Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 5 év után egy kapcsolat fórum

5 év után egy kapcsolat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
164. Százas Evelin (válaszként erre: 163. - Syria)
2018. ápr. 6. 16:26

Addig még sok víz fog lefolyni a falon. :-) Ha egyáltalán tananyag lesz valaha.

Aki akarja megtanulja, aki akarja, hisz benne és alkalmazza.

Nekem az tetszik, hogy nem függetlenítik a betegségeket. Nem egy szeparált problémát kezelnek, hanem az egész embert nézik, mégpedig testestől-lelkestől. Van mit tanulni tőlük.

163. syria (válaszként erre: 162. - Százas Evelin)
2018. ápr. 6. 15:06
Az kevés, hogy nem irtják: kötelező tananyagnak kellene lennie.
162. Százas Evelin (válaszként erre: 159. - Syria)
2018. ápr. 6. 14:21

Legalább mostmár nem akarják tűzzel-vassal kiirtani.

Persze, vannak sarlatánok. Ha valaki többmilliót kér valamiért, azt nem szabad neki odaadni. De egyáltalán, erőn felül semmit sem.

Most érdekelne engem a Dr. Horváth féle értisztítás. Az nem egy őrült összeg, a jelek szerint hamarosan gyógyszertárakban is lesz már, csak valami nővérke kell majd az injekció beadáshoz.

161. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 151. - Mézes-Krémes)
2018. ápr. 5. 11:11

Megtalaltam ebookban..

Rajtam ugyan nem segít mert hamarosan vastagbél nélkül folytatom életem de jó lesz a kórházban olvasni!

Köszi,hogy megírtad😉

160. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 151. - Mézes-Krémes)
2018. ápr. 5. 11:06

En erre itt vagyok élő pèldának..

Egy egészségügyi ronccsá tett a nem működő belem.

159. syria (válaszként erre: 155. - Százas Evelin)
2018. ápr. 5. 10:37

Üdítő az optimizmusod. :)

A hiba ott van, hogy a több ezer éves kínai orvoslást tudomásom szerint nem tanítják kötelezően az orvosegyetemeken. Pedig ott lenne a helye, nem csupán fakultációként, s akkor nem lennénk kitéve sarlatánoknak, mérgező gyógyszereknek.


Minden eljárásban hinni kell, ha eredményt akarunk elérni.

158. Százas Evelin (válaszként erre: 154. - Syria)
2018. ápr. 4. 19:52

Megvan, syria, ez az a könyv: Bóna László: Szenvedésben hasonló.

Nagyon rég olvastam, a címére még most is emlékeztem. Jó könyv, roppant meggyőző, és amilyen komoly témákat feszeget, még érthető is. Azt hittem, le lehet tölteni pdf-ben, de csak a használt anyagok listája van meg, na az észveszejtő. :-)

Ha egyszer kézrejön, ne hagyd ki. Élmény, akkor úgy éreztem, abban minden stimmel, mégsem váltam hívővé.

Én csak elveszem a világból azt ami nekem jó, az a parlagfű elleni bogyócska jónak tűnik.

157. Százas Evelin (válaszként erre: 156. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 4. 19:48

Azt szokták mondani, hogy olyan egy homeopátiás szer, mintha a tengerbe öntenél ezen a parton egy kanál sót, megkevernéd, a túlparton meg kimernéd. Meg hogy csak az anyag "kódja" van benne.

A kvantumelmélet korszakában felőlem ilyesmi akár létezhet is.

156. 86d0584f0e (válaszként erre: 153. - Százas Evelin)
2018. ápr. 4. 17:57

Igen, de nem a cukorbogyóval. Hanem a tudattal, hogy "bevetted". Placebónál rosszabb a hatásfoka bizonyítottan.


Tehát tulajdonképpen a fölösleges gyógyszerezéstől kíméled magad azzal, hogy nem veszel be gyakorlatilag semmit. Akkor is pont úgy gyógyulnál, ha nem hagynád a semmire a pénzt a patikában.

155. Százas Evelin (válaszként erre: 154. - Syria)
2018. ápr. 4. 15:00

Miért is olvasnál. Lehet, hogy most itt még nem terjedt el, pár év múlva már gyakorlat lesz. Van, ami nagy léptekkel halad.

A homeopátiában állítólag hinni kell. Én inkább teszteltem. Nekem az bejött, kopogjam le. "Szenvedésben hasonló" :-) Van egy könyv róla, nagyon jó. Majd én viszont megkeresem neked a címét. :-)

Ha egyszer rászorulok a tűre, nem szaladok el.

154. syria (válaszként erre: 150. - Százas Evelin)
2018. ápr. 4. 14:56

A homeopátia sok esetben nem más, mint placebo.

Ne félj a tűtől, feltéve, hogy szakavatott orvos szúrja!

Bocs, de nem fogok helyetted utána ásni a lézeres akupunktúrának.

153. Százas Evelin (válaszként erre: 152. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 4. 10:58

Já, hát gyógyszertárból való. Tudok róla mindent, úgyszólván nincs benne hatóanyag stb.

Az csak olyasmi, hogy vállonrázod az immunrendszered, és azt mondod hogy Hello, ébresztő!

152. 86d0584f0e (válaszként erre: 150. - Százas Evelin)
2018. ápr. 4. 10:55
Nem létezik olyan, hogy "homeopátiás gyógyszer".
151. Mézes-Krémes (válaszként erre: 79. - Iszkiri)
2018. ápr. 4. 10:51

Érdekes, éppen olvasok egy könyvet, Bélügyek a címe. Valójában a belekről, emésztésről, és minden hasonlóról van benne szó, kendőzetlenül, hétköznapi, érthető nyelven. Állítólag ez a rendszer az egyik legbecsesebb részünk, mégis szégyennek számít, és senki nem ismeri, nem foglalkozik vele, holott az egészségünk túlnyomó része itt dől el állítólag. :)


Minden ezzel kapcsolatos dologról szó van benne, és arról is, hogy az akaratlagos ilyen-olyan visszatartások, ha többször vannak annál, mint amennyi még belefér a testünknek, milyen problémákat tudnak okozni hosszú távon az embernek.

150. Százas Evelin (válaszként erre: 149. - Syria)
2018. ápr. 3. 09:16

Amíg segít a homeopátiás gyógyszer, addig elleszek azzal is. Nem nagyon tudom betartani, hogy az első napon óránként kell nyelv alatt elszopogatni egyet-egyet, folyton elfelejtem. Csak úgy sac per kábé, de még úgy is megfelel.

Ha már ez se lesz jó, megyek sündisznózni. Azt moondod, nemigen van lézeres kezelés? Kár.

149. syria (válaszként erre: 148. - Százas Evelin)
2018. ápr. 3. 09:11

Nem tudom, fogsz-e találni olyat, aki lézerrel dolgozik. :(

A tűtől nem kell félni. Csak az a lényeg, hogy orvoshoz menj, ne gyorstalpalót végzett sarlatánhoz.

148. Százas Evelin (válaszként erre: 146. - Syria)
2018. ápr. 2. 17:30

Így van, több a mellékhatása az allergia elleni szereknek, mint a haszna.

De inkább a hozzászokás volt a zavaró, már szinte semmi sem használt, csak pár napig.

A homeopátiás gyógyszer jó szokott lenni, hogy kopogjam le. De ha netán ez is befuccsol, majd elmegyek akupunktúrára is, beállok sündisznónak. Vagy talán inkább a lézer. Ha már egyszer az is van.

147. globus (válaszként erre: 146. - Syria)
2018. ápr. 2. 13:24
Fogyást nem ígért, csak étvágy csökkentését. Ami azért fogyókúrában nem elhanyagolandó tényező, az eddig piacra dobott gyógyszerek szinte mind éhségközpontot célozták. Azoknál egészségesebb módszer -lenne-, ha sikerül/ne eltalálni.
146. syria (válaszként erre: 141. - Százas Evelin)
2018. ápr. 2. 10:57

Én is féltem a tűtől. De amikor huszonévesen állandó hátfájás gyötört, és nem segített semmi, akupunktúrás orvoshoz fordultam, aki évekre tünetmentessé tett. Igaz, ő nem tűvel, hanem lézerrel stimulálta a megfelelő pontokat.

[link]

Az eljárás meggyőzött arról, hogy az ősi gyógymód többnyire mindenható, ha szakember végzi. Fogyókúrázók felejtsék el, semmiféle fülszurkálás nem segít. (Tudom, mert azt is kipróbáltam. :D)

Ezért amikor kegyetlenül kínlódtam a pollenallergiától, vállalkoztam arra, hogy két szezonon keresztül hetente háromszor sündisznót csináljon belőlem dr. Urbán az István kórház egyik (azóta „természetesen” már nem működő) pavilonjában.

Most az van, hogy teletömködik az allergiás betegeket (is) gyógyszerekkel, ami csak tüneti kezelés nem kevés mellékhatással. Igaz, enyhített a szenvedésen, de majd’ leesett a fejem, az álmosságtól, amit Claritine (és társai: Zyrtec, Xyzal) okozott, alig bírtam létezni.

Lehet választani!

145. Százas Evelin (válaszként erre: 144. - Globus)
2018. ápr. 1. 19:03
Elhiszem. Talán ki is bírnám. De minek, ha nem fogyaszt.
144. globus (válaszként erre: 143. - Százas Evelin)
2018. ápr. 1. 19:00
Neeem, ez nem olyan tű. Talán mint egy parányi rajzszög :) Leragasztotta valamivel, csak egy picike tapasz látszott.
143. Százas Evelin (válaszként erre: 142. - Globus)
2018. ápr. 1. 18:50
Minden bizonnyal csak ugatta a témát. Legalább nem fájt. De én még a tú látványától is irtózom. Jó, a vérvételt már megszoktam, de más testtájamon ne bökdössenek.
142. globus (válaszként erre: 141. - Százas Evelin)
2018. ápr. 1. 18:49
Fogyókúrailag kipróbáltuk néhány éve, fülcimpába kaptunk tűket. Nem fájt. Igaz, nem is használt, minden bizonnyal a kezelőnk nem volt eléggé képzett.
141. Százas Evelin (válaszként erre: 140. - Syria)
2018. ápr. 1. 17:34
Hallottam, hogy az nagyon jó, de félek tőle. Vannak egyébként sarlatánok is. Csak összeszurkál, gondolom még fáj is, de nem használ. Volt egy barátnőm, fájdalmasan szurkálták fogyókúrailag.
140. syria
2018. ápr. 1. 13:06
Akupunktúrával.
139. Százas Evelin (válaszként erre: 138. - Syria)
2018. márc. 31. 16:40
Azt meg vajon hogy csináltad? Nekem ez nagyon ragaszkodónak túnik. Már-már azt hiszem, hogy abban a szezonban nem lesz, de aztán mégis.
138. syria (válaszként erre: 129. - Százas Evelin)
2018. márc. 31. 16:33
A pollenallergiából kikezeltettem magam. :) Nagyon nagy koncentrátumban kell lennie a levegőben ahhoz, hogy prüszköljek egyet-egyet.
137. Mária 54 (válaszként erre: 124. - Spinneli)
2018. márc. 30. 21:30
44 évi együttlét után csak azt mondhatom, így van. Voltak/vannak/lesznek jó és rossz időszakaink. Ugyanúgy vagyok, mint te. Néha kell, hogy mellettem legyen, néha pedig úgy érzem, hogy túl sok. De elképzelni sem tudom nélküle a napjaimat, az életemet. Mert a sok jó és a rossz is közös. Természetesen változott a kapcsolatunk. Egy valami maradt, egymás és a család iránti felelősség. Nálunk az 5. évben volt nagy változás, akkor született az első gyerekünk.
136. spinneli (válaszként erre: 134. - Mária 54)
2018. márc. 30. 21:01
én írtam.
135. ab3619a9cd (válaszként erre: 134. - Mária 54)
2018. márc. 30. 20:55
A lehetőség adott.Hát hajrá!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook