Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen ételek, italok, kencék és egyéb anyagok fokozzák a bőr fényérzékenységét? fórum

Milyen ételek, italok, kencék és egyéb anyagok fokozzák a bőr fényérzékenységét? (tudásbázis kérdés)


2018. szept. 4. 10:07
a gyogyszereket kihagytam.nemelyik mellekhatasa a bor fenyerzekenysege!
2018. ápr. 27. 13:21
Kiütésem nincs a naptól.
13. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 10. - Channa*)
2018. ápr. 27. 13:20
Nekem erős napon a karom abban a másodpercben vörösen izzik (nem tudok jobb hasonlatot) ,ahogy rásüt a nap. De az is lehet ,hogy túl átlátszó a bőröm, és a kitágult hajszálerek miatt látszik összefüggően világítóan vörösnek.
12. Channa* (válaszként erre: 11. - Globus)
2018. ápr. 27. 12:20
De ilyen. Kicsit fáj, kicsit viszket, kicsit ég, majd nyomtalanul eltűnik, és csalán kiütés.
11. globus (válaszként erre: 10. - Channa*)
2018. ápr. 27. 10:51
Ami veled történik, az nem olyan érzés, mint a leforrázódás? Szó szerint ég, bizsereg, mint amilyent forró víz után napokig érzünk, fáj? Csalánkiütés-szerű hólyagokat okoz, de nincs bennük folyadék, ahogy javul, lassan elsimulnak?
10. Channa* (válaszként erre: 7. - 5c6ba4ad4c)
2018. ápr. 27. 06:16

A gyógyszerek és egyebek esetében nem a leégés a probléma, hanem az, hogy foltos lesz a bőr, ezért nem javasolt tavasztól ilyeneket használni/szedni, azaz ha nem is ég le valaki bőre, hanem csak barnul, akkor is foltosan.

[link]

[link]


Tehát, a fényérzékenység nem azt jelenti, hogy leég a bőrünk! Ha percekig napon vagyunk, akkor persze, hogy leégünk, de kiütései csak azoknak lesz, akik fényérzékenyek vagy allergiások. Sajnos én az vagyok és elég sokat kínlódok vele. Az arcom és a dekoltázsom már kiütéses:( Ez ellen nem igen tudok védekezni, és sajnos, ha strandolok, akkor tuti, hogy a vízben töltött idő után máshol is kiütéses leszek és napokig meg is maradnak. Szerencsére nyomtalanul gyógyulnak, azaz nem lesz foltos a bőröm. Ha leégek, akkor pedig biztos, hogy nem megyek napra, amíg teljesen le nem hámlok, mert ilyenkor biztos, hogy foltok maradnak a bőrön.

2018. ápr. 26. 08:13
pl.bizonyos gyogyszerek szedese
8. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 4. - Channa*)
2018. ápr. 26. 07:57
Azt hittem van közte kapcsolat. A napon egyből kipiruló bőrömnek csak van fènyèrzèkrnysège is.
7. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 5. - Judit87)
2018. ápr. 26. 07:54
Egyszer volt a híradóban is, hogy petrezselyemmel foglalkozók lábszára nagyon leègett a napon, mert hozáèrt a levèl.
2018. ápr. 26. 07:51
Köszönöm a válaszokat. A fenistilnèl jó hogy írtad a cseppeket , mert èn csak a gèlről hallottam ilyet.
2018. ápr. 26. 07:26
petrezselyem nagyobb mennyiségben
2018. ápr. 25. 21:10

A leégés és fényérzékenység 2 különböző dolog.

Én enyhén kreol vagyok, azaz nem tejfehér a bőröm, és még is leégek, napallergiám van és egyéb allergiáim is, valamint a szemem fényérzékeny.

Praktikák: hosszú ujjú felsők, napot kerülni, napszemüveg, stb.

Bizonyos gyógyszerek is fokozzák a bőr fényérzékenységét, és bizonyos gyógyteák is, pl. a májvédő teák is, vagy a fenistil cseppek is, stb.

3. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 2. - 5c6ba4ad4c)
2018. ápr. 25. 16:59
bergamottról is olvastam ilyet
2018. ápr. 25. 16:57
Világos bőrtípusom van, ami könnyen lepirul a napon, de utána nem különösebben barnul, hanem visszafehéredik aki néhány napos esős-borús nyári idő alatt is. Sok anyajegyem van, és mintha enyhe napallergiám is lenne. Ezeket nem szeretném fokozni, így mindent kerülök, ami fényérzékenységet okoz, vagy fokozza azt. pl. orbáncfű, citrusfélék olaja bőrre kenve stb...
2018. ápr. 25. 16:53
Milyen ételek, italok, kencék és egyéb anyagok fokozzák a bőr fényérzékenységét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook