Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 3 hónapos kihívás, kalóriadeficittel és mozgással fórum

3 hónapos kihívás, kalóriadeficittel és mozgással (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
661. Guruljka (válaszként erre: 660. - Százas Evelin)
2018. jún. 12. 23:53

Lakmusz papírral mit nézegetsz? Az a kémhatést jelzi.


[link]


Ne keverd azzal a lúgosító baromsággal, annak semmi alapja nincs.

[link]


A ketogén diéta sok zsír, kevés egyéb. Csökkenti az epilepsziás rohamok gyakoriságát, a betegek nagy részénél.

660. Százas Evelin (válaszként erre: 659. - Guruljka)
2018. jún. 11. 17:56

Imitt-amott azt olvastam, hogy két hét már elég, nézegetni kell lakmusz papírral.

Meg ezeknek az áteresztő beles embereknek is jó. Egyik se vagyok, én csak oldalraesett duckó vagyok. :-)

659. Guruljka (válaszként erre: 658. - Százas Evelin)
2018. jún. 11. 15:14
Még az epilepsziásoknak is több hét az átállás. Pedig nekik még használ is.
658. Százas Evelin (válaszként erre: 653. - Guruljka)
2018. jún. 11. 15:10

Igen, én is arra gondoltam, hogy megvárom, amíg lemegy a gyümölcs szezon. Még a szőlő is. Aztán próbálok a ketóból pár hetet. Ilyen kaják mellett fog az nekem menni.

Túl sokáig nem csinálom, mert tartok is tőle, meg akkor ki eszi meg a befőtt cseresznyét.

657. Guruljka (válaszként erre: 656. - Bencuska)
2018. jún. 11. 14:58

Még eddig senki nem jelentkezett, hogy nálam összevisszábban enne, nyugi. Én újszülöttként sem voltam hajlandó akkor enni, amikor mások szerint kellett volna. (És akkor még szigorúan 4 óránként kellett volna).


Iskolás koromban sem volt azonos időpontban sem ebéd, sem vacsora, vagy nem ettem, mert akkor pont nem voltam éhes. A saját gyerekeimnek nem is tettem kötelezővé semmiféle étkezési szabályt, egyet kivéve: egy falattal se egyen többet, mint amennyi jólesik!


Ráadásul eljutottam oda, hogy a gyerekeim felnőttek, én pedig itthonról dolgozhatom, tehát végképp akkor fekszem-kelek, amikor nekem jó. Azaz ma még nem ettem, mert 10 óra körül keltem, és még nem tudom, mit ennék. Majd késő este is lehet, enni fogok, mert még nem tudom, mikor fogok elálmosodni.

Ilyen volt az életvitelem akkor is, amikor azt a 15 kiló felesleget leadtam pár évvel ezelőtt. Aztán tanulni kezdtem és több lett a munkám, elhanyagoltam a normális étkezést, jött a kifli meg a süti... és 4 év alatt visszajött úgy 10 kiló, ezen kezdtem most normálisan dolgozni. Ami azt jelenti, hogy odafigyelek az étkezésre, de:

a büdös életben nem fogok bűntudatot érezni semmiféle étellel kapcsolatos dologban! Enni jó, és majd bolond lennék ezt az érzést elrontani. Én ha kilengek egy somlóival, akkor kilengek, a bűn nem itt kezdődik!


Csak azért ajánlom, hogy próbálj lassabban enni, mert jó az, ha jobban kiélvezzük az étel ízét. Nem?


A Kalóriabázist ismered?

656. bencuska (válaszként erre: 654. - Guruljka)
2018. jún. 11. 13:08
Guruljka ! Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásodat. Így lebontva a jégkrém összetevőit,nem is olyan elkeserítő a helyzet,mint gondoltam. De a jégkrém a legkevesebb,hisz nem létfontosságú táplálék számomra ,mert ha elfogy ,biztos hogy nem teszek érte egy lépést sem. De ha van.....Sajnos a táplálkozási kultúránkon még lenne mit változtatni. Az a helyzet hogy nagyjából én is tudom hogy mit lehet ,mit kellene tenni ill. enni,de és mindig ott a de...össze vissza eszem.Reggel nem ,délben bekapok pár falatot,délután eszek ,és sajnos este is eszek. Nem sokat,de az már nem kellene. Tudom ! De ez egy rossz szokás, vagy csak egyszerűen megkívánom azt az ételt.És ami még baj,gyorsan eszem. Soha nincs időm nyugodtan kényelmesen étkezni. Mire eljut az agyamig a jóllakottság érzete,addigra már rég túlettem magam.Sok-mindenen kellene változtatnom.
2018. jún. 10. 22:23

Ma megvolt egyben 15 berc szobabicikli.


Mindjárt elkezdem a kis plusz tornát, ami egyébként popsi feszesítés. Örülnék, ha sikerülne, mert randán néz ki az a nyári ruha vagy szoknya, ha a fenék fölötti zsírpárna miatt laposnak látszik az a hátsó. :D

Ha csak erősödöm tőle, az sem baj. A mai nap lesz a harmadik, a harmincból.

654. Guruljka (válaszként erre: 651. - Bencuska)
2018. jún. 10. 22:20

Szia! A probléma a látásmódod:

"fogyókúra" és "lemondani".


nem kúra kell, hanem életmódváltás. Semmiről nem kell lemondani, csak kevesebbet kell enni belőle, illetve jobb néha mással helyettesíteni.

Lehet kapni egészségesebb összetételű jégkrémeket is.


Másolom:

"A tej

Az Algida évente világszerte 1 milliárd pohár tejnek megfelelõ tejterméket használ fel jégkrémgyártásra. A gyermekeknek készülõ jégkrémek gyártásakor fokozottan ügyelnek a felhasznált gyümölcs és a tejtermékek mennyiségére és minõségére is. Ezek a termékek kizárólag természetes színezékeket és aromákat tartalmaznak.

A jégkrém klasszikusan nem tejtermék, de tápértékét a benne lévõ tej és tejszín mennyisége alapvetõen meghatározza. Egy adag (2 gombóc, vagyis 100 ml) energiatartalma 80–160 kcal. Rendszerint – típustól függõen – A-vitamint, B2- és B12-vitamint, valamint kalciumot tartalmaz. Fehérjetartalma hasonló a tejéhez. A tejes jégkrémek közül az Algida light nem tartalmaz hozzáadott cukrot, kizárólag természetes módon elõforduló cukrok (2,5 g) és mesterséges édesítõszerek találhatók benne. 2 gombóc energiatartalma 40 kilokalória., eper-vanília és csokoládé-vanília ízben készül.

A 76 kilokalória energiatartalmú Túró Ice kedvelõinek jó hír, hogy itt a 60 kilokalóriás Túró Ice light, amelynek tápanyagértékei: 1 g fehérje, 4,5 g szénhidrát és 4,5 g zsír. A 30%-os tejcsokoládé-bevonattal készült jégkrém hozzáadott cukrot nem tartalmaz, kizárólag természetes módon elõforduló cukrok találhatók benne – szénhidráttartalma fõként a 24% túróból származik. Akik odafigyelnek az alakjukra, sõt, cukorbetegek is fogyaszthatják, hiszen az édesítõszere a maltit, aszpartám és aceszulfám-K. Az édesítõszerek kis koncentrációban kerülnek az élelmiszerekbe, így egyes jégkrémekbe is, a többféle édesítõszer kombinációja megteremti az édes íz harmóniáját, de a termék energiatartalmát nem emeli.


A gyümölcs

Az Algida Európában több mint 10 000 tonna gyümölcsöt használ fel évente a jégkrémek elõállításához. A vizes alapú Carte d’Or Sorbetek (szorbék) zsírtartalma – alapanyagukból adódóan – minimális, ami elõny a tudatos fogyasztók számára, nem is említve a citrom vagy málna hozzáadásából származó gyümölcshányadot. 2 gombóc citromsorbet 72, a málnasorbet 66 kilokalória energiatartalmú.

A gyümölcsös impulzus (pálcikás) jégkrémek közül a Calippo eper 96, a lime 99 kilokalóriás finomság. A – fõleg gyermekek számára készült – Cikkcakk eper-citrom-zöldalma 72, a Kolorki erdei gyümölcs-, ananász-, eper-narancs ízben 28 kilokalória energiatartalmú. Jó hír a gyümölcsízek szerelmeseinek, hogy ezen a nyáron a 99 kilokalóriás Solero új ízkombinációban élvezhetõ: banán gyümölcsjégkrém feketeribizli-szeder szorbéval.

Eper-, dió-, citrom- és málnajégkrémmel a családi Carte d’Or termékek között is találkozhatunk. Egyre több az erdei gyümölcs felhasználásával készült újdonság is, ilyen például az erdei gyümölcsös öntettel megbolondított mascarponés Vienetta és Cornettó. Könnyû felüdülést jelent a kánikulában az eper-vanília ízben is kapható Algida light jégkrém különösen azoknak, akik ügyelnek a vonalaikra.


A csokoládé

A jégkrémeknek is gyakori összetevõje a csokoládé, a maják és aztékok világa az Algidát is megihlette. Az ínyencek a Magnum dupla csokoládé mellett két vadonatúj terméket kóstolhatnak: a Magnum Equador Dark étcsokoládé bevonata 62% kakaótartalmú, a Magnum Mayan Mystica pedig fahéjjal, mézzel és szerecsendióval ízesített, tejcsokoládé borítású igazi különlegesség. Az impulzus jégkrémek közül a csokoládés Cornettó, a családi jégkrémek kategóriájában a Vienetta csokoládé, a Carte D’Or Milka és a Carte D’Or csokoládé nyújt igazi élményt.

Az egészségtudatos csokiimádóknak a csökkentett energiatartalmú Algida light csokoládé-vanília jégkrém bátran ajánlható. Utóbbi nem tartalmaz hozzáadott cukrot, csak természetes módon elõforduló cukrokat (szénhidráttartalma a tejkomposensekbõl származik), így egy adagja 38 kcal energiatartalmú, ami az irányadó napi beviteli érték (INBÉ) mindössze 2%-a.


Számtalanszor olvastuk, hallottuk már, mégsem merjük elhinni: nincs egészségtelen étel, csak rosszul összeállított étrend. A mértéktelen édességfogyasztás azonban nemhogy életünket nem hosszabbítja meg, de túlsúlyt eredményezve annak minõségét is rontani fogja. A mérték és az érték egyaránt fontos követelmény kiegyensúlyozott táplálkozásunkkal kapcsolatban. Az étrendi egyoldalúság minden korban és élethelyzetben kerülendõ, így ne hagyjuk ki az életünkbõl a csokoládét és a jégkrémet sem! Aki teljesen számûzi életébõl az édességet, ördögi körbe kerül, és egyre inkább kívánja azt. Egy-egy Túró Ice light vagy 2 gombóc Algida light jégkrém hetente több alkalommal is beilleszthetõ a kiegyensúlyozott, változatos táplálkozásba és aktív életbe.


Kovács Ildikó dietetikus"

653. Guruljka (válaszként erre: 650. - Százas Evelin)
2018. jún. 10. 22:13

A ketót esetleg akkor, ha elfogy körülötted a gyümölcs.


A klasszikus ketogén diéta nem kiegyensúlyozott. Csak kevés zöldséget, gyümölcsöt, kalciumban gazdag összetevőt és dúsított gabonát tartalmaz. A beteg pótlásra szorul B és D-vitaminból és kalciumból,[4] amit az életkornak megfelelő cukormentes kiegészítőkkel érnek el: multivitamin, kalcium és D-vitamin.


Példa egy napi menüre 4:1 ketogén aránnyal és 1,500 kcal (6,300 kJ)-lal:[29]


Reggeli: szalonnás tojás

28 g tojás, 11 g szalonna, 37 g 36%-os tejszín, 23 g vaj és 9 g alma.

Desszert: mogyoróolaj golyók

6 g mogyoróvaj és 9 g vaj.

Ebéd: tonhal saláta

28 g tonhal, 30 g majonéz, 10 g zeller, 36 g 36%-os tejszín és 15 g fejes saláta.

Desszert: keto joghurt

18 g 36%-os tejszín, 17 g tejföl, 4 g eper és mesterséges édesítőszer.

Vacsora: sajtburger

22 g darált marhahús, 10 g lapka sajt, 26 g vaj, 38 g tejszín, 10 g fejes saláta és 11 g zöldbab.

Desszert: keto krémleves

25 g 36%-os tejszín, 9 g tojás és vanília ízesítés

652. Százas Evelin (válaszként erre: 651. - Bencuska)
2018. jún. 10. 11:31

Szia!

Én is kiettem már a fagyót a jégkrémből... De valahogy most megint van benne.

Ugyanolyan vagy, mint én. Én mostmár nem tudom, mire bízom ezt, időnként van lendületem, többnyire meg nincs.

2018. jún. 10. 11:04

Üdvözöllek benneteket.

Olvasom a leveleket,gondoltam találok magamnak való fogyókúrás megoldást.Aki tud,kérem adjon tippet ,esetleg írja le hogy neki hogyan sikerült....

Magamról annyit : nem tartozom a fiatal generációhoz,a mozgás nálam a sétában kimerül /egészségügyi gondjaim miatt/,keveset mozgok /kicsit lusta vagyok/,nem eszem kenyeret csak minimális mennyiségben -az is teljes kiőrlésű,nem falom a csokit,bár néha elcsábulok . Általában rizst kusz-kuszt néha teljes-kiőrlésű lisztből készült tésztát eszem köretnek és jobbára csirkét . Ennek ellenére híztam az utóbbi fél évben 5 kg-ot. Szeretnék lefogyni legalább 15 kg-ot. De már nem tudom mit tegyek hogy sikerüljön.

Ja ....van egy nagy bűnöm,imádom a jégkrémet.Le fogok mondani róla amint elfogy az a doboz fagyi ami a fagyómban van.

650. Százas Evelin (válaszként erre: 648. - Guruljka)
2018. jún. 10. 06:54

Haggyámá. Már hetek óta nem sütöttem semmit. Még palacsintát se, egyik nap azt akartam. Nagyon meleg volt, nem csináltam meg.

Azt a ketót legalább egyszer kipróbálnám. Izgi lenne.

649. Guruljka (válaszként erre: 647. - Rózsavirág48)
2018. jún. 10. 00:33
Én pedig most lendülök bele. A mozgás menni fog, a kajának is mennie kell, érszűkületet talált az érsebész a bal lábamban.
648. Guruljka (válaszként erre: 646. - Százas Evelin)
2018. jún. 10. 00:32

Nem, mert veszélyes. :D Ahogy minden egyoldalú diéta az.


Mi lenne, ha nem sütnél hetente többször valamit?

2018. jún. 4. 07:48

sziasztok majdnem eltelt a 3 honap a mozgast sikerult osszehozni visszaepult a

mindennapjaimba 😁de a kaloriadeficit nem😕

igy most ujabb 3 honap indul most mar a kaloriara is erosen odafigyelve🤓

ma reggel volt kocogas reggeli muzli tejjel magvakkal delelott gyumolcs ebed rantott cukkini kaukazusi kefirrel

2018. máj. 29. 10:40

Egyébként megint kacérkodom a ketogén diétával. És megin rosszkor, jön a gyümölcs szezon. Alig hinném, hogy ne legelném le a saját málnámat, barackomat. Az epremet már lelegeltem.

Esetleg ősszel, ha már a dinnye, szőlő is lement, hm? Senki nem ketózott még?

645. Százas Evelin (válaszként erre: 644. - Guruljka)
2018. máj. 29. 09:38
Ez kétágú gyökér. A másik ága a lustaság. Tegnap melegem volt, ma leomlott a falam, mindig van valami, ami meggátol az aktivitásban.
644. Guruljka (válaszként erre: 643. - Százas Evelin)
2018. máj. 29. 09:13
Abból kiindulva, hogy rengeteget sütsz, és igen fajsúlyos dolgokat, könnyen behatárolható a probléma gyökere...:D
643. Százas Evelin (válaszként erre: 642. - Guruljka)
2018. máj. 29. 09:11
Nekem a legjobb lesz megint eltitkosítani a súlyomat. Kb. 80 évre. Az a szabvány.
642. Guruljka (válaszként erre: 641. - Százas Evelin)
2018. máj. 28. 19:32

Beterveztem az edzéskét, de mire eszembe jutott, már éppen ettem. Tele gyomorral meg mégse...


Most kis súlyzós sorozatokat csinálok, fel-felállok emiatt.


A mérlegem lehet, nem jó helyen volt letéve, most nem ingadozik több kilókat. Azaz működik.


63 kg.

641. Százas Evelin (válaszként erre: 640. - Guruljka)
2018. máj. 28. 19:05
Elfelejtettél mozogni? Már arrébb se tudsz menni? :-) Hát máma én se. Olyan fülledt meleg van, hogy szörnyű.
2018. máj. 22. 22:42
Nekem se sikerült mozogni. Elfelejtettem. ☺
2018. máj. 22. 20:57
a mai nap jol sikerult a kaloria igazan elegedett vagyok viszont nem volt mozgas😁 van min dolgozni
638. Százas Evelin (válaszként erre: 635. - Guruljka)
2018. máj. 22. 09:46

Nemis igaz, sokáig nem szóltam egy szót se. :-) Azt is halkan mondtam.

Reggel éreztem, hogy fáj a kezecském, sok volt neki a téglapakolás. Ma langszam csinálom, sok sétával (sajnos) mert kifogyott az anyagom, a kert hátuljából kell hordani. Fiacskám reggel jött meg munkából, és kora délutánig biztosan alszik.

637. Guruljka (válaszként erre: 636. - Rózsavirág48)
2018. máj. 21. 22:54

Ááá, még ha a deficit sikerül is, akkor is sok a zsír.


de úgy döntöttem, ettől nem zavartatom magam. Két és fél napi pakolás után ma pihentem, de holnaptól tényleg mozogni fogok.

636. Rózsavirág48 (válaszként erre: 635. - Guruljka)
2018. máj. 21. 22:13
helloka itt vagyok sok ujsag nalam nincs mozgas jol megy ma is voltam kocogni es kerekparozni is a kaloriadeficit meg mindig nem az igazi
635. Guruljka (válaszként erre: 628. - Rózsavirág48)
2018. máj. 21. 19:56

Rózsavirág, hogy vagy? Már megint annyit dumálunk Százaskával, hogy nem jut szóhoz más.


Ikresanyu??? Merre vagy?

634. Százas Evelin (válaszként erre: 633. - Guruljka)
2018. máj. 21. 17:33
Oh, ezek már régi tervek. Időnként revidiálom az eredetieket, de végülis adott, mert padlizsánom még nincs, és megmaradtak pici paradicsom és paprika palánták, amiket én vetettem magról. A szélére okvetlen cukkinit vagy uborkát fogok tenni, hogy lefolydogáljon. Marha randa az a téglafal. :-) Mert ügyes a kőműves.
2018. máj. 21. 15:21

Úgyse nézd meg a linkeket, de hátha...


[link]


Te tudod, én előbb ki szoktam találni, mi és hogy lesz benne, utána állok neki dolgozni vele. Volt már, hogy valami marhára tetszett, aztán később rájöttem, hogy nem is kell, akármilyne ötletes, mert nem használnám ki.

2018. máj. 21. 11:30

Szép pünkösdi ünnepeket mindenkinek!

Már három sor téglám van felrakva. Ha beleszámolom az alján lévő bedöglött cementes zsákokat, akkor négy. :-)

Már tervezgetem, mit ültetek a magaságyásba. Rengeteg ötletem van, jövőre szerintem csinálom még egyet.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook