Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » CSED kalkuláció? fórum

CSED kalkuláció? (beszélgetős fórum)


13. kviki1976 (válaszként erre: 12. - Timilight)
2018. ápr. 10. 12:49

Köszi, ez most már így tisztább.

Csak tudnám, miért ilyen bonyolult. Tutira azért, hogy senki ne tudjon igazából utánaszámolni :)

De így legalább nagyjából látom, hogy hogy kell kalkulálni, mi a nagyságrend. köszi.

12. Timilight (válaszként erre: 10. - Kviki1976)
2018. ápr. 9. 19:34
Ha pl. megszülsz szeptemberben, illetve szeptemberben indul a csed, akkor a kezdő naptól visszaszámolnak 3 hónapot, ez ugye június. Június 30- tól visszaszámolnak 180 olyan naptári napot, ahol munkabér jellegű kifizetést kaptál, vagyis ha június előtt is voltál táppénzen, azok a napok kiesnek. Összeadják az erre az időszakra jutó összes munkabért, amit leosztanak 180-nal, ez lesz a napi alap, ennek a 70%-a az egy napi csed, amiből csak szja-t vonnak. Ha korábban mész táppénzre, mint a csed előtti 28 nap, vagy csak a szüléstől igényled a csedet, előtte "sima" táppénzen leszel, amit ugyanúgy számolnak ki, mint a csedet, csak ez a napi alap 60%-a lesz.
11. kondygirl (válaszként erre: 10. - Kviki1976)
2018. ápr. 9. 17:49

Szia,


Augusztus 1 előttől visszaszámolnak 180 napot. Onnan visszafelé az időben 180 nap fizetésének az átlagát veszik.

Csedet neked kell igényelni leghamarabb a szülés kiírt időpontja előttől 28 nappal. Tehát szeptember 2-től. Amit októberben fog utalni a munkáltatód (ha tb kifezető) ha nem akkor a nyugdíjpénztár a családipótlék utalási napokon.

2018. ápr. 9. 11:52

Sziasztok,


Köszönöm a segítséget, bár még mindig nem teljesen tiszta. (de már tisztul :))


Szóval ha pl. szept.30-ra vagyok kiírva, és augusztus 1-től táppnzen vagyok (de még előtte nem voltam), megvan a 365 napos biztosítási viszonyom, akkor jól értem, hogy a július 1 előtti fizetésemet (és minden bérjellgát, ha van) veszik figyelembe?

De hogyan? például, ha áprilisig van egy fizetésem, de májustól csökken, akkor elmúlt 1 évet átlagolják? vagy csak fogják és megnézik a májusi fizetésem, az az alap?

Nem tiszta még, hogy milyen időszak az alap.


Illetve, ha aug-tól táppénzen vagyok, ott már elkezdik utalni a CSED-et, tehát az az időszak már beleszámít?


Próbálok majd facebook-ra is ránézni, de ha valaki így el tudja magyarázni, annak is örülnék.


Köszi

9. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Timilight)
2018. ápr. 7. 03:39
Értem én, köszi. :)))
8. Timilight (válaszként erre: 7. - Timilight)
2018. ápr. 6. 16:58
Jajjj, ÉVES koráig akart lenni :)
7. Timilight (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2018. ápr. 6. 16:58
Csed - csecsemőgondozási díj, ezt kapják 168 napig, a gyedet pedig ez után, gyerkőc 2 éces koráig
2018. ápr. 6. 16:42

CSED és GYED az más, vagy most ez a neve annak, amit 2 évig kap a kismama?

ÉS mi az, amit 6 hónapig kap?

2018. ápr. 6. 13:44
Mennyi ideje dolgozol ez utolsó munkahelyeden? És voltál - e táppénzen? (Nem beteg szabin.) Mikortól kezdve nem dolgoznál....? sok mindentől függ a CSED.
4. gabbbicica (válaszként erre: 3. - Jajjj)
2018. ápr. 6. 13:21

Egyaltalan nem szamit bele semmilyen tappenz.


Ha vegig tappenzen van, akkor az utolso munkanaptol szamolnak visszafele.

2018. ápr. 6. 12:48
Ahogy az utolsó írta, ha a terhesség 3. hónapjától vagy kb. táppénzen, akkor az semmilyen hatással nincs a CSED-edre, mivel a szülést megelőző 180 nap előtti időszakot nézik csak. Az az előtti időszak számít csak, és abban az időben megszerzett minden jövedelmed beleszámít. Nálunk pl. van év végi bónusz, ami nekem beleesett ebbe az időszakba, és az is számított, nem csak a bér. De ahogy az előző is írta, a táppénz pl. nem számít ezekbe a jövedelmekbe bele.
2. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Kviki1976)
2018. ápr. 6. 10:15

van a facebookon egy csoport, tb kisokos kismamáknak vagy vmi ilyesmi. Ott szakértők segítenek.


Ami alapszabály hogy ellátás nem lehet alapja ellátásnak, tehát a táppénz nem számít.


A szülést megelőző 2 évben kell lennie 365 nap munkaviszonyna, hogy kaphasd.


A szülés napjától visszaszámolnak 180 napot, majd innen visszafelé még 180 olyan napot, amikor nem táppénzen voltál.

2018. ápr. 6. 10:05

Sziasztok,


Segítsetek, aki ért hozzá, hogy pontosan hogy kell számolni. A neten csak abból indulnak ki, hogy van egy fix fizetésed, aztán kalkulálj. Azért sokminden bejátszhat, amire már nem ilyen egyszerű....viszont nem találok egy olyan embert, aki értene hozzá...hátha valaki itt...


Szóval, ha úgy alakul, hogy veszélyeztetett terhes valaki, és táppénzre kell mennie az utolsó hónapokban, akkor ez hogy számít bele?

A CSED-nek mi lesz az alapja? Az előző időszak bruttó bére? az elmúlt egy év / félév / x idő átlaga, azaz x hónapi bruttó bér + y hónap táppénz és átlagolva?

Vagy például ha mmunkakört váltok cégen belül, és változik a bérem, akkor mindkét bér átlaga fog számítani, vagy csak utolsó szülés előtti bérem lesz az alap?

Köszönöm előre is a választ.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook