Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Becsülettel nem lehet manapság előre lépni? fórum

Becsülettel nem lehet manapság előre lépni? (beszélgetős fórum)

1 2
35. malacbefőtt (válaszként erre: 1. - Cinderella25)
2018. ápr. 16. 18:42
Miért ne lehetne? Igaz nem Magyarországon...
34. 8a65af67ce (válaszként erre: 27. - Cinderella25)
2018. ápr. 4. 05:28
Hülyeség! Én inkább azt tanácsolom, hogy végezd jól a munkád, és tarts távolságot.
33. VersEmber (válaszként erre: 31. - Cinderella25)
2018. ápr. 4. 01:54

Figyelj Cinderella,

Fiatal vagy és kóstolgatod az életet. Ez így van rendjén.

Én 50 éve kóstolgatom az életet és azt mondom:

Becsületesnek lenni mindig érdemes, minden tekintetben, én másként nem is tudnám elképzelni magam.

De!!!

Játszani, trükközni, füllenteni nem csak lehet, hanem kötelező, mert környezetünk egyébként élhetetlen lenne.


Na, most jól belekezdtem valamibe, amiről kb. sok órán keresztül tudnék írni...


Volt/van(?) a cserkészeknek egy elhíresült mondása:

"Mindig légy résen!"

Ez szerintem teljesen jó válasz a kérdésedre: Legyél becsületes mindig, de ne légy balek!


Cinderella!

Az élet arról szól, hogy megtanuljuk.

32. cinderella25 (válaszként erre: 26. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 3. 19:35
Nem gondoltam végig, nem mérlegeltem. Ahogy mondta nekem, hogy: " A te döntésed, azt csinálsz amit akarsz, de aztán nehogy pórul járj, hogy elvállaltad" meg ehhez hasonló ilyen zsaroláshoz megközelítő dolgokat mondott, visszaléptem.
31. cinderella25 (válaszként erre: 24. - Iszkiri)
2018. ápr. 3. 19:30
Fel fogok mondani, döntöttem. Egyébkéntis első munkahelyem, ideje lesz valami újat kipróbálnom. Új emberekkel, új társasággal. Kell a környezetváltozás.
30. cinderella25 (válaszként erre: 23. - 31bc25d879)
2018. ápr. 3. 19:28

Túl lelkis vagyok. Aki ellopta a pénzt, biztos nem rágódik rajta :D

Nem rágódik ő semmin, csak a következő csaláson.

29. cinderella25 (válaszként erre: 22. - Piroska52)
2018. ápr. 3. 19:27
Fel fogok mondani, régóta érik bennem a dolog, de a mai napon sokat gondolkodtam, és meg fogom tenni most.
28. cinderella25 (válaszként erre: 21. - 12d083b51b)
2018. ápr. 3. 19:26
Így lesz, köszönöm!
27. cinderella25 (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 3. 19:25
Ez mind igaz! Következő munkahelyemen, majd én is megpróbálok nyalizni. Mert csak úgy lehet belőlem valaki.
26. 86d0584f0e (válaszként erre: 18. - Cinderella25)
2018. ápr. 3. 16:13
Jobban, mint a saját értékítéletedben?
25. globus
2018. ápr. 3. 15:19
Nálunk is volt cégnél olyan szitu, amikor hó végén rendszeresen vissza kellett pótolni. Szerencsére központilag szüntették meg, különben már leléptem volna. Nem azért dolgozom, hogy még abból támogassam a rendszert. Fizesse, akinek hét anyja van.
24. iszkiri (válaszként erre: 5. - Cinderella25)
2018. ápr. 3. 15:17

Te jó ég!

Az, hogy szeretsz ott dolgozni, elegendő ok arra, hogy hagyd magad megvezetni? :O

Meddig akarsz a lelejmolt kasszába fizetni?

Kihasználnak. Egyik sem különb a másiknál. Sem a vezető, sem a másik beosztott.

Téged baleknak néznek, és nem csodálkoznék azon sem, hogy ők ketten összejátszanak. Ellened.

Te meddig hagyod?


Nem azt mondom, hogy csettintésre olyan egyszerű új munkahelyet találni. De ha meg sem próbálod, akkor ne csodálkozz, ha majd még jobban kijátszanak.

Fejős tehénnek néznek.

A helyedben sürgősen lépnék. Mielőtt újabb, sokkal nagyobb kasszahiány lesz. Mert a szarkák tovább fognak lopni. Mindaddig,amíg balekot találnak.

2018. ápr. 3. 15:07
De lehet, csak lassúbb, nehezebb és hosszadalmasabb:) És mint látod a te borulsz ki.
2018. ápr. 3. 14:53

állj ki magadért,mert más nemfog,

keress másik helyet,és ne dőlj be az ilyeneknek,

a végén te jársz rosszul,

fel a fejjel , és lépj tovább,

21. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - Cinderella25)
2018. ápr. 3. 14:42

Ha ezt ilyen szépen látod, akkor le tudod vonni a megfelelő tanulságot. Legközelebbi munkahelyeden tarts 3 lépés távolságot, ne akarj egyikkel sem barátságot, kizárólag csak jó munkatársi viszonyt.

Azt írod szakmailag vagy olyan jó, vagy még jobb is, mint a másik, tehát nem szorulsz ezen a téren senkinek sem a segítségére. Az emberismeretből most kaptál leckét éppen eleget.

Végy egy nagy levegőt, és a következő munkahelyen ezzel a tapasztalattal a birtokodban kezdj el dolgozni.

20. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - Cinderella25)
2018. ápr. 3. 11:23
De volt értelme, mert egyrészről gondolom kaptál érte fizetést, másrészről gyűjtöttél egy csomó tapasztalatot az emberekről. Legyél továbbra is becsületes, és jószívű, csak ne legyél naiv.
19. cinderella25 (válaszként erre: 15. - Panna.33)
2018. ápr. 3. 10:57
Én teljesen kiábrándultam az egészből. Engem becsületre neveltek, meg jószívű vagyok. De így semmit sem értem vele. Csalódtam mindenben és úgy érzem az elmúlt éveket lehúzhatom a wc-n. Semmi értelme nem volt. Se a munkámnak, se az energiának amit belefektettem.
18. cinderella25 (válaszként erre: 14. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 3. 10:52
Hittem a "barátságában".
17. cinderella25 (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2018. ápr. 3. 10:50
Mind a ketten azok. Az egyk lop, csal, hazudik, a másik meg hátulról mozgatja a szálakat.
16. cinderella25 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2018. ápr. 3. 10:49

Az anyám korút arra értettem, hogy tapasztalt, dörzsölt, tanult egyet s mást az előző munkahelyein. Meg tényleg anyám lehetne, mert az ikergyerekei annyi idősek mint én.


Engem is kihasználnak. Betegen is bemegyek, hogy nekik meglegyen a pihenésük. Vagy programjuk van és én beugrok. Én úgy szervezem az életem, hogy a program a szabadnapomra essen.

15. Panna.33 (válaszként erre: 2. - Cinderella25)
2018. ápr. 3. 10:22
Honnan tudod, hogy a boltvezető volt? Láttad, hogy kivette? A kolléganőd adott esetben lehet, hogy rávágja, hogy te voltál, amikor nem te vagy ott. Ha nem te voltál és más nem fér hozzá a kasszához, akkor ketten lehettek rajtad kívül. Külön külön is és együtt is. Hagyod magad megvezetni és kihasználják. Becsülettel lehet előrébb jutni, de becstelenek között elég nehéz. Ha meg úgy rángatnak,mint egy marionett bábut, akkor teljesen lehetetlen. Állj a sarkadra, menj innen, ha teheted.
14. 86d0584f0e (válaszként erre: 6. - Cinderella25)
2018. ápr. 3. 10:14

Ez nem az ő hibája, hanem a tiéd. Hagyod magad. Akkor ezt is fogják tenni veled. Szinte felkínálod magad kihasználásra.


Elég nagy naivitásra vall azt hinni, hogy majd idegenek a te érdekeidet nézik és nem a sajátjukat, ha jó emberek, ha rosszak.

13. 86d0584f0e (válaszként erre: 2. - Cinderella25)
2018. ápr. 3. 10:12
A kérdésedre a válasz: de igen.
2018. ápr. 3. 10:10

Szerintem a fórumcímnek semmi köze a te problémádhoz.

Lehet becsülettel előrelépni attól függetlenül, hogy a te kolléganőd becstelen.

11. Channa* (válaszként erre: 10. - Cinderella25)
2018. ápr. 3. 10:04

Sajnos ez van, ilyen vagy. Én is ilyen vagyok, pedig, ahogy mondanád anyád korú vagyok(50 éves):D

Velem ugyan ezt eljátszák. Kihasználnak a végtelenségig, háborognak, furkálódnak, majd amikor szóba kerül, akkor úgy adják, hogy ez mind az én problémám.

Nem tudsz az ilyenekkel mit tenni, lépni kell, akárhogy is szereted ezt a helyet...

10. cinderella25 (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2018. ápr. 3. 08:34
Az a baj, hogy ez a nő meggyőzött. Mert úgy éreztem mi véd és dacszövetségben vagyunk. Mert sokat segítjük egymást, egymás keze alá dolgozunk, "én vagyok a legjobb munkatársa" ezt rendszeresen elmondja. Manipulál már látom.
9. cinderella25 (válaszként erre: 7. - _Berry_)
2018. ápr. 3. 08:30
Igen. Jól járt ő így. 20 ezer tisztán az övé. Én azon vagyok felháborodva, hogy egy ilyen embernek adnak hatalmat a kezébe. Mert a tulaj lányának a talpnyalója. Első perc óta barátkozik vele ha találkoznak. Csokikat, bonbont ajándékoz neki csak úgy. Mert amúgy egy bűbáj ember azt látja mindenki.
8. PöttyösPanka (válaszként erre: 6. - Cinderella25)
2018. ápr. 3. 06:54
Azért ez elég naiv hozzáállás volt a részedről. Nem kellene hagynod, hogy mások ilyen könnyen befolyásoljanak. Nehogy már ő döntse el helyetted, hogy milyen munkát vállalsz el. A tulajnak meg igaza van. Elvállaltad, de végül lemondtad. Nem csoda, ha megbízhatatlannak tart.
7. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Cinderella25)
2018. ápr. 3. 00:03
A helyedben sürgősen keresnék másik munkát. Vannak még boltok, biztos találsz valami hasonlót. Az ilyen emberek ugyanis vérszemet kapnak, tegnap még "csak" 10 ezret fizettél bele olyanba, amit nem te vettél el, holnap meg majd úgy lesz vele, hogy 90-et nyúl le, mert a másik 60 még úgy is megmarad neki. A vezetőt meg felvilágosítanám a kilépésem okáról, aztán azt csinál, amit akar.
2018. ápr. 2. 23:50

Másik eset. Lett volna egy plusz pénzes feladat. Igaz, felelősségteljes dolog. A vezető rám akarta bízni, mert nekem van szakmám hozzá. Elmeséltem a nőnek. Ki volt akadva, hogy "Ilyet elvállalni? És ha becsap téged? És ha kijátszik? Én ezt nem vállalnám. Te tudod, te életed, de én nem vállalnám". És lemondtam így.


3 nap múlva, látom a nő ír a gépen. Kérdezem te mit írsz? A válasza: megkért engem a vezető, valakinek muszáj volt megcsinálnia, szinte könyörgött. De csak most az egyszer.


Azóta is ő csinálja. Övé a plusz pénz, ő lépett előre. Én meg a tulajtól megkaptam, hogy alkalmatlan vagyok. A nő meg jó vezetőnek való.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook