Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érdekes mellkasi fájdalom fórum

Érdekes mellkasi fájdalom (beszélgetős fórum)


1 2
2019. dec. 19. 11:53
Sziasztok!Én is hasonló tünetekkel küzdök hónapok óta... nálad kiderült már mi okozza?
38. Guruljka (válaszként erre: 22. - 124637ff9b)
2019. dec. 10. 02:00
Reméljük a legjobbakat.
37. Ancsika4 (válaszként erre: 34. - Amaunet)
2018. jún. 25. 02:04
Igen,minden hozzászólást is,cigizik,fáj a mellkasa, mégsem a tüdőre gyanakszik,köhög,szakad föl,egyértelmű a tüdő. Rákattant a xiloxra,az jó a tüdő,torok,és megfázásra. Elmúlik a hatása,és fáj újra. Na meg nem kéne nyomkodni,pláne,ha nem fáj. Pszichológiát is jó lenne meglátogatnia.
36. Guruljka (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2018. jún. 25. 00:23
35. Guruljka (válaszként erre: 28. - Norma2)
2018. jún. 25. 00:22

A porckorong terápia jó tipp lehet, főleg hogy írtad, rémes pózba kényszerítve ültél a munkahelyen sokáig.

Ahogy mindenkinek, Neked is ajánlom ezt az újabb módszert:


porckorong.hu

34. Amaunet (válaszként erre: 33. - Ancsika4)
2018. jún. 25. 00:11

Semmi indoklás?:)


Végigolvastad?

Az orvosa sem tudja mi lehet a fájdalom oka.

33. Ancsika4 (válaszként erre: 1. - Norma2)
2018. jún. 24. 23:39
TÜDŐGONDOZÓ-C.O.P.D
32. 124637ff9b (válaszként erre: 31. - Norma2)
2018. ápr. 17. 16:01
Engem érdekel és jobbulást kívánok 🍀
31. norma2
2018. ápr. 17. 15:45
köszönöm midnenkinek, majd beszámolok a fejleményekről ha érdekel valakit.
30. 124637ff9b (válaszként erre: 27. - Norma2)
2018. ápr. 17. 14:25

Amit Versember írt, arra keress rá és próbáld az orvosodnak röviden, lényegretörően elmondani, hogy mi történt, mit kaptál, mi használt.

Tudni fogja, hogy mit tegyen.

29. norma2
2018. ápr. 17. 14:20
az állandó fájdalom allatt azt értem hogy minden helyzetben fájdalom gyötörne..meg duzzanat...és gyógyszer sem használna
28. norma2 (válaszként erre: 26. - Globus)
2018. ápr. 17. 14:20

na ezt nem tudom megmondani, olvastam tietze szindróma mögé bujó komoly betegségről, ahol sem vérkép, sem röntgen , ultrhang semmit nem mutatott ki. De a fájdalmak állandósultak ekkor CT végeztek ami már mutatott ki valamit. Ebból szövettan, és .....

De nálam nincs az fajta állandó fájadlom meg duzzanat meg semmi..csak mozgásra, ezért is gondolom hogy mozgásszervi dolog. Talán egy porcépítő kura.. vagy nem tudom mik léteznek segíthet, na meg a torna, uszás, gyógytorna---ilyeneken gondolkodom.

27. norma2
2018. ápr. 17. 14:17

Orvossal beszétlem pár napja, és mondtam neki szeretném ha megint találkoznánk, és valahogy a végére járnánk ennek a dolognak. Szóval fogok vele ismét konzultálni mégha azzal bocsátott is el, hogy nem tudja mi lehet, szedjek fájdalom csillapitót.


Egyébként aznap mikor éreztem hogy egyre durvul a dolog, bevettem egy advil ultrát, semmit nem használt. Mikor éreztem hogy baj lesz (éppen éjszakás voltam) kihívtam az orvosi ügyeletet, a szuükséges ilyenkor elvégzendő vizsgálatok ekg stb...megcsinálták. De ekkor már olyan szinten voltam hogy levegőt is csak pici sávban tudtam venni és óvatosan tudtam lépegetni is. Mert azonnal nyilalt az egész mindenségem mellkasnál. Kaptam, mondván ez majd használ, valami koktél fájdalom csillapítót algopirin meg nem tudom mi volt benne. Az injekciótól majdnem elájultam vert a viz, ott is akartak hagyni, úgy kellett kérnem őket várjanak már egy kicsit míg jobban leszek. A lényeg az injekció semmit nem csökkentett a fájdalman sajnos. Mikor végzetem az éjszakás műszakkal, lepihentem otthon, és vettem be xilox-ot, estére jobban lettem. Napi 2 tasak szedtem. Második nap közepétől mondani tünetmentes voltam.

26. globus (válaszként erre: 25. - Norma2)
2018. ápr. 17. 14:13
Valahol írtad, hogy 2-3 éve fennálló panaszról van szó, ez a nagyon komoly betegségeket is kizárhatja. Ennyi idő alatt súlyosbodott volna, nem?
25. norma2
2018. ápr. 17. 14:11
A tényleges komoly dolog kizárását, egy CT vizsgálat adhatná meg szerintem. De tényleg nem tudom érdemes e abba belevágnom.
24. norma2 (válaszként erre: 21. - Globus)
2018. ápr. 17. 14:11

én is hasonlóra gondolnék, elvégre a xilox al a tünetek megszüntek. tehát valami porcelhalásos, vagy izülettel összefüggő lehet a probléma.

A tietze szindrómát is azthiszem kizárhatom mivel nincs duzzanat sem bőrpir sem semmi (és akkor sem volt mikor nagyon rosszul lettem).

23. globus (válaszként erre: 20. - Norma2)
2018. ápr. 17. 13:29
Mire gyanakszol?
22. 124637ff9b (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2018. ápr. 17. 13:28

Ha nincs gyulladás, akkor nincs mit gyulladáscsillapítson, de attól még fájdalmat csillapít.

Mindkét tünet megléte esetén olyan nincs, hogy egyiket kicsit jobban, másikat kicsit kevésbé. Én erről beszéltem nem laikusként.

Mivel vényköteles gyógyszer, aki felírta, tudta, mire írta fel.

21. globus (válaszként erre: 17. - Norma2)
2018. ápr. 17. 13:28
Éppen az igazolja a mozgásszervi eredetet, hogy fájdalomcsillapító használ. Látatlanban nem lehet eldönteni, csak általános tipp, hogy valószínűleg célzott mozgás, izomerősítés javítaná a testtartásodat.
20. norma2
2018. ápr. 17. 13:27

de elmult nem?

na nekem ez már jóformán 3-4 éve állandó, csak ez hogy most 2 hónap alatt durvábbra fordult azt jelzi hogy romlik az állapotom. A tünetekre illő figyelni. mégis csak az egészségünkról van szó, és 32 éves vagyok

19. norma2
2018. ápr. 17. 13:26
CT ben godolkoztam még, ami kimutathat olyat amit a röntgenen nem látnak, csak nem tudom érdemes e alá vetni magam a sugárterhelésnek-.
2018. ápr. 17. 13:26
Soha a büdös életben nem vettem ennyire aprólékosan végig a részleteket, ha fájt a hátam.
17. norma2
2018. ápr. 17. 13:25
de tudom hogy ez nem normális, mert mikor szedtem a xilox ot , a 2 nap után, semmi fájdalom nem volt. És olyan felszabadult is lettem tőle, azért csak szívja az ember energiáját az állandó fájdalom, ami elég egy picit grönyedtem hajolás, (mikor behajlik a mellkas ugye), vagy köhögésnél kiszökő levegőnél is beesik a mellkas szintén érzem, nevetésnél mikor szintén beesik a mellkas ugyancsak érzem.. nem oké ez
16. globus (válaszként erre: 3. - Norma2)
2018. ápr. 17. 13:24
Nem, ha ülő helyzetben fáj, az tényleg nem egészséges. Írod, hogy belgy. betegséget képalkotó vizsgálatokkal kizártak, javasolt lehet még a probléma mozgásszervi eredetének keresése.
15. norma2 (válaszként erre: 11. - Globus)
2018. ápr. 17. 13:22

úgy hogy,pl ha megszívom most a mellkasom levegővel és kinyomom kicsit, az a szegcsont hozzá kapcsolódó bordacsont vizszintben mintha szakadna szét..és ha kicsit begörnyedve (ahogy sajnos szoktam) ülök a széken és kifujom a levegőt, akkor érzem ezt a bénitó fájdalmat a mellkasomban. És észrevettem hogy nyomásra erősödik a fájdalom. De csak ha lapos a tüdőm. Ha pl van benne levegő nincs tünet nyomásnál sem.

Nem nyomkodom én, csak végig vettem milyen helyzetekben van fájdalom, hátha számít valamit.

14. Guruljka (válaszként erre: 8. - Norma2)
2018. ápr. 17. 13:21

Akkor esetleg gerinc-terápia...


És ne nyomkodd. Tényleg minek nyomkodod?

13. norma2
2018. ápr. 17. 13:20
Azért kutakodom hasonló eset után, mert az orvos nem tudtam megmondain mi bajom lehet. És mi ez az állandósult bizonyos testhelyzetekben jelentkező fájdalom a mellkasnál. Azt mondta szedjek fájdalom csillapitót, de könyörgöm, nem élhetem életem hátralévő részét gyógyszeren...szét is vinné a gyomrom
12. Guruljka (válaszként erre: 7. - 124637ff9b)
2018. ápr. 17. 13:20
Azért írtam laikusként, mert a nonszteroid pár csillapítóra szintén rá van írva. Még eddig nem tapasztaltam gyulladáscsökkentő hatását egyiknek sem, ha nagy ritkán szedek ilyet.
11. globus (válaszként erre: 1. - Norma2)
2018. ápr. 17. 13:19
Hogyan jutott eszedbe, hogy légvételkor nyomkodd különböző helyeken, ha amúgy nem fáj? :)
10. norma2
2018. ápr. 17. 13:18
viszont ebben az évebn volt hogy kétszer nagyon csunnyán bedurrant, olyan szinten könnyig hatoló fájdalmam volt hogy nem bírtam felülni az ágyból csak segítséggel, mert szakadt le az egész melkasom
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook