Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi hányinger - semmi nem válik be fórum

Terhességi hányinger - semmi nem válik be (beszélgetős fórum)


2018. ápr. 25. 22:04
Hogy vagy? :)
2018. márc. 8. 20:17

Az a baj, hogy nem is tudok enni... és az is kijön....ma 11-ig tudtam enni 2-3 falat kekszet, az ebédtől minden kijön... az előbb még a két korpovit keksz is...

Szóval ha degeszre enném magam, nem zavarna, hogy kijön valami, de így hogy be se megy szinte semmi, már gyengülök...

És nem is vagyok nagyon kövér (165 cm, 55kg), szóval heti 1kg fogyást azért soknak tartok... bár csinos leszek, szó se róla.

És most már azon is aggódok, hogy hogy vegyem be a gyógyszert, vitamint, ha semmi nincs a gyomromban. Még a végén egy gyomorfekélyt is összeszedek

2018. márc. 7. 11:16
Jégkockát szopogatva nem csökkenne a hányingered??Sok kismama erre esküszik, hogy jó,egy próbát megérne,nem árt.
2018. márc. 7. 11:16
Jégkockát szopogatva nem csökkenne a hányingered??Sok kismama erre esküszik, hogy jó,egy próbát megérne,nem árt.
20. kviki1976 (válaszként erre: 15. - Candytuft)
2018. márc. 7. 10:50
Nem pont ezt a márkát vettük, de próbáltam a gyömbértea instant változatát, a filterest, az eredeti reszelt gyömbért, egyiktől sem múlt el a hányingerem.....pedig olvastam, van, akinek mintha elvágták volna.... hát én még nem találtam meg az ollót, hogy mi vágja el ezt a hányingert
19. kviki1976 (válaszként erre: 16. - 4_léna_4)
2018. márc. 7. 10:45
Köszi, kipróbáltam tegnap, sajnos ez sem hatott.
2018. márc. 6. 23:54

Sajnálom, tudom rettenetetes érzés, de van ilyen. Nekem az első terhességemnél volt, hogy naponta többször hánytam. Kérdeztem orvost, gyógyszerészt, mindenkit, hogy mit ajánlanak rá. Semmit. ( a b6 vitaminon kívül)

ELMÚLIK!

Nekem a 17. hétig volt intenzív. Utána még néha- néha visszatért, de akkor már nem volt vészes. Azt hittem belepusztulok, de majdnem 4 kilós lett a babám.

Második terhességnél még rosszabb volt. Akkor éjszaka is hánytam. A 22.hétig. Tényleg azt hittem, hogy infúzió kell, meg féltettem a babát is, de nem fektettek kórházba, nem kaptam rá semmit. Kicsit lefogytam, de a gyereknek kutya baja nem lett.

Kitartás, jobb lesz!

17. mézgapaula (válaszként erre: 7. - Kviki1976)
2018. márc. 6. 16:47

Értem, akkor ez inkább hányinger, mint hányás. Nekem is ilyen volt, csak nem a torkomban éreztem, hanem a gyomromban a borzasztó émelygő érzést. Reggel csak remegés volt, aztán egyre rosszabb lett a nap folyamán, este a legrosszabb. Örültem volna, ha tudok hányni, de sajnos az nem sikerült.

Próbáltam én is mindenfélét, de nem rémlik, hogy valami is elmulasztotta a volna. A 10. héttől viszont már magától enyhült és a 2. trimeszterre el is múlt.


Ha úgy érzed, hogy a "torkodban van", akkor lehet, hogy érdemes lenne valamit reflux ellen is megpróbálni, akár sima savlekötőt, mint pl. Rennie. Nekem refluxos panaszok a terhesség későbbi szakaszában jelentkeztek.


Első gyerkőcnél nem volt ilyesmi?

2018. márc. 6. 16:25
2ève egy csalàdnàl dolgoztam,s az anyuka terhes volt. Ö a friss gyömbèrre esküdött. Ugye meg kell hàmozni,darabokra vàgni s forro vizzel felönteni.Mint a tea csak friss gyömbèrrel,egy probàt megèr:)
15. Candytuft (válaszként erre: 14. - Kviki1976)
2018. márc. 6. 16:05
Én a granulátumos gyömbérteát ittam(lentebb írtam melyiket) azt próbáltad?20 tasak van egy dobozban.Aki még nem ivott olyat,annak csíphet,sőt valaki pont emiatt nem issza..én már meg sem érzem. :)
14. kviki1976 (válaszként erre: 13. - Candytuft)
2018. márc. 6. 16:01
Hát ma 3 féle gyömbérteát vettünk és próbáltam ki...nem jött be, 1 csészéve ittam, semmi hatása nem volt délelőtt.Pedig azt hittem, az a megváltás, mint egy csoda, elvágja a hányingert...hát nem.
2018. márc. 6. 15:58
Nekem a mézes-gyömbéres tea vált be. Imádom,sok másra is jó,már lassan 9 éve iszom elég rendszeresen. (dr.Chen)
2018. márc. 6. 15:38

Köszönöm...

Mint írtam, a doki mem akar adni gyógyszert, ha napi 15x hányok, az már vészes, a napi 1 nem...

A citromos hideg víz sajna nem jött be....

Éhgyomorra csak a vérre való gyógyszeremet meg a d vitamint veszem be, az összes többit evés után, a femibiont is.

Ahogy reggel fekszem, még jól vagyok, ahogy felkelek, lesz egyre rosszabb

11. lapbarna (válaszként erre: 1. - Kviki1976)
2018. márc. 6. 15:32
A harmadik gyereknél jöttem rá, hogy ha nem reggel, hanem este, közvetlenül lefekvés előtt veszem be a terhesvitamint, akkor nincs hányingerem.
2018. márc. 6. 15:20

Szia! Nekem kb. 7 héttől volt hányingerem kb 15.hétig. Én ugyan nem hánytam, de az inger megvolt.Borzasztó az biztos. Nekem a hideg light kóla és a hideg fanta volt hogy segített. A kólát olvastam hogy próbáltad, a fantát még megpróbálhatod. 15.héttől már hawaii volt, fokozatosan lett jobb addig!

Még egy észrevétel: amikor éhgyomorra veszek be multivitamint, illetve amikor éhgyomorra vettem be a terhesvitamint, akkor mindig hányingert okozott, majd gyorsan ráettem pár falatot és elmúlt. Szóval ez még egy plusz, hogy ha a femibiont nem kajával veszed be, az is okozhat ilyen ingert. (én is ezt szedtem, előtte gravidát egy dobozzal)

9. Ikebana3 (válaszként erre: 7. - Kviki1976)
2018. márc. 6. 14:09
Mielőtt bármit elkezdesz magadtól szedni: orvos mit mondott?
8. Ikebana3 (válaszként erre: 5. - Mézgapaula)
2018. márc. 6. 14:08
Teljességgel egyetértek!
2018. márc. 6. 13:17

Ó, köszönöm a gyors válaszokat. Szóval, lehet, hogy nem fogalmaztam pontosan: Naponta egyszer hányok, pon ezért sz..az egész napom, mert amit 1-2 falatot megeszem, próbálo mindenáron magamban tartani. Tehát annyira a vészes kiszáradás csak nem fenyeget, csak a fogyás és vitaminhiány sztem.

Amiket olvastam 1-2 gyógyszert, hogy valaki szedett, az vagy enm is volt ajánlott terhesség alatt, vagy mindenféle más gyógyszerrel csak nagyon orvosi ajánlás mellett ajánlott.

Nekem a dokim alapból azt mondta, hogy nincs orvosság erre, bírjam ki.

És pont a gyógyzer és a vitaminok miatt is próbálok nem hányni, hogy azok ne jöjjenek ki, mert nem tudom, mennyi idő alatt szívódnak fel, és akkor most vegyek be még egyzser vagy sem...inkább torkomon a "kés" és szenvedek.

Még mondjuk első két napban megkönnyebbülés volt a hányás, most már azután sem érzem, hogy akkor most hú, de jó....elmúlt a hányinger, megérte...sajnos nem....

Ja, amúgy 8. hetet kezdtem, kb másfél hete szenvedek.


megi04, köszi a tippet,a vizet már be is tettem a hűtőbe, mindjárt kipróbálom.

6. megi04 (válaszként erre: 1. - Kviki1976)
2018. márc. 6. 12:46

Ugyan ezt éltem át....9 hónapon keresztül...A fiam mégis 4200gr-al született,és 62 cm-el......Fogalmam nincs mitől nőtt ekkorára,mert minden kijött belőlem..

Amikor már nem volt rá szükségem,kaptam egy tanácsot...Hideg vízbe(nagyon hidegbe) citrom lé...Nem olymposz,hanem igazi citromból tekerve..Kortyonként.. Nem tudom,nekem bevált volna-e,de akinek "tovább tanácsoltam" annak bevált.Egy próbát megér...

5. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Kviki1976)
2018. márc. 6. 12:40

Szia!

Ne haragudj, de ezt nem teljesen értem. Szedsz Femibiont, MagneB6-ot, valamilyen gyógyszert, azokat nem hányod ki? Én a terhességi hányinger miatt a MagnB6-ot alig bírtam nagy kínkeservvel lenyelni, pedig még csak nem is hánytam, csak hányingerem volt.


És mi az, hogy nem akarsz gyógyszert szedni a hányingerre? Orvos mondta, hogy nem adható a most szedett gyógyszered mellett?


Létezik olyan, hogy vészes terhességi hányás, ilyenkor befektethetnek a kórházba, kapsz infúziót, benne hányáscsillapítót. De ha a szájon át szedett gyógyszert nem hányod ki, akkor talán érdemes lenne először mégis azzal próbálkozni, nem?

2018. márc. 6. 12:22
Szia!Érdemes lenne a szűrt, stabilizált aloe vera levét az activatort, illetve az aloe vera bimbót és egyéb gyógynövényeket tartalmazó teát kipróbálnod.
3. Jasmine24 (válaszként erre: 1. - Kviki1976)
2018. márc. 6. 12:11
Szia! Hany hetes vagy? Nekem 12. hetig egesz napos hanyinger volt, fogytam 6 kilot az elso 3 honapban, de aztan mar 'csak' reggel hanytam, de utana mar egesz nap szinte azt ettem amit akartam. Sajnos a reggeli felkelesnel egybol mennem kellett a wc-re de utana mar jol voltam. Nekekm se segitett semi addig. :( Egyutt erzek!
2018. márc. 6. 11:52
Hány hetes vagy? Klasszikus hányinger, vagy esetleg a gyomorsavad magas? (nekem emiatt volt egészen a 18. hétig, amíg gyógyszert nem kaptam)
2018. márc. 6. 11:46

Sziasztok,


Tudom, hogy sok fórum van ilyen témában, de mindegyikben olyan "okosokat" írnak, hogy kinek mi vált be. Hát nekem semmi, és nem tudok enni. 1 hét alatt sikerült 1 kg-t fogyni.

Nem tudok enni semmit, mert a torkomban van minden. Ha esetleg 1-2 kekszet eszek, azt is kihányom, akkor pedig még az se lesz bennem. Kezdek félni, hogy így nincs mit "kapnia" a babócának, miből táplálkozna, ha én sem eszek semmit.

Próbálom egész nap magamban tartani azt az 1-2 falatot, de ennek eredményeképpen egész nap a torkomban van, és már olyan szinten nem tudok így semmire sem koncentrálni, hogy dolgozni sem tudok menni.

Igyekszem inni keveseket, hogy legalább kórházban ne kössek ki, de nagyon aggódok, hogy így mitől maradna életben a magzat, ha nincs "élelem".

Mindenki mondja, hogy a gyömbértea segít. Hát nekem az se jött be, most próbáltam inni, semmi változás.

Homeopátiában nem hiszek, illetve ahogy olvasom, ott lehet, hogy felerősödnek a tünetek...na, azt nem szeretném, már így is kivagyok.

Olvastam, hogy valaki gyógyszert szedett. Hát mivel szednem kell más gyógyszert, így azt meg nem kockáztatnám, hogy bármi más bajom legyen.

A doki szerint ki kell bírni. Hát, erős vagyok, de amikor már dolgozni sem tudok, az elég gáz, hetekre mégsem maradhatok ki a munkából. Persze férfi szemmel ez egy "hiszti", de csak élnék át !

Szedek Femibiont, MagneB6-ot, próbáltam a kólát, a folyamatos rágcsát (kekszet), a gyömbérteát....semmi hatás.

Csak bújom a fórumokat, de a tuti úgy látom, a gyógyszer, amit meg nem szeretnék.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook