Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Megbízhatóan hatékony pszichológust Szolnokon tud valaki ajánlani? fórum

Megbízhatóan hatékony pszichológust Szolnokon tud valaki ajánlani? (tudásbázis kérdés)


7. Ikebana3 (válaszként erre: 6. - Csikil4ny)
2018. máj. 2. 21:45

Valóban igaz, hogy vannak ismereteim a témában, de az öngyógyítás azért mégis más. A baj a várakozási idővel van, amíg egyik embertől eljutok a másikig.

Mire bejutok az egyikhez min. 3hét és ha kiderül nem ő az én emberem, újabb 3 hét legalább a másikhoz. Így szépen eltelik másfél-2 hónap és nem jutottam előbbre. Ezért kérdeztem volna tapasztalatokat.

De azt hiszem, a "magad uram, ha szolgád nincs" most is működésbe lép. :)

6. csikil4ny (válaszként erre: 5. - Ikebana3)
2018. ápr. 22. 16:04
Ahogy ismerlek az írásaidból neked konkrét kérdéseid vannak, elmehetsz egy pszichológushoz és elmondhatod, hogy konzultálni jöttél, felteheted a kérdéseidet. Ha tud válaszolni jó, ha nem, akkor mehetsz máshoz. Ha szimpatikus, kialakul a kommunikáció, kérdez ő is és eljutsz valamerre...
2018. ápr. 5. 21:56

Nem pszichiátert keresek, hanem pszichológust.

Igen, abban igazad van, hogy a szimpátia sokat jelent, de amikor az ember megkap egy nevet és egy telefonszámot, csörget, időpontot kap. Ez esetenként 3 hét is lehet. A legutóbbi esetben ő végig csak hallgatott, közben figyelte az órát és amikor letelt a rám szánt egy óra lezárta, hogy kérjek új időpontot az asszisztenstől és majd folytatjuk. Elég sokat kért, de úgy gondoltam ezért az árért valamit mondhatna is, így legközelebb is elmentem, de ugyanez történt, meglebegtetve, hogy ez nagyon hosszú folyamat. Na én viszont nem vagyok milliomosné és nem leszek senki aranyat tojó tyúkocskája. Szóval a maradék bizalom is elpárolgott.

Nekem nem gyóntató papra van szükségem, hanem egy szakemberre, a ki a problémám megoldására módszereket ajánl, olyan lépéseket, amelyeken elindulva segíthetek magamon. Nyilván nem garantált a siker egyből, de ha valami nem válik be, akkor ajánl egy másik utat. Úgy képzelem el, hogy egy-egy beszélgetés után, a páciensben elindul egy önfejlesztő munka, aminek a végén rendbe tudja tenni az életét.

Na én olyan pszichológust keresek, aki nekem ebben segíteni tud.

2018. ápr. 3. 21:00
Pszichológusnál, pszichiáternél alap a szimpátia is. Nem olyan, mint egy sebész. A sebészben nem kell hinni, az összevarr, ha tetszik, ha nem. "Megbízhatóan" (garantáltan?) hatékony pszichológus nincs. A pszichiáter is már eleve úgy ajánl, hogy pl. női vagy férfi kezelőt szeretne a beteg, vagy aszerint, hogy a pszichológus mire "szakosodott". Szerintem a keresésben a helyi pszichiátriára is támaszkodhatsz, ha több véleményt szeretnél hallani.
2018. ápr. 3. 13:27
Bocs: kereső
2018. ápr. 3. 13:27
Tudom, hogy a kerő jó barát, de én olyan pszichológust keresek, akit tapasztalatból ajánlanátok.
2018. ápr. 3. 13:26
Megbízhatóan hatékony pszichológust keresek Szolnokon

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook