Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Perimenopauza, ami felborította az életem

Kategóriák: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség
A fórumhoz cikk tartozik, kattints ide a megtekintéséhez!

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

14. edicske2018-04-16 09:34
A fokozatossággal nem értek egyet. Amikor pár hónapja még semmi bajom sem volt.
(válasz Belevalósrác 13. hozzászólására)

13. Belevalósrác2018-04-15 18:58
A nőknél kialakuló klimax a természet rendje. A hormonváltozás fokozatos, mindenki eltérő mértékben éli át a velejáró tüneteket.

12. edicske2018-04-12 14:21
Sziasztok! Látom nem egyedül vagyok a problémámmal. Nálam pár hónapja van gáz. Előtte minden rendben volt. Pár hét múlva kezdem a Divinát. Hőhullámok hangulatingadozások, hízás volt eddig. Cudar dolog ezt megélni. Azt gondoltam anyukám nagymamám után hogy van még kb. 4-5 évem de sajna nem...

11. globus2018-04-10 13:13
Akár nő is. Nekem rendszeresen beszólnak, ha pár percre ablakot nyitnék, mert zaj van, meg hátha megfáznak, hiszen odabent 25 fok :D
(válasz demediná 9. hozzászólására)

10. vakondka2018-04-10 11:08
Nagy örömmel olvastam a cikket, szerintem többet kellene foglalkozni ezzel a jelenséggel. De tapasztalatom szerint a nők nem szívesen beszélnek erről. Pedig fontos! 40-es éveim elején kezdődtek nálam a tünetek, általában hangulatváltozások, sokat voltam szomorú annak ellenére, hogy nem is volt igazán okom rá. Persze nehézségek engem is értek, de amit a legnehezebben viseltem el, az a hajhullás volt. Rengeteg szert kipróbáltam, végül sikerült megállítani, illetve pár év alatt egész szépen helyrejött a hajam. Sokáig az arcom változásaival sem voltam kibékülve, de beszereztem különböző jó minőségű krémeket és többet mosolygok:) Hőhullámokkal még nem küzdök. Szerintem nekem nagyon sokat segít a sport, valamint az egészséges táplálkozás, az élet szeretete, a férjem megértő támogatása. Nem beszélve a menopauzával foglalkozó könyvek olvasása is sokat számít. Szembe kell nézni ezzel a "problémával" is. Nyáron leszek 49 éves és jól érzem magam, mert elfogadtam magamat olyannak, amilyen vagyok.
(válasz szeretekolvasni 1. hozzászólására)

9. demediná2018-04-09 13:18
Ez jó, ilyet még nem hallottam:)
Pár tünetet ráakasztanék a kedves beszólóra, aztán foglalja csak el magát:)
(férfi volt az illető? - nőről egy ilyen beszólást el sem tudok képzelni)
(válasz szeretekolvasni 8. hozzászólására)

8. szeretekolvasni2018-04-09 13:09
Ennyire fiatalon ez tényleg katasztrófa lehet, nagyon sajnálom azokat, akikkel ez történik.

Az vajon mitől függ, hogy egyes népcsoportoknál nincs klimax? Csak azt ne mondd, hogy nincs rá idejük :), mert már ilyet is hallottam, hogy van időm szenvedni ezzel, miért nem foglalom el magam...
(válasz Rena81 7. hozzászólására)

7. Rena812018-04-05 15:01
Ez az állapot akkor igazán katasztrófa, amikor 20-30 évesen már elkezdődik ( elég ritka, 1000 ből 1 nő). Ekkor már nagyon kicsi az esély arra, hogy gyereked legyen saját sejtből.( mert rossz a petesejt minősége) :-( Akkor letojod azt, hogy milyen kellemetlen tünetekkel jár, csak az a fontos, hogy megfoganjon a baba.
Az a vicces, hogy vannak a világban olyan népcsoportok, akiknek a nyelvében nem létezik a klimax mint kifejezés, mert maga az állapot sem létezik.

6. globus2018-03-28 10:20
Engem nem küldtek vérvételre.
Remifemin nevű szer sokat segített az elején, amíg durvább tünetek voltak. 3 évig szedtem, már megvagyok nélküle.
(válasz Andi.Bobi 5. hozzászólására)

5. Andi.Bobi2018-03-27 18:32
Sajnos már én is megtapasztaltam ezeket a tüneteket..egy éve kezdődött már,annyira izzadtam mindig,öt tíz percenként jött rám,rosszul voltam..szerencsére mára már ritkábban van. A havi dolog is össze vissza van,van hogy hónapokig nincs. Az idegesség is van:(
44 éves vagyok. 22 hónapos a kisfiam. Késői baba, nagyon sok évet vártunk rá. Minden tünetem a szülés után kezdődött kb 10 hónappal...voltam orvosnál azt mutatta ki a vér eredmény hogy menopausa😱 vagy még hormon vissza állás a szülés után..
Holnap megyek a házi orvoshoz vérvételre...

4. demediná2018-03-27 18:02
Bocsánat, egy kis kiigazítás:

- peri = körüli, perimenopauza vagyis menopauza körüli

-prae vagy pré = előtti, prémenopauza vagyis menopauza előtti.

3. globus2018-03-27 12:37
Halál pontosan az én életemet, panaszaimat írtad le :) Érdekes, hogy én is elhagytam a kávét, nem megfontoltan, hanem éreztem, hogy nincs rá szükségem, nem hiányzik. Ennek ellenére rossz alvó vagyok, ha már nagyon kimerült, megtámogatom az alvást 1-1 nyugtatóval, utána tovább megy az élet.
Öt éve viselem többé-kevésbé toleránsan magamon ezeket a tüneteket. Ezen idő alatt cukorbeteg lettem, magas vérnyomásos. Igyekszem odafigyelni az életvitelemre, mert így KELL élni tovább.
Jó, ha tudunk róla beszélni.

2. papája2018-03-27 10:15
Nyugi, ez "csak" a klímax. Nők milliói élik át, mióta világ a világ. Tény, hogy tud nagyon rossz lenni és akár tünetmentes is. Ne foglalkozz vele állandóan, éld a legboldogabban az életedet. Nyugodtan igyál kávét és ha úgy hozza a sors guríts le egy pohár italt is. Meggyőződésem és tapasztalatom, hogy pozitív hozzáállással ez is könnyebben megy. Valamikor, valakitől azt hallottam, hogy őt szinte sehogy nem érintette ez a dolog. Én azt hittem ez természetes, hogy ez nem érint mindenkit. Magam részéről soha nem figyeltem, "vártam" a tüneteket. Tény, hogy valóban nem jöttek durván, látványosan. Lehet, hogy nem ezért, de úgy jutottam át a klímax nehézségein, hogy mire rájöttem mi a bajom már túl is voltam rajta (2-3 év) Minden jót Neked is, ne görcsöl, ne stresszejl, akkor jobb lesz. Néha egy kis könnyű nyugtató segíthet.

1. szeretekolvasni2018-03-27 09:08
Sokáig nem tudtam mi van velem. Valahogy teljesen megváltozott az élethez való hozzáállásom. Mindenért megharagudtam, rendszeresen mérges voltam és rosszkedvű. Éjszakánként nagyon rosszul aludtam. Egyre csak nőtt bennem a düh, de nem tudtam miért. Szerencsére azóta már tudom és elfogadom a változásokat.