Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jól bevált e-book olvasók fórum

Jól bevált e-book olvasók (beszélgetős fórum)


1 2
38. vica66 (válaszként erre: 37. - Miszti3)
2018. ápr. 10. 00:56

Nincs mit. :) Remélem, megtaláltad a programot, és azt is, hogy beválik.

Jó olvasgatást!

37. Miszti3 (válaszként erre: 31. - Vica66)
2018. ápr. 7. 21:03
Nagyon köszönöm!!!
36. Aase (válaszként erre: 32. - Vica66)
2018. ápr. 5. 12:05
Kedves vica66, szerintem ezek igen hasznos információk annak, aki vásárlás előtt áll. Én sokat keresgéltem mielőtt megvettem az enyémet, de ilyen korrekt összefoglalást sehol nem találtam. :)
35. VersEmber (válaszként erre: 25. - 82b19139c2)
2018. ápr. 4. 01:04

pocket touch lux 3

Ahogy mondod.

A Király.

Minden szempontból - szerintem semelyik sem űbereli.

34. vica66 (válaszként erre: 19. - Miszti3)
2018. ápr. 4. 00:30
Azt elfelejtettem írni neked, hogy a mobiba konvertált pdf-től ne várj túl sokat, mert a pdf nem e-book formátum, így az eredmény nem biztos hogy túl jó és használható lesz. Olyan könyveket keress lehetőleg, amelyek valamilyen e-book formátumban vannak (pl. mobi, e-pub, prc, azw).
33. vica66 (válaszként erre: 20. - Miszti3)
2018. ápr. 4. 00:21
Így van.
32. vica66 (válaszként erre: 17. - Aase)
2018. ápr. 4. 00:21

Kedves Aase, valóban, a Pocket lassabban tölt be nekem is, mondhatni, néha idegesítően lassan. Ha pl. betűméretet állítok, akkor is mindig "gondolkodik" kicsit. Olvasásnál, lapozásnál már elég gyors, de el kell találni, hol érintsem meg, hogy azt csinálja, amit én akarok.

Ha a Kindle előnyeit akarnám leírni, akkor mindenképpen mondanám a gyorsaságát, hogy gyorsan tölt be, gyorsan reagál, megbízhatóan megjegyzi mindig, minden könyvnél, hol tartottam (míg a Pocket néha elfelejti). A tartalomjegyzéket is jól kezeli. Én megszoktam, és most már hiányzik a gyűjteményes elrendezése, ami jól és könnyen kezelhető. Bármit állítani rajta gyors és egyszerű, a beállításokat megbízhatóan megtartja. A többi olvasóról nem tudok nyilatkozni, mert csak kétfélét használtam eddig rendszeresen, de mindenképp a Kindle-t mondanám jobbnak, ami a könyvek kezelését, a használhatóságot illeti. Akksival mindkettő jól bírja, ritkán kell tölteni.

Ha gyártana vízállót a Kindle, másodszorra is azt vettem volna. :)

31. vica66 (válaszként erre: 19. - Miszti3)
2018. ápr. 4. 00:13
Keress rá Google-ban, hogy Calibre. Ez a legjobb konvertáló program, amire csak szókséged lehet e-bookok machinálására, azt tudja, és magyar nyelvű is van. A használatáról is találsz leírást a neten, de nem nehéz. A csatlakoztatott eszközt felismeri, és abban is tudod pakolászni a dolgokat vele. Szívből ajánlom, mióta e-book olvasóm van, mindig ezt használom.
30. tavasz007 (válaszként erre: 20. - Miszti3)
2018. márc. 29. 08:31
kepernyokimelok vannak mar. valamit ki kell talalniuk.
29. Aase (válaszként erre: 28. - Excaliburné)
2018. márc. 28. 21:32
Így. :)
28. Excaliburné (válaszként erre: 27. - Aase)
2018. márc. 28. 19:52

Ezért jó,hogy felvetetted,hogy írjuk le részletesen miért is jó ez a készülék.

Aki most áll e-book vásárlás előtt annak remélhetőleg segítség.

Én sokat utána szoktam járni mit vásárolok pontosan milyen paraméterekkel és gondolom sokan így vannak ezzel.

Bármelyik készülék lesz is a döntés, az olvasás és annak az öröme a lényeg.

27. Aase (válaszként erre: 26. - Excaliburné)
2018. márc. 28. 18:30

Köszi, nem győztél meg, de nem is volt ez cél. Még élénken él bennem az első vásárlása, fogalmam sem volt, mire figyeljek, mi a különbség, mit tudnak, mit nem az olvasók.

De idejét is múlta a dolog, Miszti3-nak sok örömet kívánok az olvasáshoz. :)

26. Excaliburné (válaszként erre: 17. - Aase)
2018. márc. 28. 14:45

Az enyém még talán az 1.verzió és akkor még kalandos volt beszerezni.

Mitől jobb?

-háttérvilágítás(este nagyon-nagyon hasznos:-))

-1 mozdulattal módosíthatod a háttérvilágítás erősségét a környezettől függően

-4-6 hetente töltöm kb.

-1 mozdulattal állítható a betűméret

-jelenleg nekem 200 könyv rajta és semmi lassulás

-érintőképernyője van,mint az okos telefonoknak és tableteknek.

Remélem meggyőző😊

2018. márc. 28. 13:50
pocket touch lux 3
24. delbuk (válaszként erre: 19. - Miszti3)
2018. márc. 28. 11:53

Én online szoktam konvertálni:

[link]

23. delbuk
2018. márc. 28. 11:52
Én olvastam tableten, nem szerette a szemem. A kindle paperwhite olyan, mintha papír alapú könyvet olvasnék, csak este világít is. ;) Sok formátumot visz, lehet állítani a betűméretet, formátumot... Nekem ami fő szempont volt, hogy nagyon sokáig bírja egy töltéssel.
22. Miszti3 (válaszként erre: 19. - Miszti3)
2018. márc. 28. 11:22
Közben megnéztem mégegyszer a Hamstert, és most már úgy látom, hogy jó lesz az átkonvertálásra...
21. Miszti3 (válaszként erre: 13. - Szimba)
2018. márc. 28. 09:50
Ha már harmadszor kellett venned Alcort, akkor hamar tönkrementek?
20. Miszti3 (válaszként erre: 18. - Tavasz007)
2018. márc. 28. 09:48
Tabletje van a páromnak, (ASUS), de tabletten olvasni állítólag fárassza a szemet.
2018. márc. 28. 09:35

A régebbi verziójú Kindle 8 touch-ban nincs háttérvilágítás ezért elvetettem.

Az Alcor nem olvassa a .doc és docx-et.


Kicsit félek az érintőképernyőstől, mert sokan írták, hogy véletlen hozzáéréstől is elmegy a kép, de megalkudtam vele.


A Kindle Paperwhite 3-at rendeltem meg, tokkal együtt 40ezerért.

Ez lehet, hogy 10 ezerrel több, mint az Alcor Myth LED, (amely csak 24.900.- + 5.000 tok) - ezen nagyon sokat hezitáltam - de a Kindle-t akkora többséggel ajánlottátok, hogy azt nem lehetett figyelmen kívül hagyni... Tényleg többet tud, és egy új verzió. Ezek az "e" dolgok olyan hamar elavulnak...

A kindlekucko.hu webshopban volt a legolcsóbb a készülék, és több ajándékokat is adnak hozzá. (bár ez nem volt szempont) Pl. a képernyővédő fólia, azt tettem volna rá amúgy is.

"Ha az ebook-hoz smart tokot is vásárol a következő ajándékokat adjuk:

-Magyar nyelvű használati utasítás

-30 db E-könyv

-Szótárak (Angol-Magyar, Német-Magyar, Spanyol-Magyar, Orosz-Magyar)

-Képernyővédő fólia

-Érintőképernyős toll"


Nagyon köszönöm a segítségeteket!!!!


Hadd legyen még egy kérdésem itt, hátha ebben is tudtok segíteni:

Van olyan ingyenes program, amelyik a .pdf-es könyveket .mobi-ba konvertálja? A Hamstert letöltöttem, de szerintem az nem jó erre.

Örülnék, ha tudnátok linket adni, ahonnan letölthető.

2018. márc. 28. 09:15

nekem ipad-em van 3 éve, lehet rajta olvasni, barmit ratolteni, netezni, emailezni, videot nezni.

hbo netflix applikaciok. Kicsit draga, de ha most ujat kene vennem, biztos android tabletet vennek, 50 000- 60 000 Ft kornyeken.

17. Aase
2018. márc. 28. 08:20

Kedves Kindle olvasóval rendelkezők, elmondanátok, hogy mitől jobb, mint a többi? Az hogy imádom, vagy nekem ez van, az nem érv, és a váráslásban sem sokat segít.

Vica66 igen, azt elfelejtettem leírni, hogy a Pocket, legalábbis az enyém, kicsit lassan tölt be, de ez csak a betöltésre vonatkozik, olvasás közben hibátlan.

16. vica66 (válaszként erre: 1. - Miszti3)
2018. márc. 28. 02:16

Kindle. A Paperwhite nem jön ki annyi pénzből, amit írsz, de egy régebbi verzió is tökéletesen teszi a dolgát.

Most egy Pocketbook Aquám van, tudja, amit kell, de lassúbb, mint a Kindle volt, az gombos volt, ez érintős. Engem inkább zavar az érintőképernyő, mert véletlenül is hozzáérek és máris ellapoz, vagy megváltoztat valamit. Viszont vízálló.

15. Excaliburné (válaszként erre: 14. - Excaliburné)
2018. márc. 27. 20:04
Elnézést a 5.hozzászóláshoz akartam válaszolni.
14. Excaliburné (válaszként erre: 6. - Aase)
2018. márc. 27. 20:00

Kindle Paperwhite.

Csakis az.Nem vennék mást.

Sokadik szavazat rá tőlem is.

Sok éve használom már mindennap.

13. szimba (válaszként erre: 6. - Aase)
2018. márc. 27. 19:30
Harmadszor vettem Alcort, nekem is tökéletesen bevált.
12. Sirga
2018. márc. 27. 14:14
Egy régebbi típusú Kindle-t használ a fiam - legalább 5 éves a gép -, és tökéletes. :)
11. delbuk
2018. márc. 27. 14:07
Nekem is kindle paperwhite van. Ha egyszer megadja magát, ugyanilyenre (vagy a friss verziójára) cserélem. Drágább, de nem véletlen.
10. 86d0584f0e (válaszként erre: 2. - Miszti3)
2018. márc. 27. 11:53
A Kindle-t tartom a legjobbnak.
2018. márc. 27. 11:29
Nekem is Kindle van :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook