Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mozaik család - a páromnak gyereke van... fórum

Mozaik család - a páromnak gyereke van... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
478. csikil4ny (válaszként erre: 476. - Csinszka2)
2018. márc. 30. 15:00
Eddig még nem is ígért semmit...
477. gabbbicica (válaszként erre: 472. - Csinszka2)
2018. márc. 30. 14:54

Nyilvan rendezni szeretne, addig amig nincs kesz a haz.


Ugyanis semmilyen kulcs nincs, szallodara meg nem kolt, alberletrt meg nem 3 perc talalni.

476. Csinszka2 (válaszként erre: 475. - Csikil4ny)
2018. márc. 30. 14:37

1. Hmm

2. Azért nem írtam, mert ugye ilyneket nem mondott :)) Azokat mondta, amiket leírtam. A felelősség teljes elhárítása jellemezte az ő kommunikációját, valamint folyamatosan a "takarodj" szó mögé bújt (magát sajnáltatva, hogy min megy keresztül...ami a megszámlálhatatlan 'Bocsánat' után már hiteltelenné vált számomra).

Azóta "értette meg" - állítólag -, miről beszélek, amióta feltettem a kezem, hogy Hát akkor menjen.

Persze, baromi kíváncsi vagyok én is arra, hogy pontosan miken is szeretne változtatni. Ez az elmúlt napokban nem derült ki. Pont erre linkeltem valahol lejjebb egy "Érzelmi Zsarolás" cikkből idézeteket. PONT az történt nálunk, amik abban a cikkben le vannak írva...


Csak egy dolgot felejtett el szerintem: hogy nem Ő dönt, hanem KÖZÖSEN döntünk. Nem vagyok biztos abban, hogy folytatni szeretném, mégha most a csillagokat is leígéri...ami szerintem be fog következni. Jelenleg változatlanul szerelmes idézetekkel bombáz :D Nem baj, legalább olvasgat ;))

475. csikil4ny (válaszként erre: 472. - Csinszka2)
2018. márc. 30. 14:29

Maradni, maradni, de miért?


1. Nincs hova mennie + nálad ingyen ellátás van.


2. Téged akar és változtatni akar az eddigi hozzáállásán? Ezt a variációt eddig nem írtad. Csak azt, hogy "hülyeségeket beszélsz", te fújod fel a dolgokat, stb.

474. 31bc25d879 (válaszként erre: 472. - Csinszka2)
2018. márc. 30. 14:16

Biztos jól tetted amit. Neked most kellett ez a pár nap és ha ezt így éled meg akkor jó döntés volt. A lényeg, hogy most helyreálljon a lelki egyensúlyod és rendet tegyél a fejedben. Ennek következtében tudd majd, hogy mit akarsz és merre van az előre.


Vigyázz magadra:)

473. Csinszka2 (válaszként erre: 470. - Bújvafogyó)
2018. márc. 30. 14:09

Ez nagyon kedves Tőled és köszönöm és tök jól esik!!


Minden mondaton gondolkodom...időm és terem is van most hozzá! Köszönöm szépen!

472. Csinszka2 (válaszként erre: 468. - 7468465e0f)
2018. márc. 30. 14:07

Tisztában vagyok azzal, hogy ahányan vagyunk, annyiféle döntés születhetett volna. Bevallom, én most egy percre sem bánom, hogy itt vagyok :)

Ettem egy gúlyáslevest, ami napok óta az első értelmes étel, ami lecsúszott, s végre kicsit jobban van a gyomrom. A levegőtől kezd visszatérni a normális pulzusom, amit szerintem az otthoni "kattogással és beszűkült térrel" nem tudtam volna elérni. Szóval haladásnak élem meg ezt is :))

A 10 fokos Balaton pedig egyenesen a lelki-világomat tükrözi. IMÁDOM! Teljesen pozitívan és optimistán állok az egészhez. Bármilyen irányba mozdulnak a dolgok, hiszem, hogy jót fog tenni.


Egyáltalán nem agyalok most azon, hogy sütnek sonkát más családok. Magamban kell rendet tegyek. A fejemben lévő káoszt és a hozzám vágott dolgokat, a játékot, amin most átmentem, na EZ most jobban foglalkoztat, mint bármi más.

Gyerek nincs otthon, tudtommal anyjával tölti az ünnepeket, de felőlem egymás tojásait is festhetnék most nálam...nem ez a lényeg.

A lényeg az, hogy egy hajszál választott el tegnap attól, hogy újra kimondjam a "takarodj" szót, ami mondjuk az elsőtől annyiban különbözött volna, hogy ezt komolyan is gondoltam volna.

A tegnapi újbani "megyek-maradok-megyek-maradok" egyszerűen kikészített és éreztem, hogy be fogok dőlni, ha nem látom tisztán, mi is történik körülöttem, vagy hogy ÉN mit és hogyan akarok.

Láttam rajta a szándékot, hogy valóban maradni akar és rendezni. De valóban sok kérdést felvet, hogy pontosan miért is?

De azt is láttam, amit korábban írtam: pillanatnyilag nem vagyunk képesek normálisan beszélgetni, annyira forrnak az indulatok - vagy éppen annyira el tud vinni 5 percen belül 5 külön irányba, hogy szédülök tőle.

Pár napja (vagy nem tudom, mikor, mert már összefolynak a napok is)teljesen komolyan gondoltam azt, hogy le kell higgadnunk ahhoz, hogy a problémákat meg tudjuk beszélni, s csak utána dönteni, van-e keresnivalónk egymás mellett. Nem akartam dühből dönteni, mert a düh azt mondatná velem, hogy "takarodjon".

Viszont mivel már magamra sem ismerek és tényleg túlzásokba esett Ő is, + láttam, hogy ő marad, hát akkor ÉN mentem.

Amúgy meg baromi jó a környezetváltozás. Kicsit "kívülállóként" is meg tudod élni így a dolgokat ;)


Vagy Ti mit tettetek volna? Tényleg érdekel.

471. csikil4ny (válaszként erre: 470. - Bújvafogyó)
2018. márc. 30. 14:00

Én is ettől félek.


Mindenkire ne húzzuk rá, hogy pszichésen beteg, elég annyi is, hogy bunkó. Minden anya ilyennek neveli a fiát, aki nem követeli meg a tiszteletet a párjától és fiától, meg kiszolgálja a végtelenségig.

2018. márc. 30. 13:55

Furcsa ez, de ismeretlenként is ott van bennem egy kis szorongás, hogy : jaj ne már, Csinszka vissza fog menni ehhez az emberhez, akitől hosszú távon biztos csak alázást és bántást fog kapni, nem lesz vele boldog.


Szerintem nem fog változni a jelleme.

Nárcisztikus tünetek, amik rémisztőek!

Addig kéne menekülni tőle, amíg lehet!

469. Csinszka2 (válaszként erre: 467. - Csikil4ny)
2018. márc. 30. 13:48
Igen, ilyesmiken is gondolkodom :)
468. 7468465e0f (válaszként erre: 466. - 31bc25d879)
2018. márc. 30. 13:14

Minden szavaddal egyet értek, hozzá tenni sem tudnék.

Lelépni (joh, hát szép a Balaton 10 fokban is ), azon agyalni, hogy más családok együtt festik most a tojást, meg eszik majd a sonkát, na és ez a külön aludva békülni....

Fel vagyok háborodva.

😰

467. csikil4ny (válaszként erre: 462. - Csinszka2)
2018. márc. 30. 13:12

Mennyi ideig volt jó? Csak a kezdő fázis?


Azért kérdezősködök ennyit, mert egyre inkább meggyőződésem, hogy a pasidnak (bocs, de nem tudom párodnak nevezni) a jelleme olyan amilyen. Rendes ember nem gázol át a másikon, csak azért mert megteheti! Rendes ember nem tanítja a fiának, hogy a nő kiszolgálásra való!

Jellemet meg nem cserél az ember. Én viszont még mindig azt érzem, hogy abban reménykedsz, hogy egyszer csak a fejéhez kap és megváltozik, pedig ha alapból ilyen, nem fog. :(


A válásra is ezért kérdeztem rá.

466. 31bc25d879 (válaszként erre: 451. - Csinszka2)
2018. márc. 30. 12:55

Háátööö...megvagyok döbbenve!


1.) Te mentél el...


2.) "majd mondjuk külön szobában alszunk". - mondta ő.


Ritkán akad szó a torkomon de most ez történt.

Nem volt kulcs, nem volt hová mennie, de a te idegrendszeredet megette az 5 nappal a kulccsal és, hogy éppenpont leszarta problémáitokat, vágyaidat.

Azt gondolom ami rajtad múlt, az rajtad nem múlt. Te 120%-on megtetted amit meg kellett tenni ezért a kapcsolatért. Fasza csaj vagy, még mindig ezt mondom.

Te hagytad el a lakásod. (nálam ez mindenképpen felkiáltójel!) Nem biztos, hogy én megtettem volna de nem vagyunk egyformák. Azért szerintem ezt máskor ne tedd. Ebből ne csinálj rendszert. Egyszer volt Budán kutyavásár. Már bocsánatot kívánok, de te mész el az otthonodból, hogy levegőt kapj.

Remélem picit most aggódik és szorong ő is és nem röhög a markában otthon.

Gyerek ott van? Jól el vannak? Van mit enniük? Sütöttél főztél? Na jó ez irónia volt és nem téged akarlak bántani csak mérges vagyok és az abszurdítást szeretném tükörképként tartani eléd.


És akkor ha hétfőn haza mész? Hogyan? Miként? Merre?


Hát nem tudom mit kívánjak, nem érzek jót.


Mindenesetre drukkolok neked!

Pihenj, olvass, sétálj, kapcsolódj ki.

465. Sornyul (válaszként erre: 446. - Csikil4ny)
2018. márc. 30. 12:44
Tudod hogy van ez... a sikeresség látszata, a fellépés, a porhintés 😁. Amúgy meg gondolom, o se a maga ellensége , ha nem muszáj ,nem költ albérletre, gyűjti a pénzét a saját házára.
464. Csinszka2 (válaszként erre: 461. - Pengő Gyöngyi)
2018. márc. 30. 12:12
Köszönöm Gyöngyi!!! :)
463. Csinszka2 (válaszként erre: 460. - Fehérke111)
2018. márc. 30. 12:11
Köszönöm szépen!!! :)))))
462. Csinszka2 (válaszként erre: 459. - Csikil4ny)
2018. márc. 30. 12:06

Hogy mi változott azóta? Rengeteg minden. Pont a közös időt és a közös döntéseket, a közös beszélgetéseket (is) hiányoltam - amit ugye szóvá is tettem neki. Valahogy fokozatosan csúszott el az egész egy olyan "20éves házasság" (és ezzel senkit sem szeretnék megbántani) dolog irányába, ami azért a kapcsolatnak ezen stádiumában nem megengedett (szerintem). Igen, én azokkal értek egyet, akik itt is azt írták, hogy a kapcsolatért bizony tenni kell. Bizony meg kell hallani a másik kéréseit. Igen, alkalmazkodásra van szükség, de nem úgy, hogy ezt főként csak az egyik fél végzi.

Pont azt kéne látni, hogy ez hol csúszott el. Értem én, hogy sokat dolgozunk, meg ott az építkezés...de ha van idő arra, hogy a gyerekkel a kanapén fetrengjen valaki napokig, akkor pont annyi energiája lehetne, hogy kettesben legyünk/ne adj' isten programot szervezzünk. (szerintem)


Bocsánat, az elkerülte a figyelmemet, hogy kérdezted a válása okát. Ott állítólag az exnek alkohol problémái voltak és egy idő után kezelhetetlen lett minden. De ez már nagyon régen volt. (a válás is)


A szabályokra vonatkozó javaslatot megfogadom :)

461. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 457. - Csinszka2)
2018. márc. 30. 12:03

Jó pihenést!

Szerencsére okos vagy, nem féltelek. Meg fogod oldani ezt a problémát.

460. fehérke111 (válaszként erre: 451. - Csinszka2)
2018. márc. 30. 12:01

Gratulálok! (Rendes ez a nyuszi, ilyen szuper ajándékkal :-)))

Tegnap este és ma reggeltől is állandóan táncikáltam ide vissza én is - aggódtam na! - de hál'istennek ügyes vagy, erős vagy! :-)))

Pihenj jól, teljen számodra jól az ünnep.

459. csikil4ny (válaszként erre: 452. - Csinszka2)
2018. márc. 30. 11:54

Ha Erről sokat beszéltetek vele, akkor mi változott azóta?


Nem válaszoltál arra a kérdésemre, hogy miért váltak szét a gyereke anyjával...


És azt sem tudom megmagyarázni, hogy egy férfi miként szokik le a nőnapi, névnapi virágról, ha ez alap volt az életében?


A karakánt arra értettem, hogy elnyom. De valószínű nem is ő szorított háttérbe, hanem te engedtél túl sokat, s amikor rájöttél a helyzetre már tomboltál. Az együttélés szabályait érdemes az elején lefektetni (ki viszi le a szemetet, mikor-ki mosogat, a gyerek is be tudja tenni a kagylóba a tányérját, stb.), mint a rossz szabályokat újakra cserélni.


Nagyon jól tetted, hogy elmentél!

458. Csinszka2 (válaszként erre: 456. - Csgybzs)
2018. márc. 30. 11:52

Köszönöm szépen!

Igen, ez a kérdés az elsők között van a megválaszolandók listáján ;) Köszönöm!!!

457. Csinszka2 (válaszként erre: 453. - Pengő Gyöngyi)
2018. márc. 30. 11:51

Előtte pakoltam össze egy kis bőröndöt. Tudja, hogy Balatonon vagyok, de azt nem, hogy hol. Kérdezte, persze.

De most muszáj egyedül lennem. Egyszerűen nem láttam más megoldást.

456. csgybzs
2018. márc. 30. 11:50

Jó pihenést!

Azt a kérdést tedd fel mindenképpen magadnak, hogy EZ a férfi az, akihez ragaszkodsz a lelked mélyén, vagy a boldog kapcsolat, amiben élni szeretnél?!

455. Csinszka2 (válaszként erre: 434. - 31bc25d879)
2018. márc. 30. 11:49

A vonaton sokat olvastam az Érzelmi zsarolás témáról. Ezt a szószerkezetet mindeddig nem is ismertem, de félelmetes a hasonlóság. Le is mentettem pár cikket, idézek belőle:


Az érzelmi zsarolás, akárcsak a másik embernek az energetikai kiaknázása egyes esetekben tudatosan, míg mások esetében tudattalanul történik. Az elnyomott frusztrációk kiélése, a narcisztikus igények kielégítése, egy jobb erőviszony elérése, a felelősség elhárítása, mind olyan szempontok, amiért valaki az érzelmi zsarolás alantos módjára kényszerül. Akárcsak az energetikai vámpírok, ahogy előző bejegyzésünkben utaltunk rá, az érzelmi zsarolók is bizonyos jellemvonásokat mutatnak, amelyek alapján a piszkos játszmájuk leleplezhető.


1. Úgy éreztetik, hogy te vagy a “bolond”


Az érzelmi zsarolók gyakran mondnak dolgokat, amelyeket nem tartanak be, illetve amelyek csak üres szavak. Amikor rákérdezel, vagy visszakérdezel, akkor tagadják, vagy számba sem vesznek, ezáltal azt az érzést keltve benned, hogy te emlékezel rosszul, vagy jogtalan a számonkérésed. Ha egy olyan baráti vagy párkapcsolatban vagy, ahol már nyilván kell tartsad a másik ember minden szavát, mert az bármikor visszaélhet vele, akkor jobb ha távol tartod magad egy ilyen kapcsolattól.


2. Az árnyalt hazugságok


Egy igazi érzelmi manipulátor az eseményeket sajátos módon értékeli és mindig a maga igazát keresi benne. Valódi szakértő a realitás elferdítésében és a saját viselkedésének igazolásában. Olyan finom módon képes hazudni, hogy beszélgetőtársa már-már azt hiszi, hogy Ő maga az, aki téved, illetve hogy lassan elmegy a józan esze. Ez a dolog hosszú távon veszélyes lehet, mert egy ilyen kapcsolaton belül a józan fél realitás érzete csorbulhat. Ne tedd ki magad más téveszmés cselekvéseinek és fontold meg érdemes-e egy ilyen ember társaságát keresni


3. Bűntudatkeltés


Az érzelmi zsarolók nagy mesterei a bűntudatkeltésnek. Nagyon jól játsszák az áldozat szerepét. Ezáltal egy olyan érzést keltenek, hogy Ők azok, akik a támogatásra az odafigyelésre, szeretetre vágynak. Nagyon jól tudják a módját, hogy elérjék azt, hogy úgy érezd nem vagy elég szép, nem vagy elég jó, nem tudsz megfelelően érezni, nem tudsz eleget nyújtani. Ezek az emberek ritkán fejezik ki közvetlen módon érzéseiket vagy azt, amire vágynak, inkább ilyen indirekt módon az érzelmi befolyásoltság által érik el céljukat. Ha nem segítesz nekik, akkor azt mondják, nem figyelsz oda, ha meg segítesz és belemész a játszmájukba azt fogják állítani, hogy nem kérnek belőle és hagyjad őket.


Persze vannak más cikkek is, és nem is biztos, hogy ez a lényeg, de most sokat szeretnék olvasni, segít a gondolatok elrendezésében + abban is, hogy kezeljem a történteket.

454. Csinszka2 (válaszként erre: 450. - Csikil4ny)
2018. márc. 30. 11:44

Tényleg épül :)


Háááááát, nem tudom. Én szeretem, ha egy Férfi Férfi. Szeretem, ha öntudatos, karakán stb. Ezek a jelzők szerintem nem zárják ki a megbecsülést. Az személyiség kérdése.

453. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 451. - Csinszka2)
2018. márc. 30. 11:44

És tudja, hogy hol vagy?

Egyáltalán mire számít, ha hazamégy, hol folytatjátok, vagy nem folytatjátok?

452. Csinszka2 (válaszként erre: 445. - Sornyul)
2018. márc. 30. 11:42

Igazad van, de ez azért fordítva is igaz :) Mármint azt hiszem, hogy nekem sem lenne gondom a 'bepasizással'.

Csajt-pasit bárki tud találni akár még aznap. De TÁRSAT találni baromi nehéz szerintem.

Sokat beszélgettünk anno Vele arról, hogy ez a 32-42 egy furcsa generáció, de cikkek is jelentek meg a témában, egyszerűen egy "korszakváltás" nemzedéke vagyunk, sok elvárással. Sok minden kitolódott (pl. gyerekvállalás is), nők baromi sokat dolgoznak, férfiakat elkényeztetik az anyjuk és a nőjüktől is elvárják, hogy ezt tegyék.

Számos férfi kollégám/barátom szenved attól, hogy nem találnak normális nőt. Olyan történeteket mesélnek a randikról, hogy magam pirulok bele és sokszor szégyellem magam a nőtársaimért.

Pontosan ezért is fontos, hogy becsüljük meg azt, akivel épteni tudjuk a kapcsolatot, becsüljük meg a társat, de tekintsük is társnak ;)

2018. márc. 30. 11:37

Sziasztok! :) Nagyon jól esik, hogy aggódtok és érdeklődtök, hát nem volt egyszerű menet a tegnap sem.

Azt hiszem, hogy páratokat akár személyes jósomnak is felkérhetnék (pl. Mézes-Krémest), ugyanis pontosan úgy volt minden, ahogy leírta: hazajött (dobozok nélkül), leült velem szemben és mondta, hogy akkor tök jó lenne beszélgetni.

Visszakérdeztem, hogy mégis mit csináltunk (vagy csinálhattunk volna) az elmúlt napokban, illetve utolsó infóm szerint (reggeli sms) most mégis megy/menni akar.

Azt válaszolta, hogy mindent ért, amit mondtam, szeretne változtatni, egyet ért azzal is, hogy higgadjunk le....de nem akar elmenni, hanem a következő napokban (is) maradjunk együtt/egy helyen = "majd mondjuk külön szobában alszunk".


Nem igazán találtam szavakat. Igen, abban igaza van/volt, hogy "egy kapcsolatot kapcsolatban kell helyrehozni", azonban az elmúlt napokban annyira kikészültem, hogy tegnap már otthon is maradtam (beteg szabit vettem ki) és gyakorlatilag hányingerem volt, ha ételre gondoltam, de attól is rosszul voltam, ha ettem pár kekszet.

Teljes idegi és testi kimerültség.

Mondtam neki, hogy nagyon örülök annak, hogy meg szeretné oldani a dolgokat, de azok után, amik történtek és amiket mondott, én TÉNYLEG szeretnék kicsit egyedül maradni, mert egymást kerülgetve nem tudjuk polcokra rendezni a gondolatokat. Kértem, hogy ha már van egy másik lakáshoz kulcsa (?), akkor ugyan menjen már át oda pár napra.

Nem akart.

Majd kérdőre vont, hogy én egyáltalán rendezni akarom-e ezt az egészet, vagy minden szavam/könnyem hazúgság volt az elmúlt pár napban?! Csak annyit válaszoltam, hogy ha ezt kérdezi, akkor megint csak Róla szól ez az egész, megint valamit "bizonyítanom kell", s hogy furcsállom, hogy még csak egy "Sajnálom/bocsánat/nem akartalak megbántani, csak ideges voltam" mondat sem hagyta el a száját. Kértem, hogy menjen el, mert NEKEM most levegőre van szükségem. (ami tényleg így van, mert egyszerűen nem látok tisztán)


Bevonult a szobába, majd pár perc múlva kijött és odamondta: hogy nekem az sem jó, ha közeledik, de az sem jó, ha távolodik.

Itt éreztem, hogy megint felülnénk a hullámvasútra, s már elegem volt abból, hogy hallgassam, hogy "én milyen vagyok, én mit szeretnék, én én én". Világosan megfogalmaztam, hogy mire van szükségem, szóval egy percig sem volt kérdéses számomra, hogy vagy újra elgurul a gyógyszerem, vagy ezek szerint nekem kell lépnem.


Szóval Lányok az történt, hogy last minute tök jó áron foglaltam egy szobát egy kis panzióban Balatonon, most itt vagyok - még tegnap koraeste felszálltam a vonatra. Bevallom, rég nem éreztem akkora szabadságot, magam is meglepődtem ezen...mintha egy mázsa kő hullt volna le (még nem tudom, mit jelent ez - talán az elmúlt napok fojtó terhe, nem tudom). A szobámbak van egy kis erkélye, velem szemben a Magyar Tenger - ezt hiszem, PONT erre van most szükségem. Nyugalomra és hogy átgondolhassam, mit és hogyan tovább.

Ja igen, azóta Szabó Lőrinc versidézeteket küldözget, s leírta, hogy nem akar elveszíteni.

Micsoda fordulat....Hm.

Csak azt hiszem, hogy pont ezt kéne végre megértenie. Még ezt is KÖZÖSEN kell eldöntsük..


Mikor elkezdte az 5 napozást, még nem gondoltam, hogy ÉN leszek az, aki a Balaton vízét fogja fürkészni...Imádom, mket hoz az élet! :)) Ezt most meg kellett tennem magamért. Nekem ez a húsvéti ajándékom...

2018. márc. 30. 11:00

Épül. Tehát még nincs.


De jó lesz a következő nőjének, házvezetőnő lehet az új házban, meg ágymelegítő. Vagy egy butuska liba majd hercegnőset játszik mellette és büszkén kihúzza magát, amikor társaságban kijelenti az Úr, hogy "hülyeséget beszélsz". Csinszkának egy kevésbé karakteres pasi kell, aki megbecsüli, akinek társa lehet.

449. 7468465e0f (válaszként erre: 446. - Csikil4ny)
2018. márc. 30. 10:33
Épül a háza.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook