Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Visszérműtét után lépcsőzés...? fórum

Visszérműtét után lépcsőzés...? (beszélgetős fórum)


2018. márc. 25. 03:28

Sziasztok!


Niki vagyok, 29 éves. Évek óta visszeres mindkét lábam, melyet ödéma is kísért. 6 hete járok szkleroterápiás kezelésre, reggeltől estig rajtam van a kompressziós harisnya is. Sokat sétálok, biciklizek és jelentős a változás, halványodnak az erek, már nem zöld színű, hanem barnás. 2-3 hónap is lehet, mire felszívódnak. Az ödémám teljesen megszűnt, hála a harisnyának. Végre van bokám és vékonyabb a vádlim is, nem feszűl a sok víztől. Még pár kezelésre szükségem van, mert mindkét lábamon vádlitól combtőig, kívül-belül, elöl-hátul visszeres. Életmódomon is változtattam, kerülöm a lisztes, cukros ételeket, hiszen a túlsúly is hozzájárul a visszerességhez. 8-10 kiló van rajtam kb, 5 kiló már lement a kezelés kezdete óta. A mozgás kifejezetten ajánlott (séta, bicikli, úszás). Amit kerülni kell, az a cipekedés, edzőtermi súlyzós edzések és a aerobic jellegű mozgás is, hiszen ez nagyon igénybe veszi a lábat és megterhelő lehet.

Remélem tudtam segíteni Nektek! :)

6. Hollyberry (válaszként erre: 4. - Mignon11)
2018. márc. 23. 19:38

Úgy tudom, hogy hagyományos műtétje lesz, és csak az egyik lábán.

De szerintem sok lesz ez így, ahogyan tervezi...

2018. márc. 23. 15:18

Mindenképpen kompressziós harisnyát kell majd viselnie, ami védi az ereket.

Ha csak egyik láb lesz műtve, akkor a nem műtőtt lábbal ha lép, és a műtöttet mindig csak utána teszi, az nem gond szerintem.

Mindkét láb esetén jó lenne 3-4 hétig kihagyni a lépcsőzést szerintem.

2018. márc. 23. 15:06
Kérdés milyen műtétje volt? Lézeres ragasztásos hagyományos.Hagyomanyos után kötve hiszem hogy menni fog. Lézeres után egy héttel a barátnőm már ment normálisan . Sőt kifejezetten előírta a doki neki.
2018. márc. 23. 15:05
Egyébként manapság tényleg az felfogás, hogy a műtét után mozogni kell Hogy mennyivel utána, az a kérdés.
2018. márc. 23. 15:04
Erről tán az orvost kellene megkérdezni.
2018. márc. 23. 14:41

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy jó ötlet-e visszérműtét után öt nappal felmászni a harmadik emeletre?


Van egy barátnőm ugyanis, akit Húsvét után visszérrel műtenek, és úgy tervezi, hogy utána öt nappal visszamegy dolgozni. Azt mondja, az orvos szerint is sokat kell mozognia.

Ez eddig jól is van, csakhogy a munkahelye a harmadik emeleten van, lift meg nincs...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook