Intolerancia (beszélgetős fórum)


19. Mendy (válaszként erre: 17. - Globus)
2018. márc. 25. 23:13
Azt megfigyeltem a rostoktol sokkal rosszabb. Vettem Norbi diétás turmixot, ez magas rost tartalmu ez nagyon puffaszt. A gyümölcsök is.
18. katus3 (válaszként erre: 17. - Globus)
2018. márc. 24. 11:00
Köszönöm. 😊 Nálam nem igazán a puffadás a jellemző, más tüneteim vannak. Ünnepek után mindenképp nekiindulok a vizsgálatoknak.
17. globus (válaszként erre: 14. - Katus3)
2018. márc. 23. 21:00

Puffadásos panaszok esetén az étrend rosttartalmát is érdemes megvizsgálni. Ha, az étrend rosttartalma magas, az ajánlott 30 – 40 g / nap mennyiséget jócskán meghaladja, és nem párosul hozzá megfelelő folyadék bevitel, ez okozhat puffadásos panaszokat. Az étkezés üteme is vizsgálandó. A lassú ütemű, alapos rágás segíti az emésztési folyamatokat. A gyors, kapkodó ütemű étkezés során, a levegőnyelés következménye lehet puffadás. De, még olyan körülmény is, mint az étkezés során elfoglalt ülő helyzet is befolyásolja az emésztési folyamatokat. A túl magas rost tartalmú étrend 40g/nap felett gátolja a felszívódási folyamatot.

(By dietetikus)

16. globus (válaszként erre: 14. - Katus3)
2018. márc. 23. 20:57

Oldékonysági okok miatt, a glutén tartalmú gabonákból a gliadint előzetesen kivonják. A gliadin alkoholban oldékony, a többi fehérje tartalom vízoldékony. Az érzékenységet okozó

fehérjék elkülönítése miatt, a tesztben szereplő glutén tartalmú gabonákból tehát, ezt a típusú fehérjét előzetesen kivonják. Ezek az élelmiszerek már csak más fehérje tartalmukkal szerepelnek a tesztben. A gliadin különállóan kerül vizsgálatra. A FOOD Teszt nem vizsgál cöliákiát.

A búza emelkedett értéke esetén, kifejezetten a búza egyéb fehérje tartalmára (alfa amiláz inhibitor,tripszin inhibitor) mutat érzékenységet. Ezekkel a fehérjékkel gluténmentes diéta során is

lehet találkozni.

Glutén intoleranciára transzglutamináz (tTG) értéket vizsgálnak, de itt is van olyan variáció, ami miatt fals értéket kaphatunk...

15. katus3
2018. márc. 23. 20:28
Bocsánat... vagyok. Mellé nyomtam. 😊
14. katus3
2018. márc. 23. 20:27
Én is néztem tesztet, benne vannak a lisztek is, de oda volt írva hogy a glutén érzékenységet mégsem mutatja ki. Így kimondottan arra az egy félére megyek el, mert gyanús vahyok magamnak. A laktóz már igazolt. A puffadás jellemző mindkettőre.
13. Mendy
2018. márc. 22. 22:00
Miért csináltattál tesztet? Mik voltak a tuneteid? Mik jöttek ki?
2018. márc. 22. 17:00

Én megcsináltattam, utána szakemberrel átnézettem az eredményt. Erre azért volt szükség, mert sok dolog csak keresztallergia (érzékenység) volt.

Nem eszem azóta azokat a termékeket, amikre érzékeny vagyok, és sokkal-sokkal jobb.

11. Mezei Virág (válaszként erre: 10. - Mendy)
2018. márc. 22. 15:55
Sok szerencsét! Remélem eredménye is lesz!
10. Mendy (válaszként erre: 9. - Mezei Virág)
2018. márc. 22. 15:52
Köszönöm.... Ezek is megvoltak. Ma bejelentkeztem egy ilyen tesztre. Azt hittem többen megcsinálták.
9. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - Mendy)
2018. márc. 22. 15:26
Emésztőenzim, probiotikum, sok folyadék, sok mozgás. Ezek is segíthetnek.
2018. márc. 22. 13:01
Nekem ez 3ève húzódik. Természetesen az összes orvost, természetgyógyászt bejártam már. Sehol semmi.... Ezért gondoltam intolerancia tesztre....
7. PöttyösPanka (válaszként erre: 6. - PöttyösPanka)
2018. márc. 22. 12:28
De amúgy inkább csináltass tesztet. A saját életedet könnyíted meg ezzel. Sőt, először látogass el egy gasztroenterológushoz, biztos tud segíteni.
6. PöttyösPanka (válaszként erre: 5. - Mendy)
2018. márc. 22. 12:26
Puffadást sokféle zöldség és gyümölcs is okozhat.
2018. márc. 22. 12:23
Nem sikerült így. Másfél hónapra kivontam a lisztet, élesztőt, húst 2 hétre, cukrot 10 hónapig tejet 2 hétre és nincs javulás.... Ezért gondoltam a tesztre, mert lehet meg sem gondolom mi okoz gondot.
4. Mezei Virág (válaszként erre: 3. - Mendy)
2018. márc. 22. 11:05

Kipróbálhatod azt is, hogy amikre gyanakszol, egyesével 1-1 hétre kihagyod.

Így megtalálhatod, mi okoz gondot.

2018. márc. 22. 10:23
Igen. 220 fèle vagy bármely.... Melyikre érdemes menni? Akinek kimutatott valamit és elhagyta, az meggyógyult?
2018. márc. 22. 10:10
? Milyen vizsgalat? Milyen etel intolerancia? Gluten, laktoz, kazein, szoja, stb? Vervetel?
2018. márc. 22. 09:44
Étel intoleranciára gyanakszom. (puffadás) Volt már valaki ilyenen? Érdemes elmenni? Nagyon drága és félek felesleges pènzkidobás... 60 ezer forint.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook