Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt valakinél a gyermeknek olyan fajta dadogása, ahol hangoknál akad meg, nem szótagokat ismétel? fórum

Volt valakinél a gyermeknek olyan fajta dadogása, ahol hangoknál akad meg, nem szótagokat ismétel? (tudásbázis kérdés)


2018. dec. 23. 04:54
Szia!Az én kisfiam 3 évesen az ovi kezdetén kezdett dadogni.Logopédus lerázott ,hogx vigyem pszihológushoz aki azt mondta ép a gyerek pszihésen.Igazából mondhatni semmilyen segítséget nem kaptunk.Elég súlyosan ő maga is felismerte és keveset beszélt.Az oviban emiatt butácskának titulálták,azt mondták nem biztos hogx "normális iskolában"tud teljesíteni ezért visszamaradt.Ennek ellenére ma 16.éves és pár nappal ezelőtt az iskola /megjegyezném "normális elég erős középiskola/karácsonyi műsorán ő volt a műsor vezetője.Senki még csak észre sem vehette,hogx ő egykor problémákkal küzdött,én pedig mérhetetlenül boldog voltam.
2018. márc. 20. 06:48

Nekünk azt mondták hogy tanítsunk mondókákat és figyeljük meg hogy abban előjön e probléma, és azt tapasztaltuk hogy nem. Ebből arra következtettek hogy rossz beidegződés, a nyelv és az ajak izmaival nincs baj. Kis dallamokat találtunk ki azokra a mondatokra amiben hibázott és ismételtük vele együtt amíg jól kezdte azt is mondani. Azonnali javítás kellett, hogy tudja, most nem úgy kell mondania ahogy elsőre. Sok szeretet és határtalan türelem szükséges, és együtt örülés amikor sikerült jól beszélnie...

Most már csak akkor jön elő ha valami miatt zaklatott vagy nagyon fáradt

5. kikivivi (válaszként erre: 4. - Fociviki)
2018. márc. 19. 18:39
Kezdő hangoknál pl.mmmmikor úgy megnyomja őket és ha magánhangzóval kezdi a mondanivaloját akkor meg töbször mondja az első betűt pl.a-a-anya.
2018. márc. 19. 17:45
Milyen hangoknál akad meg
2018. márc. 19. 13:26
Logopédust kérdeztem..Én arra lennék kiváncsi akinél ilyen fajta dadogás volt gyermekének ,hogy alakult később a gyermeke beszédje .Elmúlt esetleg megmaradtt?
2. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Kikivivi)
2018. márc. 19. 13:05
Inkább logopédust keress!
2018. márc. 19. 13:01
Olyan anyukát keresek és tőle kérdeznék akik gyermekének olyan fajta dadogása volt van ahol hangoknál akad meg tehàt nem szótagokat ismétel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook