Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködés kezelésétől milyen pozitív változást tapasztaltál magadon? fórum

Pajzsmirigy alulműködés kezelésétől milyen pozitív változást tapasztaltál magadon? (beszélgetős fórum)


23. juli3939 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2018. ápr. 28. 14:02
De nekem a T3 rendben van, csak a TSH nem jó. És mégis olyan a hajam mint a szalma, és fele annyi mint volt. Lassan 2 hónapja szedem a Letroxot, remèlem hamarosan visszadúsul
22. Channa* (válaszként erre: 21. - Juli3939)
2018. ápr. 22. 07:09
Sajnos a haj és bőr szárazságán semmi nem segít, illetve de. Egy időben szedtem T3 gyógyszert is, akkor nem volt száraz a hajam. A letrox és a többi itthon kapható gyógyszer T4 és elvileg mi ebből készítünk (a szervezetünk) T3-at, de nem biztos. Az orvosok szerint ezért elég a T4 pótlása. T3 gyógyszert csak külföldről lehet beszerezni.
2018. ápr. 21. 21:46
Én is azóta álmodom, amióta szedem a Letroxot, ez érdekes. A hajamon semmi nem segít, borzasztóan száraz
20. barbus0501 (válaszként erre: 14. - Vacakos)
2018. ápr. 15. 16:20
Szia. Bocsi. Most latom, hogy kerdeztel. Igen tovabb szedtem es emeltek is az adagon, bar amugy is emeltek volna, mert a 0,25 nem volt eleg. De ahogy mondtam a dokinak a babat, azonnal mondta az emelest. Gratulalok a babahoz.
19. Channa* (válaszként erre: 18. - Aranyzita)
2018. ápr. 15. 13:44

Én meg évek óta nem álmodok, azaz ha van is emlékem az álmomról, akkor 3 pillanat alatt el is felejtem, pedig a memóriám nagyon jó.

Igen, a hajam ismét sűrű lett, de nagyon száraz, ahogy a bőröm is...

Igen, ha jól beállítják a hormonokat, akkor az a hangulatunkat is rendezi!

2018. ápr. 15. 09:45

Nekem érdekes kérdésem van.

Amióta szedem a Letrox-ot, azóta àlmodok, minden egyes este. Azelőtt szinte soha. Néha rosszakat, néha nagyon jókat. Ez mitől van? Jó vagy rossz dolog?

Hajatok sűrűbb lett?

2 hónapja szedem, annyi változást vettem észre hogy mintha nyugodtabb lennék. Ez jogos? :)

17. juli3939 (válaszként erre: 14. - Vacakos)
2018. ápr. 10. 14:33
Gratulálok! :) Remélem nálunk is így lesz :) Egyébként hanyas TSH értèkre kaptad a gyógyszert?
16. Vacakos (válaszként erre: 15. - Channa*)
2018. ápr. 8. 19:24
Köszönöm🤗
15. Channa* (válaszként erre: 14. - Vacakos)
2018. ápr. 8. 18:45

Ilyenkor kell csak igazán, sőt! Emelni is kell majd!

A babának 16 hétig nincs pajzsmirigy hormonja és a tiedet használja, ezért kell majd emelni az adagot.

Orvoshoz menj mielőbb, hogy a gyógyszer adagot változtassa meg.


Gratulálok a babához! Nyugi! Vigyázz magatokra!:DDDD

14. Vacakos (válaszként erre: 11. - Barbus0501)
2018. ápr. 8. 18:26

Szia!én 3 hete szedek gyógyszert alultermelesre 0.25 -ös a gyogyszerem.Két napja úgy néz ki,hogy összejött az első babánk.A kérdésem az lenne te is szeded a gyógyszert tovább terhesen?

Persze az orvosommal is fogok konzultálni.Csak érdekel

2018. ápr. 8. 08:17

Nagyon örülök hogy ezeket írtátok, és sok jó vàltozást tapasztaltatok!

Remèlem nàlam is lesz változás, mert minden tünetét produkálom az alulműködésnek.

4,45-ről 3.68-rament le a TSH-m 1 hónap alatt, remélem mèg alakul majd.

A pulzusom mèg 52 :) a hőm 35,5. A hajam egyenlőre nem dúsul.

Viszont kevésbé vagyok fàzékony, és talán kevésbé ingerült, talàn jobb kedvem van kicsit :)

2018. ápr. 4. 09:36
Nekem jobban fog az agyam, csökkent a haskörfogat, és beindult az anyagcserém. Korábban durva székrekedésem volt kb heti egyszer mentem wc-re. fáradékonyabb is voltam mint most
2018. ápr. 2. 15:50
Szia. Nekem is alulmukodik. Kaptam gyogyszert, normalis etrendre tertem. Fogytam szepen, a hajam hosszu az mindig hullik, a borom javult es baba is lett. Egy evig nem jott ossze elotte. A menzeszem az annyira nem valtozott, de nem is volt tul sok idom megfigyelni, mert hamar terhes lettem a gyogyszer utan. Nem 100, hogy azert jott aztan a baba. En tenyleg nagyon megvaltoztattam mindent. Etkezes, sport.
10. juli3939 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2018. ápr. 1. 22:27
IGen, úgy indokolt a nagyobb dózis
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Juli3939)
2018. ápr. 1. 14:08
175 mg, de ugye nekem nincs pm-em, azaz egy kis hormon termelésem sincs.
8. juli3939 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2018. ápr. 1. 13:10
Jövőhéten lesz vérvétel. De mèg csak egy hónap telt el. Remèlem azért lesz màr valami eltérés! Te hány mg-ot szedsz hogy jól érezd magad?
7. Channa* (válaszként erre: 5. - Juli3939)
2018. ápr. 1. 10:52
Az biztos, hogy a hajad nem hullott volna ki és egy csomó kellemetlenséget elkerülhettél volna...
6. Channa* (válaszként erre: 4. - Juli3939)
2018. ápr. 1. 10:51
És mikor ellenőrzik, hogy elég e az adag? Vérvétel lesz valamikor? Nem kell emelned? Én annyit szedek, hogy egy picit túlműködjek, mert így érzem jól magam:D
5. juli3939 (válaszként erre: 2. - Százas Evelin)
2018. ápr. 1. 10:41

Igen, nem akarta írni. Akkor mondtam neki hogy ha valaki babàt szeretne, jó ha 2 alatt van, és amúgyis az egészsèges 2,5 körüli.

Az én 4,5 TSH-m a tünetekkel együtt annyira egyértelmű, és évek óta hittem a dokinak hogy ez normális. Lehet már régen lenne gyerekünk, és a dús hajam is megmaradt volna...

4. juli3939 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2018. ápr. 1. 10:38

Köszönöm, ez bíztató hajügyileg, mert már kezd látszani a fejbőröm is hátul, és elől is. A pörgősségem is átment lustaságba, ez is nagyon zavart.

25 mg-mal kezdtünk, remélem hamar beáll

3. Channa* (válaszként erre: 1. - Juli3939)
2018. ápr. 1. 10:27

A UPC net baromi rossz! Írtam egy hosszú hozzászólást és elszállt:(


Na még egyszer leírom:D


Tehát, ne aggódj! Rendeződni fog.

Én túlműködő vagyok és úgy 10 évvel ezelőtt methotyrinnel kezeltek, amitől alulműködő lettem. A tünete az volt, hogy a hajam elkezdett rettenetesen hullani. Pl. hajmosásnál a 100x100 cm-es tusolótálca alján kb. 1 cm-es rétegben állt a hajam, majd a hajszárításkor körülöttem ugyan ez, pedig csak vállig ért a hajam. Szerencsére sok hajam van és nem foltokban hullott. Akkor nekem a methotyrint kellett lecsökkentenem, hogy ne működjek alul. Kb. 2-3 hétig hullott a hajam, majd megállt és kg. fél év kellett, hogy újra dús legyen.


Megműtöttek és azóta letroxot szedek és teljesen jól vagyok. A súlyom állandó és pörgős vagyok. Ami megmaradt az a száraz bőr és száraz haj, illetve elég fázós vagyok, de elviselhető.


Tehát, nyugi! Ahogy beállnak az értékeid a hajad újra kinő, csak jól be kell állítani a letrox adagot.

2. Százas Evelin (válaszként erre: 1. - Juli3939)
2018. ápr. 1. 09:49

Ilyen durva tünetekre nem akartak gyógyszert írni?

Úgy tudom, akkor is lehet alulműködés, ha normál a TSH. Én kezdtem visszaszedni azt a súlyt, amit nagynehezen leadtam, azért kezdtem pm alulműködésre gyarapodni. Kezem-lábam nekem is mindig hideg. Tudom, rossz vérkeringés. De nem pm alulműködés?

2018. ápr. 1. 08:57

Sziasztok! Sok fórumot végigolvastam, de én konkrétan arra lennék kivàncsi, hogy milyen pozitív vàltozásokat hozott nektek az, hogy a pm alulműködést el kezdtèk kezelni?

A hajam nagyon megritkult, lehetséges hogy változik?

Nekem 4,5 a TSH-m egy hónapja szedem a Lethroxot. Hamarosan megyek vérvètelre. Amit eddig tapasztalok:

- vègre nem hideg a lábam

- nem vagyok nagyon fàzèkony

- kevèsbè vagyok rosszkedvű, szorongó

- reménykedem hogy a hajam visszadúsul :)

Egyébkènt 4,5 értèkre a doki alig akarta felírni a gyógyszert. Mert hogy ez kis eltérés szerinte. Szerintem meg nekünk emiatt nem jön a baba. Állandó fázás, hajritkulás, extrém száraz haj, 50-és pulzus társult mellè

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook