Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit adhatok reggelire és vacsorára egy 1 éves gyereknek? fórum

Mit adhatok reggelire és vacsorára egy 1 éves gyereknek? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 29. 12:53
Reggelire én tejet adtam,meg vajas kenyeret egy kis felvágottal,vacsira főzelékeket,tejbedarát,tejberízst.
2008. júl. 29. 10:48
Nekem azt mondta a védőnő hogy főzzek keményre tojást a sárgáját keverjem össze egy kis vajjal és kenjem a kenyére a lányom imádja
16. csehe (válaszként erre: 14. - 006164155c)
2008. jún. 11. 22:14

Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a babatejet azért próbáltuk ki, hogyvalami tejfélét igyon legalább, nem az volt a kezdő... :)

Én egyébként szeretem a friss tejet...

2008. jún. 11. 09:32

ja a tej és tojásérzékeny az 1 lassan 3 éves kislány-nemrég derült csak ki róla-amugy ő kiskorába nem is igen kapott tejet csak tápszert.

De az én fiam 7-8 hónapos kora óta tejet iszik igaz forraltam meg felesbe kezdtem vízzel hígítva-most 4 éves és nem allergiás semmire.

Szóval tejjel kapcsolatba is van aki allergiás lesz rá van aki nem.De lehet ha valaki 3 vagy 4 évessen kezdi el itatni tejjel akkor jön nála ki.

A tejtermékek meg kellenek a csontjuk fejlődéséhez.

14. 006164155c (válaszként erre: 13. - Csehe)
2008. jún. 11. 09:29

Van ismerősöm aki tej és tojás érzékeny-tej sokmindenbe van pl. pékárukba is.

Viszont az is lehet hogy a lányod hozzászokott a babatejhez azért nem kell neki a bolti.

Én is bolti tejet ittam mindig ehhez szoktam hozzá-de megkostoltatták velem a kecsketejet és a lefejt tehéntejet meg nem bírnám inni.

Én már hozzászoktam a bolti vízezet tejekhez és meg nem bírnám inni a sima lefejt tehéntejet.

13. csehe (válaszként erre: 10. - Cadence)
2008. jún. 10. 23:40
Az én lányom éppen ma 2 éves, és még mindig babatejet iszik. Az igazit nem issza meg. Lehet, hogy ő tud valamit az egészségről, ösztönből...
2008. jún. 5. 19:10
Viszont már házilag is probáltam adni neki tejbepépet tejböl de az nem izlett neki lehet azért mert simán probálkoztam ugyanis amiket készen veszek neki azt a por alakut azok ugye gyümölcsösek azokat meg imádja.
2008. jún. 5. 19:08
Hát igazábol már feles tejet kapott már és nem lett tölle gond de lehet kiprobálom azt a babatejet amit mondtok.Tejbedarát azt uzsira szokott kapni azt szereti már sok félét evett és nagyon izlik neki.
10. Cadence (válaszként erre: 5. - Csehe)
2008. jún. 5. 19:05
Szia.A gyerek orvos mondta hogy 1éves korig adjak tápszert.Meg a védönőnk.
2008. jún. 3. 16:28

Jók ezek a darás pépek.Általában szeretik a gyerekek,és laktatóak.

Lányom 15 hónapos,de már nem lenne elég neki,ha csak azt adnám.Éjjel 4-5 kor felkelne.

Így mindig kap szilárdat is.Persze,könnyű ételt.

Még nem próbáltam tehéntejet adni neki,úgy hallottam két éves kór alatt nem ajánlott.

Így marad a tejpor-babák számára készült.

8. 7934d1ac97 (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2008. jún. 3. 14:36
bocsi, boltba :)
2008. jún. 3. 14:36
Én amikor a fiam ilyen pici volt a bolba kapható dobozos tejbedarapépeket adtam neki, vízzel kellett a port elkeverni és utánna még adtam neki tápszert inni. Reggelig alvás volt mindig.
2008. jún. 3. 14:22

Szia!

Az én kisebbik fiam most 15 hónapos ő már reggelire és vacsorára is szilárdat eszik és utána egy kis tejjel alszik el. Amikor egy éves volt akkor a tápszerről úgy szoktunk át hogy a dokink írt fel hipoallergén tejpépet és megcsináltam neki de úgy hogy cumis üvegből ki tudja inni aztán meg egyre sűrűbbre csináltam és a végén már kanállal ette meg, de most is van sokszor hogy tejpépet iszik cumis üvegből lefekvés előtt. Így ha nem is eszik sokat vacsorára a tejpép annyira telíti a gyomrát,hogy nem ébred fel éjszaka mert éhes. Hála az égnek eddig a sima tejtől egyiknek se lett baja a három gyerekemből. De ha félsz hogy tej allergiás lesz akkor próbáld ki a baba tejet az tuti jó. Csak mi azért nem használjuk mert kis faluban lakunk és itt minden mocskos drága, és így 1,5%-kos tejet isznak a gyerekek.

2008. jún. 3. 13:52

Ha megkérdezhetem, miért akarod elhagyni a tápszert? Főleg, hogy még nem eszi a darabosat.

Az én lányom nem issza meg a tejet, semmilyen formában (mondjuk nem is bánom), így csak reggel iszik egy tejeskávét babatejből (ami szintén olyan, mint a tápszer, csak 1-3 éves kor közt ajánlják). Ő vacsorára rendes szilárd ételt eszik, és vizet iszik.

4. Cadence (válaszként erre: 3. - Csehe)
2008. jún. 2. 13:50

Értem köszi hogy leirtad.

Más ötletek tapasztalatok?

3. csehe (válaszként erre: 2. - Cadence)
2008. jún. 1. 23:41
Sokan tejet, kakaót adnak, én maradtam a babatej mellett.
2008. jún. 1. 23:11
A gyermekorvosunk azt mondta 1 éves korig adjam a tápszert.Reggelire és vacsorára kap most tápszert de hamarosan 1 éves lesz és nem tudom mit lehetne neki helyette adni.Nappal eszik rendesen fözeléket 2x is meg késö délután tejbepapit vagy joghurtot (uzsira 6óra körül). Meg délelött vagy délután gyümit.Darabosat még sajnos nem eszik azzal most probálkozunk.De azt nem tudom a reggeli meg az esti tápszer helyett mit adhatok.Akinek van ötlete megköszönném ha leirná.
2008. jún. 1. 23:09
Mit adhatok reggelire és vacsorára egy 1 éves gyereknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook