Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy anya miért bántja a gyermekét, miközben az semmi rosszat nem tett neki? fórum

Egy anya miért bántja a gyermekét, miközben az semmi rosszat nem tett neki? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
113. csikil4ny (válaszként erre: 112. - Idhikai)
2018. ápr. 21. 12:31
Csak arra akartam reagálni, hogy nem mindenkinél működik az elterelés, tréfálkozás. Egyszer próbáltam elviccelni a beszélgetést, sokkal hamarabb kaptam meg a szokásos "te hülye vagy" szlogent, ráadásul úgy felhúzta magát, hogy azt hittem hozzám üt. Jó sok időmbe telt, míg elfogadtam, hogy a vele való kapcsolatom soha nem lesz apa- felnőtt lánya kapcsolat, mert mások az elvárásaink. Ő csak bologatójánosok körében érzi jól magát és nem tisztel senkit, én meg soha nem leszek az előbbi, megadom a tiszteletet és el is várom másoktól.
112. Idhikai (válaszként erre: 110. - Csikil4ny)
2018. ápr. 21. 12:12
Sok ilyen emberrel találkoztam az elmúlt évtizedekben. ... és az én apukám se egy matyóhímzés! :))
111. 403c839538 (válaszként erre: 108. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 21. 12:11

Egyáltalán nem érzem úgy, hogy másoknál sokkal többet szenvedek. :D

Úgy gondolom, hogy az én sorsomnál sokkal, de sokkal rosszabbak vannak.

Soha nem is panaszkodom.

Az, hogy anyám képtelen viselkedni, semmiség ahhoz képest, ami egy embert érhet az élete során.

Én hálás vagyok, hogy csak ennyi problémám van.

110. csikil4ny (válaszként erre: 96. - Idhikai)
2018. ápr. 21. 12:08
Szívesen összezárnálak apámmal, hogy ezt a viselkedést gyakorold, mert akkor rájönnél, hogy van akinél nem működik. Attól függ, hogy épp milyen kedve van. Van amikor jól el lehet beszélgetni vele, van amikor úgy áll minden emberhez hozzá, hogy most földbe döngölöm. Olyankor folyhat kertészetről is a beszélgetés, ki tudja hozni a sodrából az embert. El kezd személyeskedni és hiába téríted vissza/el, marad a céljánál. Ha elérte amit akart, akkor elmosolyodik és lenyugszik, ha az adott embernél nem ér célt, akkor keres magának más áldozatot. Nem az adott személlyel van gondja, hanem saját magával.
109. PöttyösPanka (válaszként erre: 104. - 403c839538)
2018. ápr. 21. 12:05
De pont, hogy azt akarod ezzel, hogy megváltozzon. Neki ez -valószínűleg egy pszichés betegség miatt- hozzátartozik a személyiségéhez, az énjéhez. Te "csak" azt akarod, hogy kulturáltan viselkedjen, de neki ez egyenlő lenne a személyisége megváltoztatásával.
108. PöttyösPanka (válaszként erre: 101. - 403c839538)
2018. ápr. 21. 12:02

Teljesen értjük, és saját tapasztalatból írunk. Persze nem pont azt éltük át, amit te, és tudjuk, hogy mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, ezért érzed úgy, hogy másoknál sokkal többet szenvedsz.


Tudom én, hogy ez így túl egyszerűen hangzik, és ezt az ember képtelen megérteni csak az alapján, hogy mások ezt állítják, mert ez olyan dolog, hogy mindenkinek magának kell megtapasztalnia, és akkor rájön, hogy ez az egyetlen járható út. De ehhez előbb sokat kell az embernek dolgoznia saját magán. Nem azért, mert valakinek fejletlen a személyisége, hanem mert az embernek az életben sokat tanulnia, fejlődnie, ha előre akar jutni, és legfőképpen akkor, ha hátra akar hagyni egy nagyon romboló helyzetet. Ha nem vagy hajlandó elindulni ezen az úton, akkor akár évtizedekig is körbe-körbe fogsz járkálni a problémában, de képtelen leszel kilépni belőle. Hidd el, hogy jót akarunk neked, és nem nézünk le se téged, se a problémádat.

107. Idhikai (válaszként erre: 104. - 403c839538)
2018. ápr. 21. 11:55
... ezzel Te is minősíted, hogy Ő nem kultúrált, és nem tud viselkedni... ez pedig megbántottságot, dacot, és csakazértist szül.
106. Idhikai (válaszként erre: 105. - Ab61752c45)
2018. ápr. 21. 11:54
Leánykám nem hasonlítani nem akart, hanem le- el akart válni tőlem! :) Nagyon hasonlóak voltunk/vagyunk, úgy érezte, hogy egymás életét éljük. :) Ő egy saját színházat hozott létre, és valami oknál fogva a "problémás" fiatalok találták meg Őt, és aztán magukat! :)
105. ab61752c45 (válaszként erre: 103. - Idhikai)
2018. ápr. 21. 11:45
nem.a lányom mondta.mivel rám nem akar hasonlítani,sokat jár ilyesmire,sőt tanít is,például táncot,anya-gyerek foglalkozásokat tart.
104. 403c839538 (válaszként erre: 102. - Idhikai)
2018. ápr. 21. 11:44

Soha, senki sem kérte tőle azt, hogy változzon meg.

Csupán annyit, hogy viselkedjen kulturált emberként, legalább akkor, mikor találkozunk.

103. Idhikai (válaszként erre: 100. - Ab61752c45)
2018. ápr. 21. 11:40
Ezt valahonnan tőlem idézted? Leánykám ezt szokta mondani régebben, lehet, hogy írtam róla valahova... most már nem annyira jellemző! :)
102. Idhikai (válaszként erre: 101. - 403c839538)
2018. ápr. 21. 11:38
Pontosan értjük! De őt nem fogod tudni megváltoztatni, az meg ugye nagyon kellemetlen, ha a saját anyádat utálnod kell(ene)? Ahogy írtam az elején, amit ő mond és tesz, az Ő.... ahogyan Te (vagy bárki más) reagál(tok)rá, az Te (Ti, Ők) vagy(tok)! :)
2018. ápr. 21. 11:36

Szerintem ti rosszul képzelitek el ezt a helyzetet.

Nem arról van szó, hogy ő szeret csipkelődni, és azt az én fejletlen személyiségem magára veszi.

Amikor “családi” ebéd közben megfagy a levegő, mert mindenkit kifikázott, valahogy senki sem tud jópofát vágni.

Valószínűleg a férje is azért nincs otthon, ha teheti, mert ő is személyiségfejlesztésre szorul.

A munkahelyén is azért utálják, mert ők is elmaradottak, és nem azért, mert arrogáns, és visszaél a hatalmával - amire még büszke is.

100. ab61752c45 (válaszként erre: 96. - Idhikai)
2018. ápr. 21. 11:31
mint,ahogy a lányom mondta,tudod,hogy mennyit dolgoztam ezen.
99. PöttyösPanka (válaszként erre: 96. - Idhikai)
2018. ápr. 21. 11:16
Egyetértek!
98. PöttyösPanka (válaszként erre: 95. - 403c839538)
2018. ápr. 21. 11:15
Ha nem látsz más kiutat, akkor ezek közül válassz. Írtam már itt több mindent, de te csak azok közül tudsz választani, amit te magad lehetséges megoldásnak tartasz. Két dolog biztos: az egyik, hogy nincs könnyű út, a másik, hogy csak te dönthetsz, és csak te tudod végigvinni a dolgot.
2018. ápr. 21. 11:13

"...hogyan fordítsd a mondataiT előnyödre..."

"...ne anyukádat akarD megváltoztatni..."


Beiratkozom egy gépírás tanfolyásra! :)

96. Idhikai (válaszként erre: 95. - 403c839538)
2018. ápr. 21. 11:12

Ha jól láttam az önismereti, önfejlesztési dolgokat már javasolták előzőleg. Ha rendben leszel személyiségileg, tudni fogod kezelni.

Tudni fogsz nevetni a kritikáin... tudni fogod, hogyan fordítsd a mondataid előnyödre... hogyan tudsz visszavágni, hogy elvedd a kritika élét.

Magadon dolgozz, ne anyukádat akart megváltoztatni vagy kínkeservvel elviselni!

95. 403c839538 (válaszként erre: 92. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 21. 11:06

Mit tudok tenni ezen kívül?

Nem törődni vele, mikor megaláz a férjem és a mostohaapám előtt? Mikor kritizál? Vágjak hozzá jópofát, és nyugodtan üljünk le egy családi ebédre?

94. PöttyösPanka (válaszként erre: 93. - Csikil4ny)
2018. ápr. 21. 10:59
Mivel más is ajánlotta, gondoltam, hogy érdemes elolvasni. Ha más nem, legalább arra ráébred az ember, hogy lehetne másképp. Aztán az ő dolga, hogy elég erős-e változtatni.
93. csikil4ny (válaszként erre: 90. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 21. 10:55
Én olvastam, tényleg egy nagyon jó könyv a témában, a második része arról szól, hogy egy elrontott gyerekkor után, milyen lehetséges módok vannak, hogy egészséges lelkületű emberré váljon az egyén, különböző gyakorlati tanácsok is vannak benne. Persze egy könyv olvasásától nem fog megváltozni senki, meg is kell fogadni a tanácsokat. Az első, hogy ne várjunk változást a szülőktől, a saját hozzáállásunk megváltoztatásával tudunk kilépni az adott játszmából. Minden ilyen változtatás nehéz, mert először súlyosbbodik a helyzet - bizonytalanná válik a szülő, ami dühöt, zsarolást, fenyegetőzést vált ki - ettől sokan megijednek és inkább visszatérnek a jól ismert játszmához.
92. PöttyösPanka (válaszként erre: 91. - 403c839538)
2018. ápr. 21. 10:49
Csak ezt a két utat látod járhatónak? Vagy tűrsz, vagy minden kapcsolatot megszakítasz vele?
91. 403c839538 (válaszként erre: 90. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 21. 10:44
Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy a jelenlegi helyzet károsabb, vagy ha megszakítom vele a kapcsolatot.
90. PöttyösPanka (válaszként erre: 89. - 403c839538)
2018. ápr. 21. 10:31

Én nem olvastam ezt a könyvet, de gondolom, nem csak az alkoholista szülőkről szól. Ráadásul neked nem is az apáddal van gondod, hanem az anyukáddal, tehát nem ez a rész vonatkozik rád.


Könyv ide vagy oda, én akkor is azt javaslom, magadon dolgozz, hogy ki tudj lépni ebből a számodra káros helyzetből. De ez a te döntésed.

89. 403c839538 (válaszként erre: 85. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 21. 10:04

Elolvastam az elejéből pár oldalt, de nem igazán tudok azonosulni vele.


Az apám alkoholista volt. A könyv szerint nagy eséllyel lettem én is az a férjemmel együtt - egyébként mindketten absztinensek vagyunk.

Gyerekkoromban sem övezte ezt a dolgot semmiféle misztérium, mivel egy szobában éltünk, mindent láttam, hallottam, mikor apám éjjelente hazajött a kocsmából. Képtelenség lett volna a normális család látszatát kelteni, de nem is erőlködtek rajta.


Anyámmal mi mindig őszintén kommunikálunk. Tudja, hogy mit rontott el, semmi sincs szőnyeg alá söpörve.

De mindketten beláttuk, hogy ezeken a dolgokon már nem lehet változtatni, ezt a helyzetet elfogadjuk, és megpróbáljuk kihozni belőle amit lehet.

Csak az zavar, hogy olykor képtelen disztingválni. Elhiszem, hogy elégedetlen mindennel és mindenkivel, főleg magával, de ennyi erővel én is állandóan bánthatnám őt, amiért annyi esze nem volt, hogy védekezzen a terhesség ellen, és ne szüljön gyereket egy csavargónak hajszál híján az utcára.

Egyedül én és a férje vagyunk mellette. És minket szekíroz, mert tudja, hogy megteheti. A férjem többször mondta, hogy szakítsam meg vele a kapcsolatot, de akkor úgy érezném, hogy elvesztettem egy nagyon fontos dolgot az életemből. Nagyon nehéz ez úgy, hogy hullámzó a viselkedése. Mert ha bajban vagyok, ott van, minden követ megmozgat, hogy segítsen, aztán legközelebb porig aláz.

88. csikil4ny (válaszként erre: 87. - 403c839538)
2018. ápr. 21. 09:22
Miért kellene neked mindenkinek tetszedned?
87. 403c839538 (válaszként erre: 86. - 8a65af67ce)
2018. ápr. 21. 09:15

Leginkább a kisgyerekes anyukák, és a 40 felettiek.

Én inkább a korombeliekkel jövök ki, vagy pár évvel fiatalabbakkal, de ez sem gyakori.

Viszont az egyik régi munkahelyemen egy anyám korabeli nővel voltam jóban.

86. 8a65af67ce (válaszként erre: 80. - 403c839538)
2018. ápr. 19. 19:48
Azt megfigyelted, hogy milyen típusú nők nem kedvelnek? Ebből is leszűrhetsz pár dolgot.
85. PöttyösPanka (válaszként erre: 84. - 403c839538)
2018. ápr. 19. 12:15
Nah, most jól lebuktam, mert őszintén szólva én még nem voltam ilyenen. Viszont elolvastam egy rahedli könyvet ilyen és hasonló témában. Azért bátorkodtam neked a tréninget ajánlani, mert az hatékonyabb, személyre szabottabb, és sokkal hamarabb hoz eredményt. Én ráérek, és szeretek olvasni. Ha rákeresel, hogy önismereti tréning, sok mindent találsz róla, pontosan leírják, hogy mire számíts. Nincs vesztenivalód, legrosszabb esetben marad minden a régiben. Ha viszont nem tudod rászánni magad, ajánlotta itt valaki a Mérgező szülők című könyvet. Kezdetnek érdemes lehet elolvasnod.
84. 403c839538 (válaszként erre: 83. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 19. 10:57
Ezt az önismereti csoportot hogy kell elképzelni?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook