Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » (60+) Csak pozitívan... fórum

(60+) Csak pozitívan... (beszélgetős fórum)


1 2
38. Guruljka (válaszként erre: 37. - 12d083b51b)
2018. ápr. 8. 22:14

Nehéz ebben igazságot tenni, mert mire az ember odaér, ahol a mérőt tartja, esetleg nekivetkőzik a felkaros mandzsetta miatt, és meg is méri, addigra már az a kis vérnyomás-esés már rég kompenzálódott. :D


Én kicsi szédülésekkel vagyok így. Mire mérek, már normális.

37. 12d083b51b (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2018. ápr. 7. 08:00

De 22.-én lehetett. Ki emlékszik már arra!?? :))


Egyébként érdekes, mert én pont tegnap éreztem olyat, hogy a vérnyomásom egy kicsit talán alacsony volt, márpedig ezt nálam csak front szokta okozni. De nem vagyunk egyformák.

36. 12d083b51b (válaszként erre: 34. - Fincsi5)
2018. ápr. 7. 07:58

Tabletta formában szinte minden vitamint, és ásványi sókat, hasonlókat be lehet vinni a szervezetbe. Mondjuk én alapjaiban bogyó-ellenes vagyok, inkább a napi kajában (zöldség-gyümölcs formában) szeretem őket.

Sokféle vitamin = sokféle bogyó, a végén már a tisztességes kajának nem is marad(na) helye a gyomromban. És akkor hova lenne a gasztro-élvezet! :))

35. Guruljka (válaszként erre: 17. - Livepower)
2018. ápr. 6. 18:11
Semmiféle frontot nem érzek.
34. fincsi5 (válaszként erre: 33. - 12d083b51b)
2018. ápr. 6. 16:29

Van egy magnézium tabletta, amihez semmi nem kell, napi 1 fedezi a szükségeset, csak ki kell íratni, és fillérekbe kerül.

Magnezicitrit

33. 12d083b51b (válaszként erre: 32. - Livepower)
2018. márc. 23. 07:03

A B-vitaminból van ha jól emlékszem 12 féle. Annyit biztosan tudok, hogy a magnézium tisztességes felszívódásához a B6-ot szokták párosítani, azért is árulják egyben a MagneB6-ot.


Ezeket a főbb vitamin-féleségeket tartalmazó kaják listáját elegendő 1x végigpörgetni a net-en, és könnyen megjegyezhetőek, hogy melyik kajákat kell, érdemes előtérbe helyezni, ahhoz hogy alapjaiban mindennel ellássuk magunkat:

káposzta félék, és a hordós káposzta is, cékla, zeller, petrezselyem (=vas!), sárgarépa(=karotin) ehhez kell a citrom, brokkoli, paradicsom, zöldpaprika, máj, (=D-vitamin!) olajos magvak, halak (olajos hal is jó!)... érdemes egyszer egy kis időt rászánni.

32. livepower (válaszként erre: 31. - 12d083b51b)
2018. márc. 22. 18:21
Nagyon kedves tőled,köszönöm szépen !! 😊 a B vitaminnál melyikre gondolsz ?
31. 12d083b51b (válaszként erre: 30. - Livepower)
2018. márc. 22. 16:34
Meg a B vitamin és a magnézium, kalcium. Ha rákeresel, hogy az egyes vitaminom melyik kajákban vannak, akkor tudsz egy listát magadnak, és célirányosan tudod az étkezésedet alakítani. :))
30. livepower (válaszként erre: 26. - 12d083b51b)
2018. márc. 22. 15:56
Tökéletesen egyetértek veled. Mitől meg is fogadom őket . Egész ősztől máig szedtem D,C,E vitaminokat. Persze ez nem olyan mint ha élelmiszer-készítményben veszed be ..
29. livepower (válaszként erre: 28. - 12d083b51b)
2018. márc. 22. 15:46
Én örömmel írom ki magamból a bajaimat azon embertársaimat felé,akiket arra érdemesnek tartok..
28. 12d083b51b (válaszként erre: 25. - Livepower)
2018. márc. 22. 15:40
Hát ezek szerint alaposan félre értettelek. Bocsi! Én is sokszor mondom, hogy ált. isk-ban megtanultuk a számtanban a 4 alapműveletet. Összeadás, kivonás, osztás, szorzás. Nyugdíjas korban már leginkább csak az osztást használjuk.
27. Guruljka (válaszként erre: 15. - 124637ff9b)
2018. márc. 22. 15:39

Nem hopp, de túléltem.

Addig fáztam elég sokat, és hosszasan. Nem étkeztem agyon magam, és a fiam nem jött haza a koliból a javaslatomra, mert ott volt hétvégi ellátás.

Nem mindig sikerült rendesen dolgoznom, mert kesztyűben nem lehet gépelni.


Szeretet az állataimtól volt, mert a férjemet akkoriban vesztettem el.


Amúgy a többi stimmel. Fel lehet vésni kőtáblába. :D

26. 12d083b51b (válaszként erre: 23. - Livepower)
2018. márc. 22. 15:38

Az u.n. tavaszi fáradság tipikus jelei. Sok zöldség, gyümölcs, és főleg D-vitamin pótlás szükséges. Nem feltétlenül szükséges bogyók formájában beszedni, lehet azt gyümölcsökből, és egyéb élelmiszerekből is.

Másrészt javítja a hangulatot, és az étvágyat, ha odafigyelünk, hogy a tányérunkon a kaják minél színesebbek legyenek.

És ha még a lakásban is egy kicsit élénkebb színű terítőket, párnákat, virágokat (akár selyemvirág) rakunk szét... apróságok, de segítenek.

25. livepower (válaszként erre: 24. - 12d083b51b)
2018. márc. 22. 15:36
Félreértettél.. Én az alacsony nyugdíjamra értettem.. Tudod hogy ki dolgozna már az én koromban,ha nem lenne muszáj😒
24. 12d083b51b (válaszként erre: 22. - Livepower)
2018. márc. 22. 15:21

Mondjuk ezt igazán én sem értem, hogy a "magas nyugdíjam miatt dolgoznom kell teljes munkaidőben". Tudod mikor dolgoznék én teljes munkaidőben, ha magas a nyugdíjam.

Itt erre mifelénk még alacsony nyugdíj esetén sincs hol dolgozni.

Szóval kívánom neked. hogy: ennél nagyobb csapás sohase érjen! 😀😀😀

23. livepower (válaszként erre: 19. - 31bc25d879)
2018. márc. 22. 15:12
Hát bízony én is nagyon nehezen viselem. Levert vagyok,és passzív. Ilyenkor az étvágyam sem a megszokott. Ingadozást érzek a vérnyomásomnál is..
22. livepower (válaszként erre: 18. - 12d083b51b)
2018. márc. 22. 15:09
Köszönöm a válaszodat ! Csak olyan sajátos helyzet az enyém,hogy a magas nyugdíjam miatt,dolgoznom kell teljes munkaidőben. Na ez a kettő ami nem fér össze..
21. gilingalang (válaszként erre: 9. - Livepower)
2018. márc. 22. 15:05
Hát nálunk dráma volt!
20. Pipi57 (válaszként erre: 17. - Livepower)
2018. márc. 22. 14:54

Az ember pozitívan áll hozzá...,mint ahogy hópihe is írja,már egyre többet vágyok kint lenni,élvezem a napsugarait...olyan ez mintha eddig be lettünk volna zárva,és most újra kint lehetünk a szabad,friss levegőn...és ez kimondhatatlanul jó érzés....

Kit érdekelnek ilyenkor a frontok...:)

19. 31bc25d879 (válaszként erre: 17. - Livepower)
2018. márc. 22. 14:50
Én nehezen. Azonnal kiugrik a vérnyomásom és fáj a fejem, migrénem van:(
18. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - Livepower)
2018. márc. 22. 14:48
Úgy csinálok, mintha már valóban itt lenne a tavasz. Megyek ki, megyek a szabadba, csak persze valamivel jobban fel vagyok még öltözve, mint régen. A szervezet igényli a friss levegőt, a kinti mozgást. Ha megteszed, hogy kimégy, jársz egyet, valahogy egy kicsit a hangulaton is javít.
2018. márc. 22. 14:44
Csak egy elvonatkoztatott kérdés,magam megnyugtatására.. Ti hogy élitek meg ezeket az erős frontokat ? Lassan március vége,és a természet valamint az emberi szervezet is várja már a tavaszt,a megújjulást.. Én már nagyon várom a tavaszt,nagyon szenzitiv vagyok az időváltozások okozta vegetatív tünetekre !!
16. 12d083b51b (válaszként erre: 12. - Livepower)
2018. márc. 22. 14:25

"a végletekig beledölni és elkereredésben élni a mindenapokat nem szabad. Persze hatalmas akarat kell ahhoz,hogy a flusztrált lelkiállapot felett úrrá tudjunk lenni."


Láttál már olyat biztosan, amikor megy az autó az úttesten, és hirtelen beszakad alatta az úttest, az autót egyik percről a másikra elnyeli a gödör.


Amikor a rendszerváltás után közvetlenül egyik percről a másikra elveszted a munkahelyed, nincs pénz, a csekkek jönnek, + az OTP követeli a lakástörlesztést, + a többi... és nincs munkanélküli segély, nincs másik munkahely sem, nincs semmi más és akkor: akkor mondd azt, hogy nem szabad beledőlni.

Hogy jönnek ám a sötét gondolatok egyik a másik után, és ahogy telik az idő, egyre inkább azt látod, hogy nincs kiút, nincs remény, nincs fény.


És bizony, innét kimászni, itt átfordítani a rengeteg negatívumot pozitívvá, itt megcsinálni, ami szinte lehetetlen... mert először azt az utat kell megtalálni, hogyan is kell, hogyan is tudod megcsinálni.

És utána hozzákezdeni, akárhogyan is, de hinni abban, hogy képes vagy rá, képesnek kell rá lenned, különben ott fogsz életed végéig meg...ni


Azért írtam, nem életkortól függ, ki mennyire pozitív, és persze a pozitív-ság foka is kinek mit jelent? Mert más dolog pozitívan hinni abban, hogy egyszer úgyis vége lesz a télnek, és ismét más dolog abban hinni, hogy most még akármilyen mélyen is vagy, de "meg tudod csinálni!"

15. 124637ff9b (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2018. márc. 22. 12:09

Szerintem meg ezek a feltételek az abszolút érvényűek.

A testi-lelki megelégedettség. Hisz mi más is lenne..


No, hát a mélypont túlélése se csak annyi, hogy hopp, túléltem, nyilván tettél érte 😊

Így kell.

14. 124637ff9b (válaszként erre: 12. - Livepower)
2018. márc. 22. 12:05

Célok kellenek és elhatározás.

Átgondolni: mi hiányzik és tenni érte.

Munka? Hasznos időtöltés? Szeretet?

Hogyan és mit tehetek érte?

Aztán ahogy alakul a dolog, úgy jön az elégedettség érzés is ... 😊

13. Guruljka (válaszként erre: 11. - 124637ff9b)
2018. márc. 22. 12:05

Ezek a feltételek sem abszolút érvényűek.

Én attól lettem egyre pozitívabb, hogy amikor azt hittem, túl vagyok a mélyponton, jött még egy annál is mélyebb. És azt is túléltem... :D


A kényszerpályámat mára megszerettem, de amikor ráeszméltem, hogy akár szeretem, akár nem, ez lesz a megfelelő, akkor már ezt is pozitívumként tekintettem, és sem akkor, sem azóta nem végzem a munkámat unalommal vagy frusztráltan.


Még az egészség az, ami nagy szerencsémre megvan, de ennek is volt rosszabb időszaka. Igaz, akkor nem egy sarokban ülve sajnáltam magamat, hanem cselekedtem.

12. livepower (válaszként erre: 11. - 124637ff9b)
2018. márc. 22. 11:53
Több pontban egyetértünk. Ellenben a végletekig beledölni és elkereredésben élni a mindenapokat nem szabad. Persze hatalmas akarat kell ahhoz,hogy a flusztrált lelkiállapot felett úrrá tudjunk lenni. Persze ez alapvetően felfogás kérdése is.
2018. márc. 21. 18:24

Nem tudom életkorhoz kötni a pozitív vagy negatív életszemléletet.

Inkább az életkörülmények határozzák meg, bármennyi idős is az ember.

Elsősorban van-e egy biztonságot, szeretetet adó közege, ahová minden nap hazatérhet és feltöltődhet, aztán van-e étele, itala, meleg ruhája, egészsége.. Sikeres-e a munkájában, vagy kényszerpályán él frusztráltan.. Egyáltalán van-e munkája ..

Szerintem mindezek határozzák meg döntően azt, hogy ki milyennek látja a világot, akárhány éves is.

10. papája (válaszként erre: 1. - Livepower)
2018. márc. 21. 17:05

Azt tapasztaltam, hogy a "csak pozitívan" mondást épp akkor mondjuk, amikor nagyon is rosszul mennek a dolgaink. Ezzel biztatjuk, vigasztaljuk magunkat és egymást. Amikor minden szép és jó, eszünkbe sem jut mondani. Mindannyiunk élete olyan, mint a hullámvasút. Sok jót és sajnos rosszat is megélünk. A jó és a rossz is jön - sokszor csak úgy, máskor meg tehetünk róla. Sikerült nekem is a 40 évvel elmennem nyugdíjba, sőt előtte 3 évvel már nem dolgoztam a prémiuméves program miatt. Úgy gondoltam itt megállhatna az élet, mert még fiatal, erős, egészséges vagyok, a gyerekeket elindítottuk tisztességgel az életbe.

Csakhogy szülők vagyunk, ami a gyerekünknek gond az nekünk is gond. A gondok meg jöttek - bőven.

Megszületett az első unoka, nem volt nálunk boldogabb ember. Néhány év múlva kiderült, hogy mentálisan sérült. A világ összedőlt, ekkor már úton volt a testvére. Nagy volt az öröm, csak pozitívan, örüljünk, hogy vele minden rendben van. Sajnos Ő sem egészséges. Csak pozitívan, másak még rosszabb. Másik gyerekem két egészséges unokával ajándékozott meg. Ők meg kiköltöztek külföldre, örökre. Na most minek örüljek ? Sorolhatnám még, de nem panaszkodok, próbáljuk megtalálni a mindennapok apró örömét, ha már nagy nincs. Az hogy kinek mi a nagy öröm, mi a kicsi, nos az is hozzáállás kérdése, a pozitívé. Igen a legapróbb sikernek is nagyon örülünk, ami a gyerekekkel történik. Örülünk, ha egészségesek vagyunk, ha találkozunk. Örülünk, ha a külföldön élőkről is jó hírek érkeznek, ha hazajönnek látogatóba.

9. livepower (válaszként erre: 7. - Gilingalang)
2018. márc. 21. 15:10
48 évesen az öregség mint egy élethelyzet,abszolút hiányzott az gondolataimból. Persze nem minden esetben neveltetés kérdése,hogy ki hogy veszi fel a korosodást..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook