinálja meg a laparoszkópiát. Úgyhogy 19-én vagy 20-án mütét. :-( nem mondom hogy nem parázok picit, de nincs mese, nekem ez van megírva.(gondolom)

421. Pankakukac (válaszként erre: 420. - Vica79)
2009. jan. 8. 13:37

Szia Vica! Jaj, de jó, hogy jelentkeztél! Nagyon jó volna, ha sikerülne neked, vagy ha úgy nem, akkor a műtét után.

Szerintem nem apán fog múlni, gondolom, ő is mindent megtesz, hogy minél több és jobb sejtecske vándoroljon hozzád:-))) De azért igazad van, nem árthat meg, ha tudatosítod is benne.

Ha van ciszta, attól még lehet baba nem?

420. Vica79 (válaszként erre: 419. - Pankakukac)
2009. jan. 8. 13:27
Panka ne keseredj el! Nem vagy egyedül a várakozásoddal / vágyakozásoddal. Mi is még "kínlódunk". Ha most sem jön össze, jövő hónapban műtenek cisztákkal. Én most attól tartok, ezért megkértem apát, hogy ha lehet még több és kitartóbb kis sejtecskét termeljen és küldjön át nekem szerelmes óráinkban. ;-)
2009. jan. 8. 12:26

Sziasztok!

Valaki van erre? Vagy mindenki boldogan babázik lassan? Én sajnos nem mondhatom ezt el magamról:-(((

418. Pankakukac (válaszként erre: 415. - Icacsiguszka)
2009. jan. 2. 10:32

Szia!

A Merckformint általában endokrinológus írja föl, de ha jól tudom, akkor van pár nőgyógyász is, aki már ezzel foglalkozik. Neveket sajnos nem tudok, mert én már nem Bp-en élek, de biztosan tud valaki ajánlani olyat, akivel érdemes próbálkozni. Jól tudod, hogy mindenképpen vizsgálatok előzik meg azt, hogy gyógyszert kaphass, egy nőgyógyászati, ahol bebizonyosodik, hogy cisztás a petefészek és egy endokrin, ahol pedig azt nézik, hogy hogyan alakul az inzulin érzékenységed. Először érdemes a nőgyógyásszal beszélni, hogy utána az endokrinológushoz már kész lelettel mehess.

Sok sikert, majd gyere és meséld el, hogy merre, hogyan haladsz!!!

417. Bcicus
2009. jan. 2. 01:05
hozzáértő
416. Bcicus (válaszként erre: 415. - Icacsiguszka)
2009. jan. 2. 01:04
Keresse egy hozzá értő nőgyógyászt. A legjobb megoldás a műtét és utána érdemes szedni a merckformint, hogy ne jöjjenek vissza a ciszták.
2008. dec. 27. 20:33
Sziasztok. Én új vagyok itt. ma találtam rá erre a fórumra aminek nagyon örülök. Nekem csak egy ultrahangleletem van amin az van PCOS.Az orvos semmit nem mondott. Itthon kezdtem utánna olvasni hogy ez mi,és hogy ezt kezelni kellene. Olvastam hogy endokrinológus (ami itt a IV. kerületben nincs).Sok nögyógyász is hirdeti hogy kezeli. MOst azt sem tudom merre induljak el .Olvastam hogy merkformint szoktak írni, de ki,az endokrinológus, vagy a nögyógyász is felírja.Meg szerintem még azért egy két viszgálatot is kéne csinálni. LÉgyszi akinek már sok tapasztalata van légyszi irjon, akár priviben is,annak is örülnék ha pesten tudna valaki jó endokrinológust,vagy nőgyógyászt aki ezzel foglalkozi,privált orvos is lehet. akuci@freemail.hu Előre is köszi.
414. Pankakukac (válaszként erre: 413. - Hettikem)
2008. dec. 17. 21:01
Megígérjük, hogy azon leszünk, baba legyen minél előbb:-)))Jövő ilyenkor majd mindenki pocakosan, vagy babával a karjában fog neked írni. Ugye csajok? Te már babával leszel, mert január remélhetőleg a te hónapod lesz.:-))))
2008. dec. 17. 20:02
Sziasztok!Pedig már remáltem,hogy mindenki babázik!Átkozott optimizmus!Bár máshogy miért élnénk....Mi most egy ovutesztes karácsonyi hajtásos időszakon kezdünk túljutni.Januárban ezerrel ráállunk a gyerekre.Már így is rengeteg a korkülönbség.
412. igi (válaszként erre: 411. - Pankakukac)
2008. dec. 17. 11:02

igen dec 3- volt a második inszemem, és 15-én sajnos megjött.

Nem csinálok több inszemet egyenlőre, január közepén megyek laparoszkópiára, aztán meglájuk hogyan tovább.

411. Pankakukac (válaszként erre: 410. - Igi)
2008. dec. 17. 10:31
Igi, veled mi a helyzet? Te sem nagyon jársz erre? Hogy sikerült az inszem? Mert volt most ugye????
410. igi (válaszként erre: 408. - Hettikem)
2008. dec. 17. 09:16
Szia, sajnos attol tartok egyet sem .
409. Pankakukac (válaszként erre: 408. - Hettikem)
2008. dec. 17. 08:39

Szia! Szerintem itt nem nagyon van baba senkinél sajnos. :-((((

Veled mi a helyzet?

2008. dec. 16. 22:03

Sziasztok!

Hány babát várunk,mióta nem jártam felétek?

2008. dec. 15. 17:02

Lányok, mi a helyzet veletek???

Jöhetnétek erre sűrűbben is.

406. Vica79 (válaszként erre: 405. - Pankakukac)
2008. dec. 9. 13:42

Sziasztok!

Egyetértek Pankával. Az embernek mindig sokkal könnyebb arra fogni a problémát, betegséget, ami valós és "kézzelfogható" közelségben van. A mi esetünkben orvosilag is kimutatható a betegség, így egyszerűbb erre fogni és ennek gyógyulásától várni az eredményt. De valószínűsíthetőleg lelki gond is van a háttérben, ami nem feltétlenül egyezik meg a gyerekvárás pszichés hátterével. Na ezt jól megfogalmaztam, de remélem, értitek mire gondolok.

Hallottam nem egy olyan történetet, hogy a kisgyerek nagyon nem akart iskolába járni, mert bántották a többiek. Ez a nem akarás szépen, lassan betegséggé fajult, és így aztán valóban nem kellett iskolába mennie.

A szervezet ellenállásként képes betegséget produkálni. Nekünk lehet a munkahelyei stressz a gond. Vagy valami gyermekkorból visszamaradt dolog. Ki tudja? Hinni hiszek benne, hogy lelki eredetűek a bajok, de valahogy mégis egyszerűbb bevenni egy gyógyszert, mint a lehetséges lelki okot kutatni, majd orvosolni. Pedig lehet, csak agykontrolozni kellene...

405. Pankakukac (válaszként erre: 404. - Strázsi)
2008. dec. 8. 16:01

Szia Strázsi! Örülök, hogy megtaláltál minket, bár a körülmény nem vidám!

Nálad mi a gond? ha van kedved, írd le a történetedet!

Kérdésedre az én véleményem az, hogy a lelki okok, mint olyan, relatív. Nálunk ezt nagyon nehéz eldönteni, mert szervi okok vannak, így hajlamosak vagyunk kizárni minden mást és csak azzal az egy dologgal foglalkozunk, hogy kiiktassuk az életünkből és ezáltal javuljanak az esélyek. Akiknél nincs semmilyen szervi ok, azok talán könnyebben ki tudják jelenteni, hogy igen, nekem lelki oka lehet, hogy nem jön a baba.

Az én életemből az a példa, hogy akkor, amikor minden okés volt, minden jól ment és minden együtt volt az életemben, akkor sem sikerült a baba. Ha nem lett volna a szervi ok, akkor talán sikerülhetett volna, de így nem.

Tehát én azt mondom, hogy nekünk így nagyon nehéz kiszűrni, hogy a testi gondok mellett mekkora szerepe van a lelki dolgoknak.

Neked mi a véleményed????

2008. dec. 8. 13:20

Sziasztok Lányok, Asszonyok! Most néztem be ide, mert sajnos én is érintett vagyok a dologban...

A héten megyek dokihoz, és akkor lesznek konkrét eredményeim is.

Ti hisztek a betegségek lelki okában? Egyre több az olyan kutatás, hogy minden betegség mögött egy lelki ok áll. Mit gondoltok?

403. Bcicus (válaszként erre: 391. - 3889c2242e)
2008. dec. 3. 10:56

Nana. A 2 tipusú cukorbetetgség nem ugyan az mint a pcos-es inzulinrezisztencia. AZ inzulinrezszintenciára csak metformin tartalmú gyógyszert kapsz, a 2- tipusú cukorbetegségre sokkal több félé, mert ott nem csak az inzulin kibocsáltással van gond. A párom kettes tipusú cukor beteg én pedig pcos-es szóűval látom a különbséget.

A pcos-t tudja nőgyógyászi is kezelni, enekm is ő kezelte. Megoperált, majd utána elkedztem kapni a merckformint, ami egy ideig jó volt, most pár betegségtől megint felborult a hormon háztartásom és vissza jöttek, de egyenlőre nincs olyan sok, mint a múltkor a műtét előtt. Januárban megcsinálják a lombikot, remélem addig nem nő több.

402. Vica79
2008. dec. 2. 16:09

Szerintem is igazából itt mindannyian egyről beszélünk. Az ország más-más részeiben, mást mondanak a nőgyógyik is és a belgyógyász endokrinológusok is. Én például most tudtam meg, hogy az endokrinológus specializálódhat kifejezetten nőgyógyászati endokrinológiára is. Az enyém ilyen!

A nőgyógyászom nem tudott mit kezdeni a cisztákkal, csak annyit mondott, hogy ez PCOS és ezzel kell éljek. Azt is mondta a cisztákra, hogy vagy maguktól felszívódnak, vagy műteni kell. Ekkor döntöttem úgy, hogy megyek endokrinológushoz. Ő az eddigi nőgyógyászati leletek és elmondásom alapján egyből vérvételre és küldött, ami alapján meg tovább terheléses cukorvizsgálatra. Ez alapján döntött úgy, hogy Meforalt (Mecformin tartalmú) ad. 3 hónapra rá, nemrégiben mentem UH-ra, ahol cisztákat nem láttak és vérvételre, aminek az eredménye már jó volt. Tehát bevált a gyógyszer. A ciszták eredete persze nem csak inzulinrezisztenia (cukorproblémák) miatt lehet, hanem pajzsmirigy működési zavar miatt is. Dehát ezt ti is tudjátok. Sőt. Talán sokkal jobban is.

Mindeninek megy a drukk a gyógyulásért és a babócáért!

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook