Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hathónapos kisfiam mostanig szopizott, mostmár szeretném bevezetni a szilárd kaját, mivel kezdjem és folytassam,? fórum

Hathónapos kisfiam mostanig szopizott, mostmár szeretném bevezetni a szilárd kaját, mivel kezdjem és folytassam,? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. nov. 13. 20:39

6 hónapos kortól/tápszeres babáknál 5.hónapostól/:

alma,öszibarack,meggy,burgonya,sárgarépa,sütötök,cékla,gesztenye


7 hónapos kortól/tápszeres babáknál 6.hó/:

banán,körte, NARANCS,CITROM,PARADICSOM

HA A CSALÁDBAN ELÖFORDULT ALLERGIÁS MEGBETEGEDÉS

CSAK EGY ÉVES KOR UTÁN, gabonapelyhek /búza,zab,rizs,kukorica/

cukkini,saláta/fözeléknek elkészítve/,brokkoli,fehérrépa,pasztinák,

zeller,spárga,tök,uborka sütve vagy fözve,

passzírozott zöldborsó /héj nélkül/, csirek,pulyka,étolaj egy kávéskanál/1dl fözelék,petrezselyem,zellerlevél,kapor,metélöhagyma


8 -9 hónapos kortól:


gesztenye,szilva,ringló,sárgabarack,görögdinnye,

sárgadinnye,cseresznye,zöldborsó,

karalábé,kelkáposzta,karfiol,csicsóka,

vörös-és fokhagyma,/sütve vagy fözve/,

MARHA,SERTÉS,CSIRKEMÁJ LEGFELJEBB HETI EGY ALKALOMMAL,

kefír,natúr joghurt,túró,sajt,kis mennyiségben,

ha a családban nem fordult elö allergiás megbetegedés,

árpapehely,rozspehely,bazsalikom,kakukkfü,

borsikafü,borsmenta,szurokfü,citromfü,lestyán /igen kis mennyiségben/


10-11:


káposzta,padlizsán,zöldbab,rebarbara,mángold,

valamint legfeljebb heti egy alkalommal spenót vagy sóska


12 hónapos kortól:


uborka,nyersen vagy savanyítva/reszelve/,

retek,vöröshagyma és fokhagyma nyersen,

szójatofu,szójatej,lencse,sárgaborsó,

felesborsó,bab,csicseriborsó,szójabab,parpika

édesvízi és tengeri hal

tehéntej,vaj,tejszín,tejföl,kecsketej és kecskesajtok,juhtúró, juhsajt

teljes kiörlésü gabonák,köles,hajdina

méz,tojás,mandula,mogyoró,napraforgómag,tökmag,

gyümölcsteák


18hónapos kortól:


kivi,ribiszke,feketeribiszke,szeder,egres,csipkebogyó,

áfonya,som,málna,eper,szamóca, déligyümölcsök

/ananász,mangó,grapefruit...stb./



FEKETELISTA:

KÉTÉVES KORIG LEHETÖLEG NE ADJUK!

-cukor,babapiskóta,keksz,ropi,chips,csoki,cukorkák,

tartósítószerek,ízfokozót,mesterséges színezéket,

aromát,édesítöszert tartalmazó bármilyen ételt

felvágottat,virslit,majkérmet,szalonnát,kolbászt,füstölt húsokat,

zsír,velö,pacal,köröm

kóla és egyéb szénsavas üdítöket

31. Arika (válaszként erre: 30. - M_Marcsa)
2008. nov. 13. 20:10

nem tudom! nekem mindkettő egész pici korától eszi, nagyon szeretik...és még soha semmi bajuk nem volt tőle.


A Lana (14 hós lesz) most vacsira is gombalevest evett...a nagylányom meg képes akár 2 napig is csak azt enni...;)


mondjuk nem 4 hósan kaptak először! (kb 9 hósan!)

30. M_Marcsa (válaszként erre: 27. - Arika)
2008. nov. 13. 06:48
A gomba elég nehéz étel. Nem akarok kötekedni, csak írom.
2008. nov. 12. 19:21

Szia!


Szinte ugyanúgy csináltam mindent, mint Arika, kivéve a spenót és a banán.

Úgyhogy hajrá! :-)))

28. Arika (válaszként erre: 15. - D@nu)
2008. nov. 12. 14:08

én is szopi előtt adtam nekik mindig a kaját.


Én én is úgy kezdtem hogy először délelőtt gyümölcs, majd mikor már kétszer evett akkor délelőtt (11 körül) főzelék, és délután gyümölcs

.

majd 11 kor főzi, 16 körül gyümi és estére olyan 19 körül kapott a lányom anyatejes Sinlacot.

majd mikor erről leszokott akkor virslit!;)

27. Arika
2008. nov. 12. 14:04

Sziasztok!


nekem két lányom van, az egyik 5 éves a másik meg 1.


Én mindkettőnek igy csináltam:

-őszilé

-őszibarackpüré

-alma

-banán

-meggy

(a kicsi nem szerette a nyers almát, neki egy kicsit megpároltam, hogy puha omlós legyen!)


mikor ezt a 4 féle gyümit már ették akkor kaptak főzeléket is.

-krumplit

-répát

-céklát

-sütőtököt


Én soha nem adtam gyümölcsöt ,krumplival...szerintem az egyik főzelék, a másik meg gyümölcs.

Mikor túl voltunk a 4-4 fajtán..akkor kezdtem el bővebb irányban mozogni.

azaz gyüminek adtam: pl körtét, ananászt,

(a piros bogyósakat mi 10 hóig ki sem próbáltuk!)


és szinte mindig főztem valami zöldség levest, amibe mindig tettem nekik 1-1 krumplit ami volt az alap, és kaphattak hozzá

-petrezselymet

-gombát

-borsót

-spenótot (külön főztem)


és egy csomo mindent...nekem a kicsi is már mindent megeszik (most lesz 14 hós már), de még ő is szopizik mellé.

a nagy pedig 2 éves korig szopizott..


gyorsan ez jutott eszembe, de ha van kérdésetek szívesen válaszolok!;)

2008. jún. 4. 09:35
Mostmár 3. napja esszük a reszelt almát, minden délelőtt egy negyedet, és nem fáj a pocink, kicsit aggódtam, mert eszembe sem jutott lével kezdeni, mivel a lányomnál is pürével kezdtem.
2008. jún. 2. 15:52
Én először almalevet adtam, és fájt a hasa. Azt hiszem legalábbis, mert úgy látszott. Azóta párolom az almát. Persze már pürét kap. Először gyümit kell próbálni, aztán zöldséget. Először répa, krumpli, sütőtök. És később mindenhez a krumpli, ismerős íznek. Nekünk bejött!:)
24. 1e958693ca (válaszként erre: 21. - 8063d44440)
2008. jún. 2. 15:18
Ha csikarna a hasa, párold meg az almát, úgy csökken a savtartalma.
23. ts (válaszként erre: 21. - 8063d44440)
2008. jún. 2. 13:50
Nekem az első alkalommal estére jött a pocakcsikarás, pedig délelőtt kínáltam a kicsikét. Reméljük nálatok nem lesz gond. Azóta almát csak párolva adok és semmi probléma.
22. ts (válaszként erre: 20. - D@nu)
2008. jún. 2. 13:48
Ez igen! :) Remélem, hogy mi is olyan ügyesek leszünk szopizásban, mint ti voltatok! Nagyon nem szeretném, ha leszokna. Tuti megviselne a dolog...
21. 8063d44440 (válaszként erre: 16. - Ts)
2008. jún. 2. 13:18
Én is ma 11kor adtam az almapürét, igaz nem lével kezdtem, de már azota egyet szopizott is egy jó nagyot aludt is, remélem nem lesz gond
20. d@nu (válaszként erre: 19. - Ts)
2008. jún. 2. 13:15

:D Na én erre írtam, hogy nálunk nem sok vizet zavart a szopi előtt kínálás, ugyanis az én lányom most, 26 hónaposan volt hajlandó leszokni a ciciről, de nem önszántából. :))

A mohóságát vissza kell fogni, igazából csak az első 1-2 hónap az, ami ebből a szempontból fontos, ha már a pocója megszokta az újfajta "terhelést", akkor már bátrabban lehet kínálni. Talán ezért is jobb szopi után, mert eltelítődik a tejjel és kevesebb fér a másik hamiból :) - kivéve, ha a picúr olyan rafinált, hogy "helyet tartalékol". :))

19. ts (válaszként erre: 15. - D@nu)
2008. jún. 2. 13:06

Én is próbáltam a szopi után kínálni... Először teljes visszautasítás, pár napja bármikor elfogadná már a szilárd kaját. Mindegy hogy szopi előtt, közbe vagy utánna. Új ízt mindenképpen utánna adok...sajnos a kicsim nagyon mohó és nem igazán akarja betartani a fokozatosságot.

Egyébként én is úgy tudom, hogyha sokáig akarod szoptatni, akkor semmiképpen nem szabad szopi előtt kínálni a babát.

18. 1e958693ca (válaszként erre: 17. - D@nu)
2008. jún. 2. 13:04
Igen, igen, csak helyeselni tudok.. :-)
17. d@nu (válaszként erre: 14. - 1e958693ca)
2008. jún. 2. 13:02
Igen, éppen a hasfájás és az esetleges allergiás reakciók miatt ajánlják a délelőtti etetést. Ettől függetlenül nálatok a kora délután vált be, van, akinél az ebédidő - ki kell tapasztalni.
16. ts
2008. jún. 2. 13:02
Én mindig a 2. étkezésnél kínálom a szilárd kaját (ez nálunk 11-13 körül van). Egyrészt ha bármi gond van, akkor még találok dokit, másrészt egész nap tudom figyelgetni a hatást.
15. d@nu (válaszként erre: 12. - 8063d44440)
2008. jún. 2. 13:00
Elvileg ha még szoptatni szeretnéd, azaz nem akarod elválasztani, akkor szopi után kínáld meg. Ajánlott a tízóraira időzíteni, kezdetben napi 1 alkalommal. Én szopi előtt adtam (úgy tapasztaltam, hogy jóllakva hiába kínálgatom :) ) és a lányom 2 héttel ezelőttig szopizott, tehát így is lehet.
14. 1e958693ca (válaszként erre: 12. - 8063d44440)
2008. jún. 2. 12:59

Szerintem-mint mondom nem vok túl tapasztalt- az teljesen mindegy, mikor. Gina Ford szerint este 6 órás etetésnél. Nekem ez nem vált be, mert ha fájt az újtól a pocakja, akkor nem tudott aludni. Volt aki azt mondta, hogy deles etetés helyett. Akkor meg az én gyerekem lusta kanállal enni. Én du. 3 körül szoktam neki adni praktikus okokból: ha fájna a pocija, estig még megnyugszik, kicsit jobban jóllakik, este már kevesebbet eszik, ekkor a 'legéberebb', leg érdeklődőbb az új kaja iránt.

Végül is akkor adod , amikor akarod, elrontani biztos nem fogod.

13. d@nu
2008. jún. 2. 12:56

Szia. Ha eddig kizárólag szopizott, akkor gyümölcslevekkel kezdj - először almalével, majd baracklével, esetleg meggylével. Átlag 4 napig egyféle "ételt" tanácsos adni, a kezdetekben úgy, hogy a léből 1-2 (bébi)kanállal adsz, majd fokozatosan minden nap megemelheted az adagot újabb 1-2 kanállal. Elképzelhető, hogy nem ízlik a bébinek, kiköpi a levet, akkor is várj néhány napot és úgy próbáld újra. Az is előfordulhat, hogy egyáltalán nem óhajt még anyatejen kívül mást enni, ilyenkor 2 hét szünet, majd újra próbálkozás (ilyen nemszeretem szünet egyébként később is előfordulhat, nem kell kétségbe esni tőle).

Ha túl vagy az alma- és baracklén, folytathatod ezek püréivel. Először még inkább lé, mint püré, azaz minél levesesebb legyen, másnap már lehet sűrűbb, harmadnap még egy picit... Itt szintén visszamész az alapokhoz, kezded 1-2 kanállal, majd minden nap emeled egy picit az adagot. Ha már megy a püré, akkor jöhet a párolt burgonya és répa.


Ami fontos, hogy van olyan is, hogy a babának nagyon ízlik az új étel, ám a fokozatosságot ilyenkor is be kell tartani! Nem szabad egyből egy fél üveg pürét adni neki, ugyanis ez hihetetlenül leterheli a gyomrát.


Ha a bébi kapott már korábban gyümölcsleveket, akkor kezdheted a pürével a fentiek szerint.

12. 8063d44440 (válaszként erre: 10. - 1e958693ca)
2008. jún. 2. 12:55
Igen igy lesz azt gondolom, 3-4 napra gondoltam én is, de egyelőre csak a délelőtti szopik között?
2008. jún. 2. 12:54

Szia!Egy könyvet ajánlanék én abból"tanultam" mindent!Konczné Bakos Mária:Baba született

De almával szokták kezdeni a szilárd ételt/reszelve!és mindent apránként,fokozatosan,egyszerre csak egy ételt szoktatni egy hétig.Bár én nem így csináltam!:)

2008. jún. 2. 12:51
Van aki azt mondja 4-5 napig add ugyanazt, van aki azt mondja, 1-2 hétig. Én 4 napig adtam egy fajtát, aztán váltottam a következőre, és működött. Megeszik mindent, de mindenből keveset egyenlőre.
2008. jún. 2. 12:49
Mostanig semmit nem kapott azonkivul h mindent meg nyalattam vele az izek miatt, nagyon elfogad mindent, ma adtam neki egy negyed almat, nem ette meg az egészet, nagyon is a tudtomra adta amikor elég volt neki, mindenképpen szeretném elkezdeni a hozzátáplálást, persze emmellett marad a szopi, hány napig adjam az almát és mikor jöhet a következő gyümi vagy főzelék? Van egy 4 éves lányom őt már 4 és fél hónapos korától etettem rendesen, de annyira elfeledtem hogy akkor hogyis volt
2008. jún. 2. 12:38
De ha nem kell,nem ízlik neki az új hamika még várj egy-két hetet
7. 8d17011552 (válaszként erre: 2. - 8063d44440)
2008. jún. 2. 12:36
Szia én kicsi babom még mindig cicizik amíg van tejed szoptasd,ha el akarod kezdeni a hozzátáplálást kezd a sütőtökkel és krumplival,alma,és a hipp bébi ételek mintáit kövesd tuti,hogy helyesen lépteted előre és nem lesz gond a későbbi szilárdabb étrendre való áttérésnél.
6. ts
2008. jún. 2. 12:34

Szia!

Én nemrégiben kezdtem a kóstoltatást a babócámmal (már kinézte a kaját a szánkból). Először almalevel illetve almapürét adtam neki, ami a nem tetszés mellett hasgörcsöket is okozott neki (hozzáteszem 1,5 kiskanállal kapott). A védőnő javasolta ezt az indítást, és ő is meglepődött a fogadtatáson. Megnézte az almát is amit adtam neki, és azt mondta, hogy ennél ártalmatlanabb, gyengébb almát nem is adhattam volna neki. Valószínűleg az a minimális sav, ami benne van, az is bántotta a kis pocakot. Az őszibaracklevet és a sárgarépát viszont boldogan fogyasztja és semmi baja nincs tőle.

A lényeg a fokozatosság. Első nap 1-2 kanál, utánna nagyon lassan emeled napról-napra az adagot. Ami még fontos: egyszerre csak egyféle új dolgot ízleltess, ha bármi probléma lenne, tudd, hogy mi okozza azt.

2008. jún. 2. 12:31

Én almát adtam a lányomnak először, nyersen, viszont ismerősöm hasfájós kislányának előtte megfőzte.

Ezzel egyidőben elkezdtem a főtt krumplit és répát is adni neki. Állítólag jobb a zöldségekkel kezdeni, mert ha először édeset adsz, nem biztos, hogy a krumplit vagy egyéb zöldséget később elfogadja majd. Nekem nem volt ilyen gondom. :)

Először nagyon keveset fog enni, csak pár kanállal, ne ijedj meg! :)

2008. jún. 2. 12:29

Szia!

Én is nemrég kezdtem el a hozzátáplálást. Először almát, krumplit, répát adjál, eleinte csak keveset, hogy ne terheld meg a pocakját!

2008. jún. 2. 12:27

Az enyém még csak 5 hónapos, viszont ő hamarabb kapott már tápot, és főzelékezik.

Én csak annyit mondanék neked, hogy érdemes először csak 1 nap 1x adni főtt ételt, aztán lehet több szopit kiváltani vele, mert először meg kell szokja az új állagot és ízeket. Főzelék : alma-krumpli, sárgarépa-krumpli, gyümölcspépek:alma-banán pép, őszibarack, ilyesmi. A többit majd a tapasztaltabb kismamák megírják, én is várok ötleteket,majd benézek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook