Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rossz szomszédi viszony fórum

Rossz szomszédi viszony (beszélgetős fórum)


1 2
50. aileron44 (válaszként erre: 47. - Akzsert)
2018. márc. 29. 13:42
Én nem fordítanék több energiát arra h tovább fokozzam a vitát. Inkább a hangszigetelést oldanám meg. A többiek is vszínüleg nem akarják a nyílt "háborút", különben melléd állnának. Nincs értelme az a pasi nem 100-as ahogy írod is. A rokonokkal összefog és hiába van igazad ha ők az erősebbek!
49. Akzsert (válaszként erre: 42. - Spann)
2018. márc. 29. 07:40
köszönöm, olvasom.
48. Akzsert (válaszként erre: 41. - Spann)
2018. márc. 29. 07:40

Voltam a főpolgármesteri hivatalban. Ott azt mondták, lehet hangfelvételt készíteni.

Van ismerős, aki beszereli + füldugó, szerintem teljes a siker.

47. Akzsert (válaszként erre: 45. - Simple)
2018. márc. 29. 07:38
Ráadásul rosszindulatúak, mert ugye jön az egész família is.
46. Akzsert (válaszként erre: 41. - Spann)
2018. márc. 29. 07:37

A falon keresztül jön át a hang. Sajnos annyira vékonyak a falak, hogy ha beszélgetsz azt megérted.

Érdeklődtem, ezt a falrészt kb. 3 százezerért szigetelik le.

De nem adom fel, mert tudom, hogy van megoldás.

Köszönöm a segítséget

45. simple (válaszként erre: 43. - Spann)
2018. márc. 28. 20:11
Egy drogos mentálisan beteg börtöntöltelék. Az ilyen beteg emberek kiszámíthatatlanok...
2018. márc. 28. 16:14
Sztem vigyazz vele ez a srac nem szazad, beteg!! Ezekkel egyszeruen nem lehet mit kezdeni max ignoralni! Ha nincs vevo nincs ado sem. Ha cigo elobb utobb koltozik ezek ugyse maradnak sokaig egy helyen. Ez egy pszichobeteg!!
43. spann (válaszként erre: 38. - Akzsert)
2018. márc. 28. 16:01

Azt nem értem, mi oka van rá, hogy téged bosszantson? El akar üldözni, és olcsón megvenni a lakást? Mert ha kiderül, milyen a szomszédság, eléggé áron alul tudod csak eladni.

Mindenképpen hívd ki a rendőrséget, ahányszor csak szükséges. Legyen hivatalosan is nyoma a zajkeltő viselkedésének.

42. spann (válaszként erre: 23. - Ikebana3)
2018. márc. 28. 15:52

Tévedés. Nemcsak az éjjelit. A napközbeni csendháborításra is kimennek intézkedni.

[link]

41. spann (válaszként erre: 13. - Akzsert)
2018. márc. 28. 15:46

Szerintem mindenképpen próbáld ki, hátha abbahagyja, ha látja, hogy rá sem hederítesz. Meg nem is bírja sokáig, még egy húszévesnek is megerőltető hangosan énekelni órákig.

Hol jön át a hang egyébként? Falon vagy a nyílászárókon? Mind a kettőt lehet szigetelni.

40. spann (válaszként erre: 10. - NomNom)
2018. márc. 28. 15:41
Sajnos az idősek más eset, nagyothallóak. Üvöltetik a tévét, ahelyett hogy vennének egy hallókészüléket. (Mondjuk elég drága is.)
39. Mezei Virág (válaszként erre: 38. - Akzsert)
2018. márc. 28. 12:12
Írtam neked privit, el sem olvastad? :(
2018. márc. 27. 21:36

Sziasztok.

Bocs, de délben nem értem rá.

Nem a házban többen is laknak, többször már fel is jelentették, hívtak rá rendőrt, de nem összetartó ház. Egyenként meg nem érünk semmit.

Voltam a jegyzőnél is birtokvédelmi eljárás miatt, de ahhoz is 3 főnek kell aláírnia a tanúsítványt, hogy zavarja az éneklése...

37. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 31. - Akzsert)
2018. márc. 27. 10:18
Ez aranyos :)
36. d5bae51d10 (válaszként erre: 9. - Akzsert)
2018. márc. 27. 10:13
Ne haragudj, de csak Te laksz abban a társasházban? Mást nem zavar? Ha igen, akkor fogjatok össze! Csendháborítás...
35. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Akzsert)
2018. márc. 27. 10:12
Ez szerintem már garázdaság. Jelentsd fel. Direkt, szombat hajnal kettőkor, a bosszantásodra...
34. fehérke111 (válaszként erre: 7. - Akzsert)
2018. márc. 27. 09:20

Végigolvastam a válaszokat is, látom, hogy van még jó másfél éved, mielőtt lépni tudsz, de innen költözz.

Ha drogozik is, akkor ne szívózz vele, nem tudhatod, mire képes.

Tudom, ezzel nem sokat segítek, de nagyon együttérzek veled, volt részünk hasonlóban.

2018. márc. 27. 09:11
dél körül jövök, és előre is köszi mindenkinek
2018. márc. 27. 09:10

ugyanígy letagadja a közös képviselőnek is (kkviselő)

gondoltam kijátszom a fiút, szólók a kkviselő-nek, hogy jöjjön utánam. meg is történt rajta kapta, hogy énekelt, erre a szemébe hazudta, hogy nem ő volt,

monda a kkviselő hogy hallottam, itt álltam, ne mondja már, stb.

erre annyit mond a fiú, hogy ez egyszeri eset, véletlen

31. Akzsert (válaszként erre: 27. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 27. 09:08

Amikor kijöttek a rendőrök, a szemébe hazudott, és azt mondta Ő nem énekelt. erre megmutattam a hangfelvételt, a rendőr és ő előtte, hogy mit szól hozzá. erre az volt a válasz, hogy fellépése van.

kérdezem mikor, miért nem hív meg, hogy megnézzem,

különben is ha fellép legalább aznap lenne csend

na az óta ez már nem kifogás

30. Akzsert (válaszként erre: 26. - Pengő Gyöngyi)
2018. márc. 27. 09:05

Köszi a tanácsot. Hívtam a rendőröket, de mondták esemény van nem tudják mikor érnek ki.

És igen, teljesen igazad van, mert nem dolgozik, egész nap itthon van, és csak ül, mint tetű a var alatt. néha azt hiszem nincs itthon senki, és egyszer csak belekezd teljes erőből teli torokból, és üvöltve énekel....

2018. márc. 27. 09:04
Ezért gondolta, h jő lesz a füldugó. Ezt a "pici 18-20 hónapot" cak kibírom vele. úgy is jön a jó idő, a barátaimmal megyünk jobbra, balra, alig leszek itthon.
2018. márc. 27. 09:02

Köszönöm a sok jó tanácsot.

Sajnos - elég csúnya válás után - tudtam megvenni ezen a nem túl jő környéken ezt a pici lakást. Azt nem gondoltam, hogy ilyen szomszédot kapok.

Aki lakáshiteles, az tudja, hogy annak idején a bank dirigált, és 5 évig nem adhatom el, mert elesek az államilag támogatott hiteltől. Ebből van még hátra 18-20 hónap.

első perctől kezdve énekel. Az első évben olyan munkám volt, hogy szombaton is bejártunk (iroda)vasárnap a gyerekkel voltam, friss élmény volt a válás, az egyedüllét, igazából nem is foglalkoztatott a dolog. A második évben a fiu börtönben ült.

A harmadik év elején kiszabadulása után ott folytatta ezt a nem mindennapi viselkedést, ahol abbahagyta. Most új munkahelyem van - belefásultam a sok munkába, már tovább szeretnék lépni az élet minden területén - és igy október november környékén kezdett eléggé elfajulni a dolog.

Azt elfelejtettem mondani, hogy este 9 után, amikor szerinte már nem szabad zajongani, kopogtat a falon valami pici eszközzel, a másik nagy karmozdulatokkal simogatja a falat, mintha festenének, a harmadik meg kalapáccsal veri a galériát. Ilyenkor is itt van a rokonság apraja-nagyja.

2018. márc. 27. 08:59

Őszinte leszek!

Ilyen szomszédra a költözés az orvosság.

Igen,ilyenkor jöhet a nehogymár és társai.De sajnos ez a helyzet.

Nálunk a várossal vannak a gondok nyáron.

Meleg van tárva nyitva minden.

2 téren minden hétvégén koncertek üvöltő zene.Hétköznap pedig a közeli étterem kifordított hangfalait hallgatjuk.Rájuk hívtuk a rendőröket.Addig van csend míg megisszák a narancslét,amit a tulaj ad nekik...

Esélyem sincs,hacsak a városból is elmegyek.Ide jár a gyerek suliba,van munkahely,csak pihenés nincs...

26. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 21. - Akzsert)
2018. márc. 27. 08:36

Azért az nem kicsit durva, hogy egy idióta miatt füldugóval éld le az életed...

Az ilyeneknél, mint a kedves szomszédod, minden szó, fenyegetés olaj a tűzre. Ugyanis unatkozik, és ezzel szórakoztatja magát, hogy másokat idegesít.

Hívd fel a rendőrséget, hogy valószínűleg drog van a lakásában.

25. Zeanny (válaszként erre: 21. - Akzsert)
2018. márc. 27. 07:17

Én nem néznék át rajta, inkább mindig ha találkozunk kedvesen köszönnék, és kész. Ha nem szólsz az éneklésért, plusz kedves is vagy, tuti nem fogja érteni mi a fene van, és előbb-utóbb rájön nem tud felbosszantani..:) Esetleg járj valamivel a kedvébe (tudom ki akar egy ilyennek...), van akihez ez a kulcs.


Nekem nem csináltatott füldugóm volt, csak ilyen kis sima narancssárga bizé, elég jól elvette a külvilág zajait...


Ha felpofoztatod, feljelentgeted tuti csak rosszabb lesz a viszony...ha pedig nem veti meg az illegális szereket, ki tudja milyenek a barátai, én nem kockáztatnám meg, hogy esetleg egyszer meglátogassanak a lakásomban.

24. forrest2010 (válaszként erre: 10. - NomNom)
2018. márc. 27. 04:04
Téged se irigyellek :( a férjemék utcájában volt 1 idős házaspár , az egész életüket átüvöltözték :( akkor lett csend , mikor mindketten kikerültek a stiglinckertbe :( az én férjem is tud üvölteni , volt h közbe még a szék is ripityára tört :( én + örültem h nem rajtam :(
23. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Akzsert)
2018. márc. 27. 00:05

Az a helyzet, hogy az éjjeli csendzavarást be lehet jelenteni a rendőrségnek. Majd ők kimennek és figyelmeztetik. Nyugodtan megmondhatod a telefonban a rendőröknek, hogy te megadod a neved és címed ha kérik, de a zajongónak ne adják ki.

Nem írtad, hogy emeleten laksz-e. Ugyanis lefelé és fölfelé sokkal jobban megy a hang, mint oldalra, és ha téged zavart a zaj, akkor nyilván az alatta és fölötte lakót is zavarta. Nem szabad hagyni.

Szóval nem kell vele konfrontálódni, nem kell neki szólni, hanem simán bejelenteni és a rendőrség figyelmezteti.

Nálunk is volt olyan, hogy hajnal fél 2-kor üvöltve énekelték: csak a nézését meg a járását...

Én nem kezdtem el keresgélni melyik lakásból jöhet, de mivel jócskán elmúlt éjfél, bejelentettem. Nem sokkal rá meg is szűnt a lárma. :) Csak annyit fognak mondani, hogy lakossági bejelentés érkezett a csendzavarás miatt. Az sem mentség, hogy szombat vagy más nap.

22. Akzsert (válaszként erre: 20. - NomNom)
2018. márc. 26. 23:45

de azért Kossuth és Petőfi neve csak mond valamit.

Ha megkérdezel valakit, nem kérdez vissza, hogy

- a pasidat hívják így?

21. Akzsert (válaszként erre: 19. - NomNom)
2018. márc. 26. 23:43

Köszönöm, tudom. Már jó ideje átnézek rajta, mint az ablaküvegen. (mert ugye nem nézhetem levegőnek, mert a nélkül nem élhetek), nem köszönök, rá se nézek. Mit tehetek még?


De azt olyan nehéz szó nélkül hagyni, amikor 7végén 10,00-től este 18,00-ig folyamatosan énekel, és "táncol".

Na ezért csináltatok füldugót. Jobb ötletem nincs.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook