Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Dühkitörései vannak a páromnak fórum

Dühkitörései vannak a páromnak (beszélgetős fórum)


1 2
2018. márc. 22. 11:25
Egy-két tányér, pohár már nálunk is bánta:)
2018. márc. 13. 10:29
Vannak olyan pszichés zavarok, melyek jellemzője a dühkitörés. Ez jelenti azt, hogy az ami mások számára egyszerú frusztráltság, nála látványos dühkitörés, melyet nem tud kontrollálni. Ez a hisztéria, és ennek biológiai alapjai vannak. Egy másik állapot már pszichopátia, ahol a "semmiből" jön elő a dühkitörés. Ezek mindig váratlanul jönnek és utána az illető kenyérre kenhető. Mindenképpen pszichoterápia javasolt, ahol megtanítják a kontrollra.Nem menekülést javaslok, hanem a jóban rosszban való együttlét gyakorlását, a terápiának a tamáogatását.
40. 86d0584f0e (válaszként erre: 25. - Herczkunetim)
2018. márc. 9. 12:05

A pasid sem tisztel és ő is hazudik. Gondolkozz!


Aki szeret, az tisztel, aki pedig tisztel, az nem félemlíti meg sorozatban a nőket.


Meg akar változni? Miközben évtizedek óta nem tesz érte semmit? Tehát nem mond igazat.

39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Herczkunetim)
2018. márc. 8. 14:14

Már döntöttél. Ebben a kapcsolatban fogsz maradni. Kiénekli a szádból a sajtot!


Erre szokták mondani, az okos más, a buta saját kárán tanul.


Ne így legyen!

2018. márc. 8. 08:59

Nekem csak az nem tetszik a történetben, hogy addig nem kért szaksegítséget, amíg nem léptél ki a kapcsolatból. Tehát amint visszatérnél abba is hagyná a terápiát, megint a régi helyzetben találnád magad.


Nem, nem kell megmentőt játszanod, mert belerokkansz!

37. fehérke111 (válaszként erre: 1. - Herczkunetim)
2018. márc. 8. 08:55

Elolvastam, végig. Nekem is az jön le, hogy te már döntöttél, nem fogadod meg senki tanácsát.

Azért egy lényeges dolgot én is írnék: gyereket semmiképpen se vállalj vele! Hidd el, ha úgy alakul, nem tudnád őt sem megvédeni.

36. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - Herczkunetim)
2018. márc. 8. 07:16

"A legtöbb férfiról viszont tudom, hogy megbízhatatlan, nőzik, nem tisztelnek és azt sem lehet elhinni nekik amit kérdeznek."


Nagyon rossz véleménnyel vagy a férfinemről. Persze, vannak ilyenek is, de azért sok köztük a rendes is. Tehát ne gondold, hogy csak azzal, hogy valószínűleg nem csalna meg, megfogtad az isten lábát. Ez nagyon sok férfinál alap, nem pedig dicsőség.

2018. márc. 8. 06:54

Teljesen egyértelmű, hogy nem akarod elhagyni. Mindenkinek egyértelmű a helyzet, azaz saját magadat győzködöd, hogy milyen jó ember, igazi "úriember" stb. Felesleges volt a fórum kiírása.

Neked sok szerencsét a pasihoz!

34. c47623800d (válaszként erre: 1. - Herczkunetim)
2018. márc. 7. 21:20
Hagyd el
33. kisj (válaszként erre: 25. - Herczkunetim)
2018. márc. 7. 19:59

Úgy látom nem akarsz szabadulni ettől a pasitól.

Engem mindenesetre inkább csaljon meg valaki, mint agyonverjen.

32. 86d0584f0e (válaszként erre: 25. - Herczkunetim)
2018. márc. 7. 16:15

Végy egy nagy levegőt és gondolkozz!


"eddig sem adott okot a kételkedésre"

De, adott. Úgy dühöng, hogy az félelmetes és piásan még agresszívabb, és a volt feleségével is ilyen volt.


"úriemberként viselkedik, dicsér"

Azért dicsé, hogy utána bántalmazni tudjon. A bántalmazó kapcsolat így működik. Módszereresen szedi szét a nő lelkét, annyira, hogy ne tudjon kilépni végül. Gondolkozz: miért marad annyi nő az agresszorral?! Hát mert ha éppen nem agresszor, aki jó ember, szeret, meg nem miattam ideges, stb ...


Menekülj el, amíg még lehet!

2018. márc. 7. 13:26
23. hozzászólás. - mindent leírt, olvasd el még egyszer!
30. Mézes-Krémes (válaszként erre: 25. - Herczkunetim)
2018. márc. 7. 13:20

Azért ezt megkérdezném a volt feleségétől is a helyedben. ;)


Szerintem egy intelligens ember nem így kezeli az indulatait, pláne nem a kezdeti, rózsaszín időszakban. Ha az elején ilyen, mi lesz később? Egy úriember szerinted őrjöng napi szinten? Na ne már...

Ha neked ez nem elég ok a kételkedésre, akkor adj neki újabb esélyt, de csak idő kérdése, hogy rajtad csattanjon az ökle. És majd meg lesz magyarázva, hogy csak a Te lelked a túl érzékeny. -_- Rosszabb esetben még meg is magyaráznád azt is, hogy Te dühítetted őt fel, pedig jajj, de mennyire jó ember.


Én már most menekülnék, amíg nem késő.

29. aileron44 (válaszként erre: 28. - Aszparagusz)
2018. márc. 7. 13:11
Biztos:-) A "gonosz" asszony meg képes volt elválni tőle , az úriembertől ;-)
28. aszparagusz (válaszként erre: 25. - Herczkunetim)
2018. márc. 7. 13:06
Honnan tudod, hogy a dühkitöréseinek a házasságában (annak felbomlásában) milyen jelentősége volt? Gondolom az ő elmondásából.
27. aszparagusz (válaszként erre: 25. - Herczkunetim)
2018. márc. 7. 13:05
Szerintem neked is szükséged van szakember segítségére. Úriember dühkitörésekkel? Ez még viccnek is rossz.
26. aileron44 (válaszként erre: 25. - Herczkunetim)
2018. márc. 7. 13:03
Láthatóan NEM AKARSZ HINNI SENKINEK.Csak azt hajtogatod, h milyen jó ember EZ! Akkor miért kérdezel itt? Költözz vissza hozzá, ha szerencséd lesz nem leszel bokszzsák.TE DÖNTESZ!
25. herczkunetim (válaszként erre: 23. - 86d0584f0e)
2018. márc. 7. 12:37

Köszönöm. Azt hiszem ez most már fel fogja nyitni a szemem.

De olyan nehéz elengedni. A 11 éves házasságában is indulatos volt, de a felesége nem adott olyan nagy jelentőséget neki. Tudta kezelni. Nem úgy, mint az én érzékeny lelkem. Sőt, inkább ő emelt rá kezet két alkalommal is.

Még mindig nem tudom mit csináljak. Lehet csak én fújom fel az egészet. Tényleg nagyon sok szeretet kapok tőle, és úriemberként viselkedik. Eddig sem miattam voltak dühkitörései. Állandóan dicsért, nagyon sok önbizalmat adott. Azt nézte, hogy nekem jó legyen. És tudom jól, hogy soha nem csalt volna meg. A legtöbb férfiról viszont tudom, hogy megbízhatatlan, nőzik, nem tisztelnek és azt sem lehet elhinni nekik amit kérdeznek. Ha viszont 1000 közül véletlenül akad egy normálisabb, akkor tuti, hogy valamelyikünk részéről nem alakul ki a szerelem. Sajnos mindez tapasztalat. Már sok próbálkozáson vagyok túl. Ő az első férfi akiben tényleg meg tudtam bízni. Nem adott okot a kételkedésre. Nem kevés időbe és ismerkedésbe telt, míg rátaláltam. Ezért sem tudok dönteni.

24. 86d0584f0e (válaszként erre: 13. - Herczkunetim)
2018. márc. 7. 11:57

Ha ez igaz lenne és nem csak szövegelne róla, akkor már évek óta indulatkezelési terápiákra és gyakorlatokra járna, de nem tett semmit.

Most is te kérdezgetsz róla, mert te majd segítesz szegénynek és megmented.


Ebben a kapcsolatban mindig te leszel az áldozat, ez az egyik legravaszabb macska-egér játék, amiben az egér csak akkor veszi észre, hogy baj van, amikor már szinte nem bír szabadulni vagy csak aránytalanul nagy sérülések árán.


A terápia nem hit kérdése: az tudomány. Az egyetlen, ami segíthet neki. Ha magától megy és csinálja végig. Addig viszont:


VESZÉLYBEN VAGY. Jól jegyezd meg.

2018. márc. 7. 11:54

Kérlek, olvass most figyelmesen!

Az agresszor, azaz a bántalmazó, amikor éppen nem bántalmaz, akkor hatványozottan kedves, senki nem ad neked annyi szeretetet, mint ő, az úgynevezett nászutas időszakban. Ez az a szakasz, amikor éppen nem agresszív. De ha agresszív, akkor az isten mentsen meg tőle!


A bántalmazó kapcsolatok mindig (!!!!!) kivétel nélkül (!!!!!!) így működnek. Ez működteti a bántalmazót, ez a dinamikája.


A pasidnál is így van, most írtad le.


Igen, az is bántalmazás, hogy tombol, hogy az alkohol súlyosbítja. Csak idő kérdése, semmi egyéb (!!!!), hogy mikor fordul a tárgyak elleni agressziója tettleg is neked.


Szakítsd meg vele a kapcsolatot! Teljesen! A magad érdekében.


Majd ha ő maga felismeri, hogy baj van vele, akkor elmegy magától egy agressziókezelési tréningre, és végig is csinálja. Addig csak beszél. Az semmit sem számít.


Fuss, menekülj! Amíg még tudsz.

2018. márc. 7. 10:32

Kell szakirányú kezelés. Ez nem kérdés.

Te is tudod, hogy ez nem normális viselkedés.

Ha félsz annak oka van, ennek eredménye, hogy elköltöztél.

Igenis menjen el terápiára, mert a párkapcsolata fogja bánni, utána meg azért lesz dühös és indulatos mert nem lesz társa.

Alapból én is k.urva türelmetlen vagyok de még nem csapkodtam, nem rugdostam. Jó, néha felemelem a hangom:)

Szóval előbb lépjen ő és mutassa meg, hogy jár kezelésre, aztán ha még úgy gondolod, hogy megér egy misét... de én nem vállalnám, hogy félelemben éljek, hogy mikor jön rá a hoppáré mert ép nem úgy sikerült a húsleves vagy nem műkszik a távkapcsoló. Az ember uralkodjon magán, azért ember, többek között, főleg ha a szeretett nővel van.

Arra nem gondol, hogy megijeszt?

És ha egyszer rajtad kezdi a püffölést?

21. Panna.33 (válaszként erre: 19. - Herczkunetim)
2018. márc. 7. 10:15
A terápiát képzett szakemberek végzik. Képzett pszichológus vagy mentálhigiénés orvos tud szakszerű megoldást nyújtani.
20. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Herczkunetim)
2018. márc. 7. 08:20
Vissza nem menj! Most még a telefont püföli, utána téged.
19. herczkunetim (válaszként erre: 16. - Channa*)
2018. márc. 7. 08:11

Én sem hiszek az indulatkezelési terápiákban. Ha segítene is, nem eléggé, és csak elfolytaná magában a dühét.

Hipnózisra gondoltam vagy kineziológiára.Ahol eleve feltárják miért alakulhatott ki ez nála és úgy gyógyítják.

18. 12d083b51b (válaszként erre: 16. - Channa*)
2018. márc. 7. 07:52

1. Lehet, hogy gyerekkorban megélt trauma okozza, és azóta is elkiséri az életében. Bár ezt nem igazán hiszem.

2. Anyuci elkényeztetett fiacskája, aki mindent megkapott, amit akart. Ha valami késett, ordított, toporzékolt, és akkor az egész család rögtön haptákba vágta magát, és rájött, hogy ezzel a hisztivel mindent elér a szülőknél, amit akar.


Éppen ezért nem tanulta meg, hogyan kell a saját indulatainkat ellenőrizni, kezelni, kordában tartani. És most, amikor már a nagybetűs életben sem mindig alakulnak úgy a dolgok, ahogyan ő azt szeretné, totál tehetetlennek érzi magát. Ez még inkább dühíti, még inkább frusztálttá teszi. Ezért tör, zúz, csapkod, és amikor végképp elvesztette az önuralmát, üt-ver maga körül.


Ha belátja, hogy orvosra van szüksége, el tud ő menni nélküled is, elég nagyfiú már. Egész biztos, hogy nem mennék bele egy ilyen kapcsolatba!

17. 10cc61fb5a (válaszként erre: 13. - Herczkunetim)
2018. márc. 7. 07:27
Akkor húzzon el terápiára. Te költözz el, és ha valóban kér segítséget, és befejezi az őrjöngest akkor visszamehetsz. Bár én a helyedben keresnék egy normálisabb palit...
2018. márc. 7. 07:18

Hát nem tudom....


Vajon mi tud segíteni egy ilyen emberen? A szakember biztos nem. Mit tudna tenni? Azt tanácsolja, hogy számoljon el ezerig mielőtt felrobban? Vagy leszedálja örökre?


Vérnyomása milyen a párodnak?

Nekem amikor ingadozott, akkor elég csattanós volt, bár én akkor sem vágtam földhöz semmit, nem rugdostam semmit, stb.


Szerintem ez egy alaptulajdonság, amit vagy eltanult a családjától, vagy eleve ilyennek született, ez ellen meg nincs mit tenni. Ha bírod az ilyen életet, akkor harcolj érte és majd meglátod, hogy bármi történjen, ilyen marad. Ha nem bírod, és úgy tűnik, hogy nem hiszen elköltöztél, akkor hagyd az egészet.



Ja, olyan, hogy dühkezelés, max. a barátok köztben működik a való életben sajnos nem...

15. lapbarna (válaszként erre: 12. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 7. 06:46
Ugyan, te vagy az élő példa, neked is van párod.
2018. márc. 7. 05:19
Hat, jol tetted h elkoltoztel, ha ez nem motivalja terapira, akkor semmi!! Remelem, hamar elmegy.. es biztosan lehet segiteni a dolgon, ez egy rossz szokas, gondolom.. hajra!!
13. herczkunetim (válaszként erre: 12. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 6. 23:05
Ez egy betegség. Ő is azt szeretné, hogy segítséget kapjon és meggyógyuljon.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook