Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Készülés a halálra, leépülés fórum

Készülés a halálra, leépülés (beszélgetős fórum)

1 2
44. fincsi5 (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2018. ápr. 17. 07:53
Jogos; halottRÓL álmodni...:)))
43. Shadow Angel (válaszként erre: 42. - Forrest2010)
2018. ápr. 17. 07:40

Szerintem mindannyian így vagyunk ezzel. :)

Nincs rosszabb, mint a magatehetetlenség és/vagy kiszolgáltatottság.

42. forrest2010 (válaszként erre: 41. - Shadow Angel)
2018. ápr. 17. 05:12
na én majd " ha öreg leszek " :D / olyan szeretnék lenni aki : utolsó pillanatig ellátja magát még .. azért tisztába vagyok azzal , tudom ez nem kívánság szerint működik :(
41. Shadow Angel (válaszként erre: 26. - Őszanyó)
2018. ápr. 17. 01:20

Mit értesz idős ember alatt? Aki “eszik, iszik...” stb.

Persze: ha beteg, ha demenciában, alzheimerben, agylágyulásban, stb. betegségben szenved, nyilván így van. De nem önmagában a kor miatt.

Nem egy 80-90 éves rokonom, ismerősöm volt, aki szellemileg teljesen ép volt idős korában is. Van akinél nagyon gyors leépülés következett be 1-2 hónap alatt a halála előtt, de olyan is, aki utolsó pillanatig ellátta magát teljesen egyedül.

40. Shadow Angel (válaszként erre: 20. - D7ba7bf7ff)
2018. ápr. 17. 01:11
Ha ezek nem egyszerre jelennek meg, hanem “csak” a döntő többsége elég, akkor kb 20 éve halottnak kellene lennem... (és halkan teszem hozzá: a három x-en alig vagyok túl pár évvel.)
39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - D7ba7bf7ff)
2018. ápr. 16. 21:43

Zolcsika, halottal álmodni elég morbid, halottról az cseppet más.

Illogikusan,fiatalon a halál közeledte nélkül is viselkednek.

Illogikus magatartás , nem oda teszi stb...hát én is tettem már kulcsot a hűtőbe, miközben pakoltam ki a cuccokat.

...és a többi is, sok még hosszú évekig élőre jellemző, na és a vége, ki az aki nem keresi azok társaságát, akikkel jól érzi magát?

38. ab61752c45 (válaszként erre: 37. - Fincsi5)
2018. ápr. 16. 15:36
akkor ide is álmodj légyszíves egy kis esőt,nagyon kéne.
37. fincsi5 (válaszként erre: 32. - Katinkaboszi)
2018. ápr. 16. 14:35
Nekem is bejön a halottal álmodás=eső.
36. forrest2010 (válaszként erre: 35. - Őszanyó)
2018. ápr. 16. 12:28
a férjem is mindig ezzel jön , h most már mi vagyunk a sorosok :( 1 frászt ! én ugyan nem !!! fizettünk 40akárhány évig állambácsinak !!!! most már kérünk belőle vissza !!!
35. őszanyó (válaszként erre: 32. - Katinkaboszi)
2018. ápr. 16. 11:32

Talán ez a legnehezebb: mit mondjunk neki?

Anyukám 88 éves, ő a legidősebb családtag, és persze folyton azzal van elfoglalva, hogy most már rajta a sor, nemsokára meg fog halni. Nem akar, de tudja, hogy bekövetkezik.

Ez jó, amit írtál, hogy szükség van még itt rád.

34. forrest2010 (válaszként erre: 25. - Globus)
2018. ápr. 16. 06:45
kb 2 hete a fiam kereste a mosdó dugóját , szétrámolt a mosdó alatt , hátha leesett , mikor elment dolgozni ahogy beléptem a fsz-ba megláttam :( az orrommal 1 magasságba , lefelé néztünk csak ott kerestük :(
33. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 24. - Ab61752c45)
2018. ápr. 16. 00:03
Összességében írtam. Ezek szoktak előfordulni.
2018. ápr. 15. 23:00

Halottal álmodni, mindig azt hallottam a nagymamámtól, hogy esőt jelent.

Be is szokott jönni.


Idősebb embernél jól esik mindíg, ha ilyenkor azt mondják neki, szó sem lehet róla, hogy elmenj, nekünk szükségünk van még rád.


A nagyikám elmúlt már 85 éves, amikor érezni lehetett, hogy lassan elköszön mindenkitől, már tudta, nincs hátra sok,de még 4 szép évet adott nekünk, Istennek hála.

2018. ápr. 15. 19:01

"Egy ideje védtelen vagyok és kifosztott. Ezek az érzések minden nap a földhöz vágnak. Főleg reggelente, az álmok után, mintha megint elmentél volna… mintha én is kicsit meghaltam volna. Beszélek hozzád, ez talán segít, talán elcsendesedik a külvilág, talán engedi, hogy felé forduljak. Nem akarok gyengének látszani, de nagy rajtam a nyomás. A banalitások csak feldühítenek, gyűlölöm azokat, akik kimondják őket. Te nem akartad megmondani, hogy mit tegyek. Olyannak láttál, amilyen vagyok. Megóvtál és összeraktál, feltétel nélkül szerettél.

Most magamat is siratom. A könnyek talán tisztítanak, talán erősítenek és segítenek szembenézni a dolgokkal. Már nem egészen az vagyok, akit itthagytál. Egy részemet jobban megmutatom… azt a sértődött gyermeket, aki az elveszett labdája után kiabál. "

30. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Hofizsu)
2018. ápr. 15. 18:34

Én ugyan nem hiszek a megálmodásban, de van akinek valóra válik.


Félsz az elmúlásától, vagy nem tudod, hogyan viszonyulj ehhez a kérdéshez?


Szeretett nagybátyám szeptemberben távozott, nagyon félt az elmúlástól, aztán szép lassan beletörődött, sőt a végén - mivel nagybeteg volt - várta is. Fura volt, hogy a család többi tagja tabuként kezelte a halált, amikor meglátogattam mindig felcsillant a szeme és azt mondta, hogy örül nekem, mert végre kimondhatja azt, amit a többiek nem akarnak meghallgatni.

29. mélység (válaszként erre: 26. - Őszanyó)
2018. ápr. 15. 16:44

Teljesen egyet értek Veled, én is így gondolom.

58 éves vagyok, dolgozom, de gondolni kell a jövőre, nem a gyerekeimre hagyni a gondokat.

28. ab61752c45 (válaszként erre: 26. - Őszanyó)
2018. ápr. 15. 15:21
meg aki még dolgozik,nem is lehet.és őszintén,én nem is vállalnám.egymás után dobálja ki a szaros bugyikat.nem hajlandó sem betétet,sem pelenkát hordani.
27. ab61752c45 (válaszként erre: 25. - Globus)
2018. ápr. 15. 15:17
én is égre-földre kerestem a pénztárcát,még olyan helyen is,ahol nem jártam reggel.aztán jó,hogy éhes lettem.összefogtam a felvágottal.
2018. ápr. 15. 14:48

Hát, nehéz, nehéz.

Az ápoló családtagoknak sokkal nehezebb, gyakran tönkre is mennek bele.

Az idős ember legtöbbször már nem is érzékeli a külvilágot, egyre kevesebb ingert fog fel. Jó ha még eszik, iszik, alszik és kitalál a vécébe.


Szerintem az lenne a legjobb, hogy amikor érezzük, egyre nehezebben mennek a mindennapi tevékenységek, szépen bevonulni egy idősotthonba és rábízni a személyzetre az ápolásunkat. Én legalábbis nem szeretném a gyerekeimet terhelni vele.

25. globus (válaszként erre: 24. - Ab61752c45)
2018. ápr. 15. 14:07
Ilyesmi túlterheltségnél fiatalabbaknál is jelentkezhet, ha valaki egyszerre több feladatot végez. Mikor gyerek kicsi volt, anyu fürdővizet akart csinálni neki, kezében volt a gyerekkád dugója. Valamiért berohant a spájzba, kinyitotta a fagyasztót, kivett egy csomagot. Közben a dugót letette. Egy év múlva találtuk meg.
24. ab61752c45 (válaszként erre: 20. - D7ba7bf7ff)
2018. ápr. 15. 12:48
egyszer a hűtőbe tettem a pénztárcát.gyere csöpi,gyere.Bödöcs.én mindig fázós voltam.az anyám már 20 éve görnyedt,szerintem a csontritkulástól,de ilyen volt a nagynénje is,mégis majdnem megérte a százat.a depressziótól én már alulról szagolnám az ibolyát.
23. forrest2010 (válaszként erre: 22. - L.luiselotte)
2018. ápr. 15. 12:36
húúúúú ! az már szép :) én 64 vagyok :) de majd eccer szeretném azt a 80 körülit elérni :) az utcánkba van egy 98 éves kisöreg , drukkolunk neki h megérje a 100-at , fizikailag még ma sincs úgy lerobbanva , mint a férjem , aki 64 mint én :)
22. l.luiselotte (válaszként erre: 21. - Forrest2010)
2018. ápr. 15. 12:31
Gondolom, hogy fiatalabb vagy, mert anyukám 88 éves volt :)
21. forrest2010 (válaszként erre: 12. - L.luiselotte)
2018. ápr. 15. 11:50
bakker ! szép kilátások ! 2 évvel ezelőtt én is azzal kerültem kórházba :( mázlim volt , mert rettenetes állapotba voltam addigra , nekem szerencsém volt :) hány éves volt Anyukád ?
20. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Hofizsu)
2018. ápr. 15. 10:56

Egyrészt az álmok üzennek. Például hogy az illető meghal vagy meg fog halni, vagy üzen a túlvilágról csak még itt van, halottal álmodni, amiből rá következtetsz, stb... Ez inkább veled vagy a környezetében élőkkel történik. (az álom)


Ami vele történik:


- illogikus beszéd (össze-vissza, mindenről)


- illogikus magatartás (nem oda teszi, ahova kéne, nem oda megy, ahova kéne, stb.)


- cselekvés-pihenés (vagy egy helyben ül/fekszik sokáig, vagy elindul "világgá", úgy kell visszarángatni)


- rögeszmés gondolatok, amelyek eddig nem voltak jellemzőek ("Hol a kutya?", "Hol a kulcs?", stb.)


- egyre kevesebbet eszik, iszik


- kóros fogyás


- hirtelen hullik a haja, foga (az életerő gyengülésének jelei)


- világosabb bőrszín (sápadtabb, olykor sárgásabb)


- a kisugárzása (aurája) megváltozik, fényesebb lesz, de ezt csak az arra érzékenyebbek látják.


- görnyedt hát (minél jobban összegörnyed, annál nagyobb a valószínűsége hogy hamarosan távozik)


- szomorúság, depresszió vagy oktalan jókedv, mosolygás (váltakozhat)


- hidegség-melegség érzete (inkább fázik)


- keresi azokat, akikkel jól érzi magát (család, gyerekek, állatok, növények, stb...)

19. ab61752c45 (válaszként erre: 16. - Syria)
2018. ápr. 15. 10:49
az apám három napig feküdt az ágyban,aztán kiment a fürdőszobába,összeesett,meghalt.állítólag keringési elégedetlenség volt az oka,meg szerintem áttétes végbélrák.elment kivizsgálásra,pedig hát,mikor egy férfi elmegy.azt mondták semmi baja.
18. ab61752c45 (válaszként erre: 7. - Ensiferum999)
2018. ápr. 15. 10:44
én amikor a kórházban voltam,nem a boldogság jeleit láttam az asszony arcán,hanem az iszonyú fájdalmat.olyan felfekvései voltak,hogy nyítt,mint egy állat,mikor mosdatták.azon előbb megkönyörülnek.mivel én ateista vagyok,nem tudok imádkozni sem,de majd elhamvasztanak,elszórnak.a lányom pedig nem rohan,miért is kéne.nyugodt,kiegyensúlyozott,annak ellenére,hogy ő sem hisz istenben.
17. ab61752c45 (válaszként erre: 2. - Kisj)
2018. ápr. 15. 10:34
nem is,mert általában az ember azzal álmodik,akivel foglalkozik nappal.persze kivétel is van bőven,miért álmodtam én olyannal,aki évek óta eszembe sem jutott.én a haláltól nem félek.szeretnék elaludni.mondtam a lányomnak,sírhatsz egy-két napig,aztán megy tovább az élet.
16. syria (válaszként erre: 1. - Hofizsu)
2018. ápr. 15. 10:14

Ki hogyan készül elmenni, s hogyan fog megtörténni, az két külön dolog, az esetek túlnyomó részében nem esik egybe.

Anyósod hamar el fog menni a papa után ha már nagyon nem akar élni (nélküle); magyarul: ha feladja az életet.

15. töprengő (válaszként erre: 12. - L.luiselotte)
2018. ápr. 15. 09:18

" Álmoskönyv " szerint édesanyával ha álmodunk, és " javasolja " mit tegyünk, fogadjuk meg.

Ha édesapával, az ellenkezőjét tegyük.

Nem álmodtam velük, a 30 x év alatt.

Tán azért mert elengedtem Őket??

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook