Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol, milyen néven és mennyiért lehet venni nem salátára, hanem sütés/főzésre való olívaolajat? fórum

Hol, milyen néven és mennyiért lehet venni nem salátára, hanem sütés/főzésre való olívaolajat? (tudásbázis kérdés)


1 2
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 9. 16:38

Az őserdők (trópusiak) pusztítása nem manapság kezdődött. A biológusok már a 70-es évek óta hiába tépik a szájukat.


Viszont a kókuszpálma nem őserdei növény.


A lényeget tekintve azért igazad van. :D

Egyébként a repceolaj sem rossz. Amikor az volt itthon, az érzékeny orrú fiam nem tette szóvá, hogy fura szag lenne a konyhában, vagy az ételnek más íze lenne. A sertészsírt észreveszi és szóvá is teszi.

15. 86d0584f0e (válaszként erre: 13. - Babyapocakban)
2018. ápr. 9. 12:10

Én nem. A kókuszmánia miatt olyan mértékben pusztítják az őserdőket, hogy lassan a globális felmelegedés és az oxigénhiány elpusztít minket. Nem beszélve azokról az állatokról, főemlősfajokról, melyek így kipusztulnak.


Olívaolaj a szomszédos országokban is készül, nem kell a világ végéről, szennyezve ideszállítani. És egészségesebb is.

2018. ápr. 9. 12:04
Például az Aldiban nagyon jó áron van, de a Pennyé is jó kezdetnek, ha fontos az ára.
2018. ápr. 9. 07:54
Kókuszolajat ajánlanám helyette.
12. Anyagi
2018. ápr. 8. 21:08
Mindenkinek köszönöm!!!
11. Guruljka (válaszként erre: 9. - Gribedli***)
2018. ápr. 8. 20:59

Egyetértek. Pontosabban, tudom, hogy ez így van.

Ezért nem is sütök ilyen technikával. Inkább csodálkozzanak az étkezési szokásainkon.


Nem muszáj annak az ételnek rántottnak lennie. Illetve a mélyhűtve elősütött panírozott dolgok e szempontból még jóval kevésbé károsak, lévén otthon már olajjal csepegtetve is kisülnek. A gyári panír felvitelekor az elősütés csak pillanatokig tart.

10. Mezei Virág (válaszként erre: 9. - Gribedli***)
2018. ápr. 8. 20:25
Ahol magasabb hőmérséklet kell, napraforgó olajat használok.
9. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Mezei Virág)
2018. ápr. 8. 20:14
De a mélysütéshez gyakorlatilag azok a legjobbak mert olyan forróra lehet hevìteni hogy egyből kérget képez a kaján és nem jut bele az olaj. Azzal egyetértek, hogy egy szar, meg ugye maga az a kéreg, amit mindenki annyira szeret, tele van akrilamiddal (ami 150 fok felett keletkezik), ami rákkeltő, de onnantól már mindegy, hogy kókuszolajban vagy olcsó olívaolajban sütötte az ember, a kókuszolajos mélysütés után is ugyanolyan káros lesz.
8. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Anyagi)
2018. ápr. 8. 20:10

Sütésre nem használnám az olívaolajat, mert ahhoz túl alacsony a füstpontja, viszont pároláshoz, hirtelensütéshez meg olyan kevés kell és nem kell annyira felhevíteni, hogy használhatod az extraszűz olívaolajat is.


Ha rántani vagy bő olajban kell sütni, akkor előnyösebb a napraforgó vagy a mogyoróolaj, mert magasabb a füstpontja, bár én eleve kerülöm az ilyesmit csak mondom, ha már mindenáron ahhoz kell,akkor ne olívaolaj legyen. Illetve használhatnád abban az esetben az olívát, ha nem forrósítanád fel annyira (de akkor meg megszívja magát a cucc olajjal) és minden egyes alkalom után kidobod (magyarán drága mulatság is)

2018. ápr. 8. 20:04
6. Mezei Virág (válaszként erre: 3. - 2104cc91e8)
2018. ápr. 8. 19:49

A sansa/pomace/orujo olaj az emberi fogyasztásra alkalmas legalacsonyabb minőségű olívaolaj.

Rivano sansa

Rivano pomace

2018. ápr. 8. 19:48
Bármelyiket használhatod, csak nem szabad túlhevíteni.
2018. ápr. 8. 19:44

Nagyon türelmetlen vagy...

A másik topikba írtam az olajokat.

2018. ápr. 8. 19:44
Ez egy Rivano márkájú, olivapogácsából készült olaj, de szerintem bármelyiket használhatod főzésre amire nincs ráírva, hogy szűz vagy hidegen sajtolt olívaolaj.
2018. ápr. 8. 19:39
Én az auchanban veszem, de fejből nem tudom a nevét, mindjárt megnézem.
2018. ápr. 8. 19:30
Hol, milyen néven is mennyiért lehet venni nem salátára, hanem sütés/főzésre való olivaolajat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook