Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mozaik család - a páromnak gyereke van... fórum

Mozaik család - a páromnak gyereke van... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2018. márc. 30. 20:34

Végig követem a fórumot. Egyébként nagyon izgalmas ez hogy Csinszka tortenet ennyin nyomon követjük.. Már már aggódunk is érte hogy mi történik.

En át érzem a helyzetet en a párom két gyereket nevelem gyakorlatilag a szülők helyett... Hosszú idő volt mire végre felfogta a párom.. Es a kommunikáció nálam is eluszott... Amot Cs. Is írt... Az elején szívesen csináltam... Az ember a kapcsolat elejen szívesen főz mos vasal takarit egyedül... Nem. Vár segítséget.. A parjara es a parja gyerekere is... Eljon viszont az az idő amikor ettől be lehet sokallni... Es szerintem akkor nem érti a pasi h ennek most hirtelen mi. Baja....

Ettől az egytől még sztem kompromisszummal megoldhato a dolog.. Kérdés meddig tart...

Meg hogy ott csinszkaek eseteben a viszonylagos idillbol a hirtelen váltás soran egymáshoz vagott mondatok megbocsajthatok e...v most újra jönne egy idilli szakasz.. Utana pedig ugyanez...

507. 124637ff9b (válaszként erre: 503. - Gabbbicica)
2018. márc. 30. 20:32

Kb egyről beszélünk, hogy milyen egy normális együttélés.

Megelőlegezhetnénk a bizalmat, hogy sokan élnek így, még azok is, akik időnként kiborulnak, és olyankor kicsit csúnyabbnak látják a világot, mint amilyen.


Őszintén..

Ti tényleg elhiszitek, hogy Csinszka 3 évig együtt élt egy őt kizsákmányoló, földbe tipro, neki állandóan lapot osztó .. val?

506. 124637ff9b (válaszként erre: 502. - Csikil4ny)
2018. márc. 30. 20:26
Nyugodj meg, mindenki hisz benne.
505. 124637ff9b (válaszként erre: 501. - 124637ff9b)
2018. márc. 30. 20:25

sa"..

És senki nem tudja megadni a fejlődés lehetőségét két embernek.

Hogy tanulhatnak a hibáikból (nem egy emberen múlik soha semmi), sajatjukból és a másikéból is.

Pedig a fejlődés lehetősége mindenkiben ott van.

Még bennetek is 😊😋

504. gabbbicica (válaszként erre: 501. - 124637ff9b)
2018. márc. 30. 20:24

Hat nekem es szerintem a tobbieknek is, az is teljesen kozombos, ha vele marad.


Majd max 5 ev mulva nyit egy ujabb forumot, hogy


A, ugyanez van, mint most

B, 40 felett ismerkedne uj pasival, de nehez talalni

C, 40 felett nem jon a baba

503. gabbbicica (válaszként erre: 500. - 124637ff9b)
2018. márc. 30. 20:22

En se verem itthon a mellem, de egyreszt egy fizubol nem tudunk megelni. Es igenis szuksegem van arra, es a gyerek elott is szuksegem volt, hogyha mondjuk nekem hovegi zaras volt meloban, akkor a parom is kepes legyen elinditani es kiteregetni egy mosast vagy epp hozzon a boltbol cuccot, amibol masnapra neki is jut szendo.


Altalanositas nelkul en sok helyen azt latom, hogy a csak anya sokat panaszkodik, hogy mindenre egyedul marad es a parja nem segit. Ettol a segit a parja dologtol meg total kivagyok...


De persze mindenki maga erzi, mi fer bele, es ehhez valaszt tarsat. Nalunk en is le tudom nyirni a fuvet, ellapatolom a havat, ha akkor esik, mikor en vagyok itthon. Es a parom is feltorli pl a sáros labnyomat az eloszobaban, vagy elinditja a mosogepet, ha o er haza hamarabb.

502. csikil4ny (válaszként erre: 500. - 124637ff9b)
2018. márc. 30. 20:22

Te valamit nagyon félreértesz! Miért lenne az a nő transzparensekkel járó feminista, akinek a párja ugyanúgy részt vesz a háztartási munkákban, mint ő? Akinek a párja időnként tölt egy pohár bort és meghitten bwszélgetnek? Aki a párjával közösen hoz döntéseket a közös életükben?


Én pl. egyáltalán nem tartom magam feministának, de hiszek a kölcsönös tiszteletben, az egyenjogúságban.

501. 124637ff9b (válaszként erre: 499. - Gabbbicica)
2018. márc. 30. 20:19
Kár, hogy mindenki csak a múlton tud leragadni, kiragadva egy egy szóösszetételt, amit Csinszka dühében, elkeseredésében kiejt, mint akár a takarodjot is, itt pl. a "lapok leosztá
500. 124637ff9b (válaszként erre: 498. - Gabbbicica)
2018. márc. 30. 20:13

Hogy mit csinál?

Azt hittem, ez nem kérdés.

Nőként, feleségként, anyaként él a családjában, összetartja azt, és nem transzparensekkel jár mellét döngetve, hogy márpedig ő önálló jövedelemmel rendelkező nő, és nem az az élete, hogy egy pasi gatyáját mossa meló után, meg még vacsorát is főzzön 😂

499. gabbbicica (válaszként erre: 491. - 124637ff9b)
2018. márc. 30. 19:45

Hat ha valakinek ez jo kompromisszum, akkor maradjon benne.de az altalaban nem nyit forunot, mert elegedett es boldog az eletevel.


Nekem a kompromisszum 2 ember megegyezese es nem az, hogy egy valaki leosztja a lapokat.

498. gabbbicica (válaszként erre: 490. - 124637ff9b)
2018. márc. 30. 19:41
De akkor mit csinal egy csak feleseg-anya? Amitol mas, mint egy nem csak feleseg-anya?
497. ab3619a9cd (válaszként erre: 496. - 124637ff9b)
2018. márc. 30. 19:28
Itt az egyetlen probléma megoldás az lenne,ha kiköltözne Csinszka lakásából mire hazaérne Balcsiról!
496. 124637ff9b (válaszként erre: 494. - Csikil4ny)
2018. márc. 30. 18:51

Én tudom, mit jelent a kompromisszum. 👆

Fogalmam sincs, milyen igazából ez a férfi, ahogy neked se lehet.

De Csinszkárol feltételezem, hogy nagyon carral nem állt volna össze évekre.


Az elképzelésem csak annyi róla, hogy egy nyomi, aki rosszul kommunikál és rosszul fejezi ki az érzelmeit.

Továbbra is reményemet fejezem ki, hogy éppen tanulják egymást, és fejlesztik a problémamegoldó képességüket :)

495. frauJost (válaszként erre: 487. - Böce)
2018. márc. 30. 18:39
Yessss 👍
494. csikil4ny (válaszként erre: 493. - 124637ff9b)
2018. márc. 30. 18:38

Hol látod itt a szeretetet a férfi részéről?


4-5 dolgot is felsorolt, amelyek egymagukban is válóokok. Hogy lenne az a jó kapcsolat alapja, hogy az első 3 éven sincs már virág, kedveskedés? Ha azt mondja, hogy mozduljanak ki, akkor sem partner a pasi.


A kompromisszum nem azt jelenti, hogy mindig ugyanaz enged. Régebb az kellett legyen egy nőnek az egyedüli mentsvára, hogy hallgatott és csendben tűrt, mert legfeljebb az utcára mehetett volna, de most egy anyagilag független nőnek, hadd ne kelljen a saját lakásában összeszorított szájjal tűrnie a semmiért cserébe. Persze nem vagyunk egyformák, van akit el is döngetnek ezek mellett, szóval még hálás is lehet, hogy ez az áldott jó ember nem ütlegeli.

493. 124637ff9b (válaszként erre: 489. - Csikil4ny)
2018. márc. 30. 18:30

Na, hát nem akárkihez akart hozzátenni, hanem ehhez a pasihoz.

Ahogy az elejétől állítom, túl rossz nem lehetett az elmúlt három év, sőt, Csinszka is ezt állítja.

Sokszor meg dühében olyat mond az ember, ami nem fedi feltétlen a valóságot.

Kizártnak tartom, hogy minden nő vágya mosni főzni a szeretett férfira. Akkor nem lennének elégedett barátnők meg szeretők a világon.

492. aszparagusz (válaszként erre: 451. - Csinszka2)
2018. márc. 30. 18:25
Vágd már ki a jó büdös francba! Nálad dekkol, mert nincs hová mennie, illetve, ha van az pénzbe kerül.
491. 124637ff9b (válaszként erre: 488. - Gabbbicica)
2018. márc. 30. 18:25

Te tipizálsz.

Nincs típusférfi és típusnő.

2 ember van, akinek szeretni kell egymást és kompromisszumokat kötni.

Tanulható.

490. 124637ff9b (válaszként erre: 486. - Gabbbicica)
2018. márc. 30. 18:23

Jah, a "csak"-ot úgy értettem, hogy mindenféle feminista sallang nélkül. Lehet attól még dolgozni is ... 😊

Hogy mi borítékolható, annak csak a hoxas fantázia szabhat határt. 😂

Ne húzzuk egymás sorsát egymásra, mert nincs két egyforma.


Te most picit kevered a szezont a fazonnal.

Én egy percig sem állítottam, hogy attól, hogy valaki feleség és anya, cselédnek is kell lennie.

Elég sok jól működő házasságot ismerek, ahol nem csak az örömöket osztják meg, hanem a terheket is, normális ember, normális család módjára.

489. csikil4ny (válaszként erre: 483. - 124637ff9b)
2018. márc. 30. 18:18

Ha Csinszka akárkihez hozzá akart volna menni, akkor már rég házas lenne!


Szerinted az minden nő vágya, hogy legyen valaki, akinek a piszkos ruháit moshassa, akire főzhessen - az eddig is megvolt a fórumindítónak, nem is borult volna most semmi, ha továbbra is ezt akarná. De ha már nincs virág, nincs szeretgetés, ha megszólal, akkor azt kapja, hogy "hülyeségeket beszél", akkor csak egy gyűrű hiányzik? Ha meglesz a saját gyerek, akkor már nem is kell romantika, meghitt beszélgetés, megbecsülés?

Hány és hány rossz házasság születik ezzel a gondolattal, sőt van aki az 5. gyereket szüli ezzel a reménnyel.

488. gabbbicica (válaszként erre: 481. - 124637ff9b)
2018. márc. 30. 18:17

Nekem az ilyen tipusu ferfi ismeroseim (38-44 kozotti, volt feleseggel, gyerekkel) 90 %nak esze agaban nincs ujranosulni es ujra gyereket vallalni.


Azonban kivetel nelkul mindig egyedulallo, gyerektelen, lehetoseg szerint tarsfuggo not valasztanak, mert mas gyereket plane nem fogjak nevelni.

487. Böce (válaszként erre: 472. - Csinszka2)
2018. márc. 30. 18:15
Én kirúgtam volna a francba és utána mentem volna a Balatonra :-)
486. gabbbicica (válaszként erre: 485. - 124637ff9b)
2018. márc. 30. 18:09

De egy csak feleseg es anya is szereti, ha torodnek vele. Vagy ha esetleg lesz pl egy sajat fia is, akkor meg boritekolhato, hogy kb 3 eves koratol az apa es teso peldaja alapjan majd o is "csicskaztatja" az anyjat es akkor fozhet 3 szemelyre egyedul.


Es a pasi nem tartja el, hogy csak anya es haziasszony legyen.


Nekem nehezen kepzelheto el, hogy barmelyik no attol boldog, h hazaesik 8 ora melobol es ott van 2-3 ember, aki arra var, hogx meg mosson, fozzon es takaritson utanuk....

485. 124637ff9b (válaszként erre: 484. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 30. 18:03

Mindannyian máshogy érzünk, máshogy gondolkodunk, mások a vágyaink

Vannak nők, akik nem az emancipáció élharcosai, nem is antinők, egyszerűen "csak" feleségek és anyák szeretnének lenni, és ettől boldogok. Semmivel sem jobbak vagy rosszabbak, többek vagy kevesebbek másoknál, akiknek nem ezek az igényeik.

Csinszkáék egyformán rosszul kommunikálnak és egyformán rossz problénamegoldók.

Attól még lehetnek egy pár, akik szeretik egymást.

A jó pap is holtig tanul, ők is most tanulnak.

Szerintem. 😊

484. ab3619a9cd (válaszként erre: 483. - 124637ff9b)
2018. márc. 30. 17:54

Szerintem pedig az lett volna a legnagyobb butaság!Mármint a házasság!

Nem ezen akadt ki!

De én is kiakadnék ha ennyire önző és egoista pasim lenne aki csak cselédnek néz de a saját lakásában kuss a neve,mert ha kinyitja akkor ő a hibás,mert nem azt tette amit a hapsi kért...

Ez kapcsolat szerinted?

Legyen lábtörlő?

483. 124637ff9b (válaszként erre: 482. - Csikil4ny)
2018. márc. 30. 17:48

Szerintem az a legnagyobb gond.

Ill. hogy csak lánykérés volt, meg ígérgetés, és egyre bizonytalanabb lebegés maradt csak. Se házasság, se gyerek (megkockáztatom, hogy házasság esetén a baba is jönne már hamar).

Csinszka többször is írta, hogy "szintet szeretett volna már lépni".

482. csikil4ny (válaszként erre: 481. - 124637ff9b)
2018. márc. 30. 17:35

Szerinted itt a legnagyobb gond, hogy nem volt lánykérés?


Ha az itt leírtak alapján Csinszka hozzámegy ehhez a pasihoz, akkor megérdemli a sorsát!

2018. márc. 30. 17:28

Csinszka, lehet, hogy ezen az idei kis húsvéti intermezzon az unokáitokkal is nevetni fogtok majd 😀


Csak jusson már el szegény nyomi odáig agyban, hogy az esküvőre terelje végre a szót 😅


Tudod, itt a hoxan azt szokták mondani, hogy minden férfi élhetetlen, és meg kell nekik mondani, hogy mit kell csinálni 😀

480. gizus58 (válaszként erre: 469. - Csinszka2)
2018. márc. 30. 15:21
Csak nehogy addig gondolkodj, míg, mire hazamész ő már zárat cserél !!Tudom tiéd a lakás de gondolom ő is oda van bejelentve!Én biztos nem mentem volna el a sajátomból ,oldja meg és menjen ő!!Megint elérte hogy te menekülj nem veszed észre?Ezt is a te számládra írja ,hogy -hát ő ott volt ,meg akarta beszélni de te elmentél-ergo a te hibád hogy nem sikerült !!Ezn nem gondolkodtál még??Úgy táncolsz ahogy ő fütyül! Mentségeket keresel számára ,és a vége az lesz hogy megint megalkuszol,ő marad,győzött, és minden megy tovább.
479. gabbbicica (válaszként erre: 472. - Csinszka2)
2018. márc. 30. 15:11

Kivulrol konnyebb okosnak lenni. En ugyanezt tettem, legalabb 2x hogy elutaztam en baratokhoz, rokonokhoz.


Ha a gyereke nem volt ott, unatkozott, csoda dolgokat irkalt, hogy szeret es megvaltozik minden es a tenyeren hordoz, csak meg egy eselyt ker. Csak a kulonbseg, hogy ekkor en meg "csak" 27 voltam. 1 ev rendben volt es 3 evig huztuk igy a semmit. Mert termeszetesen a vege az lett, amit rajtam kivul a szuleim, tesom es a barataim es mindenki latott. Hogy nem valtozott meg 3 napnal tovabb. De hiaba beszelt nekem barki, elb...tam meg ott 3 evet, mire vegkepp betelt a pohar es vegul uj munkat kerestem, mert a kapcsolatom mellett a melomat is ruhelltem, elkoltoztem, Budapestig meg se alltam.


Ami szerencsem volt, hogy meg akkor is "csak" 30 voltam, egy ideig elvoltam egyedul es 31 evesen uj part talaltam, 33 evesen megszuletett a fiam 😀


Kerdes, hogy neked mennyi eved van meg ebben sinylodni, ha nem valtozik?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook