Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit jelent, ha valaki azt mondja rám, hogy üres ember vagyok? fórum

Mit jelent, ha valaki azt mondja rám, hogy üres ember vagyok? (beszélgetős fórum)


1 2
42. 86d0584f0e (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2018. ápr. 10. 10:29

Atyaég.


Ezt olvasva a kardomba akartam dőlni.

41. 86d0584f0e (válaszként erre: 18. - Channa*)
2018. ápr. 10. 10:26

Vagy nem akar veled beszélni ...


Az ilyen típusú, én mindig a középpontban vagyok emberek igen gyakran idegesítőek, sekélyesek, a szájjártatás miatt jár a szájuk, jópofiznak, tartalmatlanok ... Mert nem veszik észre, hogy az erőszakosságuk szüli a helyüket, és belül mindenkinek megvan a véleménye a viselkedésükről.


Általában az ötvenes nők ilyenek, akik állítják, hogy ők mindig ilyenek voltak, ők izgalmasak, nyüzsgők, nem bírnak megülni egy percig sem, jó a humoruk, keresik a társaságukat stb. Holott évről-évre romlik a viselkedésük a kontroll teljes hiánya miatt. Nagy ívben kerülöm őket.


A valóban érdekes emberek csak megjelennek, egy szót sem szólnak, és mégis rájuk figyel mindenki. Nagy különbség.


Nem neked címeztem, mert nem ismerlek.

40. michelle.r (válaszként erre: 35. - Zszszszs)
2018. ápr. 10. 09:55

Rengeteg van. Reggel felkel, bemegy dolgozni, amit utál, hazamegy, megnézi a Barátok köztöt, a tv előtt megvacsorázik, lefekszik, és reggel kezdődik előlről. Azon ritka esetekben, amikor valami program miatt lekési az adást, felveszi videóra, hogy később megnézhesse.


A hétvégi pihenés többnyire szintén a tv előtt. Elég közelről látom, család tagom. 46 éves, és ha mesélik, el sem hiszem, hogy vasárnap reggel a rajzfilmekkel kezd, aztán szép sorban jönnek a sorozatok.


Képes sztorikat mesélni a kolléganője anyjával megtörtént munkahelyi konfliktusokról. Na őt nevezem és teljesen üres embernek. Könyvet évek óta nem láttam a kezében.

39. Százas Evelin (válaszként erre: 38. - Százas Evelin)
2018. ápr. 10. 09:46
Át kéne menni az éjszakai bagoly klubba.
38. Százas Evelin (válaszként erre: 37. - Lydian)
2018. ápr. 10. 02:59
Ezen az iccakai órán mindeni egyaránt üresfejű, demokrácia van.
37. Lydian
2018. ápr. 10. 02:13
"Üres ember" ? = tartalmatlan , nincs benne semmi, nincs háttere , nem van, kiüresedett vagy esetleg kiégett ... üres
2018. ápr. 10. 01:36
Most olvasom egy másik Hoxa fórum vitaindítóját, abszolút ide illik, érdemes elolvasni: Önbizalom - feltételes vagy feltétlen?
2018. ápr. 9. 23:59
Üres ember nincs, ha valaki annak látszik, az személyiségzavar. Azt jelzi, hogy nincs önbizalmad, hogy a környezeted elvárásai szerint igyekszel viselkedni, hogy külső tényezők lökdösnek ide-oda, és ez a saját személyiségedet, belső énedet úgy elnyomja, hogy semmi sem látszik belőle. Itt az ideje kicsit befelé fordulni, saját magaddal foglalkozni, arra figyelni, mi az, ami a lelked legmélyéből igényelsz? Gondolkodj el azon, hogy mi az, amit legjobban szeretsz csinálni, és abba az irányba menj! Olyasmikkel foglalkozz, amiről érzed, hogy az épít téged, ne foglalkozz a környezetedben lévők szirénhangjaival!
2018. ápr. 6. 09:52
A különbség csupán annyi, hogy valaki többre viszi az életben valaki kevesebbre. Amelyik többre vitte az nézheti a másikat semmibe.
2018. ápr. 6. 09:49
A véleményem erről üres ember nincs, hiszen mindenki valaki. :)
2018. ápr. 6. 09:10
Neked mi a velemenyed magadrol? Ez a fontos. Meg megis ki mondta? :) En mindig mosolygok mikor vki kritikaba fog h eszreveszi e magat :D
31. Channa* (válaszként erre: 30. - F.frezia)
2018. ápr. 6. 07:29
Ha jól sejtem, akkor a fórumindítóra a kollégái mondták ezt, és ugye ide kell mennie, hacsak nincs másik munkahelye így azonnal...
30. f.frezia (válaszként erre: 26. - L.luiselotte)
2018. ápr. 6. 03:43

Pont ez jutott az eszembe!

Tuti nem mennék abba a társaságba, ahol sértegetnek és akikkel nem érzem jól magam.

Akkor már inkább otthon maradok egy könyvvel vagy egy filmmel..

2018. ápr. 4. 20:31

Azért itt is csak a sztereópiák mennek:D

Attól, hogy valaki szeret fecsegni, a társaság középpontjában van, attól nem ki ha én nem, nem harsány, nem sztorizik, stb..

A társaság középpontjában másért is kerülhet az ember:D

Én pl. kifejezetten csendes típus vagyok, azaz nem tudok hangosan beszélni, és kiabálni sem, nem szokásom az asztal tetején táncolni, stb. Még nem tudom mit képzeltek el....

Teljesen másért vesznek körül az emberek, és igen tudom, ezt sokan nehezen értik meg.

Valamiért szeretik a társaságomat, vicces vagyok, érdekel minden és emlékszek is szinte mindenre, sokat vigyorgok, stb. Gondolom ez utóbbi az ami megfog sok embert, mert nem traktálok senkit a problémáimmal, nem panaszkodok, nem adom elő a nagy halált, mert dolgoztam, mert sok mindent el kellett intéznem, készülnöm kellett, stb., hanem vidám vagyok és jól érzem magam. Szerintem ez a nyitja mindennek és nem a harsányság....

28. 124637ff9b (válaszként erre: 27. - 31bc25d879)
2018. ápr. 4. 18:12
Igen.
27. 31bc25d879 (válaszként erre: 26. - L.luiselotte)
2018. ápr. 4. 18:07

:)


Aki napi szinten emberekkel foglalkozik annak nem igazán hiányzik még a harsány magamutogató, ki ha én nem emberek társasága:)

Az örül ha egy kis csend és nyugalom van maga körül:)

2018. ápr. 4. 18:00

lehet hogy bosszúból mondta meg akart bántani, mert nem álltál rá a hullámhosszára.

Aki munkájánál fogva napi 8-9 órát beszélni köteles, annak nem hiányzik, hogy a társaság lelke legyen, mint pl nekem sem, de én csak ritkán megyek társaságba, mert nem sok ember sztorijaira, stb vagyok kiváncsi. Még csak az kéne, hogy valami barom sértegessen.

25. globus (válaszként erre: 18. - Channa*)
2018. ápr. 4. 17:12

"Jellemzően jól elvagyok a hozzám hasonló habitusú emberekkel, nincs harc köztünk, hanem közösen szórakoztatunk"

Itt a pont! :)

Rokonainkat nem válogathatjuk meg, de barátainkat igen. Hát nem szép az élet? :)

2018. ápr. 4. 16:33
A tao szerint az üresség pozitívum. "Ürítsd ki az elméd" :-)
23. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - Channa*)
2018. ápr. 4. 14:26
Úgy értem, hogy tudsz beszélgetni vele, hogy megtalálod a vele való beszélgetésben az örömöt. De amúgy igen, unhatod. Nyilván nem lehet mindenki érdekes.
22. Channa* (válaszként erre: 21. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 4. 14:18
Képes vagyok beszélgetni bárkivel, de ettől még unhatom, nem? Azaz unalmasnak tarthatom....
21. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Channa*)
2018. ápr. 4. 10:16
Tényleg érdekes, hogy néhány felnőttel nem, de a gyerekekkel megtalálod a hangot. Talán csak a hozzáállásod más. Egy gyerek igényeihez hajlandó vagy alkalmazkodni, mert már ránézésre tudod, hogy másképp kell vele kommunikálni. Míg egy felnőttről feltételezed, hogy olyan, mint a többi. Pedig ezek szerint képes lennél bárkivel elbeszélgetni. Persze olyannal nem, aki abszolút nem hajlandó beszélgetni, de én ilyennel még nem találkoztam.
20. Channa* (válaszként erre: 19. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 4. 10:06

Igen, tudok a gyerekekkel foglalkozni, és nagyon szeretnek a gyerekek, amin csodálkozok is, mert én ugye nem az az ütyürüpütyürűs vagyok, hanem én komoly dolgokról fecsegek velük, illetve komoly dolgokat csinálunk együtt:DDD

Ez számomra is érdekes, ahogy a környezetemnek is. Akármilyen ritkán találkozok adott kicsivel, akkor is boldogan fut hozzám és átölel és már hozza is azt a játékot, amivel mi szoktunk játszani:DDDD


Társaság: van több társaságom, a család, a barátok, az ismerősök, a kollégák, stb. És persze nem vagyok egyedül egyikben sem, aki olyan, mint én, de simán osztozunk, mert ugye a társaságban is olyanok az emberek, hogy nem csak én "érdeklem" őket, hanem a másik is. Jól elvagyunk egymással. Épp ezért mondom, hogy egyértelműen nem lehet rám húzni egyetlen személyiség típust sem, mert valami hibázna. Ez kb. számomra olyan mint a horoszkóp, az sem igaz teljesen rám. Mondom ezt úgy, hogy nagy kritikusa vagyok önmagamnak, pedig sokan mondják, hogy nem kellene ilyen szigorúnak lennem magammal.....


Na, lényegtelen. Nem én vagyok a fórum témája. Én csak leírtam a véleményemet.

Számomra nem azok az emberek unalmasak, akik zárkózottak, keveset kommunikálnak, hanem azok, akikkel képtelenség beszélgetni. Be kell vallanom, hogy számomra nagyon unalmas téma a főzés, de volt olyan kolléganőm, akinek ez volt az egyetlen témája és ennek ellenére kedveltem és jól elvoltam vele, időnként még érdekesnek is találtam, és még szórakoztatott is ritkán:DDDDD

19. PöttyösPanka (válaszként erre: 18. - Channa*)
2018. ápr. 4. 08:54

Valahogy mindig a társaság középpontjába kerülsz, mert olyan típusú ember vagy. Viszont ha a társaságban mindenki olyan lenne, akkor nem kerülnél oda csak úgy.


Kisgyerekekkel tudsz beszélgetni? Ők sok témáról nem tudnak semmit. Velük megtalálod a közös hangot?

18. Channa* (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 4. 08:49

Én nem attól attól feszülök meg, hogy megkaparintsam a figyelmet:), azt mindig megkapom, sőt!, hanem attól, ha valakivel nem lehet semmiről beszélni, mert nem tud semmit adott témákról, ha tud nem mondja el, nincs róla véleménye, stb.

Jellemzően jól elvagyok a hozzám hasonló habitusú emberekkel, nincs harc köztünk, hanem közösen szórakoztatunk:DDDD

Nem, nem lehet rám húzni egyik személyiségtípust sem igazán, azaz nem azt kell elképzelni, hogy én berobbanok egy társaságba és megküzdök a nekem kijáró helyért. Nem kell küzdenem, valahogy mindig odakerülök...

Tudok háttérbe vonulni, bár az igaz, hogy hamar megunom, ha nem szórakoztatnak szerintem elég intenzíven a többiek:DDDD

17. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - 5675245e4b)
2018. ápr. 4. 07:10

Ha társaságban mondták rád, nem tudom, esetleg csak gyanítom, hogy előjött több téma is, ők próbáltak téged is bevonni a beszélgetésbe, de te, mivel bezárkózó tipus vagy, szótlan maradtál, nem kapcsolódtál bele a dumcsiba.

Ezért gondolhatta rólad az a valaki, hogy "üres" ember vagy. Nincs semmi ami érdekelne, ami lekötne, nincs semmi a fejedben, amihez hozzá tudnál szólni, ezért hallgatsz.

Meglehet, hogy kissé bántó ez a minősítés, de valóban: elgondolkodtál már azon, hogy ebben az esetben miért is jársz társaságba????

Már ha valóban így van, hogy saját bevallásod szerint is inkább csak mint megfigyelő vagy ott.

16. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Channa*)
2018. ápr. 4. 06:17
Az extrovertált emberek általában nem értik, így nem fogadják el az introvertált embereket. Akkor hogy "megfeszülnél", ha a társaságban mindenki szangvinikus lenne, és komolyan meg kellene küzdened azért, hogy akár csak egy kis figyelmet is megkaparints.
15. VersEmber (válaszként erre: 1. - 5675245e4b)
2018. ápr. 3. 23:25

Mindegyikünk másként viselkedik egy társaságban.

Minden társaságban vannak központi figurák és megfigyelők, hogy a két végletet említsem.

Ha te megfigyelő típus vagy, akkor akinek nem ilyen a jelleme, az mondhatja rád, hogy üres embernek lát.

Azt is jelentheti egyszerűen, hogy nincs egy hullámhosszon veled, neki te uncsinak tűnsz.

Nagyon nem mindegy, hogy ki mondta.

(Egyébként én is megfigyelő típus vagyok társaságban és többször találtam barátot és partnert is a "megfigyelők" közül.)

14. michelle.r (válaszként erre: 3. - 5675245e4b)
2018. ápr. 3. 21:26
Például olyan, akivel semmiről, de tényleg semmiről nem lehet beszélgetni. Aki nem olvas, nem hallgat zenét, nem jár színházba, kiállításokra, nem érdeklődik, nem kíváncsi a vilárgra.
13. kisj
2018. ápr. 3. 19:53
Talán -remélhetőleg tévesen-, úgy gondolják, hogy nincsenek érzelmeid, mert nem mutatod ki senki felé.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook