Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kamasz falcolás fórum

Kamasz falcolás (beszélgetős fórum)


1 2
32. Putka (válaszként erre: 31. - Lidi2)
2022. nov. 27. 21:01

Hogyan sikerült végül abbahagynod.

Kamasz lányom csinálja úgy tűnik javul a helyzet de mibden áron a gyógyszert akarnak eröltetni. Szerinted?

31. Lidi2
2021. máj. 5. 21:24

Nemtudom hogy még téma ez,vagy van akinek segítseg kell.

Ez is egy lépés,felvállalom. Majdnem 23 even keresztül éltem ezzel a problémával... ha van barku akinek segíteni tudok, a saját ,megélt,tapasztalataim által. segítek szívesen. Ugy erzem ennyi idő utan a legkevesebb hogy segítek ha tudok,hogy masnak ne ilyen hosszú fájdalmas küzdelem legyen

2018. márc. 21. 07:50

Kerdőre vontuk össze veszett az összes barátnőjével m nem tudja melyik kopte be..

Állítólag az egész osztály ezt csinálja... Tényleg ez lenne a 14evesek hobortja?

Pszichológushoz megyünk csak sajna az időpont nem túl közeli.

Mindennap nem beszélhetunk róla az se megoldás... De ez hogy ugy teszünk mintha nem történt volna semmi..ez sem

29. Smirnoff (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2018. márc. 16. 09:37

Ez jó megoldásnak tűnik.

Itt írták többen, hogy egyszerűen nincs apelláta, és vinni kell a pszichologushoz. Ok, iskolába el kell menni, meg le lehet otthon ultetni a könyv mellé, még ilyesmi, de arra nem lehet kötelezni, hogy a lelket felfedje. Kinvallatassal nem lehet őszinte válaszokat kihúzni egy problémás kamaszol, ezzel segíteni még főleg nem.

28. Dominó123 (válaszként erre: 26. - Bözsi néni)
2018. márc. 14. 14:56
köszönöm. remélem. csak az a kérdés, hogy egy régihez aki akkor azt mondta hogy nincs baj, vagy egy új ember kezdje az elejéről
27. Dominó123 (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2018. márc. 14. 14:56
Köszönöm, ez talán a legjobb lehetőség. mondjuk a másik gyerkőc miatt már keresésben vagyunk pszichológus után..tehát lehet nem lenne baj..ha valaki a komplex családot megvizsgálná..akkor talán el lehetne indulni..vmerre
26. Bözsi néni (válaszként erre: 24. - Dominó123)
2018. márc. 14. 14:53

Először nélküle menjetek el szakemberhez és kérjétek az ő tanácsát, mit javasol, hogyan közelítsetek a gyerekhez, hogyan bírjátok rá, hogy veletek menjen.


Valószínűleg pszichológusnak lesz bevált tanácsa, praktikája erre a helyzetre.

25. Dominó123 (válaszként erre: 21. - Trapiti)
2018. márc. 14. 14:52

igen nyilván ez egy kiragadott rész ami biztos hogy a szülők, az én, a mama hibája is..a kamaszkor mellett...

de amikor pszichológushoz jártunk akkor elzavartak minket, hogy a gyerekkel minden rendben..nincs semmi baj...

24. Dominó123 (válaszként erre: 22. - Megi04)
2018. márc. 14. 14:51
két hete folyamatos ájulást produkált...azzal nem ért célt mert az öreganyja is felismerte, hogy szimulál. én már akor mondtam hogy így akarja felhívni magára a figyelmet...de most ez..
23. trapiti (válaszként erre: 18. - Dominó123)
2018. márc. 14. 14:26
El lehet jatszani hogy veletlenul meglattad, de rizikos. Szerintem az is jo lehet hogy nem hozzatok szoba, nem mondjatok direktbe hogy ezert viszitek szakemberhez. Egyszeruen menj el eloszor te a pszichologushoz vagy ti ketten az apjaval es beszeljetek meg vele. Igy elsore o is azt latja hogy az egesz csalad problemait akarjatok kezelni egyben, nem csak vele van a baj. A pszichologusnak elmondhatod hogy tudtok errol, de a gyereknek nem kell tudnia hogy ez a konkret ok. Egyebkent nem is, ez csak egy tunet. Ha kerdezi miert mentek, vagy ot miert viszitek, mondd azt hogy ugy latod meg mindig nincs teljesen rendben minden, azzal egyutt hogy a viselkedese javult, de ugy latod hogy vannak dolgok amikben segitsegre van szuksegetek. Igy nem kell hazudni sem es szintvallani sem.
22. megi04
2018. márc. 14. 14:25
Figyelem felhívás.Mindig figyelnek arra,hogy nagyobb bajuk ne legyen,csak karcolgatás,hogy a szülő megijedjen.És jó is,ha odafigyeltek,mert mindig van ok! Még akkor is,ha bármilyen hülyén hangzik,most ez a "menő"...:(
21. trapiti (válaszként erre: 16. - Dominó123)
2018. márc. 14. 14:19
Hat azert ahogy olvastalak korabban van jonehany dolog ami nem kerek aaz eleteben. Meg ha te ugy is erzed... elveltak a szulei, az anyjanal nem minden ok, az apjanal ott vagy te az uj tars, barmennyire is jo a viszony de megis allando konfliktus van a ket szuloje kozott, plusz egy zuros kamaszkor, vitak otthon, tanulasi problemak. Kell meg valami? Sajnos amiket a felnottek elkovetnek a sajat gyerekeik ellen az nem mulik el nyomtalanul :(
20. 86d0584f0e (válaszként erre: 16. - Dominó123)
2018. márc. 14. 14:04
Ezért kell a szakember.
2018. márc. 14. 14:02
Lehetséges, hogy ez a bálna nevű őrülettel függ össze. Jó lenne nagyon résen lenni, mielőtt még nagyobb baj történik.
18. Dominó123 (válaszként erre: 11. - Mézes-Krémes)
2018. márc. 14. 13:33
a bokáját karistolta össze..
17. Dominó123 (válaszként erre: 13. - Mézes-Krémes)
2018. márc. 14. 13:32
pont azóta új szokás, hogy zárja az ajtót...:( eddig se nagyon lehetett bemenni ..nyilván az ember nem is akar..de ha véletlen berohansz vmiért..akkor a fiú gyereket baromira nem zavarja..őt eddig is...de most ajtó zár..talán ha ma a mamához megy...akkor ott..ott nem lehet zárni az ajtót.
2018. márc. 14. 13:31
Csak tudnánk meg, hogy kitől mit nem kap meg...próbálnánk tenni érte...értük...de így nehéz...
15. 86d0584f0e (válaszként erre: 14. - Lapbarna)
2018. márc. 14. 12:24
Figyelmet várnak, mert nem kapnak meg valamit, amire égető szükségük van. Ezt ne felejtsük el. A gyerek viselkedése a család tünete.
14. lapbarna (válaszként erre: 9. - Dominó123)
2018. márc. 14. 12:22

Én erről egész addig nem is hallottam, amíg a nagyfiam nem jegyezte meg, hogy xy az osztályban (lány) vagdossa magát. Ez ősszel volt. Mostanra még 2 lányt is említett, akik szintén ezt csinálják. Most hetedikesek. Tudja mindenki, beszéltek velük a tanárok, szülők, mégis megy.

Nem vagyok pszichológus, de nekem úgy tűnik, hogy "tapsot", de mindenképpen figyelmet várnak. Ha totál titokban csinálnák, akkor más lenne a helyzet.

"Divat" lenne? Nem tudom. Borzalmas.

13. Mézes-Krémes (válaszként erre: 10. - Dominó123)
2018. márc. 14. 12:14

Semmiképpen ne tudja meg, hogy olvastátok mit beszélget.

Esetleg meglepni a fürdőben, és arra fogni, hogy megláttad?

2018. márc. 14. 12:14
Én egy ilyen szituban azt gondolom, hogy azon már legyetek túl, hogy világvége meg, hogy ő mit gondol. Kézen kell fogni és menni. Most nincs pardon. És veletek, szülőkkel. A pszichológus akar is majd veletek találkozni. Fel kell tárni a problémákat. Annál is inkább, mert kamasz (habár nagyon sok kamasz túljut ezen a koron falcolás nélkül) és érzékeny. Főleg ha rossz társaságba csöppen akik viszik magukkal.
11. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9. - Dominó123)
2018. márc. 14. 12:13
A lábának melyik részét karcolgatja? Én az alkarommal csináltam hasonlót 12 évesen, télen, azért, mert láttam valakit, aki csinálja. Aztán soha többé. Nem voltak gondjaim egyébként.
10. Dominó123 (válaszként erre: 8. - Mézes-Krémes)
2018. márc. 14. 12:01
Régen nagyon jó volt velem a viszonya, most kamaszos hajcihő miatt eléggé megromlott...tehát lehet ezzel ajtóstól rontanék még a házba..
2018. márc. 14. 12:00

először is köszi.

Akkor válasz mindenkinek. Igen ő a párom lánya...amikor úgy néz ki, hogy így otthoni szinten visszatér egy normális énjéhez akkor kiderül egy ilyen.

Az apja nem zárkózik el a pszichológustól, akár a gyerek akár együtt..ezzel nincs gond.

Inkább azzal, hogy hogy hozzuk fel neki.

A barátnőivel való beszélgetésből derült csak ki (nyitva hagyta a fiókot azon a gépen amit általában ő használ). Na most ha úgy hozzuk fel, hogy bele olvastunk...akkor világvége...ha csak úgy rákérdezünk..fura...az apja ráadásul elég ideges rá..úgyhogy nem biztos, hogy jó végén fogjuk meg a történetet.


Egyébként most először tudunk róla -és a lábát karcolta össze, nem jelentősen.

múltkor a barátnői ugyanezt csinálták...tehát lehet ez egy ilyen osztályszintű hóbort baromság..amibe a hülye fejével ő is benne van...nyilván lehet komolyabb gond, szóval a szakember nem kérdés..hogy menni kell.


Járt ő már ugye...akkor is utált bennünket érte..akkor nem ilyen gondok voltak..most pedig inkább a hogy kezdjünk el egy beszélgetést...amiből erre is választ kapunk..hogy igen baj van

8. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2018. márc. 14. 11:44

Mennyire vagdalja magát, milyen szinten?


Attól is függ, hogy milyen közöttetek a viszony, mennyire tudsz vele kötetlenül, őszintén beszélni? Ha ez nem megy, akkor én nagyon gyorsan keresnék egy jó pszichológust, és első körben tőle kérdezném meg, hogy hogyan közelítsem meg a témát. Mindenképpen úgy vinném el pszichológushoz, hogy nincsen apelláta. Kényszer, nem kényszer, ez van.

7. mignon11 (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2018. márc. 14. 11:37

Ha elég érett lenne hozzá hogy eldöntse mi a jó neki nem vagdosna magát.

Ez nem kívánság műsor baj, és nem a kicsi fajtából! Amúgy a te felelősséged, Tedd amit kell. Másik már ne is haragudj ha tőlem tudod meg NORMALIS EMBER NEM VAGDALJA MAGÁT!!!!

2018. márc. 14. 11:10
Persze, menni kell, de azért csak jobb lenne valahogy úgy előadni, hogy ne az azonnali teljes elzárkózás legyen a reakciója, mert azzal csak még jobban megnehezíti a helyzetet. Nem jó kezdés a hajánál fogva odacitálni.
2018. márc. 14. 11:06
Menni kell és kész. Az is lehet, hogy a pszichológus nem elég.
4. trapiti (válaszként erre: 1. - Dominó123)
2018. márc. 14. 10:32
O tovabbra is a ferjed lanya akirol szo van? Surgosen segitsegre van akkor szuksege, nem ujkeletu a problema vele ha jol ertem a korabbiakat. De leginkabb a szuleinek kellene felelosseget vallalnia erte, es elsokent az apjaval kellene megbeszelned amit megtudtal.
2018. márc. 14. 10:22
Mindenkeppen el kellene jutni vele kezelesre. Valoszinuleg mennek vele egyutt, mert nem valoszinu hogy csak a gyerekkel van a gond, eselyesebb hogy az egesz csaladnak segitsegre van szuksege. Es igy mar rogton nem ugy veszi ki magat a dolog hogy csak vele van a gond es csak ot akarod kezeltetni, hanem kozos "projekt".
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook