Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vállalkozó vagy alkalmazott fórum

Vállalkozó vagy alkalmazott (beszélgetős fórum)

20. Veronika27 (válaszként erre: 18. - 94a5ece02e)
2018. júl. 25. 21:25
Nagyon szívesen, nyugodtan kérdezz, ha érdekel még más is.
2018. júl. 24. 14:31
Mindenkinek köszönöm a véleményét, segítségét!
18. 94a5ece02e (válaszként erre: 16. - Veronika27)
2018. júl. 24. 14:30

Kedves Veronika!


Nagyon szépen köszönöm, ez nagyon értékes információ!

17. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - 94a5ece02e)
2018. júl. 23. 22:26
Szerintem alkalmazott míg lesz kellő gyakorlatod és tapasztalatod.
2018. júl. 23. 22:10

Szia. Kozmetikus vagyok vidéki kisvárosban.

Én azt tanácsolom, hogy alkalmi munkavállalóként próbálj meg elhelyezkedni, azzal a járulékod max. 15000Ft/hó+a hely bérlése+tb. Szoktak így csinálni olyan helyeken, ahol több szépségipari szakember dolgozik együtt. Havi 15 napot tudsz így dolgozni, ami kezdetben bőven elég.

Én így kezdtem egy fodrász mellett aki fullig van vendégekkel, tőle van a vendégköröm 80%-a.

15. syria (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2018. ápr. 5. 19:14
Így-így! Volt egy kozmetikus, akit a 4. üzletbe is követtem, akkor adtam fel, amikor olyan messzire ment, hogy már nem tudtam utána menni. Ma is utolsó üzletbe járok. (Ugyanígy voltam a manikűrössel is.)
14. 12d083b51b (válaszként erre: 13. - Syria)
2018. ápr. 5. 13:30

Egyetértek! A szépségiparban a nők nem a szalonhoz, hanem az emberhez ragaszkodnak! Én pl. egész életemben, ha a fodrászom átment egy másik munkáltatóhoz, mentem utána. És nem csak én, szinte az összes törzsvendége. Mert hozzá ragaszkodtunk, és mi törzsvendégek is úgy beszéltünk egymással, mintha egy közös baráti társaságba tartoznánk.

Sokkal könnyebben tudnál indulni egy szalonban alkalmazottként, mint rögtön beleugrani a mélyvízbe! :))

13. syria (válaszként erre: 1. - 94a5ece02e)
2018. ápr. 4. 18:25
Nem kérdés: menj alkalmazottnak! Nem lesz a homlokodva írva, hogy kezdő vagy. Könnyen tudsz úgy ügyfeleket szerezni, mert éppen ráérsz. S ha jó munkát végzel, legközelebb hozzád fognak bejelentkezni, nem az elfoglalt főnöködhöz. :)
2018. ápr. 3. 19:51
Alkalmazott. Aztán majd meglátod mire mész.
11. gribedli*** (válaszként erre: 9. - 12d083b51b)
2018. ápr. 3. 16:34
Nem, nem úgy értettem,hogy nem lehet vállalkozó, ha nincs mestervizsgája, hanem hogy nem nyithat úgy saját kozmetikát, hogy ő ott kozmetikus is, amíg nem dolgozta le azt az x évet mint kozmetikus valaki más alatt. Aztán lehet, hogy változott már ez, csak érdemes lenne utánanéznie.
10. 10cc61fb5a (válaszként erre: 7. - 94a5ece02e)
2018. ápr. 3. 16:05

Egyéni vállalkozóvá viszont bármikor válhatsz. Egy KATA-s e.v. az nem kerül olyan sokba havonta. És szerintem több szalon alkalmaz inkább egy vállalkozót, mintsem fizesse utánad a TB-t, a járulékokat és a sok egyebet. ;)

Hajrá! Drukkolok neked!

(márpedig ha jól végzed a munkád, akkor lépj bármikor is a magad útjára, a vendégek nagy része biztos követni fog)

9. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - Gribedli***)
2018. ápr. 3. 16:05

Én úgy tudom, hogy a mester-vizsga csak az ip.tan. képzéshez kötelező, vállalkozóként csak a szakmai végzettséget igazoló dokument kell.

Persze meglehet, hogy azóta ez is változott már, amióta a könyvelő irodámat bezártam, azért is írtam, keress egy könyvelőt, beszéld át vele. Jobban képben van, hogy mit, hol, hogyan érdemes, célszerű kezdeni!

8. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 94a5ece02e)
2018. ápr. 3. 15:58
Ha jól tudom, nem nyithatsz saját szalont, amíg nem vagy "mester", ahhoz pedig 3 évet mindenképpen alkalmazottként kell dolgoznod. Legalábbis régebben így volt a kozmetikus és fodrász szakmáknál. Ha már változott és suliból frissen kikerülve nyithatsz, sok szerencsét!
7. 94a5ece02e (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2018. ápr. 3. 15:43

A gyakorlás megvan persze, ezzel nincs gond, én vagyok a család kozmetikusa, de szeretném hivatás szerűen űzni, elkezdeni karriert építeni. Tudom, hogy nem ebből fogok milliomos lenni, de ez a hivatásom. Vagyis ez lenne, csak nem lenne ilyen nehéz! :-( De nagyon kedves vagy, köszönöm a hozzászólást neked is és a másik hozzászólónak is.


Azért ha olvassa szakmabéli és van álláspontja ne tartsa magában! :-)

6. 12d083b51b (válaszként erre: 4. - 94a5ece02e)
2018. ápr. 3. 15:30

Szerintem először "gyakorlásként" csak a barátnő, meg annak a barátnője, meg a szomszédasszony, és az ő ismerőse...ők viszont megértik, ha egyelőre csak egy széket tolsz a fenekük alá. Nagyon nehéz olyan vállalkozást összehozni a szépségiparban, hogy állandó, visszatérő vendégek legyenek.


És beszélj egy könyvelővel is, mert ha rögtön "főállású vállalkozóként" kezded, akkor meglehet, hogy több adót, járulékot kell havonta befizetned, mint az összes bevételed. És ha egyszer bedugtad a fejedet a hurokba, onnét bizony nem olyan könnyű szabadulni.

5. michelle.r (válaszként erre: 1. - 94a5ece02e)
2018. ápr. 3. 15:25
Menj egy szalonba. Költségeid lesznek, de legalább a milliós gépeket, berendezéseket, magát a szalont nem neked kell kifizetned. Addig egyébként se gondolkozz vállalkozáson, amíg nem tudod, hogy egyáltalán alkalmas vagy-e rá.
4. 94a5ece02e (válaszként erre: 2. - 12d083b51b)
2018. ápr. 3. 15:23
Köszönöm, csak sajnos otthon nem tudok kialakítani még csak egy félszobát se "szalonnak", pláne nem olyan módon, hogy oda tényleg jó szívvel betérjenek az embere és visszatérő vendégek legyenek.
3. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - 94a5ece02e)
2018. ápr. 3. 15:23
Ha valamelyik szalonban el tudnál helyezkedni alkalmazottként, akkor ott még mint kezdő szakember, sokat tudnál tanulni is. És ha valamikor a saját lábadra akarnál állni, ne félj, aki hozzád ragaszkodik ügyfél, az követni fog!!!
2. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - 94a5ece02e)
2018. ápr. 3. 15:20

A harmadik variáció lenne most még számodra a nyerő: akárhol valami alkalmazotti munkakör, ahol van rendes havi fix-ed, és mellette a "másodállásos" vállalkozóként elkezdeni otthon, kicsiben.

Mert egy olyan törzsvendég-kört kialakítani, akikből lesz annyi bevételed, hogy a költségeidet, az adókat, és a havi megélhetésedet is biztosítják, az nem megy gyorsan.

Ha lenne egy "napi 8 órát meghaladó munkaviszony", akkor legalább a havi kötelező adóktól mentesülnél, és sokkal nyugodtabban tudnád a vállalkozásodat felépíteni.

2018. ápr. 3. 14:36

Elsősorban azokat kérdezem, akik kozmetikusként dolgoznak, vagy belelátnak a szépségipari szakmába.


Szerintetek kezdő kozmetikusként melyik a reálisabb: küzdjek, hogy valahogy bekerüljek egy alkalmazotti pozíciót nyújtó helyre vagy eleve saját vállalkozásban gondolkodjak?


Nem sok szalon nyújt alkalmazotti pozíciót, de előnye, hogy nekem nem kell semmit sem beleinvesztálnom. Viszont félek, hogy így soha nem lesz saját ügyfélköröm, ráadásul nincs lehetőségem minden területet maximálisan elsajátítani. Ráadásul nem sok ilyen hely van, nagy a harc.


Viszont a saját vállalkozás meg irtó nagy kezdő tőkét igényel, és nem biztos, hogy megéri, nem biztos, hogy megélek majd ebből.

Ki mit gondol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook