Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Félelem gyerekkorban fórum

Félelem gyerekkorban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Félelem gyerekkorban

2018. jún. 10. 19:46
Az én lányom alsós volt,mikor az iskolába bevezették a kötelező úszást.3-4 alkalommal még vidáman készült,és jött a nagy fordulat.Úszás napokon remegett,sírt,nem akart iskolába menni.Kiderült az úszómester bedobálta őket a mély vízbe. Ezért kellett orvoshoz vinni,és úszás napokon felmentette. Az osztályából csak 6 fiú mehetett ,ők már előzőleg tudtak úszni.
2018. jún. 1. 14:28
Igazán jó a cikk.Én az idősebb korosztályhoz tartozom, számomra is hasznos megállapításokat tartalmaz.Pl.a szülő saját félelmét, szorongását átveheti a gyermeke.Üdv. Mindenkinek!!
3. Ikebana3 (válaszként erre: 2. - Ikebana3)
2018. ápr. 22. 16:31
A lányom akkor 1,5-2 éves lehetett. :)
2018. ápr. 22. 16:29

Igen a gyerekek hamar megriadnak. Ez kiszámíthatatlan, hogy mitől. Anno a lányom egy ismerős öreg nénitől félt nagyon. Pedig amúgy kedves volt a néni, csak talán túl közel ment hozzá és azelőtt olyan ráncos arcot nemigen látott a lányom.

Amikor aztán meglátta, már fel kellett venni. Sírt. Tudta mi lesz a válaszom és mindig ezt mondta amikor jött a néni: Fétője néni! Nem bánt néni! (én mindig azt mondtam,: Ne félj tőle! Nem bánt a néni!

De ezt egészen addig sírósan számlálta, amíg a néni el nem távolodott már biztos távolba.

2018. ápr. 21. 09:08
Minden szülő arra törekszik, hogy csemetéjének gondtalan gyermekkort biztosítson.

Azonban a félelem az élet velejárója, ezért elkerülhetetlen, hogy a gyermek olykor meg ne sérüljön, érzelmileg vagy fizikailag. A kisgyermek még nem képes arra, hogy közvetlenül megmagyarázza, mi miatt érez negatívan, mi miatt szorong. A félelmei miatt feltűnően megváltozik a viselkedése, és olyan dolgokat tesz, amelyek addig nem voltak jellemzőek rá.

Ugrás a teljes írásra: Félelem gyerekkorban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook