Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni pattanas ellen hogy elmuljon? fórum

Mit lehet tenni pattanas ellen hogy elmuljon? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. 18e79e1970 (válaszként erre: 32. - Evus84)
2013. ápr. 20. 16:41
Nekem mondjuk nem segített a kozmetikus. Sőt.. Napokig gyulladt volt az arcom, mire elmúlt jött a következő kezelés. Ez ment hát 2évig. Nem láttam hogy javult volna k helyzet. Többet nem mentem. zyneritet használtam, az használt. Most már szép tiszta. De én csak sóval mosok arcot -itt ajánlotta valaki - és este jól bekenem helia d vel,amit vízzel masszírozok a bőrömbe. Nekem ez vált be.
2013. ápr. 20. 12:43
teljes verkep...helyes taplalkozas...mast nem
32. Evus84
2013. ápr. 19. 23:13

Sziasztok! Azért írok,hátha valaki elkeseredve olvassa a fórumokat, mint ahogy én is tettem azt egy éve. 29 évesen egyik napról a másikra tiszta pattanás lett az arcom. Előtte soha (még tiniként se) volt semmi ilyen problémám. Én is megvettem mindenféle krémet, még Amerikából is rendeltem, de csak rosszabb lett minden.

A tanácsom: el kell menni tapasztalt kozmetikushoz!!! Emellett egy vérkép, nőgyógyász,fogorvos, ami alap!

Bár nálam (szerencsére) nem találtak semmit, nagyon gáz volt az arcom, és csak a kozmetikus durvább savas dolgai és a rendszeres tisztítás hozott helyre. miután leküzdöttük az aknét, jött a hegek eltűntetése, ma már szinte semmi nyoma a rémálomnak.

Bátorság, a kozmetikus fog tudni segíteni! Nem szabad sokáig várni vele.

2010. máj. 23. 17:53
Egyébént ez nem feltétlen igaz, h a fűszereket nagyon kerülni kell. Vannak fűszerek amik kimondottan jótékony hatásúak és pattanások elleni pakolásokban, krémekben is alkalmazzák. Pl a bazsalikom, petrezselyem, zsálya....nem mindegyiktől kell félni. Lehet fűszerezni, csak ne keverjük őket iszonyatosan.
2010. máj. 23. 17:49
Ez nem hülyeség! Fontos h mit eszel. Az hatással van a bőrödre. Ha sok olajos magv..at eszel, meg zsíros kajákat, csokit, sok cukros ételt.....a szervezeted nem egészséges. Ez meg is látszik. Kijönnek a pattanások, így jönnek ki a méreganyagok. De ha vitamindúsan, tudatosan étkezel minden jobb lesz. Javulni fog, mint ahogy azt észre is vetted. Aki nem táplálkozik egészségesen az ne várjon csodát semmilyen kence-ficétől....mert a pattanások "belső" gondokra utalnak elsősorban. Persze vannak bőrtípusok, meg vannak a tinik akiknél elsősorban jelentkezik ez és ez a hormonok miatt van....nagyon sok mindent nem lehet tenni. Vmennyi pattanás úgyis lesz. De javítható a helyzet ha odafigyelünk az étrendünkre.
2009. máj. 21. 19:57
Én régen nagyon pattanásos voltam. Fej, hát mellkas. Évekig folyamatosan. Egyszer a suliba mondták, hogy fél év múlva táncolnunk kell az osztálynak ráadásul olyan ruhában amiben az ilyeneket nem lehet eltakarni.Nagyon megijedtem úgy gondoltam mindent megteszek h csökkentsem. Elkezdtem szoláriumba járni, minden reggel és este alkoholos tonikkal fertőtlenítettema bőröm, csökkentettem a dohányzásom, kerültem a sós mogyit, a csokit és az erősen fűszerezett kajákat, sok répát ettem és más zöldséget amibe sok az A vitamin. Lehet, hogy a nagyon akarástól, de táncra ami fél év múlva lett, mind eltűnt! Biztos vagyok benne, hogy azért mert nap mint nap betartottam ezeket és nem csináltam kivételes napot, hogy most valamit kihagyok (mondjuk egy bőrradírozást) és majd holnap megcsinálom. Mire elérkezett a tánc teljesen felszabadult voltam. Utána jutalmaztam magam persze csokikkal és olyan kajákkal amit szeretek, lustálkodva el-elfelejtkeztem a reggeli esti bőrtisztításról és csak néha csináltam. Azóta megint kezdtek kijönni a pattanásaim. Azóta is vannak, mert nagyon nehezen tartom be ezeket újra. Most elkezdtem megint és megint szépen javul a bőröm, de még nem az igazi. Szerintem akarat kérdése vagy nem tudom, de mikor évekig voltak pattanásaim édesanyám minden féle kence-ficét vett, de semmi nem használt. Lehet hülyeséget írok, lehet, hogy csak nálam vált be, de azért gondoltam leírom, hátha valaki hasznát veszi.
28. kiscsaj16 (válaszként erre: 25. - 89b99f816e)
2009. febr. 10. 16:37
szerintem te a zinerytre gondolsz
27. MelisUK (válaszként erre: 26. - E642ac5487)
2008. dec. 16. 14:35
Jaja, hasonló lehet az érdeklődési körünk. Mindjárt fölhívom tesóm, hogy kérdezze meg a barántőjét, hátha emlékszik még a gyógyszer nevére. Bár az a véleményem, hogy mint mindenből, ebből is mindenkinek más kell, a legjobb választ a bőrgyógyász fogja tudni megadni. Mindenképp kérdezzetek rá tablettás megoldásra is. Igaz, hormon van benne, de ez a megoldás a leghatásosabb.
26. e642ac5487 (válaszként erre: 24. - MelisUK)
2008. dec. 16. 14:27

Szia!


Látom megint egymásba botlunk :) Meg tudnád mondani annak a gyógyszernek a nevét? Mondjuk mindenképp elmegyünk bőrgyógyászhoz, mert már nagyon zavaró neki a dolog :S Köszönöm a segítséget!

2008. dec. 16. 13:21
Nekem régen voltak pattanásaim, nem sok, de zavart. Bőrgyógyász írt fel rá egy jó cuccot, sajna a nevét nem tudom, de leírom, h nézett ki: 2 kis műanyag üveg egy sárga-fehér dobozban, egyikben folyadék, másikban por, össze kellett önteni abba az üvegbe, amelyiknek a zsája olyan volt, mint a ragasztó stiftnek, ilyen anyag. Jól összerátni és bekenni vele a pattanást. Olajos hatást váltott ki az arcbőrön, de mondhatom 1-2 nap alatt elmúlt tőle. Ez pár éve volt, asszem ezer vmennyi volt az ára, de nagyon jól eltüntette, és sokáig tartott egy üveg. Esetleg mondhatnád a bőgyogyinak, h ilyet írjon fel.
24. MelisUK (válaszként erre: 20. - E642ac5487)
2008. dec. 16. 13:19

Úgy tudom, hogy a miteszereket nem lehet tökéletesen eltüntetni. Természetesen lehet minden nap nyomkodni, ezzel folyamatosan tisztul és nem fognak beöregedni, azaz nőni és nehezen kinyomhatóvá válni és néha-néha begyulladni.

Húgom barátnője kapott a bőrgyógyásztól egy hormon tartalmú gyógyszert, ami a pattanások ellen való, attól gyönyörű lett a bőre és a miteszerek is elmúltak. Lehet, hogy bőrgyógyászhoz kéne nektek is fordulni, ha olyan zavarók és láthatók azok a miteszerek.

2008. dec. 16. 13:16

Nekem azóta a legszebb a bőröm, amióta antiallergén és illatmentes baba fürdetővel tusolok, ezzel mosom az arcom is. Utána pedig ugyanilyen antiallergén is illatmentes baba testápolót használok, természetesen az arcomra is. A hatás lenyűgöző, pedig eddig se voltam valami pattanásos, de ez magát a bőrt is ezerszer szebbé teszi.

Plusz el kell felejteni a sok édességet, a sok fűszert, a sok csípős ételt, a sok zsírt és olajat, helyette sok zöldség, kevés gyümölcs, hal és zsírszegény húsok, mint a csirke vagy a pulykamell.

Ha macerálod magad, akkor még annak is kijön a patti, aki nem hajlamos rá. Tehát ne kapargassuk és matatgassuk a homlokunk, állunk, hátunk, stb, mert ettől előjönnek.

Az idegeskedést is el kell felejteni, szintén kijönnek tőle a pattik.

Minél többet kell friss levegőn lenni - nem a városban a szmogban, hanem erdőben.

Aki városban lakik, annak nem elég reggel-este tusolni, hanem munkából/isklából hazaérve is meg kell mosni az arcot.

22. MelisUK (válaszként erre: 5. - 7004ca251b)
2008. dec. 16. 13:10
Én nem vagyok pattanásos fajta, de a szolitól nekem mindig kijöttek. Pedig szoli előtt alaposan megfürödtem mindig.
2008. dec. 16. 12:31
Nekem nagyon bevállt az ILCSI féle ecsetelő!Nagyon szupi mindekinek ajánlom!Ja és csupa gyógynövény.
2008. dec. 16. 11:22
A segítségeteket szeretném kérni...a hugomnak régebben patanásos a bőre, pattanás nem olyan sok van, miteszer annál inkább...fél éve szed fogamzásgátlót, de az sem múlasztotta el neki...bármit csinálunk, semmi sem használ...segítsetek!
2008. nov. 13. 18:47

pattanásra nagyon jó az Aknesol, ecsetelö, 1000ft, de nagyon sokáig elég, DM-ben kapható, egy évig is elég, egy fül pálcikára cseppentünk és bekenjük vele a pattanást, napi háromszor, nekem nagyon bevált, párnap és nincs pattanás.

ez nagyon jó havizásnál is, mikor elöjönnek a patik:)

18. szabk
2008. aug. 8. 12:46
nap, szoli, tej-tonik-krém (én most vichy normadermet használok). böjtkúra, de akkor készülj fel rá, hogy először több lesz, mert kijön a méreg, utána múlnak el. én még az először fázisban járok... :-) remélem tényleg hatnak, mert már nagyon unom a sok pattit...
2008. aug. 6. 11:20
el kell menni iontoforézisre, kitisztitja a kozmetikus az arcot teljesen és hatóanyagokat juttat a bőrbe. Szerintem nagyon hatásos! De terhesen ezt sem lehet. menj el egy arctisztításra, és kérdezd meg a kozmetikusodat mit ajánl. Pl az arctej se jó mindenkinek, mert ezt valaki írta az előbb, mindenkinek más a bőrtípusa.
2008. aug. 5. 23:10

Hát....az én bőröm is pattanásos, de nem túlzottan!!

Egyesek szerint ezt a túl zsíros ételek is okozzák, valamint a kamaszkorral járó problémák!!Én ezt el is hiszem! Viszont több terméket is kipróbáltam már(de nem úgy, hogy oda-vissza váltogattam), és kisebb-nagyobb eredménnyel hatottak az arcomra! Volt olyan időszak is, hogy nagyon szépen múlt tőle, és volt olyan is, hogy újra kipirosodott!!:S

Amit ajánlani tudok mindenkinek, az a Nap sugárzása, szóval ha napozunk nagyon szépen elmúlnak a mitiszerek-ezt én tapasztalatból tudom!!

Ja, és calyxgraphic:

-Szerintem ha addig jársz szoliba, még teljesen el nem múlnak, akkor nem fognak kiújulni, de az egy kicsit drága és néger lenne belőled!!

2008. jún. 2. 14:09

en igen, de adrien nem, ugyhogy o mehet szolizni. Majd ha tul leszek a baban mag szoptatason es akkorra sem mulnak el, akkor megprobalok egy tisztitokurat Candida ellen, szerintem is belulrol jonnek a pattik, elobb "bent" kell rendet tenni, aztan varni a tartos csodat a kenceficektol.

En is jartam tavaj szoliba es mondhatom volt is eredmenye, de mindig kiujulnak.

14. 7004ca251b (válaszként erre: 13. - Calyxgraphic)
2008. jún. 2. 14:00
nem tudtam,hogy babát vársz...
13. calyxgraphic (válaszként erre: 5. - 7004ca251b)
2008. jún. 2. 13:54
sajnos terhesseg alatt a szauna nem ajanlott, sem a szolarium...
2008. jún. 2. 13:26
Arcbőrnek megfelelő tej és tonik..reggel + este
2008. jún. 2. 13:25
A körömvirágkém is segít. Gyulladt bőrre nyugtató hatással van.
10. 7004ca251b (válaszként erre: 8. - 7004ca251b)
2008. jún. 2. 13:25
s
2008. jún. 2. 13:23

A teafa fertőtlenít,és szárít.

Lehet kapni olaj,és paszta formában.

Ichtiolos paszták,gélek is jók még.

8. 7004ca251b (válaszként erre: 7. - 874eb11dfd)
2008. jún. 2. 13:22
a szappan azóta fertőtlenít,mióta feltaláták a kézmosást,a baktériumok ellen!nyílván nem betadin,vagy alkohol,de nem ebtisztításról beszélgetünk,hanem pattanásokról...
2008. jún. 2. 13:15
szappan mióta fertőtlenít? Estetleg szanációs hatása van...
6. lufo
2008. jún. 2. 13:15
Egyik barátnőm szoliba jár a sok pattanása miatt,elég szépen alakul neki,sokkal szebb a pofija:)
2008. jún. 2. 13:11

szép bőr titka:

szauna,szauna,szauna,annak megfelelően mennyire vagy pattanásos,de legalább heti 2szer ajánlatok.Utána jó alapos pofi mosás szappannal!! és utána áttörölni tonikkal.

Nem rögtön a tonikozás után,mert ha lakohol tartalmú a tonik,a szoli kiütést okozhat,de szóval heti 2-3 szoli is jót tesz,ki kell tisztítani a pórusokat a mélyéről kezdve,ezért kell a szauna,és utána kifertőtlenitei ezért a szappan és a tonik,és leszárítani és összehúzni a pólusokat,ezért a szoli.

É csajok,érdemes mindezek előtt csinálni egy bőjtöt,sok zöldséggel,zöld tea ivással,esetleg részt venni egy ionizálós lábáztatós megtisztuláson is:)mert hogy tele van a szervezetünk méreganyaggal,és az jön a felszínre pattanás formájában,ezért először belülről kell kipucolni a szervezetet.

a sok kencefice,a legtöbb esetben meg olaj tartalmú,ezért is nem válnak be!

sok sikert!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook