Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nifty vagy Prenatest? fórum

Nifty vagy Prenatest? (beszélgetős fórum)


2018. jún. 3. 09:25

[link]

Azért ebben elég jó infók vannak arról, hogy a "kínai" Nifty pontosan honnan származik. Én sem döntöttem még, de jó lenne ha az emberek agyában a "kínai" elválna végre a józsefvárosi piac és a zenélő gagyi játékok emlékétől, mert nagyon nemcsak azt takarja.

8. kviki1976 (válaszként erre: 6. - Zsanci79)
2018. márc. 20. 09:27

Pont nekem is ez tűnt fel, és innentől kezdve akkor egyik teszt se jó semmire, csak a panorama, ha ez így van....:)

Szóval a táblázat is megkérdőjelezhető, hogy akkor mi miről szól benne.

2018. márc. 20. 09:23

Ha az ember 40 felett van és volt már vetélése, szerintem mindent ki szeretne szűrni, hogy ne legyen probléma. Arról nem nyitnék ezen a fórumon vitát, hogy ki hogy dönt abban az esetben, ha bármely teszt pozitív, illetve ki hogy gondolkodik arról, hogy szeretne-e beteg gyermeket nevelni. Ez saját döntés, nem elítélendő egyik döntés sem.


Engem maga a tesztek érdekelnek, mivel ahogy írtátok, tényleg csak olyan értékeléseket lehet olvasni, melyeket maguk az intézetek, vagy az ok az orvosok írtak, akiknek érdekük van valamelyik mellett kiállni.


Nekem a dokim azt mondta, hogy mindegy, de mégis prenateszt reklámanyag volt nála :)

6. zsanci79 (válaszként erre: 5. - Zsanci79)
2018. márc. 19. 14:28

Bocs, nem gorgettem feljebb, latom az osszehasonlitast. Alapokban nincs kulonbseg, a tobbit nem gondolnam fontosnak tovabbra se.

Viszont azt nem ertem, hogy mit ert az alatt, hogy csak a panorama teszt kulonbozteti meg a magzati dns-t az anyaitol?

De hisz ennek pont ez a lenyege, hogy az anyai verben keringo magzati dns-t vizsgaljak. Nekem pl 15,3% volt a verembe a magzati dns. Akkor az megis micsoda, ha e tablazat szerint nem lehet elkuloniteni???

5. zsanci79 (válaszként erre: 3. - Mici79)
2018. márc. 19. 14:20

Hat ebbe nem sok osszehasonlitas van. A panorama mondjuk pont nem tud ikerre szűrni.

De minden intezmeny azt ajanlja, amit ő vègez. Nem hiszem, h nagy kulonbseg lenne megbizhatosagban koztuk, inkabb arban.

2018. márc. 19. 14:15

En csak down-ra csinaltattam prenat. A patau es edwards-ra megelegedtem a kombi teszt eredmenyevel, bar a down is tokeletes lett, de arra mindenkepp szerettem volna prenat.

Marha dragak ezek a tesztek, prenaba pl van 3 csomag. Igy a kombi+prena alap csomag es uh volt 113 ezer ft. Ez 80 ezer ft-tal beljebb van, mind ha a teljes prena csomagot kerem. Sokallom ezeket a tobb szazezres arakat nagyon, mert a patau es edwards nagyon ritka betegseg, arra tenyleg eleg a kombi. Ami genetikai triszomat meg mèg pluszba szűr, azokkal teljes eletet lehet elni (mint oly sok genetikai rendellenesseggel, amirol az ember lehet nem is tud), nem hiszem h valaki azert elvetetnè a babajat mert mondjuk mozaikos turner szindromaja van (a mozaikossagot egyebkent sem tudjak szurni).

En igy gondolkodtam.

Egyebkent a prenanal ha pozitiv, akkor az amnio ingyenes es Londonban ertekelik ki, 4-5 nap az eredmeny, ellenben a magyaroraszagival, minek 4-5 het az eredmenye.

2018. márc. 19. 13:36

Nemcsak Nifty és Prena van, sokkal több hasonló. Panorama a legjobb:

[link]

A link alján van egy letölthető táblázat, abban van a tesztek összehasonlítása.

2018. márc. 19. 12:37

Ez engem is érdekel. De ugyan úgy nem tudom mi lenne jó, ha eljön az idő.

A lányomnál még sima kombinált tesztet csináltattam, de mivel már 36 vagyok, ez nem opció, mert a korom miatt rossz lenne az eredmény.

Ugyan még nem aktuális, de tárolnám az infót :)

Egyébként az egyik barátnőm a Nifty-t csináltatta, a másik a Prenát.

2018. márc. 19. 12:29

Kiváncsi vagyok, kinek mit mondott az orvosa, vagy hasznos infója van a két tesztre nézve, hogy melyik a jobb. A neten mindenki arról ír, amit ismer, és vagy bejött vagy nem....általában egyetlen érvet hoznak fel a Prena mellett, hogy az német....de semmi orvosilag is alátámasztható dolgot. Nekem is a doki azt mondta, hogy mindegy...elvileg az ár sem meghatározó, mivel a prena legnagyobb csomagja ugyanott van, mint a nifty.

Mindenképpen meg szeretnénk valamelyiket csináltatni, de nem tudom, melyiket. Mintha a Nifty többet tudna, de a "származása" miatt lehúzzák többen :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook