Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panel szellőzése, páraelszívó fórum

Panel szellőzése, páraelszívó (beszélgetős fórum)


2018. ápr. 27. 13:20

Míg panelban laktunk majd meg fulladtunk.

Ezt értsétek úgy,hogy minden lakás a lépcsőházban egy légakna köré épült.A padláson pedig egy orbitális elszívó működött.Igen ám!De a legfelső emeletre valahogy bekeverte az alsóbb szintek kajaszagát...

Mindig tudtam,ki mit főz!

Kellemes volt este 10-kor a hagymás tojást szagolni,vagy a túlhevített gyanta....Gusztustalan volt.

9. globus (válaszként erre: 7. - Babyapocakban)
2018. ápr. 27. 10:29
A gyári elszívó, amire céloztam, függőlegesen végigfut minden lakáson, tudtommal tető felé szív, automata bekapcsolású, kézileg nem lehet mahinálni. Tisztították már, de nem viszik túlzásba.
8. globus (válaszként erre: 6. - Babyapocakban)
2018. ápr. 27. 10:26
Mindenki sorra kerülhet egyszer, ha mi elviseltük 10 másik családét, egyszer ők is kibírják :)
2018. ápr. 27. 08:22

Míg panelban laktunk a fürdőben zárható volt a szellőző. Egy ilyen tekerhető közepű, kerek valami volt. Hasznos volt, mert ha becsuktad, nem volt többé olyan hangos a szellőzés, amikor meg akartad, ki lehetett tekerni és akkor szívta be a gőzt.


Konyhai rákötési tapasztalatom nincs, a miénkben ilyen passzív szívó volt, nem vezetett sehová. Nekem megfelelt, mert azért szívott rendesen, meg hát ki is nyitottam az ablakot bukóra, ha nagyon kellett. A nappaliba nem ment be így se a kajaszag, pedig a konyhán nem volt ajtó.

6. babyapocakban (válaszként erre: 4. - Lapbarna)
2018. ápr. 27. 08:19
Szerencsétlen szomszédai hogy megutálhatták a felújítás alatt :DDD
5. fehérke111 (válaszként erre: 4. - Lapbarna)
2018. ápr. 27. 07:36
Ez így tényleg... :-)
4. lapbarna (válaszként erre: 3. - Globus)
2018. ápr. 26. 19:09

Off

Egy 10 emeletes panel 9-ik emeletén lakott egy barátnőm albérletben. A lakás eredetileg 3,5 szobás volt, de átalakították. És fantasztikus lett!

A konyhából fürdőszoba lett. Került bele egy sarokkád, egy mosdó és egy wc, plusz mosógép. Annyira furcsa volt, hogy a kádból lehetett nézni a város éjszakai fényeit.

Az egyik szobából egy óriási konyha-étkező lett. Tágas, szellős, világos. S régi fürdőszoba pedig gardróbszoba lett. Be lett polcozva, nagyon tuti lett.

Az egyetlen vonzó bérházi lakás számomra.

On

2018. ápr. 26. 15:05
Mit értesz zárható rácson? Panelekben gyárilag van elszívó. Nyilván a maiakkal nem veheti fel a versenyt, hiszen azóta jócskán fejlődött a technológia. Akiket ismerek, ebbe a szellőző rendszerbe köttették be az elszívót, mert konyhában eleve alatta van a tűzhely. Pár napja láttam egy lakáshirdetést, ahol amerikai konyhát csináltak a nagyszobában, fogalmam sincs, miféle műszaki bravúrokkal :) Betonban nincsenek nagy lehetőségek.
2018. ápr. 26. 11:44

Sziasztok!


Rengeteg mindent olvastam a témában.

Személyes véleményekre lennék kíváncsi.


Az 1. kérdésem a panel szellőztetőjének típusa lenne.

Sima rács/lamellás szellőző/légszelep.


Láttam zárható rácsot, amit elég praktikusnak találok az esetleges szagok elzárása miatt.

Viszont a légakna megfelelő működéséhez több helyen a légszelepet javasolták, és "tiltanak" az egyszerűbb rácsoktól/elzárástól.


A másik dolog pedig a páraelszívó kérdése. Elég vitatott a téma, de mivel égésterméket nem vezet ki ezért beépíthető. Ide beépíteni egyszerűbb lenne, mert a homlokzatra nem kerül kivezetés.

Viszont nem szeretném a többi lakónak ezzel kellemetlenséget okozni. Több helyen írták, hogy ez egy visszacsapó szeleppel orvosolható. Bár szerintem működés közben érdekesebb egyébkétn is adolgo, amikor ez nyitva van, szóval annyira nem értem ez miért oldaná meg ezt a problémát.


Minden érdekel a témában, vélemények, tapasztalatok, egyéb megoldások.

(Kivétel belső keringetős elszívó, ezt nem tartom hatékonynak.)

2018. ápr. 26. 11:38
Panel szellőzése, páraelszívó

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook