Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan zajlik pajzsmirígy ráknál műtét után a jódizotópos kezelés? fórum

Hogyan zajlik pajzsmirígy ráknál műtét után a jódizotópos kezelés? (tudásbázis kérdés)


6. helenbereg (válaszként erre: 4. - Leosa09)
2018. ápr. 18. 05:47
Köszönöm. Segítettetek.
5. CsengiBoti (válaszként erre: 3. - Helenbereg)
2018. ápr. 17. 20:09
Nekem csak 1 kellett,de ahogy írtam,nekem csak túlműködésem volt daganat nélkül
2018. ápr. 17. 18:19

szia!

Nekem több mint 10 éve volt pajzsmirigyrákom. A műtét után 2 hónapig nem adtak pm gyógyszert az első izotópkezelésig. A kezelés alatt 5 napig karanténban voltunk, az első nap kapszula formájában kellett bevenni a jódizotópot. Sok folyadékot kell inni. Mellékhatásként csak enyhe émelygés és fáradtság volt. Ritka hogy elég egy kezelés a többségnek 2 kell. Nekem a második fél év múlva volt. Akkor a 4. napon szintigráfiával megvizsgáltak, hogy biztos kipusztult-e a maradék pm. Utána nekem is 2 hétig kerülni kellett az embereket.

3. helenbereg (válaszként erre: 2. - CsengiBoti)
2018. ápr. 16. 06:11
Köszönöm. Csak egyszer kellett ezek szerint?
2018. ápr. 15. 21:13

Szia!

Nekem ugyan nem volt daganat,"csak" túlműködés göb nélkül,ezért kezeltek jód izotóppal.

(elég régen is volt már,de nem hiszem,hogy sokat változott volna azóta)

Hétfőn reggel be kellett feküdnöm a kórházba,elvégeztek néhány vizsgálatot (semmi extra,csak vérvétel,pm ultrahang és feltettek egy csomó kérdést),amik alapján kiszámították,milyen adagot kell kapnom az izotópból-

Kedden kb 3cl "anyagot" kellett meginnom,és ezzel vége is volt a kezelésnek.

Péntekig karanténban voltam,még az ennivalót is csak átadták egy ablakon keresztül.

Hazafelé csak személyautóval lehetett jönni (tömegközlekedést a sugárzás veszély miatt nem engedték) 2 hétig kerülnöm kellett még utána az embereket,különös tekintettel a gyerekekre,kismamákra,idősekre.

A kezelés után a kórházban minden nap mérték a (ki)sugárzásomat.

Kb ennyi volt Vácon ezelőtt 16 évvel

2018. ápr. 15. 18:30
Hogyan zajlik pajzsmirígy ráknál műtét után a jódizotópos kezelés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook